DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Lovers devoted to each other forever...  (Прочетена 5579 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lover
Агент
Публикации: 120

Профил WWW
23 Ноември 2006

Здравейте!
Исках да обсъдим следната тема /като се надявам да не е обсъждана вече във форума в специална тема, която аз да повтарям... но е възможно, не зная/- притеснявали и бояли ли сте се някога, в даден период на групата, че Депеш може да се разпаднат?... Да се разделят. Задавам ви този въпрос, тъй като доста от ДМ-феновете, които познавам лично, са изразявали подобни мисли и страхове...
Зная че темата не е особено актуална напоследък, но беше- преди да стане ясно, че ще има албум /имам предвид "Playing the angel" и притесненията преди неговото издаване, че има разногласия между Мартин и Дейв, тъй като последния искал да има собствени песни този път, включени в албума, а Мартин можело да не се съгласи и т.н. и т.н./. И може би пак ще бъде актуална темата след време...
Защото по някакви причини около съществуването на Депеш винаги е имало някакво напрежение. Или по-точно около продължаването на съществуването и нормалното функциониране на групата... Все са витаели въпроси- ама какво ще стане сега... Ще ги има ли? Ще се разберат ли, така че да работят пак заедно и да има следващ албум... и следващо турне?... И всичко това особено се засилва около изздаването на солов проект на Мартин или Дейв.

Искам да споделя някои мои мисли по този въпрос, да ви кажа моето собствено мнение, и се надявам впоследствие и вие самите да споделите вашите мисли /и евентуално страхове/ по темата...
Последна редакция: 23 Ноември 2006 от lover

http://blackandblue.free.bg
WHEN YOU'RE BORN A LOVER, YOU'RE BORN TO SUFFER...
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #1: 23 Ноември 2006

Аз лично никога не съм се страхувала, че Депеш може да се разпадне, да прекрати съществуването си като група. И през ум не ми е минавало даже! /а иначе- държа да отбележа- съм малко параноичен тип човек, който се притеснява за щяло и нещяло... Намигване/
Все си мисля, зная... ВЯРВАМ, че това, което представлява тази група е нещо твърде специално, уникално и рядко срещано, за да може да загине и изчезне толкова лесно като феномен... Нещо повече- смея да твърдя- така го чувствам!- че тези хора /за ДМ говоря/ са благословени по някакъв начин /но аз съм вярващ човек, а не всички са.../...Че вдъхновението, онова, което ги  е събрало на едно място, което ги е създало и ги движи и което са изградили впоследствие през годините- имам чувството че всички тези неща при тях специално са някак свише... Сякаш движени, което значи и ЗАКРИЛЯНИ, от някаква по-висша сила от нашата собствена...От човешката тоест. /сега вече сигурно ви приличам на пълна откачалка, дано не спрете да четете поста ми дотук!!!  Намигване Ангелче/
Искам да кажа, че те са изградили цяла "империя" в музикално отношение, нещо почти свръхочовешко са направили за толкова много хора по света... И продължават да го правят, въпреки евентуалното им изтощение понякога от всичко това... Те са създали и са нещо, което е просто ФЕНОМЕН, какъвто подозирам че може и да няма точен аналог, тъй като са прекалено много хората /и твърде разнообразни при това/, които са ги определяли като "Най-великата група на всички времена", макар същите тези хора да са меломани и да обичат купища групи и видове музика /сред които и моя милост/... Любовта на феновете им към тях, е нещо, което иненадва и самите тях понякога. Защото е изумителна. Защото не секва, не стихва... А напротив разразява се с годините, и "армията" от предани до гроб фенове на ДМ става все по-голяма с годините... А те в същото време, са си обикновени хора /уж/, които са били просто едни момчета от предградията... Едни хлапета, които не са и мечтали и сънували всичко онова, което ще изградят с годините...
Та онова, което са създали стига за много повече от един човешки живот- да го градиш, да "вграждаш" енергията, любовта, вярата и таланта си в него, и да береш плодовете от всичко това после....

И поради всичко това / и още много.../ имам сериозни основания да смятам, че те ще продължават да ни радват с невероятната си /и гениална!/ музика още дълго... Само да са живи и здрави, разбира се... И за миг не се съмнявам, че може да спрат някога! Самият Дейв казва в едно интервю, че въпреки всичките им различия и разногласия, които се появяват от време на време /неизбежно е!/, те са като стар чифт различни обувки, които обаче ти е твърде комфортно да "обуеш" и да носиш заедно... /цитирам по памет, извинете ме, ако има неточности/
А пък Мартин казва в едно свое интервю отпреди няколко години, че ако правят музика заради нещо друго, освен заради самата нея /и собственото им удовлетворение, докато я творят и изпълняват пред публика/ отдавна вече е можело да спрат... Най-малкото, тъй като са спечелили достатъчно пари дотук, и са осигурили прехраната на семействата си, както се казва. Той споделя, че продължава да прави музика, защото изпитва НЕОБХОДИМОСТ от това... И защото това умее. Затова е роден в крайна сметка /това последното е от мен добавено  Намигване Ангелче/
Мартин казва още, че според самия него, в музиката, която създават Депеш има определена доза красота, а красотата е важна.
/в оригинал звучи по следния начин: "I think that in our music there is a certain amount of beauty. And beauty is important..."
Напълно съм съгласна с него! Мисля, че и всички вие ще се съгласите с това!....
Ще добавя към неговите думи следната мисъл /и мнение, и вяра!/ на любимия мой Достоевски- а именно- "Крастотата ще спаси света"........ Ангелче

Така че- не бойте се /никога!/, soul-sisters & soul-brothers- DM ще ги бъде! Ще ги има...

Защото са ЕДНО ЦЯЛО. ЗАЩОТО СА ДЕПЕШ МОД.
А НИЕ СМЕ ТЕХНИТЕ ФЕНОВЕ...

LOVERS DEVOTED TO EACH OTHER FOREVER...

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #2: 23 Ноември 2006

Здравейте!
Исках да обсъдим следната тема /като се надявам да не е обсъждана вече във форума в специална тема, която аз да повтарям... но е възможно, не зная/- притеснявали и бояли ли сте се някога, в даден период на групата, че Депеш може да се разпаднат?... Да се разделят.

За мен лично имаше такива страхове най-вече след като приключи турнето към Exciter и тръгнаха слухове за солови албуми на Мартин и Дейв, а и след като самият Дейв почти във всяко свое интервю се оплакваше от отношението на Мартин спрямо него. По-късно след като придоби творческо самочувствие едва ли не постави ултиматум, че ако не бъдат включени негови песни в следващия албум на DM ще напусне групата Тъжен . Както обаче всички знаем, в крайна сметка се намери компромисно решение и Playing The Angel беше факт. Усмивка
Иначе за много от по-старите фенове сигурно е било много тежко в периода 93-96 г., когато покрай проблемите на Дейв бъдещето на групата е било под въпрос. Не искам да си представя как са се чувствали милионите фенове, чувайки новините за самоубийство на техния идол Плачещ . Аз лично започнах да слушам DM усилено след излизането на Ultra, така че съм пропуснала SOFAD периода, но си спомням с каква тревога реагираше брат ми на вестите покрай Дейв тогава Шок.
А що се отнася до бъдещето- мисля си, че засега можем да си отдъхнем от опасенията за разпадане на DM. Всичко мина перфекто за тях през последната година, PTA и Touring The Angel бяха изключително успешни Одобрение и не виждам причина за тревога. Вярвам, че можем да очакваме поне още един албум, а за по-нататък не се знае...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #3: 23 Ноември 2006

Така е!... И аз мисля, че за по-нататък е рано да се говори, просто вярвам, че ще продължат заедно... напред... Към нови "победи"- тоест невероятни албуми и успехи, подобни на досегашните, надявам се... Ангелче
Наистина си права, dearrose, за периода около SOFAD... Тогава на феновете ще да им било най-тежко, покрай проблемите с наркотиците на Дейв... И аз ги слушам от по-късно /след "Ultra" и преди "Exciter", по-точно от 2000-та година, както споменавам и другаде/ и също съм пропуснала този труден за групата и феновете период. Плачещ

За щастие, сега са добре и са заедно. И както казват /и тримата мисля споделят това в интервютата покрай Playing the angel/ отдавна не са се чувствали толкова добре заедно, и не им доставяло такова удоволствие това че са част от тази група... Одобрение Готин
Така че, имаме още поводи да вярваме в тях и в тяхното бъдеще... Ангелче

silver wings
Опасен
Публикации: 232

Профил
Отговори #4: 23 Ноември 2006

Слущам DEPECHE MODE от доста отдавана и чесно казано имам този страх!Особено от периода на SOFAD!Тогава бях наистина силно разтревожена!Но честно казано и сега се притеснявам(може би защото и аз и DEPECHE остаряваме)Израстнала съм с ТЯХ и с ТЯХ се изградих като личност и мисля че е нормално това да е  един от големите ми страхове!Искам и вярвам че проблеми няма ,че ще са заедно и че можеби в следващите две години ще направят нов албум!Слава богу не съм песимист!                                                                                                    ИСКРЕНО ВЯРВАМ,ЧЕ ЩЕ ГИ ИМА  ОЩЕ ДЪЛГИ ГОДИНИ ЗАЕДНО! Усмивка       И, ЧЕ ЩЕ УМРА ЗАЕДНО С ТЯХ(А ТОВА НЯМА ДА Е НИКАК СКОРО)силни думи,но искренни,идващи от сърцето!

Let me show you the world in my eyes...
lover
Агент

Профил WWW
Отговори #5: 24 Ноември 2006

Толкова ми стана драго и свидно, като прочетох това тази сутрин- веднага щом се събудих и включих компютъра... Ангелче
Вярвам ти, че думите ти са съвсем искрени, също както и моите...  Одобрение

Много ме радва, че тази тема май ще се окаже едно място, където хората просто да споделят и потвърждават още веднъж любовта и вярата си в Депеш... Нищо повече и нищо по-малко...  Доволен Готин
Който желае, разбира се.....

Little Angel
Кукла
*
Публикации: 21

Профил
Отговори #6: 24 Ноември 2006

Откровено казано мен ме е страх.Страхувам се,но и в същото време знам,че тяхната музика никога няма да ме остави.Мисля,че е прекрасно човек да притежава нещо от което черпи енергия постоянно,нещо което си сигурен,че винаги е с теб и твърдо мога да кажа,че това нещо може да се превърне в достатъчно основателна причина да живееш за него и да продължиш напред.За мен това нещо е Депеш!В момента свитото ми сърце копнее само да ги види отново,и да преживее магията пак.Абе направо искам да ми се случва и пак и пак...просто защото в такива моменти забравяш за всичко,забравяш името си...и искаш да крещиш от щастие.Те ми показаха щастието в целия му смисъл на думата...Мога да кажа,че вярата ми е хиляди пъти по-силна от страха! Ангелче

"I take pictures
photographc pictures"
yori
Посветен
Публикации: 363

Профил
Отговори #7: 25 Ноември 2006

Цитат
Те са създали и са нещо, което е просто ФЕНОМЕН, какъвто подозирам че може и да няма точен аналог
lover и за мен те са такива!
 Тъй като и аз не съм била "така запалена" по време на SOFAD периода не съм изживяла страховете на другите фенове относно Дейв, но пък сега, след като ДМ заеха стратегическа позиция в сърцето ми, ме обзема паника и ми се плаче, когато ми припомнят за това. чувствам неописуем страх от мисълта, че Дейв е можело и да не оцелее ...
И тук се връщам в началото, ФЕНОМЕНални и надарени с висше, както казваш! Определено има някой там ГОРЕ, който е фен на ДМ! Одобрение

Цитат
Мисля,че е прекрасно човек да притежава нещо от което черпи енергия постоянно,нещо което си сигурен,че винаги е с теб и твърдо мога да кажа,че това нещо може да се превърне в достатъчно основателна причина да живееш за него и да продължиш напред.За мен това нещо е Депеш!В момента свитото ми сърце копнее само да ги види отново,и да преживее магията пак.
Little Angel, много ме трогна това!

lover
Агент

Профил WWW
Отговори #8: 28 Ноември 2006

Цитат
Определено има някой там ГОРЕ, който е фен на ДМ! 
Yori, и аз така смятам!!! Както пише Кърт Вонегът от името на един от героите си в една от любимите ми книги "Сирените от Титан"- "Някой там горе ме харесва"  Ангелче  Готин
Някой наистина ГИ харесва!!!  Одобрение И ние, разбира се..... Намигване

mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #9: 10 Декември 2006

Доста интересна тема.А страха го е имал,има го и ще го има винаги,но може би точно това винаги е разпалвало огъня в душата на всеки ДМ фен-страха или поне аз така си мисля.Вярно че сега групата е сто пъти по-стабилна от преди,но и сега притеснения има.Но в крайна сметка трябва да гледаме по-позитивно над нещата и да вярваме,че Депеш ще ни радват с музиката си още дълги години. Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
benev
Агент
*
Публикации: 82

Профил
Отговори #10: 05 Януари 2008

Ооо, да. При мене страха го има. Мисля си, че ще се разпаднат всеки момент! Но понякога като се замисля си променям мнението. Просто прекалено много "ми дреме" за тях, за да не се страхувам.

I'm a man of flesh and bone.
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #11: 13 Януари 2008

ох...май ежедневно се сещам някак си...много ме плаши това...НЕ ИСКАМ! ама то знае ли човек..то нали и все пак те са малко хора. представяте ли си едно турне..едни и същи песни...едни и същи неща..пак..и ПАК...може и година да продължи...Я Лени КравиЦ как се е наперил с 2-годишно турне младока.
надявам се да бият Ролинг Стоунс и да удържат щафетата до край наш'те любими пичове...за къде сме без тях!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #12: 13 Януари 2008

е...няма да са все едни и същи песните...ще има нов албум - песни от него, освен това дискографията е достатъчно дълга за да ни изненадват с по нещо, както например с photographic на последното турне.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dead_of_night
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #13: 14 Януари 2008

Ами единственото ми притеснеие, от както слушам ДМ за разпадане на групата е ,когато Dave беше пред умиране ,знаете кога ! Един приятел ми беше казал .че Dave се е самоубил,но аз вътрешно не го приех ,като истина . И за наша радост той успя да се изплъзне от ноктите на смърта ! А иначе смятам .че Dave i Martin са достатъчно мъдри да знаят .че един без друг не могат да сътворят нещо по-велико от ДМ и не съм имал други съмнения за разпадане на групата !!!

life is better there on the other side, the grass is greener there on the other side
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.