DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 7 8 [9]
  Печат  
Автор Тема: Българската музика и ние  (Прочетена 41770 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #120: 04 Март 2010

ММ беше общо взето боклук, особено в последно време, преди беше що-годе на ниво, MAD TV изобщо няма какво да се коментира, тя е 100 пъти по трагична. Не е редно обаче на това да се придава кой знае какво значение. Телевизията вече не е това, което беше, материалната обвързаност е поставила резки граници от доста време, това се забелязва не само в българската телевизионна индустрия. За силни родни банди, чийто символ е ММ и Ритъм, ми се струва, е доста пресилено да се говори. Липсата на такива банди не се дължи на липсата на публика в страната ни, тъй като светът е отворен винаги за качествена музика, в Европа се случват достатъчно концерти на клубно ниво, с интересни групи, между които човек може да си избере стойностни неща. За логистиката в тези случаи няма да коментирам, но нещата далеч не са невъзможни. Освен това вече интеренет дава доста големи възможности в това отношение, както за издаване и продуциране на албуми, така и за промотирането им. Не знам защо е задължително възприеманто, че една банда трябва да се издържа само от музиката, която прави. Особено ако е прохождаща и се вписва в понятието "ъндърграунд". Това мислене доведе до тотален крах на не една и две български групи, а нещата тук дори не се ограничиха с издържане, а със забогатяване. Според мен е нормално хората, които в днешно време се наричат творци, да се занимават с повече от едно нещо в своето ежедневие. Не е наложително, но е нормално.  Лично аз не виждам за нужно ежемесечните прояви на групите. Липсата при нас се дължи просто на тоталната българска трагедия, това понятие е съставено от много компоненти, общо взето изход от него в близко, а ине дотам близко бъдеще, едва ли ще бъде намерен. А и винаги ми е било интересно понятието "българска сцена". Интересно ми е и кои са тези групи. Тук вече изразявам собствено мнение - в момента има 2 или 3 български банди, на които редовно бих посещавал концерти, ако такива се случват естествено, и то не през 30 дни. Gravity Co., D2, P.I.F и т.н. определено не са от тях, не бих се впуснал и в обяснения, защото може би ще прозвучат прекалено лично, макар че не би трябвало да е така.  Усмивка
Последна редакция: 04 Март 2010 от Spellbound
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #121: 04 Март 2010

Закриването на ММ не е неочаквано. Преди години най-силната медия, която занимаваше малкото, но верни фенове на поп и алтернативната музика в България беше списание Ритъм, което заедно с ММ беше символ на една епоха на силни родни банди. За съжаление, освен, че и двете медии вече не са фактор(а на практика и не съществуват), вече няма и нови идейни групи, които да осигуряват материал за съществуването на подобен тип медии. Липсата на такива групи и изпълнители се дължи на липсата на публика. В условия на пазарна икономика е нормално, когато няма търсене да няма и предлагане. А от своя страна липсата на интерес се дължи в голяма степен и заради липсата на качествена музика. Всичко това е един  затворен кръг, от който излизане скоро няма да има.

Доколкото съм информирана, телевизия ММ има висок рейтинг през последните месеци и се утвърди като eдна доста гледана програма. Предполагам не съм единствената тук, която щракайки из каналите е попадала на любимо парче по ММ и след това е оставяла дистанционното настрана, тъй като са последвали още доста такива песни след първата. Бъдещите планове са на мястото на телевизия ММ да има спортен канал, който да предава 24 часа на ден. Честно казано - не знам защо беше нужно да се махне ММ, според мен е малко глупав ход, но това само времето ще покаже. Факт е, че телевизия ММ ще ми липсва!

Дано поне за в бъдеще имаме удоволствието да посрещнем друга програма, изпълнена с хубава и качествена музика, която българите да гледат и да предпочитат пред Планета и останалите чалга канали (честно казано, дори имената им не знам). Може би това никога няма да стане - кой знае! Понякога е хубаво да помечтаем! Усмивка

'Heaven ain't far from where we are '
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #122: 11 Март 2010

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8522006.stm

Пълен срам ... за жалост истина !

За щастие, светът, и Лондон в частност, имат възможност да видят, а и да се включат, и в по-положителна страна на българската фолклорна традиция

http://www.youtube.com/watch?v=2GEDbKe038o

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #123: 28 Април 2010

Новият албум на ФСБ след дълги години мълчание излезе официално днес. На страницата на групата той е предложен за свободен даунлоуд в рамките на една седмица (mp3 128 kbs) пак там може да бъде прослушан и онлайн.

1. Параграф / Catch 03:13
2. Нищо не взимай с теб / Take Nothing 03:51
3. Далече / Away 04:25
4. Както преди / Like Before 03:39
5. Изповед / Confession 03:49
6. Две / Two 03:40
7. Няма / Have No 03:20
8. Ти не си от тук / You're Not From Here 03:55
9. Религия / Religion 03:28
10. А там не бяхме / And We Weren't There 04:01

Линк към страницата в интернет:
FSB
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #124: 30 Април 2010

Близо половин ден отне на клетата ми глава да се сетя откъде познавам началото на песента под номер 5. Изповед. Първо се сетих за Rage Against The Machine - Wake Up, но като се разрових установих, че оригинала започва в 1975-та и оттогава кой ли не я човърка песента.

Всъщност подредбата е така:

Led Zeppelin - 1975
Rage against the machine - 1992
Puff & Jim Page - 1998
FSB - 2010

Както обикновено се получава в такива случаи - оригинала блести пред останалите ;-)

Другото сериозно дразнещо в албума за мен е вокалния електро ефект, който изкривява гласа в няколко песни. Винаги ми е напомнял дразнещо на Шер и песента и Do You Believe. Като цяло заслужават адмирации, за това че са се хванали да направят нещо след толкова години, но при двете прослушвания на албума останах с впечатлението, че нищо не е "Както преди" и май това е единствената песен, която звучи истински откровено.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #125: 01 Февруари 2012

Това е групата на Depeche-Mode.Org във Фейсбук и днес всеки почитател може да пусне своя любима българска песен повлияна от Depeche Mode или поне със звучене харесващо се на феновете на групата у нас. Ще се радвам да се включите с любими песни на БГ банди повлияни от ДМ и си направим един роден плейлист днес във Фейсбук!

https://www.facebook.com/groups/57902254594/
olivertwist
Новороден
Публикации: 7

Профил
Отговори #126: 22 Март 2012

Който не слушал албума на Ирина Флорин "Копринена жена" го съветвам да го чуе. Мега як е. Особено песента "Неон" звучи по-добре и от последните парчета на Depeche Mode. Много качествена музика. Аз лично вече си го купих на CD, не че е скъп, даже нямам идея дали нещо печели Ирина от това, но албума си заслужава.
Страници: 1 ... 7 8 [9]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.