DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9
  Печат  
Автор Тема: Top 5 Любими Групи  (Прочетена 32017 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #90: 20 Октомври 2006

Последно не разбрах накъде отиде тази тема. Доколкото разбирам се появява твърдение, че хора, които слушат 40 изпълнителя от 3-4 стила и са чували сигурно 100 от други различни стилове - са ограничени. А тези, които слушат 10-20 изпълнителя от всички стилове... не са ?
В тази тема продължават да се изброяват изпълнители, но не съм видял някой да обясни ... защо даденият изпълнител му е любим.

Отделно, не виждам защо се обиждате и дразните на твардение, че Depeche Mode са поп група. Подобни теми го доказват. По-интересно ми е как един човек, който харесва Savage Garden или Stereo MC's, ще намери нещо смислено и интересно в Wolfsheim, а в Cause & Effect - не ?
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #91: 20 Октомври 2006

Отделно, не виждам защо се обиждате и дразните на твардение, че Depeche Mode са поп група. ?

Ами защото у нас поп музиката е синоним за Бритни Спиърс,Рики Мартин и т.н. А просто доста от групите,които ние считаме за рок са си поп.И не само ние де...примерно Депеш фигурират с всеки свои сингъл в The Rock Chart по Mtv,даже Precious беше номер 1 ако не се лъжа...Та...Депеш финаги са в рок средите...така да го кажа...Повечето кавъри на техни парчета се свирят от рок изпълнители...но те както и U2,Placebo и т.н са си поп групи главно поради факта,че музиката им е доста по-лека от тази на класическите рок изпълнители като Iron Maiden,Rolling Stones,Scorpions и т.н.
 Но у нас сме свикнали всичко,що има китара да му викаме рок.А иначе няма нищо обидно в думата поп.Защо да не са поп,а нима са рок ? Това,че са поп не значи,че не са гениални.Пък и са доста по-мрачни,доста по-конструктивни от всички рок изпълнители,които съм чувал. Едва ли ако примерно включваха живи барабани в албумите си и малко по-китарен звук и по този начин звучаха като рок група щяха да са по-добри.Естествено не са и класическа поп група или поне не в това измерение,в което разглеждаме поп-а сега.В известен смисъл Депеш са и поп и рок...всяка една песен е различен стил ако питате мен.Можеш ли примерно да сравниш I Feel Loved с Useless,която пък от своя страна е доста рок ориентирана.Според мен на въпрос поп група ли са Депеш Мод не може да се отговори еднозначно.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #92: 21 Октомври 2006

Аз говоря от гледна точка на световни тенденции и хора, които като чуят фолк се сещат за изпълнители като Bob Dylan или пък защо не Johnny Cash, макар че за него може да се спори, но със сигурност има фолклорни мотиви в текстовете. Да, съгласен съм с твърдението, че DM имат рок, блус и електро звучене, но като цяло те влизат в категорията на едни от най-продаваните групи в света. Този факт сам по себе си ги прави поп. Още повече, че хората ги комбинират с най-популярните групи от други стилове... говори, че самите им фенове слушат поп музика. Тоест, за да е малко по-ясно като поп, аз лично дефинирам комерсиални изпълнители, които са на предно място по рафтовете в музикални магазини и в които издателите им влагат адски много пари, за да са сигурни, че ще си ги получат обратно.

Кой е казал, че феновете на Britney не са чували Precious ?
Infra Red
Странен Любовник

Профил WWW
Отговори #93: 21 Октомври 2006

Да прав си.Но това значи ли,че феновете на Металика примерно не са чували новия сингъл на Бритни (ако има такъв де).Тези фенове на Бритни са чували от Депеш само Precious,ETS 04,It's No Good и PJ.Всеки е чувал и хитовете на Металика.Мисълта ми е,че Депеш все пак не са толкова поп група като примерно U2,Coldplay,Red Hot Chili Peppers,Linkin Park ...защото за мен в крайна сметка рок не значи да блъскаш като откачен по барабаните и китарата и да пееш във всяка 2ра песен "I'll Find Myself Today",а после да правиш дуети с 50 cent и Backstreet Boys примерно.И накрая да се биеш в гърдите "Ние сме най-великата рок група в света"...еми не доста поп сте си.Понеже за мен лично Депеш са прекалено необикновени и трудни за смилане (не ги слушайте тези новоизлюпените фенове,тях ги кефат само 2-3 песни,познавам много такива),че да бъдат слагани в някакви рамки.Те са просто алтернатива на поп и рок музиката.Те са алтернативна група.

Mr. Feathers
Някой
**
Публикации: 13

Профил
Отговори #94: 21 Октомври 2006

Ето и моят топ 5:

1. Depeche Mode
2. U2
3.Bon Jovi
4.Robby Willams
5.Gorillaz
Red Hot Chili Peppers,INXS, Milene Farmer,Green Day, Gravity Co   

"Pain and suffering in various tempos."
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #95: 21 Октомври 2006

Да прав си.Но това значи ли,че феновете на Металика примерно не са чували новия сингъл на Бритни (ако има такъв де).Тези фенове на Бритни са чували от Депеш само Precious,ETS 04,It's No Good и PJ.Всеки е чувал и хитовете на Металика.Мисълта ми е,че Депеш все пак не са толкова поп група като примерно U2,Coldplay,Red Hot Chili Peppers,Linkin Park ...защото за мен в крайна сметка рок не значи да блъскаш като откачен по барабаните и китарата и да пееш във всяка 2ра песен "I'll Find Myself Today",а после да правиш дуети с 50 cent и Backstreet Boys примерно.И накрая да се биеш в гърдите "Ние сме най-великата рок група в света"...еми не доста поп сте си.Понеже за мен лично Депеш са прекалено необикновени и трудни за смилане (не ги слушайте тези новоизлюпените фенове,тях ги кефат само 2-3 песни,познавам много такива),че да бъдат слагани в някакви рамки.Те са просто алтернатива на поп и рок музиката.Те са алтернативна група.

Ако феновете на Metallica слушат и останалите 10-15 групи... то все ще са чули и Britney Spears. Която между другото не е чак толкова зле от към музика и продукция. Toxic примерно е доста изпипана песен. Та, ако приемем, че Depeche Mode са алтернатива и че са с единият крак в "некомерсиалното", то защо феновете им харесват комерсиална музика и други поп/рок групи, на които уж DM се явяват алтернатива ?
Infra Red
Странен Любовник

Профил WWW
Отговори #96: 22 Октомври 2006

Ами зависи за кои фенове на Депеш говориш.Примерно повечето от хората от този форум,включително и ти,слушат не толкова комерсиална музика.Това може да се докаже и с last.fm Усмивка Харесвани от повечето форумници групи като Mesh,De/Vision и д.р. далеч не са световни величини.Та...мисълта ми е,че истински запалените по Депеш Мод,едва ли ще слушат и разни леки групи от типа на Backstreet Boys,Pussycat Dolls и т.н. А това е комерсиална музика в момента.Ако говориш и за U2,прав си...но то някак си си вървят ръка за ръка.
 А Депеш са си алтернатива защото не са нито стандартна поп формация,нито стандартна рок формация.Те са по-тежки от Дюран Дюран и Симпли Ред примерно,но са по-леки от Бон Джови и Ролинг Стоунс (макар,че лично за мен Депеш са една от най-тежките групи защото с текстовете си и звученето си обременяват адски много) . Текстовете им са странни,леко объркани дори,музиката им е много по-различна,всеизвестен факт е,че не се вписват в един музикален жанр.Като цяло имат доста по-малко,но по верни фенове от повечето групи,даже в една статия се казваше,че са групата с най-верните фенове.А и самия Мартин го е казвал "щом си пуснем албума на пазара още на първата седмица феновете го изкупуват". Просто не мисля,че това,че хората,които слушат Депеш слушат и по-комерсиални групи от тях,значи че Депеш са музика за масите.Всъщност Депеш са достатъчно известни и комерсиални,но това не значи,че не са нещо особено и че са като всички останали.Всеки е чувал за Депеш Мод,но повечето хора казват "ааа,Депеш Мод,да добри са,но не ми харесват."Така че...те са признати като група,която може да влияе на хората,но на малка група от хора в световен мащаб...Tе са алтернатива на това,което се слуша от масите.Много добре знаем какво е отношението към тях в повечето страни.И лично аз мисля,че те сами са си избрали тази роля.Напълно съм убеден,че могат да издадат един албум с 12 песни от типа на ETS 04,ще станат новите Линкин Парк,но даже доста по-добри,албума ще се превърне в най-продавания и най-харесвания им (от масите) в историята на Депеш,но след него ... какво ли ще последва ? Та...все още съм на мнение,че Депеш не са поп или рок група.
Последна редакция: 22 Октомври 2006 от Infra Red

velikiq mao
Някой
**
Публикации: 14

Профил
Отговори #97: 22 Октомври 2006

1.
2. MUSE
3. Metallica
4.RHCP
5.MOBY

We SeLL HeLL
anD SuFFer WELL
Noirdez
Джуниър
Публикации: 71

Профил
Отговори #98: 22 Октомври 2006

МНЕНИЕТО Е ИЗТРИТО ПОРАДИ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ЛАТИНИЦА!
Последна редакция: 23 Октомври 2006 от The Fein
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #99: 23 Октомври 2006

...
4. The Killers, The White Stripes
5. Beastie Boys, The Chemical Brothers, Fatboy Slim

The Killers и The White Stripes една и съща група ли са... а Beastie Boys, The Chemical Brothers и Fatboy Slim?!

Не мога да разбера, защо когато темата се казва "Top 5 Любими Групи" се избрияват групи, колото се сетим... не е ли идеята да се отсеят именно 5, в противен случай темата щеше да е "Любими групи" и да изброяваме до захлас (което някои и сега правят)!

See what I see!
SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #100: 24 Октомври 2006

DEPECHE MODE
DURAN DURAN
MUSE
PLACEBO
ROLLING STONES
SIMPLY RED

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
Депешарка
Гратис Любовник
Публикации: 51

Профил
Отговори #101: 24 Октомври 2006

Depeche Mode
INXS
U2
Duran Duran
The Cure
h_t
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #102: 24 Октомври 2006

1. Depeche Mode
2. The Chemical Brothers
3. Fatboy Slim
4. Franz Ferdinand
5. The Sex Pistols
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #103: 24 Октомври 2006

Последно не разбрах накъде отиде тази тема. Доколкото разбирам се появява твърдение, че хора, които слушат 40 изпълнителя от 3-4 стила и са чували сигурно 100 от други различни стилове - са ограничени. А тези, които слушат 10-20 изпълнителя от всички стилове... не са ?

Виждам,че се е оформила интересна дискусия.Според мен в нашата страна твърде много хора слушат по няколко любими песни от изключително разнородни изпълнители и по този начин формират един твърде еклектичен музикален вкус. Тъжен Предполагам,че поне повечето от нас са минали през този етап докато се ориентират точно към кои стилове да се насочат. Може би феновете със странните на пръв поглед комбинации от любими групи все още не са открили за себе си кои точно стилове се доближават в най-голяма степен до техния собствен темперамент и натюрел, все пак вкусовете се променят с времето. Аз лично продължавам да търся и откривам с голям интерес непознати за мен изпълнители, но признавам, че с времето съм се насочила към определени стилове, които считам за най-близки и подходящи за моята музикална колекция. Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Grain
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #104: 24 Октомври 2006

наистина ми е абсолютно невъзможно да "инсталирам" Депеш в каквато и да е класация - слушам ги почти непрекъснато!
така че ето останалите постоянни Топ 5 с които разнообразявам от много години:
1. Danny Tenaglia
2. EverythingButTheGirl
3. Chicane
4. Annie Lennox
5. Peter Gabriel
май ако трябваше да са Топ 6 нямаше какво да напиша.... разбира се залитам и по други музиканти - но бързо изпадат в забвение ...
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.