DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Lilian  (Прочетена 9690 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
26 Октомври 2005

все пак нека не пропускаме и тази песен! Ухилен на мен лично малко ми напомня на по-старите им песни,незнам защо,дори не мога да я сравня с нещо определено,но ми носи такова усещане Усмивкакакво мислите вие за Lillian?
Последна редакция: 21 Ноември 2005 от loosemyself

[:There's a devil lying by my side:]
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #1: 26 Октомври 2005

Някой беше казал,че ''Lillian'' е много тъмно,тежко парче...
На мен лично ми навява асоциации за нещо оптимистично,в което  има нюанси на тъга...такава е тя за мен
Последна редакция: 27 Октомври 2005 от MaoriGirl
loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #2: 26 Октомври 2005

Абсолютно съгласие от моя страна! Ухилен Ухилен Ухилен

Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #3: 27 Октомври 2005

Някой беше казал,че ''Lillian'' е много тъмно,тежко парче...
На мен лично ми навява асоциации за нещо оптимистично,в което  има нюанси на тъга...такава е тя за мен

да ти кажа, в текста не виждам нищо оптимистично

Виж, ако говорим за музиката, мога да се съглася

...you take me there, you take me where...
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #4: 27 Октомври 2005

Именно за музиката говоря...иначе текстът ми е някак фатален
Nyna
Ултрас

Профил
Отговори #5: 27 Октомври 2005

Добре, че сме на едно мнение

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 27 Октомври 2005

Любимата ми част от текста:

I should have known each dress you own is a loaded gun
Oh, Lillian

Песента е много подходяща за купон!  Доволен
Nyna
Ултрас

Профил
Отговори #7: 27 Октомври 2005

Да, за купон, придружен от самоубийства от излъгана любов  Ангелче

cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #8: 27 Октомври 2005

на мен пък любимата ми част от текста е (цялия текст)

Oh, Lillian
I’m a poor man’s son
And precious jewels
Weren’t found in schools where I came from

ама като го прочетох още веднъж- няма слаба дума в него ... не знам толкова добри текстове не може да се измислят от нормални хора според мен Побъркан Идиот

So High so Far to Fall
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #9: 27 Октомври 2005

И да можех не бих разделил музиката от текста.  Насладата от такова парче в никакъв случай не е по-малка и това не е мазохистично чувство. Беден е човек, който не е преживял подобно нещо. Очевидно Martin не е такъв.

for all the right reasons
cxt
Посветен
*

Профил
Отговори #10: 28 Октомври 2005

сигурно Dave е посветил текста suffer well на Martin4o Одобрение

So High so Far to Fall
loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #11: 30 Октомври 2005

може би същите като тях...

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #12: 03 Ноември 2005

Цитат
в роли, ли, разменени били сме
или в сънища под стъкленний похлупак.

viktor защо не вземеш да ми обясниш, какво общо има между тези два реда и песента Lilian, че и с изказванията до момента. Темата е за песента и като вляза в нея, очаквам да видя написана интересна информация за нея!
Ако умираш от желание да пишеш в стихотворна форма, защо не си отвориш една тема в Извън темата и там да си пишеш на спокойствие?
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #13: 03 Ноември 2005

Цитат
Ако умираш от желание да пишеш в стихотворна форма, защо не си отвориш една тема в Извън темата и там да си пишеш на спокойствие?

Защото така има повече публика Пощурял
Иначе кой ще влиза в темата Плезене

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #14: 04 Ноември 2005

viktor защо не вземеш да ми обясниш, какво общо има между тези два реда и песента Lilian, че и с изказванията до момента.
Връзката с песента, темата и групата е, че, докато ги слушам аз виждам нещата, изразявам се и се чувствам по този начин.
Чини ми се  всеки има право да интерпретира. НЯкои например правят музика... други рисуват....аз пък от време на време-така. Готин

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #15: 04 Ноември 2005

Връзката с песента, темата и групата е, че, докато ги слушам аз виждам нещата, изразявам се и се чувствам по този начин.
Чини ми се всеки има право да интерпретира. НЯкои например правят музика... други рисуват....аз пък от време на време-така. Готин
аз пък не правя нищо, това прави ли ме по-различен от всички останали ?
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #16: 04 Ноември 2005

Как да не правиш нищо Обърканти следиш непрестанно  Полицай за грешки и и отклонения и то най-вече на "човечета"  Зъл като мен.  Ухилен Ухилен

А пък и да не правеше нищо това нямаше да е критерий. Млъкнал
Като че ли обаче тук май сме нещо малко по-различни всите. Готин

кави ли сме всъщност?

може би същите като тях...
Доволен Доволен

loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #17: 07 Ноември 2005

това одобрение ли значи? Ухилен

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #18: 09 Ноември 2005

Hell yeah    Одобрение

loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #19: 15 Ноември 2005

Да, за купон, придружен от самоубийства от излъгана любов  Ангелче
Тва ме изкефи! Ухилен

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #20: 20 Ноември 2005

болката е нещо по-различно у depeche.
Много трудно ми е да го опиша.
Само ще отбележа че всеки път когато слушам как 70-80 000
реват с цяло гърло pain  will you return it.....не успявам да сдържа сълзите си.  Причина просто няма.   Просто...DEPECHE MODE
Последна редакция: 20 Ноември 2005 от viktor

loosemyself
Странен Любовник

Профил
Отговори #21: 29 Ноември 2005

болката е нещо по-различно у depeche.
Много трудно ми е да го опиша.
Само ще отбележа че всеки път когато слушам как 70-80 000
реват с цяло гърло pain  will you return it.....не успявам да сдържа сълзите си.  Причина просто няма.   Просто...DEPECHE MODE
Depeche MOde влизат венозно именно с тази болка,поне при мен  Ухилен като спомена концерти,чудя се само дали ако като отида на концерта ще доживея края му или ще онемея и няма да мога да мръдна или да повярвам че съм там...и аз бих се разплакала от това,твърде силна емоция е да споделиш себе си с толкова много хора....нещо като freelove ...просто така,заради музиката...

kid
Някой
*
Публикации: 9

Профил
Отговори #22: 25 Януари 2006

За "Precious" всички разбрахме на кого е посветена..А за "Lillian"- "разбивачката на сърца" някой има ли някаква информация? Също ми е много интересно кого визират в "John the Revelator" имам някакви съмнения там.. Очиврът

The moon
Is shining in the sky
Reminding me
Of so many other nights
But they're not like tonight...
21/06/2006
cxt
Посветен
*

Профил
Отговори #23: 25 Януари 2006

John The Revelator wrote the Apocalypse, in the Bible  Одобрение

So High so Far to Fall
kid
Някой
*
Публикации: 9

Профил
Отговори #24: 27 Януари 2006

Май се оказва, че никой няма конкретно инфо за тази песен  Объркан На мен лично текстът ми звучи доста елементарно, като на teen група и не мога да разбера как на Martin /който е най- добрият!!!/  му е дошло вдъхновението за такова излияние  Шок Затова го считам за най- слабото парче на албума, като изключим мелодията, която е много добра!

The moon
Is shining in the sky
Reminding me
Of so many other nights
But they're not like tonight...
21/06/2006
cxt
Посветен
*

Профил
Отговори #25: 27 Януари 2006

на мен пък текста много ми харесва  Усмивка и изобщо не мисля, че е елементарен. Според мен елементарен е текста на suffer well имам чуството, че някой е казал на dave за какво да мисли до като пише текста за да е в тон с настроението в албума...също така не ми харесва, че "loaded gun" се употребява в две песни от албума.

So High so Far to Fall
Nyna
Ултрас

Профил
Отговори #26: 27 Януари 2006

Според мен елементарен е текста на suffer well имам чуството, че някой е казал на dave за какво да мисли до като пише текста за да е в тон с настроението в албума...също така не ми харесва, че "loaded gun" се употребява в две песни от албума.

Последното нещо, което бих казала за текста на Suffer Well е, че е елементарен.Естествено човек не е длъжен да го харесва, но това не означава, че е посредствен.

tania
Гост
Отговори #27: 06 Април 2006

да това е песента-най яката от албума! Одобрение
Nick at Night
Гост
Отговори #28: 11 Май 2006

"Oh Lilian......."страхотна песен си за мен.
MO.
Гост
Отговори #29: 17 Май 2006

Чудя се дали няма да издадат като отделен сингъл ако не на аудио носител "Lilian" то както издадоха"Useless" като сингъл с "Home" и после излезе с отделен видео концептуален клип и си е отделен сингъл....а не като "One caress".....която пък песен знаем има видео клип издаден за САЩ.....знае ли човек как ще процедират! Може и концептуален клип да излезе след лайф дивидито на "John the revelator" като на "Condemnation" (Paris mix video) Объркан Усмивка Ангелче
Последна редакция: 17 Май 2006 от MO.
dockapi
Гост
Отговори #30: 20 Май 2006

Все си мисля,че Lilian е второто име на Susane Тъжен.Иначе песента  е една от най-силните в албума! Целувка
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #31: 27 Май 2006

Поради направената алюзия между "Lilian" и "Лилит", за последната се разказва в Талмуд.
Съгласно тълкуванията на кабалистите, думата "елоhим" e в множествено число, а глаголът бара - в единствено. Това обяснява, защо сътворението на човека се извършва два пъти: веднъж на ниво "бара", което е сътворение от нищото, и веднъж на ниво "йийецир", което е двоен "йецир" (сътворение на базата на нещо съществуващо), и защо светът е сътворен от единичен йецир, а човекът - от двоен.
Това обяснява и защо в Битие" 1:27, макар да го няма името на Лилит, се описва сътворението на Адам Кадмон и Лилит, по образ и подобие на Бога. След това, в "Битие" 2:7 е второто сътворение на човека, само като мъж, от земна пръст, и едва тогава става нужно да му се вдъхне "жизнено дихание", за да стане той "жива душа".
Ева се появава едва в 2:22, от реброто на Адам, не на онзи, обаче, създадения по образ на Бога, а на другия, който е от пръст и, за да не загине, има нужда от душа.

Последна редакция: 27 Май 2006 от personal_Dessy

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #32: 27 Май 2006

...

Според някои тълкуватели  духовната част на Адам се опитва да се примири с Лилит, а материалната го връща обратно към Ева.
Лилит е независима, тя е чистата духовност. Според някои автори, с връщането на Адам при Лилит, ще бъде възстановено равновесието, за да не се позволява и нататък на мъжа да играе спрямо жената същата роля, която Бог играе спрямо него. 
Тълкувателите твърдят и че Лилит не може да бъде овладяна с нищо, защото тя не е обвързана с Адам, не е част от него, а само от Бог, независима е и заета с прекалено много духовни дела. Нейният свят не е Адам, а Бог.   

Ако приемем, че това тълкуване намира обусловеност в древните текстове и вярвания, ролята му към "затваряне" кръга на възприемане на двете песни в тяхната единност, ще е много интересна.

Ще продължа малко по-подробно в "Дневник".
Последна редакция: 27 Май 2006 от personal_Dessy

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #33: 27 Май 2006

А според последни разкрития змията от дървото, дето дала ябълката на Ева, не била змия всъщност, ами един по-специален орган на похтливия в този момент Бог...
..после дядо ти се засрамил и взел че ги облякъл...май Объркан

dockapi
Гост
Отговори #34: 27 Май 2006

Мисля,че Lilian е съвсем реална жена,било то неговата собствена или друга(на Мартин).А може би става въпрос за разочарованието от жените като цяло и това е събирателен образ.Едва ли е някоя митологична личност.

Alan Wilder: “Sometimes I find Mart’s lyrics over-simplistic but they’re so deeply felt, you know.  He’s writing about things he cares about.  It’s a very difficult art and he’s very good at it.”

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #35: 27 Май 2006

Мисля,че Lilian е съвсем реална жена,било то неговата собствена или друга(на Мартин).А може би става въпрос за разочарованието от жените като цяло и това е събирателен образ.Едва ли е някоя митологична личност.

Alan Wilder: “Sometimes I find Mart’s lyrics over-simplistic but they’re so deeply felt, you know.  He’s writing about things he cares about.  It’s a very difficult art and he’s very good at it.”

Това е и мое мнение, но приемам също и че някаква митологична прпратка стои в основата на избора Lilian да е в четвъртия сингъл, заедно с JTR. Иначе (aко се ограничм само с реалните факти от живота на членовете а групата) ще трябва да решим, кой е реалният образ зад JTR Намигване

eloa
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #36: 01 Юни 2006

personaldessy пак много ме заинтригува с интерпретацията си на  lillian,но неЩо не доразбрах за 2мата адам и 2те еви,1та, от които лилит....може ли да дообясниш(ако искаш в лично съобщение)...

на мен съЩо ми е с двойствено звучене - светло-тъжна...но тва е интересното....

vi veri UniverSum viciiiiiiii
Страници: 1 2 3 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.