DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  
Автор Тема: Любими кавъри  (Прочетена 23137 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #30: 05 Ноември 2005

А какво мислите за Shake the disease на Hooverphonic... ? В момента ми е един от любимите... Малко лигавко Намигване

I need to drink, more than you seem to think
blackheart
Гратис Любовник
Публикации: 55

Профил
Отговори #31: 08 Ноември 2005

А какво мислите за Shake the disease на Hooverphonic... ? В момента ми е един от любимите... Малко лигавко Намигване
Не е лош, дори приятен за слушане, ако се абстрахираш от това, че слушаш Shake the Disease, защото му липсва необходимата сериозност за това парче, което за мене е едно от най-силно драматичните. Иначе сигурно много са се изкефили, докато са го правили, завиждам им, че са имали възможността, но все пак мисля, че малко лековатичко са го направили.
Въобще това е труден материал и е по-лесно да се получи "лигавко", както например и кавъра на Luxury и ми се струва, че кавърите на по-тежки групи са по-сполучливи за такива "тежки" песни като Shake the Disease, но това може и просто да се дължи на факта, че в момента слушам новия Gorefest.

Are you there?
is it wonderful to know
all the ghosts...
all the ghosts...
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #32: 09 Ноември 2005

Master and Servant na Locust Усмивка pak ot For the Masses...

Shame ot tam syshto q namiram za interesna Усмивка kato se zamislq, haresva mi dori poveche ot originala (sega da ne me razpynete na kryst za bogohulstvo Намигване )

ages of delirium
curse of my oblivion
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #33: 09 Ноември 2005

странно но ... абе не е чак толкова странно, но няма доста добри кавъри на depeche ... имайки в предвид, че почти всеки известен им е правил кавър едва ли не ... любимите кавъри са ми малко и са само от албума VA for the masses ... най- много ми допада на deftones, the cure, dishwalla,  иии на meat beat manifesto ... а и онзи на monument - ако не се лъжа gus gus го пееха ... и на smashing pumpkins е интересен ... супер му се израдвах когато го пуснаха в "един не тъп американски филм" толкова бях изненадан, че от началото не знаех коя песен е Пощурял
а кавърчето на  moonspell е смешно ... както и на in flames (които даже го вкарват ва албум) имам и един пънк кавър на ets страшно тъп ... а отова със симфоничните изпълнения на песните верно е много зле... и на Placebo кавъра е тъп - имам чуството че им е най- лошия кавър който са правили ... и т.н.
Последна редакция: 09 Ноември 2005 от cxt

So High so Far to Fall
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #34: 09 Ноември 2005

странно но ... абе не е чак толкова странно, но няма доста добри кавъри на depeche ... имайки в предвид, че почти всеки известен им е правил кавър едва ли не ... любимите кавъри са ми малко и са само от албума VA for the masses ... най- много ми допада на deftones, the cure, dishwalla,  иии на meat beat manifesto ... а и онзи на monument - ако не се лъжа gus gus го пееха ... и на smashing pumpkins е интересен ... супер му се израдвах когато го пуснаха в "един не тъп американски филм" толкова бях изненадан, че от началото не знаех коя песен е Пощурял
а кавърчето на  moonspell е смешно ... както и на in flames (които даже го вкарват ва албум) имам и един пънк кавър на ets страшно тъп ... а отова със симфоничните изпълнения на песните верно е много зле... и на Placebo кавъра е тъп - имам чуството че им е най- лошия кавър който са правили ... и т.н.

Не знам дали си слушал един френски трибют - Children Of Depeche Mode. Изключително добър по мое мнение.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

blackheart
Гратис Любовник
Публикации: 55

Профил
Отговори #35: 10 Ноември 2005

странно но ... абе не е чак толкова странно, но няма доста добри кавъри на depeche ...
Когато чух за пръв път FOR THE MASSES супер много се възмутих и ядосах! Тогава май за първи път чух кавъри на ДМ и самата идея да се правят такива ми се стори светотатствена. Доста време трябваше да мине, за да се пречупя и да започна да харесвам някои, като тези, които изброих по-горе. Сега си признавам, че ми е интересно да слушам кавъри, особено някои по-странни интерпретации, като например испанския трибют, който ми е интересен с това, че в общия случай настроенията на кавърите са противоположни на настроенията на оригиналите
а френския го нямам Тъжен

Are you there?
is it wonderful to know
all the ghosts...
all the ghosts...
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #36: 10 Ноември 2005

Не знам дали си слушал един френски трибют - Children Of Depeche Mode. Изключително добър по мое мнение.
даа имам го ... бях забравил за него ... понеже много не се кефя на кавъри ... особенно ако са по-зле от оригинала ... а пре depeche е неизбежно... ама иначе наистина беше добър ... май ако не се лъжа (карам по памет може и да бъркам) най ми допадна на its no good кавъра  ... ама не съм сигурен от този ли tribute албум беше ... ааа имам и един който доста ми харесва - house tribute to depeche mode ... но като цяло  tribute for the masses си е ненадминат... дано има продължение - ultra tribute на пример  Усмивка

So High so Far to Fall
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #37: 15 Ноември 2005

Не му е май тука мястото, защото става въпрос за ремикси, а не кавъри, но...
 Имам нещо, което се нарича "Remixes & More" ,издадено 1993г все идно от Депеш.Вътре има ремикси на Strangelove, It's Called a Heart, Fly On The Windscreen, Behind The Wheel, Flexible, I Feel You, Enjoy The Silence, Policy Of Truth, Master&Servant и Personal Jesus/акустична/.
 Какво е това ?!

...you take me there, you take me where...
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #38: 19 Ноември 2005

Днес си намерих компилация от 6 диска Synthpop, та в единия има жесток кавър на Photographic изпълнен от Bigod 20. Групата е непозната за мен, но са се справили чудесно.
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #39: 19 Ноември 2005

Имам нещо, което се нарича "Remixes & More" ,издадено 1993г все идно от Депеш.Вътре има ремикси на Strangelove, It's Called a Heart, Fly On The Windscreen, Behind The Wheel, Flexible, I Feel You, Enjoy The Silence, Policy Of Truth, Master&Servant и Personal Jesus/акустична/.
 Какво е това ?!
Сещам се за един ремикс на "Инджой дъ сайлънс", в който на моменти сякаш блееха агнета. В компилацията фигурират горе-долу същите ремикси. Да не би да става дума за това "нещо"?

freelove for everyone
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #40: 22 Ноември 2005

Много харесвам Enjoy The Silence на Tori Amos от албума Strange Little Girls,въпреки големите различия с оригинала.Този кавър ми напомня много на демо-версията на Мартин.
Единственият трибют,който имам е For The Masses.От него любими са ми Never Let Me Down Again (Smashing Pumpkins),World In My Eyes (The Cure),To Have And To Hold (Deftones),а отделно харесвам и Personal Jesus на Marilyn Manson. Доволен
Следващия месец ме чакат за слушане руски,аржентински,шведски и френски трибют,тогава ще споделя впечатления от тях. Усмивка

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #41: 22 Ноември 2005

. ааа имам и един който доста ми харесва - house tribute to depeche mode ...

Има един Trancemode Express Tribute/който даже е в две части/, но предполагам, че е нещо разл., щом казваш, че твоя е house.

...you take me there, you take me where...
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #42: 22 Декември 2005

Попаднах на един приятен cover на But not tonight - Scott Weiland... Препоръчвам ви го, ако не сте го чували... А някой случайно да знае дали влиза в някой tribute?

I need to drink, more than you seem to think
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #43: 22 Декември 2005

Попаднах на един приятен cover на But not tonight - Scott Weiland... Препоръчвам ви го, ако не сте го чували... А някой случайно да знае дали влиза в някой tribute?

Scott Weiland е велик пич Усмивка
Не влиза в tribute, но май е в саундтрака на някаква тийн комедия...ако не се лъжа май е същия филм, в който влиза и Tained Love не Manson.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

_DaRkest_StaR_
Гост
Отговори #44: 21 Януари 2006

На мен любимите ми кавъри са "Enjoy the silence" на Tori Amos,(кавъра на Failure също e страхотен)."Never let me down again" на The Smashing Pumpkins е невероятен,звучи някак си супер акустично..Други любимци са ми "Black celebration" на Monster Magnet,"Somebody" на Veruca Salt и разбира се "Stripped" на Rammstein Намигване
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.