DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Инструментали  (Прочетена 9570 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #15: 28 Ноември 2005

Винаги съм се чудил кой е Memphisto oт едноименния инструментал.

Това ако не се лъжа е името на родния град на Елвис.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #16: 29 Ноември 2005

grada e Memphis...

ages of delirium
curse of my oblivion
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #17: 30 Ноември 2005

Agent Orange Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #18: 23 Юни 2006

Uselink, Agent Orange
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #19: 30 Юни 2006

Иначе харесвам много почти всички инструментали,като задължително трябва да спомена и Jazz Thieves.

Наистина и аз много го харесвам. Но трябва да добавя и Christmas Island Мисля че досега не беше споменат. Защо така? Няма ли почитатели?

jump out of time
fallen star
Опасен
**
Публикации: 213

Профил WWW
Отговори #20: 30 Юни 2006

Zuu,погледни първите постове. УсмивкаАз пък обожавам Pimpf Пощурял,а визуализацията му е перфектна.Освен това Nothing To Fear,Stjarna и Agent Orange, а в общи линии  май и всички останали.

And all the other voices sing
Change your mind
You're always wrong...
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #21: 01 Юли 2006

Моят любим инструментал е Christmas Island,когато го слушам,загасям лампите в къщи и затварям очи,пренасяйки се в някаква странна атмосфера,която ме кара да си представям тъмни и отнесени картини.
Самото парче е супер въздействащо и за мен е един от най-яките инструментали на Депеш Мод.

Aa да! Ginger това с лампите трябва да го пробвам. Christmas Island наистина е един от най-добрите им инструментали.

jump out of time
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #22: 13 Ноември 2006

Agent Orange , както и на много други хора тук е мой фаворит, като аз го асоциирам с някакви руини на изчезнала цивилизация, едно ехо от изминало величие и слава, от които са останали безмълвни Сфинксове, полегнали колони, засипани с пясъка на забравата площади и полуразрушени, озъбени крепостни стени....И над всичко това се стеле пурпурният сумрак на залязващото слънце....
Освен това аз също ще отбележа и Jazz Thieves.Това инструменталче ме отвежда някъде в Африка, по поречието на ленивата река Нил, по чието крайбрежие се носят камилски кервани, а във въздухът се носи аромат на пустиня.Само че към всичко това се добавя и някакво urban ухание от далечното Кайро...
...хехехе нещо фантазията ми препусна в галоп, я да дръпна юздите,че туко виж се пръкнал някой къс, художествен разказ  Ухилен

П.П. само да добавя на трето място и Lovetheme - тук няма какво да добавя, то заглавието е красноречиво  Усмивка
Последна редакция: 13 Ноември 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Grain
Гратис Любовник
**
Публикации: 46

Профил
Отговори #23: 14 Ноември 2006

Този “сектор” от албумите на Депеш ме изкарва тотално от равновесие – ако има нещо наистина крайно странно и неподлежащо на никакви анализи и класации, в музиката им, това за мен са именно инструменталите! Този раздел в ДМ профила ми е подложен на “непрестанен тормоз” – има дни в които слушам само инструментали - в абсолютна невъзможност съм, да определя … любимия!!! Веднъж в продължение на четири часа, въртях на Repeat Zenstation! В този ред на мисли в Playing The Angel се чувствам леко ограбена … липсват ми!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #24: 14 Ноември 2006

Agent Orange , както и на много други хора тук е мой фаворит, като аз го асоциирам с някакви руини на изчезнала цивилизация, едно ехо от изминало величие и слава, от които са останали безмълвни Сфинксове, полегнали колони, засипани с пясъка на забравата площади и полуразрушени, озъбени крепостни стени....И над всичко това се стеле пурпурният сумрак на залязващото слънце....

Идеята на RizaaR да опишем асоциациите, които ни носят инструменталите е много добра! Одобрение

Agent Orange винаги съм го свързвала с войната, в която са използвали този вид бойно отровно вещество, а и звуците на излитащ хеликоптер допълват тази картина.
Jazz Thieves ми напомня на онези стари детективски филми, в които трябва да се разкрие някаква тайна, винаги има нещо зловещо в характерната за тях картина- сумрачна улица, дъждовно време и чувството, че някой се е скрил зад ъгъла и дебне поредната си жертва. Шок
Слушайки Lovetheme пък най-често си представям красива японска градина, обсипана в нежните червени и розови цветове на вишневи дървета. Очиврът
Big Muff ми напомня на някакъв пренаселен мегаполис, където хората са толкова много, че едва се разминават по улиците, постоянно забързани за някъде. Нещо, което носи усещане за хаос и безредие Пощурял.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
lover
Агент
Публикации: 120

Профил WWW
Отговори #25: 05 Декември 2006

Чудесна тема, dearroseОдобрение
И прекрасни описания на въздействието на инструменталите са дали някои хора тук...  Очиврът Особено ми харесаха тези на RizaaR и на dearrose  Готин
Според мен е по-добре тук да описваме по подобен начин "виденията" си, (когато има такива разбира се), защото от изреждането на заглавия наистина няма голям смисъл... Освен да разберем кой са най-харесваните и обичани, де- и това не е малко!  Усмивка

Та- моите най-най любими инструментали категорично са следните два:
Agent orange и Nothing to fear!!! За мен те са просто съвършени и във композиционно, и във всякакво друго отношение... И имат наистина силно въздействие върху емоциите и асоциациите на човека, който ги слуша (както си личи и от предните коментари и от това колко много хора ги харесват...)
За мен тези два инструментала са на двата полюса- единият ("Agent orange") е в тъжната гама... Толкова носталгично ми звучи... така ме вълнува и ми въздейства... Навярно защото самата аз съм доста носталгична натура по принцип, и по рождение... В една лекция в университета бе споменал един мой (лудичък, но иначе готин) преподавател за "Ангела на миналото" и някак тази мелодия ми звучи като олицетворение на този ангел... Ангел, който например вижда "призраци" от миналото, следи- като едно перде, което се развява от лек полъх в стая, която вече не е обитавана... Чийто обитател вече се е пренесъл в отвъдния свят, но все пак присъства и тук... със следите, които оставя всеки човек докато живее... Много е тъжно и е много истинско... Защото е неизбежно. Всеки се сблъсква с това рано или късно...
(оф, не исках да звуча толкова мрачно, извинете ме...  Тъжен)
А и ми създава идеална атмосфера този инструментал за разглеждане на снимки... на стари фотоалбуми, в които си припомняш, разглеждайки ги, скъпи за теб хора, които винаги ще присъстват в душата ти, дори и да не присъстват вече в живота ти...................................Чиста носталгия... Спомени.............

От друга страна "Nothing to fear" за мен е мелодия- олицетворение на оптимизма!.... Не знам защо (и не мога да го обясня) но много ободряващо и обнадеждаващо ми въздейства този инструментал... Сякаш наистина ми внушава самата мелодия- "Няма нищо страшно! Няма нищо от което трябва да се боиш!"  Усмивка Прекрасно усещане (и послание) наистина!!! Затова я обичам толкова тая група! Вливат надежда и вяра в сърцето ми по някакъв мистериозен начин...

Иначе- обичам (не- обожавам!) и всички останали инструментали на Депеш (и "Uselink" и всички останали...) и особено много B-side на "Little 15" (както научих наскоро!)- изпълнението на Алън на класическото произведение на Бетовен (мисля) "Moonlight sonata"... Вълшебно е!!!....................................

http://blackandblue.free.bg
WHEN YOU'RE BORN A LOVER, YOU'RE BORN TO SUFFER...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #26: 06 Декември 2006

С леко чувство за хумор, ще кажа, че мой любим инструментал е песента на птиците в Sibeling  Ангелче
(а и подхожда на сегашните температури   Млъкнал)

mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #27: 07 Декември 2006

Всички!Обожавам инструменталите,но фаворити са ми:Useless(пораждат се противоречиви чувства щом го слушам),Nothing to fear,Agent Orage(лично аз си представям едно тихо и спокойно море и такава празнота,че чак ме опиянява Объркан),Introspectre(това е инструментала,който слушам на тъмно като някои от вас).Можи и да съм пропуснала някой,но за тези се сещам сега. Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
lover
Агент
Публикации: 120

Профил WWW
Отговори #28: 08 Декември 2006

Но Mody "Useless", както сигурно добре знаеш не е инструментал...  Очиврът Сигурно си имал(а) предвид "Uselink"?...
Така предполагам поне...
Просто исках да поправя неволната ти грешка  Намигване

http://blackandblue.free.bg
WHEN YOU'RE BORN A LOVER, YOU'RE BORN TO SUFFER...
benev
Агент
*
Публикации: 82

Профил
Отговори #29: 06 Януари 2008

За мен това са Jazz Tieves и най-вече PIMPF!  Очиврът

I'm a man of flesh and bone.
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.