DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  
Автор Тема: Любими кавъри  (Прочетена 23131 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
09 Август 2005

Както добре знаем,Депеш Мод са една от най-влиятелните групи съществували някога.Мисля,че даже бях попаднал на някаква информация,че ДМ заедно с Nine Inch Nails двете най-ремиксирани банди в света и съществували над 1500 официално издадени кавъри на песни на Депеш.А навярно заедно с неофициалните цифрата се удвоява.
Та кои са вашите любими кавъри.Лично аз обожавам To Have And To Hold в изпълнение на Deftones-група правила и кавъри на Дюран Дюран и Кюър,и поне за мен са истински светила в днешната тежка музика,често затрупвана от комерсиални фекалии.
И днес ,по-точно сега си слушам But Not Tonight на Scott Weiland[Velvet Revolver,ex-Stone Temple Pilots] и супер се кефя.А по-специално от българските групи обожавам Еnravota и техния поглед към Black Celebration-скриха ми шапката тия хора...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #1: 10 Август 2005

Stripped на Rammstein!!!

Много любима песен и в оригинал и като кавър...много обичам да си ги пусна в плейлистата една след друга Намигване
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #2: 10 Август 2005

Цитат
Stripped на Rammstein!!!
  Може да се каже че и мен ме кефи, но със сигурност четох някъде, че самите DM не харесват тдзи кавър- или по-точно че се губи оригиналния замисъл  Намигване

...you take me there, you take me where...
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #3: 10 Август 2005

... според M.L. Gore  Намигване
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 10 Август 2005

Цитат
Stripped на Rammstein!!!
  Може да се каже че и мен ме кефи, но със сигурност четох някъде, че самите DM не харесват тдзи кавър- или по-точно че се губи оригиналния замисъл  Намигване

Аз пък имам наблюдения,че феновете въобще не харесват кавъра на Рамщайн Усмивка Но пък аз си го харесвам,друг въпрос е клипа...където наистина се губи идеята ,ако има такава....
Аз сега докато си преглеждам колекцията с кавъри на ДМ,намирам някои не чак толкова добри групи като H.I.M.,които са правели интересни кавъри(Enjoy The Silence) и страхотни групи,които не са се постарали чак толкова-като Placebo с I Feel You.
Не знам,колко от вас са го слушали,но преди две години излезе един доста приятен френски трибют-Children Of Depeche Mode,който тогава ме изненада супер приятно.А наскоро излязоха и гръцки,руски,южно-африкански и аржентински трибюти...само от този факт можем да си представим колко интернационална група са Депеш Мод Готин

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 10 Август 2005

Ще се поразтърся за този френски трибют за който говори Падан Фейн, защото и аз останах много разочарован от кавъра на HIM на Enjoy The Silence, а и Placebo е по-добре да свирят тяхната си музика, поне в това определено ги бива(още ме е яд че пропуснах концерта им в БГ)
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #6: 10 Август 2005

защото и аз останах много разочарован от кавъра на HIM на Enjoy The Silence

Защо и?Аз казах,че съм изненадващо доволен от тях Усмивка
Иначе и кавъра на Кюър на World In My Eyes не е лош,въпреки че е някакси "хаотичен"....
А на Пласибо сякаш не им подхожда I Feel You...

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 10 Август 2005

Извинявам се, нещо съм се объркал...обаче моето мнение за кавъра на HIM си остава лошо. Слушах го няколко пъти като си го изтеглих, обаче ми се струва прекалено объркан като звучене...по скоро експеримент Объркан
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 10 Август 2005

Извинявам се, нещо съм се объркал...обаче моето мнение за кавъра на HIM си остава лошо. Слушах го няколко пъти като си го изтеглих, обаче ми се струва прекалено объркан като звучене...по скоро експеримент Объркан

Може би и затова още не са го записали и включили за албум...Като заговорихме за кавъри на Enjoy The Silence съм чувал че Тори Еймъс имала кавър на песента,но на мен ме мързи да го търся...добър ли е?

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 10 Август 2005

Не бях чувал, може да потърся вместо теб Усмивка, звучи любопитно, макар и не много обещаващо...
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #10: 10 Август 2005

Може би и затова още не са го записали и включили за албум...Като заговорихме за кавъри на Enjoy The Silence съм чувал че Тори Еймъс имала кавър на песента,но на мен ме мързи да го търся...добър ли е?

Добър е - само пиано и вокал, с леко сменени акорди. Чакай да се опитам да намеря едно видео с лайв на този кавър.

v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
Отговори #11: 14 Август 2005

Portishead - Waiting for the night
drugo koeto me vpechatli
beshe Strange Love izpulneno ot basa na RHCP
i preporachano mi ot Recoil  Намигване

v tazi vruzka na men mi dopada i nachina po koito Marylin Manson si napasva...
parchetata kum negoviq si stil Готин

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #12: 14 Август 2005

Едва ли, сигурно говориш за Rabbit in the moon. А кавърът на Tori е просто чудесен, както и самата тя  Доволен
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #13: 14 Август 2005

Току що си свалих кавъра на Everything Counts в изпълнение на In Flames.Звучеше страшно интересно-за първи път чувам метал изпълнение на песен на Депеш.Мисля че си заслужава да го чуете. Одобрение
Последна редакция: 17 Февруари 2006 от GINGER_FISH
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #14: 14 Август 2005

drugo koeto me vpechatli
beshe Strange Love izpulneno ot basa na RHCP
ам, не знам дали portishead някога са правили кавър, според мен това е едно от недоразуменията отстанали от напстер и аудиогалакси.
rabbit in the moon се казва групата, която я бъркат за portishead, а албъма където може да бъде намерена песента се казва for the masses.

и пак за strangelove... в изпълнение на китаристът, с които са в последно време (john frusciante)
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.