DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Анкета
Въпрос: Колко лева сте в състояние да отделите за вносен албум на Depeche Mode?
10 лв. - 2 (2.7%)
15 лв. - 7 (9.6%)
20 лв. - 8 (11%)
25 лв. - 16 (21.9%)
30 лв. - 40 (54.8%)
Общ брой гласове: 65

Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: DM.org Магазин  (Прочетена 14384 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
15 Януари 2006

От доста време насам преговаряме с различни магазини и лейбъли.
В резултат на което достигнахме до варианта, че Анимато пет пари не дават за това как вървят продажбите им. Отделно че са издали около 2-3 албума на кръст.
Надявам се да се отнесете отговорно към анкетата, понеже от нея зависят бъдещите планове относно секцията 'магазин'

Цените са за чисто нови албуми издадени UK или US на CD.
Също има възможност да се продават и сингли на различни формати, както и филми.

Единственото, което се иска от вас е да ни кажете дали цените ви устройват, от какво точно се интересувате и дали, ако отворим магазин ще го закупите и по какъв начин ще ви е удобно да изпратите парите.

Запознати сме с това, че в България никой не използва кредитни карти и сигурно ще минат поне 50 години докато влезнат в употреба... затова най-удобният вариант на първо време ще е пощенски запис.

Но все пак ми се струва ужасно нагло в някои магазини в България да искат по 120 лева за един бокс сет, който не струва повече от 90 лева + доставката (от Англия) до дома на купувача...
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #1: 15 Януари 2006

Готов съм да платя толкова, колкото имам, но съм далеч от мисълта цялата ми колекция да е от оригинални cd-та. Идеята за този магазин е много добра и ако се осъществи ще съм много доволен, а за плащането, на мен ми е най-лесно на ръка, но и чрез пощенски запис ще е удобно.

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #2: 15 Януари 2006

Много добра идея.Още пове4е,4е по-голямата 4аст от албумите не могат да бъдат намерени винаги.
Нямам особени претенции към цените,стига да са в рамките на нормалното,разбира се.
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 15 Януари 2006

нормалната цена е около 10 лева, в смисъл това е цената, която трябва да бъде съобразена с българският пазар, но след като дори и дисковете произведени от български лейбъл са над 10 лева... не виждам смисъл да дефинираме 'нормална цена'
12$ струва чисто нов албум... с доставката и допълнителните разходи е някаде към 15-17 лева.
това не знам дали е 'нормална' цена за вас, но в сравнение с 25 лева за импортен албум си е доста прилична.
Последна редакция: 16 Януари 2006 от Recoil
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #4: 16 Януари 2006

Изброените в анкетата цени са си съвсем нормални и ако наистина държиш да имаш нещо оригинално, можеш да отделиш 30 лв., особено ако не можеш да го намериш в България.
Относно начините на плащане:
За мен е по-удобно да има банкова сметка, защото пощенските записи са по-скъпи от банков превод в системата на една банка.
Друг вариант е изпращане с наложен платеж по куриер, както изпращат билетите за концерти, поръчани по нета, ако нямаш кредитна карта.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 16 Януари 2006

варианти всякакви... ето един още по-интересен.
употребявани дискове, които са в запазено състояние... тоест, просвирвани са 2-3 пъти и са оставени да прашлясат в колекцията на някой, който иска да ги разкара.
подобни цени по-евтини дори и от произведените в българия...
типичен пример е сингъла на dream on издаден в uk...
струва някаде към 50 стотинки, с доставката да стане някаде към 3 лв.
аз явно съм се минал като го взех за 1.99$
Последна редакция: 16 Януари 2006 от Recoil
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 16 Януари 2006

Темата е интересна, идеята също, но българина все още не е настроен на вълна, "аз купувам от интернет"! Дано има успех, трябва освен секция музика да има и фенски материали, постери, тениски, шапки и т.н.
А и българите сме народ, дето обича да обещава, а после да не изпълнява. Фрази като тази са загнездени дълбоко в съзнанието:
 - Кажи му, че си съгласен, пък после ще видим, като не стане няма да те изяде, я!
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #7: 16 Януари 2006

Аз съм много "за" да се научим да си пазаруваме от Интернет! Лично съм си взела доста неща и е много удобно и практично, също така и по-евтино.  Дано идеята да трагне и тук Одобрение

Angels of the Universe
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #8: 26 Май 2006

Идеята е страхотна. Аз бях пуснала един мейл в който питах кога ще е активен магазина в сайта а то си имало тема за това но кой да я чете. И аз като Admirer предпочитам банков превод по сметка но ако трябва ще си вземем кредитни карти. Само не пощенски запис  Тъжен

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
Lin
Гост
Отговори #9: 27 Май 2006

Скоро време depeche-mode.org от сайт може да се превърне в институция и тогава всички ДМ фенове ще вдигнат едно Black Celebration в чест на екипа..да не се отклоняваме от темата все пак..моето мнение:
с две ръце съм ЗА...бих предпочела да си поръчам оригинален диск от интернет и да дам 15 лева(или повече), от колкото да отида в магазина да дам същите пари и да се окаже, че диска е с ужасно качество..случвало се е..каква е гаранцията, че качеството ще е 100процента,когато целите щандове се пръскат по шевовете от чалга? трябва да търся в "специализирани" магазини, които нали поръчват от чужбина и цената после е  Побъркан ...а до каква степен е реална не съм запозната..
дано проекта се реализира...
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #10: 27 Май 2006

Аз бих отделил за сингли по-скоро.

for all the right reasons
for all the right reasons
dockapi
Гост
Отговори #11: 28 Май 2006

Абсолютно съм за идеята! ОдобрениеОмръзна ми да си купувам cd-та  и DVD-та със съмнително качество .Последният албум след 2-3 слушания започна да блокира точно на Damaged People  Бесен.
Надявам се да се реализира по-бързо. Усмивка
Blagovesta
Странен Любовник

Профил
Отговори #12: 12 Юни 2006

Имам въпрос  Очиврът искам да си поръчам концерта в София за да мога да го видя защото на 21 ще си го изживявям, може ли да се организира чрез DM.org магазин да се поръча известно количество за предварително заявили и платили при Вас? Сигурно е нахално от моя страна но бях длъжна да попитам Усмивка.

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 12 Юни 2006

Концерта в София, няма изгледи да бъде заснет за комерсиално издание. Тоест, дори и да снимат телевизии, то те нямат право да го продават, ние също.

Това, което се знае със сигурност е, че ще бъде записан и издаден на 2500 диска (ако не се лъжа) както и на дигитален формат (mp3).
За повече подробности: http://www.depechemodelive.com/
Blagovesta
Странен Любовник

Профил
Отговори #14: 13 Юни 2006

Благодаря Усмивка

Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.