DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: Песните на Дейв - Топ 3  (Прочетена 7803 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
04 Февруари 2006

Ето как ги виждам аз нещата...

01. Suffer Well: Невероятна музика, изключително добро смесване, яки китари, балансирани синтезатори (God save Eigner, Philpott and Hilier!), сравнително добри текстове, композирани с някаква (не)изпълнена амбиция за многопластност на сюжета... и изключителни бек вокали от страна на Мартин.

02. Nothing’s Impossible: Текстово песента мисля, че е по-добра от Suffer Well и показва, че без да е голям експериментатор в писането, Дейв може да направи нещо, което въобще не е лошо. Според мен обаче Nothing’s Impossible не е достатъчно добре продуцирана, и подобно на The Darkest Star има силен потенциал, но при изпълнението някакси нещата не са свършени добре. Въпреки това заслужава да е в албума.

03. I Want It All: Последните две минути поне за мен са излишни. Праволинейни, директни текстове,  претендиращи за дълбочина, без да имат особено такава. А и римуването на try/cry/true/you не е особено оригинално. Музиката спасява донякъде положението, изграждайки атмосферата, която Дейв не е успял да сътвори, но чувството, че песента е пълнеж остава...

Заключение: Дейв е посредствен текстописец, пишещ песни с готини хора  Усмивка
Последна редакция: 04 Февруари 2006 от Padan Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #1: 04 Февруари 2006

Този топ 3 се отнася само за РТА или въобще и за РМ?

I need to drink, more than you seem to think
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #2: 04 Февруари 2006

Nothing's impossible според мен е една от най-добрите в албума,както и една от най-добрите на Дейв....но определено не мисля,че е "посредствен текстописец",и на трите споменати песни текста е страхотен Усмивкаосвен това малко се изтърка понятието"Мартин е най-добрия",тези неща не се сравняват Плезене

[:There's a devil lying by my side:]
halojo
Опасен

Профил
Отговори #3: 04 Февруари 2006

Мда, за РТА се отнася, не се усетих че съм в 'албумът'  Ангелче
Иначе моята класация изглежда по същия начин като на Fein...
Suffer Well - мисля, че най-добре описва излизането на Дейв от дупката, в която е бил изпаднал. "An angel led me when i was blind, i said 'take me back, i've changed my mind' " според мен е най-силната част от текста... Та трудно ми е да го нарека посредствен. А и като цяло в текстовете на Дейв се намира целенасоченост, не е някакво безсмислено редене на думи, които се римуват ( въпреки, че този момент го има малко в i want it all). А Nothing's Impossible... Много добро начало, жалко че се губи някъде в песента. Иначе да, и аз мисля че това е песен с огромен потенциал, който до някъде е открит, но не изцяло. Но като цяло, след като е минало време, мисля че Дейв наистина заслужава известно признание.

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 04 Февруари 2006

интересно ми е какво ли представляват останалите 12 песни, ако тези са най-добрите...
halojo
Опасен

Профил
Отговори #5: 04 Февруари 2006

интересно ми е какво ли представляват останалите 12 песни, ако тези са най-добрите...

Май никой досега не е казал, че песните на Дейв са най-добрите. Ако трябва всички да сме честни, отстъпват доста на текстовете на Мартин, но какво да се прави. Незнам, аз се абстрахирам от възможностите на Мартин, като слушам песните на Дейв, просто за да мога да извлека максималното от тях. Не ми е приятно да виждам само недостатъците, понеже тогава няма да искам въобще да ги слушам. Колкото до останалите песни, мисля че те нямат място в тази тема, освен ако не служат за сравнение и извличане на разни 'качествени характеристики' в песните на Дейв.

Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #6: 06 Февруари 2006

Наистина никой не е казал, че песните на Дейв са най-добрите в албума, говорим дали са най-добрите негови песни, които са включени в РТА. А останалите 12 сигурно ще си останат съвсем ала Дейв и нищо не му пречи да си направи още един солов албум. Мисля, че дори трябва да са 13, но това е една друга тема, нашироко дискутирана тук.
За мен фаворит е Nothing’s Impossible, за Suffer Well още се чудя каква нагласа да имам, а I Want It All оставям без коментар.

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
nikoto
Гост
Отговори #7: 14 Април 2006

На първо място определено за мен е NI(много странно защо я няма в сетлиста на турнето???)
След това слагам I want it all много добра песен(не знам защо е толкожа противоречива...)
И на трето място за мен e  Suffer Well.Добър текст,но не ме кефи музиката... Усмивка
Последна редакция: 17 Април 2006 от nikoto
boby
Гост
Отговори #8: 15 Април 2006

аз мисля,4е е въпрос на приоритет:Мартин е по-добьр композитор,текстописец и беквокал,докато Деив е предимно фронтмена на ДМ,после е композитор и т. н.Единия е по-добьр в творенето,другия в представянето.Мисля,4е никой не може да отре4е силното му излъ4ване на сцената.ДМ са велики защото са отли4на комбинация между двамата!Хубаво е 4е издадоха самостоятелни албуми(всеки има нужда да нарани Егото си,особено артистите)  и се надявам,4е това ги прави по-мъдри и осъзнаващи къде им е силата...Вокалите на Деив се допълват и обогатяват от беквокалите на Мартин и зву4ат божествено(поне за мен)
       Усмивкамежду другото,Sinner in me е на Мартин
    Nothing's impossible
    Suffer well
    I want it all
boby
Гост
Отговори #9: 15 Април 2006

Цитат
И на трето място най-слабата за мен Sinner in Me.Добър текст,но не ме кефи музиката...

опитай да слушаш инструментала с увели4ен до дупка звук,ще откриеш взрив от емоции...
Последна редакция: 15 Април 2006 от boby
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #10: 18 Април 2006

ако текстовете на дейв са се виждали слаби на мартин, тоъ едва ли би ги допуснал до масовата публика.

ако се вгледате в някой по-стари текстове на мартин също ще откриете някои слабости, или поне е трудно да се съзре някаква гениалност в някои от тях.

не забравяйте обаче, че една песен освен текст, има музика и аранжимент и т.н. и въздействието и е резултат от всички тези компоненти.

мисля, че дейв се справя доста добре и има страхотни текстове, нямам търпение да чуя нови негови песни.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
boby
Гост
Отговори #11: 21 Април 2006

не разбирам кое нещо в моя отговор предизвика отрицателна карма?
ballbreaker
Екип
Публикации: 228

Профил
Отговори #12: 21 Април 2006

не разбирам кое нещо в моя отговор предизвика отрицателна карма?
Има ли значение бе мама му стара!?
 Това означава, че този някой си е направил труда да го прочете, не се е съгласил с нещо и ти е ударил -1 пункт. А това, че несъгласието му започва и приключва със смъкване на кармата, без да изложи никаква обоснована контра теза на твоята, си е негов/неин проблем.
 Ако наистина си убеден в това, което казваш в пубилкацията си, какво ти пука, че някой ти е смъкнал кармата??
 Не е нужно движението на кармата да се подлага на каквито и да е обсъждания. Всеки да прави извод сам за себе си и да не търси обяснение от който и да е, защо аджеба му е смъкнал кармата! До сега несъм видял някой да попита защо му е покачена кармата! Не се тормозете с излишни глупости. Екипът се старае да следи за неправомерните действия с кармата.
celene
Някой
Публикации: 17

Профил
Отговори #13: 21 Април 2006

Nothing's impossible, разбира се. Някъде вече бях споменавала, че това ми е любимото парче в албума. Що се отнася до I want it all, все още си остава малко странна за мен ...
SinnerInMe
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #14: 21 Април 2006

Nothing's Impossible и Suffer Well са готини парчета. А I Want It All пак ми харесва, но не чак толкова. На Nothing's Impossible се наслаждавам на готиния глас на Dave.

<a href="http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf" target="_blank">http://www.depeche-mode.org/flyers/banerafterfinal.swf</a>
S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #15: 21 Април 2006

на мен пьк I want it all супер много ме кефи, Nothing's imposible е яко брутално пар4е, Suffer well, e култова, само 4е леко се издразних, като видях варианта и на Slims, 4естно стори ми се леко превзето, като
U2 Ipod maina

higher love
Nick at Night
Гост
Отговори #16: 07 Май 2006

Няма да скрия,че Dave Gahan е моят фаворит в групата,но навремето,започвайки да се интересувам от Депеш,тогава Mr.Gore пишеше текстовте.
За мен лично изненадата беше приятна,когато се появи Paper Monsters.
Албумът беши приет доста добре,и това като чели отключи и насърчи Дейв,като текстописец.
В PTA също ми допадат песните му.Скромното ми мнение е ,че Дейв и Мартин са добър тандем в създаването на текстове на песни в един албум,тъй като тематиката на песните е по- различна и широка,когато двамата пишат текстове на песни.Мисля,че по този начин Dave и Martin намират нови пътища напред за Depeche Mode.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #17: 11 Май 2006

1. Nothing's Impossible Одобрение (тази песен си остава най-любимата ми като текст и цялостно звучене от 3-те песни на Дейв (дори и от песните в Paper Monsters),а и много повече ми допадна като live-версия,в сравнение със Suffer Well.
2. Suffer Well (страхотна песен,особено в съчетание с клипа,но все пак, както казах,не ми звучи много добре live Тъжен )
3. I Want It All (и аз,както повечето от вас,бих я заменила с Newborn или Free Объркан)

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
dockapi
Гост
Отговори #18: 20 Май 2006

Някъде четох(или гледах Идиот),че Ben Hillier казва,че това не са най-добрите песни на Дейв,но на-добре са пасвали на настроението на албума.На мен лично не са ми любими,но все пак  Одобрение за опита.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #19: 21 Май 2006

Rose, на мен пък Suffer Well ми звучи най-дрбре лайв от всички песни от новият албум, песен на която се скача от началото до края Идиот

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #20: 21 Май 2006

На мен Дейв ми е любимец и си мисля, че дори да напише текст, който звучи нанана нанана или нещо от сорта пак ще ми харесва Усмивка
Nothing's Impossible е невероятна.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
eloa
Джуниър
*
Публикации: 62

Профил
Отговори #21: 01 Юни 2006

nothing s impossible определено е най-добра, но не знам заЩо аз съм с впечатление, че dave не е особено даровит в създаване на текстове....иначе е най-прекрасният frontman....

vi veri UniverSum viciiiiiiii
Lyu
Някой
Публикации: 20

Профил
Отговори #22: 21 Юни 2006

1. Nothing's impossible
2. I want it all
3. Suffer well
jamais vu
Гратис Любовник
**
Публикации: 47

Профил
Отговори #23: 04 Юли 2006

На мен лично Nothing's Impossible най-много ми харесва...може би и от целия албум, има една такава лирична китарка...  Усмивка След това в топ 3 Dave's от PTA ми са I Want It All и Suffer Well

Music is your only friend. Until the end.
BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #24: 04 Юли 2006

Nothing's Impossible като емоционален заряд е най-отпред, но Suffer Well се връзва с албума концептуално, и не само с него, а и с Pleasure/pain линията на Депеш. I Want It All е твърде тривиална за мен за да влиза където и да е било ]:>

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
suffering_angel
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #25: 04 Юли 2006

Отначало не можах да разбера какво точно не ми харесва в албума, докато не погледнах, че и Дейв е пипнал 3 песни. Мартин пак е изкарал хитове, мисля, че двамата не трябва да смесват проектите си в Депеш. Иначе в момента NI ми е любима от албума, гласа и темпото просто ме побъркват.

The pain that i'm NOT used to...
h_t
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #26: 04 Юли 2006

1. Nothing's impossible
2.Suffer well
3.I want it all
Страници: 1 2 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.