DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  
Автор Тема: Smashing Pumpkins отново заедно.  (Прочетена 8850 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Exotic/Devotion1994
Гост
Отговори #15: 21 Април 2007

Определено тази новина ме зарадва,тъй като тази група е една от любимите ми.Били Корган е един от най-великите музиканти в съвремената музикална история.Нямам търпение да ги видя отново заедно на сцената Усмивка
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #16: 26 Май 2007

аз имах късмет да ги видя ня живо в гран рекс, най-луксозната зала, в която някога съм гледал концерт, всъщност по-скоро това беше едно гигантско кино.
отново заедно не може да се каже, защото само били и барабаниста бяха от оригиналната формация.
сетът беше към 3 часа...искаше ми се да е цяла нощ.

Първите 45 минути бяха много взривни, а 3-те китари убийствено шумни, дотолкова, че на първото парче гласът на били беше почти заглушен от тях. новите парчета на първо слушане ми се сториха с много твърдо звучене. дотлкова твърдо, че по едно време били, каза:
We are the Smashing Pumpkins, You should be very afraid...but not of the SP, SP are your friends!

Интересен беше икостюмът на Били Корган.

Последва и доста дълъг акустичен сет, по време на който на сцената остана само били корган.

ефектите не бяха нещо невиждано - 10-ина не много големи екрана (6 отзад и по 2 отстрани), които по-скоро създаваха фон от сменящи се цветове на всяка песен, без прожекции, но с ефектно осветление.

странно беше,че били не представи новите членове на групата, не разбрах и кои са постоянни членове и кои от тях гост музиканти. новите лица, бяха кийбордистка и басистка, както и китарист.

Изпълниха и повечето им хитове, като аз съжалявам чв нямаше: Ava Adore, Perfect и много ми се искаше да чуя и Pennies и They Only Come Out At Night.

Френската публика се представи на ниво и беше на няколко пъти похвалена. направи ми впечатление, че имаше и доста чужденци.

Още на втората песен Today залата буквално се взриви, а Tonight, Tonight, Bullet With Butterfly Wings, Zero, 1979 и Disarm бяха може би другите пикови моменти, заедно с едно парче от новия, което не разбрах как се казва.

Към финала на концерта Били изпя и част от Ди Енд на Доорс, която преля в едно парче от Siamese Dream.

Като цяло концерта ми хареса много.

До края на лятото СП ще пеят по фестивали, като ако не се лъжа последният в Европа, от които ще е в Истанбул.

Ето и сетлистата от Париж:

'United States'
'Today'
'Stand Inside Your Love'
'Doomsday Clock'
'Home'
'Hummer'
'Starz'
'Tarantula'
'Bullet With Butterfly Wings'
'For God And Country'
'Thirty-Three'
'Mayonnaise'
'Winterlong'
'Glass & The Ghost Children'
'Cherub Rock'
'1979'
'Tonight, Tonight'
'Neverlost'
'That's The Way (My Love Is)'
'Disarm'
'Zero'
'Shame'
'Silverfuck/The End'
'Annie-Dog'
'Muzzle'
Последна редакция: 26 Май 2007 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
dead_of_night
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #17: 26 Май 2007

Новите членове на Smashing Pumpkins са : Джеф Шрьодер(китара),Джинджър Рейес(бас) и Лайза Харитън(клавир). Новия албум излиза на 7 юли със заглавие "Zeitgeist".

life is better there on the other side, the grass is greener there on the other side
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #18: 05 Юли 2007

Слушахте ли вече новия албум "Zeitgeist"? Днес го изслушах три пъти, което ми струваше невероятни мъки, тъй като ми звучи като безжизнена колекция от прекалено тежки, посредствени и претенциозни едновременно песни, които не бих слушал по никакъв начин, ако не бяха на Smashing Pumpkins...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #19: 30 Декември 2007

ами аз днес се докоснах бегло до албума, след около 5 месеца... много бегло се докоснах и смятам скоро да му отделя повече време, но Fein, пък и не само ти, пусни си NEVERLOST... още от първо слушане ме грабна и след второто спокойно мога да сложа песента в класацията ми за най-доброто от изминалата година.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #20: 30 Декември 2007

смятам скоро да му отделя повече време, но Fein, пък и не само ти, пусни си NEVERLOST... още от първо слушане ме грабна и след второто спокойно мога да сложа песента в класацията ми за най-доброто от изминалата година.

"Neverlost" не е сред фаворитите ми, въпреки, че внася малко разнообразие в "Zeitgeist", който заедно с "Our Love To Admire" на Interpol са двете ми разочарования през тази година. Имам чувството, че Били Корган е бил повече обсебен от ефекта на "завръщането на Smashing Pumpkins" и чувството, че е отново в мейнстрийма, отколкото от отговорността да направи истински стойностен рок албум. Като цяло мисля, че събирането на групата беше грешен ход, особено след невероятния соло албум на Били, който се нарежда сред любимите ми електронни албуми на десетилетието и е едно голямо "НЕ" срещу хилядите безлични и бездушни синт групи.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #21: 30 Декември 2007

Ето едно предложение, за феновете на Smashing Pumpkins:

Zeitgeist  или  Духът на времето е новият албум на Smashing Pumpkins, който те ще представят на 27 януари в Белград. Това е първият концерт от тяхното турне през 2008 г. Приятелите на Z-ROCK и EVENTIM.BG ще имат уникалния шанс да станат част от това събитие.
Всеки фен на Smashing Pumpkins, който заплати билет+пътуване до 14.01.2008 ще участва в специална игра на Z-ROCK - event travel. Двама от вас ще спечелят билет+пътуване за концерта и ще си получат внесената сума обратно. Останалите, освен приключението, ги очаква и една Z-ROCK изненада, която ще запазим в мрак...засега.

Цена на концертен билет: 52,75лв. / 57,83лв.
Цена на автобусен превоз: 85 лв София-Белград-София.
Автобусите разполагат с TV, климатик и кафе машина, а ние ще се погрижим и за подобаващо музикално оформление.
Тръгване: в деня на концерта пред "Александър Невски"; връщане: 1 час след събитието.
Билети и пътуване може да закупите само в централния офис на EVENTIM.BG  в София, ул. Галичица 27. Телефон за връзка: 02/ 961 53 70; 02/ 961 53 71

Важно: Организиран автобусен превоз ще има само при минимум 30 записали се.
Краен срок за записване: 15.01.2008 г.

източник: http://www.eventim.bg/index.asp?page=event&IDevent=9680

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #22: 25 Март 2009

Барабанистът The Smashing Pumpkins Джими Чембърлейн е взел решение да напусне състава, съобщава New Musical Express.

Лидерът на групата Били Корган, който е направил официално изявление за промените в групата, не е пояснил причината за напускането на Чембърлейн. Според източници, самият Джими не е дал обяснение за решението си дори пред групата.

Засега не е известно и кой ще заеме мястото на барабаниста, който виреше в The Smashing Pumpkins с различни прекъсвания от 1988 г. Същевременно Корган заявява, че групата ще продължи работата си и в най-близко време започва запис на нов материал.

По този начин Корган остава единственият участник от оригиналния състав на The Smashing Pumpkins. През 1999 г. групата напусна басистката Д`Арси Рецки, а веднага след края на световното турне, посветено на излизането на албума "Machina/The Machines of God", през 2000 г. Корган уволни китариста Джеймс Их и обяви, че разпуска групата.

Същевременно Джими Чембърлейн продължи работата с Корган и взе участие в записа на диска на частично обновената група The Smashing Pumpkins "Zeitgeist", който излезе през 2007 г. През 2008 г. Корган нееднократно заявяваше, че има намерение да покани музикантите от оригиналния The Smashing Pumpkins да се върнат в състава, а Чембърлейн подчертаваше, че има намерение да свири и записва със своята група до смъртта си.

'Heaven ain't far from where we are '
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #23: 01 Април 2009

Засега не е известно и кой ще заеме мястото на барабаниста

Явно трогнати от тази ситуация, Sisters of Mercy са предложили да заемат на останалите без барабанист Smashing Pumpkins, не друг, а самия  'Doktor Avalanche'. Изглежда добрият доктор ще се включи в прослушването за нов барабанист, което Били Корган и компания са планирали за 10ти април.  Намигване

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Страници: 1 [2]  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.