DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  
Автор Тема: New Order / Joy Division / Bad Lieutenant / Peter Hook  (Прочетена 13135 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #15: 28 Януари 2006

защо ли ми се струва, че get ready е поне няколко пъти по-добър от exciter.

Get Ready е много по-добър от Exciter, но си мисля, че Playing The Angel е по-добър от Waiting...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

insomnia
Гратис Любовник
**
Публикации: 47

Профил
Отговори #16: 24 Април 2006

...for the sirens call. Аз лично не мога да сравнявам depeche и new order. И двете групи будят съвсем различни емоции...поне така е при мен. Но get ready  е пъти по- добър от новия, от който не всичко ми харесва Готин

To mess you up
To strip you down
And have their fun
With my little one
deiv4o
Гост
Отговори #17: 05 Май 2006

new order  ще  сформират  отново  joy devision   за турне към  края на год. и OMD ще  са им support
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 05 Май 2006

new order  ще  сформират  отново  joy devision   за турне към  края на год. и OMD ще  са им support

Това не беше ли първоаприлска шега на сайта на OMD?

deiv4o
Гост
Отговори #19: 06 Май 2006

ами маи не ,щото  по радиото се говори
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #20: 06 Май 2006

Цитат
Thanks to all those that expressed an interest in the previous story regarding Joy Division supporting OMD. We have to confess now of course that it was purely an April Fool's joke ;-)

http://www.omd.uk.com/html/apr_06.html
deiv4o
Гост
Отговори #21: 04 Ноември 2006

NEW ORDER

Friday 27/10/2006  London, United Kingdom

беше невероятно, те си казаха още в на4алото че ще бъдат за публиката JOY DEVISION:)Усмивка ето и сет листата
1 She's Lost Control   
2 Shadowplay   
3 These Days   
4 Transmission   
5 Love Will Tear Us Apart   
6 Atmosphere   
7 Waiting For The Sirens' Call   
8 Ceremony   
9 Who’s Joe?   
10 Crystal   
11 Regret   
12 Guilt Is A Useless Emotion   
13 Bizarre Love Triangle   
14 Temptation   
15 The Perfect Kiss   
16 Blue Monday   
17 Love Vigilantes Encore
18 Turn Encore
19 True Faith

и ето малко видео  от мен

Love Will Tear Us Apart
She's Lost Control
Atmosphere

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #22: 22 Ноември 2006

В интервю басистът на групата Питър Хук е обявил, че New Order не смятат да работи по нов албум скоро и че концертът им в Буенос Айрес преди няколки дни е бил вероятно последният им. Като причини се изтъкват това, че заприличали на "старците от квартала", а Питър определя последния им албум Waiting for the Sirens' Call като неуспешен.

Хук също запланува сформирането на нова група наречена Freebass, в която ще са още Мани (ex-Stone Roses, Primal Scream) и Анди Рурк (ex-The Smiths) и вокалист на име Ричард. Колкото до филмът на Корбейн за Joy Division басистът на New Order не се изказва особено позитивно...

Цялото интервю може да прочетете тук
Последна редакция: 22 Ноември 2006 от The Fein

Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #23: 15 Декември 2006

Бих казал доста лоше новина. Когато слушам Get Ready и поспециално Vicios Streak и се сещам за концерта на Дюран в София. Доколкото си спомням нямяше ли момент някъде около биса, в който Саймън ни караше да тананикаме нещо. Все си мисля, че мелодийката беше от Vicios Streak. Може би пък съм в голяма грешка... Понякога ми се ще да съм се родил 10 годни по-рано и да правя нешо като музикален туризъм. Лошото е, че точно когато концертния живот малко по малко тръгна, нямаме шанс да чуем някои групи. Друг е въпроса, че нашите хора все още не са се събудили за някой неща. Може би след 5-6 години, когато групи като Ню ордър, Дюран, Кюр и т.н. няма да ги има.... Млъкнал А иначе не мога да разбера защо постоянно трябва да се сравнява дадена груп с нещо друго. Още повече Депеш. Очиврът
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #24: 15 Декември 2006

Може би след 5-6 години, когато групи като Ню ордър, Дюран, Кюр и т.н. няма да ги има.... Млъкнал

Мисля си, че точно тези групи имат много повече потенциал да ги има след 5-6 години, отколкото повечето от по-новите групи - просто защото до голяма степен трудните години са минали и най-малкото в момента знаят как да се справят с проблемите, които се изправят пред тях. И все пак, бъдещето на Дюран Дюран и Кюър може би ще зависи до голяма степен от предстоящите им албуми.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #25: 15 Декември 2006

конкретно за Кюър нме смятам, че те могат да се изчерпат. има ли желание г-н Смит да прави музика нямам никакво съмнение, че качеството ще е налице, докато при ДД от доста дълго време те  седят на стари лаври и не очаквам по никакъв начин да изненадат с нещо ново, което е наистина добро,. може би може и да направят нещо сносно, но и в това не съм сигурен, като това си е изцяло мое мнение и не искам по никакъв начин да го налагам.
ню ордър пък са група, която често е изненадвала, чуваше се, би ми се искало да имат още албуми, за да може и ние в българия да ги видим.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #26: 17 Декември 2006

Може би след 5-6 години, когато групи като Ню ордър, Дюран, Кюр и т.н. няма да ги има.... Млъкнал

Мисля си, че точно тези групи имат много повече потенциал да ги има след 5-6 години, отколкото повечето от по-новите групи - просто защото до голяма степен трудните години са минали и най-малкото в момента знаят как да се справят с проблемите, които се изправят пред тях. И все пак, бъдещето на Дюран Дюран и Кюър може би ще зависи до голяма степен от предстоящите им албуми.
По същата логика Ню Ордър би трябвало да имат някакви планове за следващите години, а не да прекратяват работат си заедно Не ставаше дума точно за определен период от време, примерно 5-6 години. Според мен всяка група си има начло и край. Дали ще е тази, другата или след 10 години няма значение. А това, че с годините се научават как да се справят с проблемите е спорен въпрос, защото зависи ит проблемите. Просто исках да кажа, че в България както във всичко, и в концертния живот сме 10-15 години назад и според мен хора като СМЕ трябва да работят по-усилено и да не гледат винаги от финансовата страна на нещата.
Последна редакция: 17 Декември 2006 от Симеон
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #27: 04 Май 2007

www.neworderonline.com
Този път май е официално... Ядосан

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #28: 24 Юли 2007

Сагата около New Order сякаш приключи, след като групата официално обяви, че няма да се разпада, въпреки напускането на басиста Питър Хук. Бернард Съмнър и Стивън Морис също така са изразили разочарованието си, че след близо 30 години съвместна работа Хук не е разговарял лично с тях относно оттеглянето си, нито относно коментарите си, че New Order вече не съществуват.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #29: 25 Юли 2007

Проекта Monaco е точно на подобен принцип, в който никой не знаеше дали групата съществува, дали Хук е в нея и какво ще се случи за напред.

При всички положения обаче Хук беше част от оригиналността във звученето на New Order и на Joy Division. В повечето банди бас китарата винаги е била на заден план и е била част от ритъма заедно с барабаните, при Хук обаче баса винаги е звучал като риф на водеща китара. Дано поне да не стане DJ Усмивка и да се откаже от създаването на нови неща.
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.