DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Covenant  (Прочетена 4995 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
07 Януари 2006

Отдавна мисля да пусна тема за групата и днес, след като прослушах новия албум "Skyshaper" реших, че е удачен момент. Предполагам много от вас познават песни като Bullet, Calling the Ships to Port, We stand Alone, We Want Revolution и т.н. някои определено познават групата по-добре от мен, така че пускам темата и със самообразователна цел Усмивка Няма да ви занимавам с биографични бележки, тъй като сайта на групата предлага чудесно четиво, подредено по години и периоди.
www.covenant.se
Горещо препоръчвам албумите им Northern Light и United States of Mind, любопитно ми е защо толкова много се харесва на критиката, а и на голяма част от феновете Sequencer? На мен лично не ми направи особено впечатление...аз ли съм смахнат. Идиот
Хайде предавам щафетата, на раздяла една снимка на Covenant
Последна редакция: 07 Януари 2006 от kirilart
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #1: 07 Януари 2006

обожавам Covenant,невероятна група!запалих се от United states of mind,и новия албум адски ми хареса!шестица за Covenant! Ухилен

[:There's a devil lying by my side:]
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #2: 07 Януари 2006

За съжаление и аз не съм много запозната с тази група,но това,което чувам (и виждам) определено ми харесва. Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #3: 08 Януари 2006

От сравнително скоро съм се зарибил Очиврът по Covenant и последните дни ги слушам усилено (както и някои други групи, които бях позабравил) Ангелче
Последна редакция: 08 Януари 2006 от julianep
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 08 Януари 2006

Цитат
и последните дни ги слушам усилено

Джулиан, колко усилено ги слушаш, да нямаш проблеми със съседите, полиция едно друго, но пък то да слушаш Covenant тихо си е грях... Зъл
Новия албум ме оставя с все по-приятно усещане, след всяко следващо слушане. Има две-три песни, които бих пропуснал, но като цяло е много симпатичен!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #5: 02 Февруари 2009

Трейлър (тийзър или уотевър му викат) на новия албум на Covenant - "Modern Ruin". Част от някои от демо версиите могат да се слушат тук.
Последна редакция: 02 Февруари 2009 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #6: 03 Февруари 2009

Covenant (всъщност до колкото разбирам, феновете са помогнали  Намигване) направиха и секция в сайта си, където също може да се чуе част от новия албум... всъщност от известно време в официалния майспейс профил на бандата се качват т.нар. "демо на месеца".... та, на горепосочения линк могат да се чуят всички парчета от новия албум, които са имали честа да бъдат "демо на месеца".

От това, което чувам, ми се зараждат доста сериозни очаквания към въпросния албум  Одобрение

See what I see!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 09 Март 2009

Концертът на Covenant в Мадрид беше чудесен. Зала Haineken беше претъпкана с народ, а озвучението беше жестоко...това бе причината да ми се провалят клиповете от концерта, в които опитах да запиша новите песни на групата. Откриха концерта с Come от предстоящия албум, песента веднага ми допадна и убеден съм ще е един от силните козове на Modern Ruin.

На големите хитове публиката пееше като един, а Ескил се раздаде напълно. През целия концерт се усещаше много силен контакт с публиката. Ескил се нарежда сред любимите ми вокали за изпълнение на живо, има невероятно богат и чист глас, истинско удоволствие бе да слушам импровизациите в концертните версии на песните.

Направи ми впечатление, че Йоаким далеч не стоеше закован зад кийборда, а на няколко пъти излиза пред публиката, по едно време толкова се вживя, че оплете кабелите на микрофона си в стойката и щеше да се срути заедно с тях.

Като единствени недостатъци на цялото шоу мога да спомена подгряващите групи, които откровено се траеха трудно, както и много слабото осветление към сцената, за сметка на целия арсенал блицове изсипан зад нея, бляскащи в целия си разкош в очите на горките фенове.  Шок

В заключение мога отговорно да заявя, че с Covenant ще се видим отново някъде по широкия свят и горещо препоръчвам такава среща на всички техни фенове!

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #8: 10 Март 2009

Ето и сетлиста от концерта в Мадрид:

Come
20 Hz
Bullet
Figurehead
No Man's Land
Wall of sound
If I would give my soul
The men
We stand alone
Ritual noise
Happy man
Call the ships to port
World Window (Haujobb cover)

Encore:

Stalker new version
Dead Stars (Version)

Невероятен концерт и супер добро изпълнение!  Одобрение
Като атмосфера много ми напомняше на концерт в България - фенове, които знаеха за какво са там и които направиха шоуто запомнящо се.
Чакам с нетърпение да излезне новия им албум, фаворит от новите песни, които изпяха ми е If I would give my soul -Ескил я изпълни много прочувствено...
Единственото неуместно нещо ми се стори изпълнението на Даниел с кавъра на Haujobb, защото изобщо не е в стила на Covenant, но явно са решили да е нещо като за "Добре дошъл в групата" към него. И все пак се надявам да няма много такива реверанси в бъдеще!
Чух почти всички мои любими песни и единствено ми се искаше да бяха включили Der Leiermann, но така пък ще има какво да очаквам следващият път, а такъв задължително ще има.  Зъл

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 11 Март 2009

Едва ли мога да опиша, колко силно съм впечатлена от концерта на Covenant в Мадрид, но нека все пак споделя това-онова  Намигване... въпреки, че вече съм имала близки срещи с тази група на Амфи фестивала, този концерт мина през мен, като товарен влак... буквално. Изгледах цялото шоу втрещена - страхотна банда и невероятно магнетична на сцена!

Ескил притежава така редкия талант да увлича и води публиката без излишни циркаджийски номера. В него има класа - като се започне от облеклото и движенията и се стигне до специфичния контакт с публиката, от всяко движение на този човек лъха стил  Усмивка А гласът му се нарежда в челната ми петица с вокали. Йоаким също изключително допринесе за шоуто - голям маниак е тоя пич... много луд и ужасно ме изкефи. На няколко пъти си помислих, че ще се хвърли в публиката, толкова беше ентусиазиран, че дори никакво настроение да няма човек, ще получи прилив на енергия, като го гледа. За Даниел не знам какво да кажа - въпреки, че доста се кефя на другите му проекти, мисля, че все още не се е вписал добре в Covenant. Това си пролича и в поведението му и във визията му и не на последно място в песента, която изпя и която беше прекалено агресивна за цялостното представяне на бандата. Лично аз имах чувството, че ще получа някой ритник в муцуната от него  Ухилен ... така се беше втурнал, че чак се отдръпнах една крачка назад от сцената, което почти не е възможно да ми се случи на концерт  Ухилен

Публиката беше разкошна и лично аз сериозно се разписах от към викове. Stalker беше гигантска изненада.... въпреки, че почти не я изпълняват на живо, аз имах някакво пречувствие, че ще я чуя и помня, че непрекъснато повратях на Мире, как това ще е следващата песен. С всеки анонс ми се чуваше, че именно нея обявяват и когато наистина това се случи, изпаднах в някакъв амок - толкова силно извиках, че свят ми се зави и даже получих леко главоболие (очевидно не прецених добре наличието на въздух в дробовете си  Ухилен). Ескил в този момент реши да се закача с Даниел и успя да спре музиката... та имах достатъчно време да се накрещя. Аранжиментът на Stalker беше различен. В началото помислих, че е нов, но се оказа, че това всъщност е първия аранжимент на песента изобщо или както обаяви Ескил, така е звучало парчето на касетката  Доволен. За  да съм напълно откровена, нека кажа, че предпочитам по- съременият Stalker  Намигване

Няма да коментирам ненормалния диджей, който беше съпорт, както и позьорското поведение на XMH... ще пропусна и бруталното осветление, което почти ни ослепи, защото дори и с тези малки недостаъци, шоуто ще си остане незабравимо за мен.

... че ще се виждаме с Covenant за в бъдеще е ясно, но следващия път се надявам да има афтър-парти, че много ми се иска да питам Ескил, защо пее без монитори по сцената тоз' човек  Объркан

See what I see!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 12 Март 2009

Цитат
За Даниел не знам какво да кажа - въпреки, че доста се кефя на другите му проекти, мисля, че все още не се е вписал добре в Covenant. Това си пролича и в поведението му и във визията му и не на последно място в песента, която изпя и която беше прекалено агресивна за цялостното представяне на бандата. Лично аз имах чувството, че ще получа някой ритник в муцуната от него

Хайде не се оплаквай, мен се опита да ме удуши на няколко пъти с кабела на микрофона, така го мяташе над публиката все едно си размахва камшика. Хахо е тоя тип, да не говорим, че външния му вид ми навяваше единствено мисли за бирфест, пияни германци с халби в ръка, наденички и т.н., но не и визия на човек свирещ в електробанда. Причислявам го към дребните недостатъци и него, в крайна сметка шоуто си заслужаваше всяка секунда!
 Одобрение
deiv4o
Гост
Отговори #11: 18 Май 2009

Size: 2.51 GB

DVD "Shots":
01. Farthest Star (Hamburg 2007)
02. Chrome (Mera Luna 2006)
03. Nemesis (Hamburg 2007)
04. Illusion (Mera Luna 2008)
05. Homeward (Hamburg 2006)
06. Arena (Chemnitz 2006)
07. Honour 2003 (Mera Luna 2008)
08. Perpetual (Hamburg 2007)

http://rapidshare.com/users/IS34DL
Kevy
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 18 Май 2009

DVD "Shots":

Хм, това ми звучи, като VNV Nation (поне, като имена на песните де)  Шок

Валери, дали пък не си се объркал?

See what I see!
deiv4o
Гост
Отговори #13: 19 Май 2009

DVD "Shots":

Хм, това ми звучи, като VNV Nation (поне, като имена на песните де)  Шок

Валери, дали пък не си се объркал?

Sorry Объркан обърках Усмивка
Philimono
Новороден
Публикации: 6

Профил
Отговори #14: 05 Април 2010

Някои рядко срещани неиздавани официално материали на Covenant here
Последна редакция: 05 Април 2010 от kirilart
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #15: 11 Януари 2011

Слушайки новия албум на Covenant - Modern Ruin си мисля, че идването на Даниел Майер в групата, не е най-доброто, което можеше да им се случи. Не казвам, че албума е лош, дори напротив - харесва ми, но усещам нотки на намеса в уклон, който не носи светли мисли за бъдещето им. Modern Ruin ще бъде издаден официално на 17-ти януари в Европа, а в Щатите на 8-ми февруари.

Траклист:
"Modern Ruin" - 1:28
"Lightbringer" - 5:41
"Judge of My Domain" - 6:05
"Dynamo Clock" - 5:32
"Kairos" - 1:11
"The Beauty and the Grace" - 4:52
"Get On" - 4:40
"Worlds Collide" - 4:16
"In the Night" - 3:20
"Beat the Noise" - 6:00
"The Road" - 4:53
"Unlisted Track" - 9:35

* modern-ruin-cover.jpg (69.21 KB, 404x202 - видяно 276 пъти.)
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #16: 14 Декември 2012

Преди броени минути Covenant съобщиха, че Даниел напуска групата, за да се концентрира върху собствените си проекти. Лично аз съм доволен от това им решение, защото искам да си слушам старите Ковънант, а не някакви електронни бийтове Усмивка
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #17: 14 Януари 2013

Още новини от Covenant! Само преди месец от групата пуснаха официално изявление, че Даниел напуска групата, а днес съобщиха, че работят над нов материал, който ще бъде издаден в края на годината. В изявлението се казва още, че в ролята си на текстописец влиза отново Йоаким.
Eskil споделя:
“Имам много добро предчувствие относно новия ни материал. В музиката долавям пулса на наши класически албуми, като Northern Lights and United States Of Mind. Новата (стара) конфигурация на бандата е много приятна за работа и резултатите до момента са обещаващи. Вярвам, че новия албум ще се хареса на феновете.”
Стискам палци за един умопомрачителен албум от Ковънант  Одобрение
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.