DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Печат  
Автор Тема: Top 5 Любими Групи  (Прочетена 33368 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #105: 24 Октомври 2006

Според мен в нашата страна твърде много хора слушат по няколко любими песни от изключително разнородни изпълнители и по този начин формират един твърде еклектичен музикален вкус. Тъжен ....
....Може би феновете със странните на пръв поглед комбинации от любими групи все още не са открили за себе си кои точно стилове се доближават в най-голяма степен до техния собствен темперамент и натюрел, все пак вкусовете се променят с времето.

Напълно съм съгласен с с теб за 'еклектичността' на музикалните настроения на бг феновете.Една от причините за това, според мен е липсата на традиции в музикалната култура на поколенията.
Аз предполагам съм един от феновете, чиято комбинация от  любими групи и стилове би могла да попадне в категорията 'странни на пръв поглед'.Което мен лично ни най-малко не ме притеснява тъй като доста добре, според мен, отговаря на индивидуалността и собствените ми потребности.
Не виждам нищо лошо в наличието на противоречиво или еклектично разнообразие на музикални вкусове, стига да е резултата на осъзнато и самостоятелно достигане до него, а не в резултат на субективни влияния, които натрапват нещо неприсъщо и не дотам отговарящо на вътрешния свят на дадения фен.В противен случай е налице не музикален вкус а един объркан и неориентиран хаос.
Надявам се това  тъжно "Тъжен"  в поста ти не е сигнал, че генерално си настроена анти- към 'еклектик' ориентираните фенове-хехехе
 Усмивка
В крайна сметка, както отбелязваш-търсенето продължава, и ако питаш мен, по-добре е никога да не спира Намигване

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #106: 24 Октомври 2006

Надявам се това  тъжно "Тъжен"  в поста ти не е сигнал, че генерално си настроена анти- към 'еклектик' ориентираните фенове-хехехе
 Усмивка
В крайна сметка, както отбелязваш-търсенето продължава, и ако питаш мен, по-добре е никога да не спира Намигване

Точно такава беше моята идея-феновете трябва постоянно да търсят и откриват непознати изпълнители, а не да вярват "сляпо" единствено на това,което им се поднася от медиите. Тъжен Все пак музикалният вкус на всеки от нас би трябвало да се формира в резултат на личните ни вкусове, но за съжаление меломаните в БГ като че ли са по-склонни да не проявяват особена активност по отношение на музикалните си търсения и да си харесват по нещо предлагано наготово. Млъкнал Може би и по тази причина много от DM феновете (и не само те) са достатъчно запознати единствено с "хитовете", предлагани от медиите,което е крайно недостатъчно.Не мисля,че по този начин можем да се потопим истински в необятната музикална вселена и да формираме свои собствени предпочитания.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #107: 21 Ноември 2006

Не мога да определя най-любим изпълнител/група,защото са прекалено много и хубавата музика не се съсредоточава само в един ,или два стила.Но ако трябва да синтезирам изпълнителите,които за мен имат емблематично присъствие в моите музикални предпочитания,това са Herbie Hancock-кралят на electric jazz.Изключително гениален изпълнител.Толкова умело успява да съчетае electic саунда с класическото звучене на jazz.че просто не може да се роди втори като него.
Другият гений -изпълител за мен е Оscar Aleman.Няма начин някой да го отрече като такъв.Суингът му е в кръвта.
George Benson е следващият,който заема място сред любимите ми изпълнители/групи.Неповторим като звучене,успява да интерпретира по съвършен начин хармонията и красотата  на живота.
Заедно с него естествено не мога да не спомена Al Jarreau,който с неповторимия си глас придава цялостен завършек на музиката на Benson.
И не на последно място Alice in chains,които по никакъв начин не си пасват на изброените до момента изпълнители,но за сметка на това пак с неповторима интелигентност са създали музика,която остава голяма диря след себе си.
А за ДМ няма какво да говоря.Не мога да им определя точно място в класацията,защото не  могат да бъдат абсолютизирани в нищо.Депеш са началото и края.........

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #108: 26 Ноември 2006

Еми да, различни хора-различни вкусове и настроения!АЗ лично залагам на музика която ме е изградила като личност.DEPECHE са винаги най отпред ,но има и други групи и изпълнители които искам да видя на живо в България!CAMOUFLAGE,ERASURE,THE CURE,JIMMY SOMERVILLE и отново заедно РЕВЮ(и/или КЛАС)Това е музиката с която израстнах!За добро или за зло! Усмивка

Let me show you the world in my eyes...
V_Radev
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #109: 04 Декември 2006

Няма две мнения по въпроса за 1то място
1.DEPECHE MODE
След това е трудно...
2.Camouflage
3.The Cure
4.A-HA
5.The Communards
6Pet Shop Boys
7New Order
8.OMD
9.The Clash
10.Red Hot Cilli Peppers
Трябваше да вмъкна също и Erasure , Culture Club, Eurythmics, The Cranberries, The Mision,Nirvana..Queen , Laura Branigan...е стига вече..
de_mo_fan
Някой
Публикации: 15

Профил
Отговори #110: 04 Декември 2006

За 1то место е излишно да се обяснява-естествено,че са Depeche Mode.
А след тях са все групи,които по един или друг начин са оставили нещо в мен и продължават да го правят.Ще ги спомена без да правя някаква класация-U2,The Cure,Camouflage,The Sisters of Mercy,Нова Генерация,Виолетов Генерал,Morissey,Coldplay....

what the spirit seeks,
the mind will follow....
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #111: 10 Декември 2006

1.DEPECHE MODE Одобрение Пощурял
2.The Cure,U 2,,RHCP
3.Muse,Placebo
4.Pet Shop Boys,Duran Duran
5.Prodigy,HIM,Нова генерация
Съжалявам,но не можах да отлича само 5 групи. Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
Walking in my shoes
Новороден
*
Публикации: 1

Профил
Отговори #112: 13 Септември 2007

1.Depeche Mode Пощурял
2.Placebo
3.Rolling Stones
4.RHCP
5.Queen

Има още много но.....

I've read more than a hundred books
Seen love mentioned many thousand times
But despite all the places I've looked
It's still no clearer it's just not enough
I'm still no nearer the meaning of love
Crims
Някой
*
Публикации: 10

Профил WWW
Отговори #113: 16 Октомври 2007

При мен е малко трудно да определя топ 5 най-любими групи, защото някои се борят за едно и също място, но мисля че класацията би изглеждала по следния начин:

1. Anathema
2. Dredg
3. Klimt 1918
4. Muse
5. Radiohead

Но всъщност са още доста любимците, но предполагам, че това е най-правилната подредба.

"Music makes one feel so romantic - at least it always got on one's nerves - which is the same thing" - O.W.
Jezebel
Гост
Отговори #114: 16 Октомври 2007

през годините, съответно:
1. Scorpions
2. Europe
3. The Doors
4. Depeche Mode
5. Placebo
и въпреки че не ми давате избор за 6, ще си пиша Paradise Lost, защото ги оприличавам на някаква кръстоска м/у ДМ и метал  Готин убий ме - така го чувам.. та мисълта ми беше т.6 да се причисли към т.4
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #115: 17 Октомври 2007

1. Scorpions
2. Europe
3. The Doors
4. Depeche Mode
5. Placebo

Това би била чудесна класация на човек, който е на около 40-45. Трябва да добавим и Deep Purple и евентуално AC/DC на мястото на DM и Placebo...
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #116: 17 Октомври 2007

1. Scorpions
2. Europe
3. The Doors
4. Depeche Mode
5. Placebo
Това би била чудесна класация на човек, който е на около 40-45. Трябва да добавим и Deep Purple и евентуално AC/DC на мястото на DM и Placebo...
Би било чудесно, ако като станеш на 45 най-накрая осъзнаеш, че различните хора имат различни музикални интереси и факта, че ги споделят не би трябвало да е повод за присмех.

Последна редакция: 17 Октомври 2007 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #117: 17 Октомври 2007

Разбира се, но кое по-точно визираш като присмех в случая? Това, че една не малка част от хората на 45 харесват даден тип музика и конкретни изпълнители или това, че хората имат различен вкус независимо от възрастта си?
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #118: 17 Октомври 2007

Разбира се, но кое по-точно визираш като присмех в случая? Това, че една не малка част от хората на 45 харесват даден тип музика и конкретни изпълнители или това, че хората имат различен вкус независимо от възрастта си?
Последно възрастта определяща ли е или не, защото ти ту казваш нещо ту се отричаш от него. И после в тема Топ 5 Любими групи освен да пишем нашите музикални предпочитания май не е особено редно да коментираме чуждите, не мислиш ли? Очиврът Като модератор е редно да си наясно, но май и двамата достатъчно нарушихме правилата, та каквото исках го казах в поста си горе.На обърканите си въпроси предполагам вече имаш готов отговор, което така или иначе обезсмисля евентуален отговор от моя страна.

Последна редакция: 17 Октомври 2007 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #119: 17 Октомври 2007

Не смятам, че съм коментирал групите, творчеството им, дискографията, нито позитивно, нито негативно.

Отделно това би трябвало да бъде дискусионен форум, който освен факти е редно да има и коментари.

Според правилника е редно коментарите да са по темата. В случаят коментара ми относно 5те групи е в контекста на темата и донякъде е свързан с възрастта на слушателите, които възприемат конкретни групи като любими. Това не се отнася за всички хора, които слушат дадените групи, а за повечето от тях.

Коментирали сме достатъчно в най-различни теми, че всяко твърдение си има своите изключения.

Готов отговор нямам, но планирам да си напиша няколко, които да публикувам предварително следващият път, за да спестим репликите, които отправяш директно към мен и са свързани с групи различни от Depeche Mode или евентуално техните почитатели.
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.