DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  
Автор Тема: Indochine  (Прочетена 17027 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
27 Февруари 2006

Падане,

Мился, че е време вече да вкараме и тема за Indochine.
Моя любима група, която определено възвърна интерееса ми към френския.

Препоръчвам на всеки, който може да си купи концертното двойно си ди 3.6.3. Рядко ще се натъкнете на нещо по добро. Все още нямам новото си ди, но се надявам да го изкопая отнякъде в най-скоро време. Иначе имам към 6 албума и в по-голямата си част ми харесват всичките, като Paradize e най-доброто от доброто.

Имам и много любими песни, повече от 20, някои от тях са: Tes Yeux Noirs, Mao Boy, Electrastar , J'ai Demande a La Lune, Punishment Park, Trois Nuits Par Semaine, Marilyn, Paradize.

Понеже това ми е любима група и в България е почти непозната с удоволствие бих подарол си ди на всеки който се интересува.

Падане, ако имаш път насам, ще се радвам да ти запиша каквото имам в моята скромна индо колекция.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 27 Февруари 2006

Интересното при мен е, че се запалих по Индошин преди да почна с френския  Усмивка

Спомням си как през лятото на 2003-та, когато МСМ беше все още добра телевизия, редуваха ДМ, U2, Cure, Placebo и много често пускаха Tes Yeux Noirs и J'ai Demande A La Lune. И така се започна общо взето. Малко ме е яд, че като бях в Париж не си взех 3.6.3. особено като видях след това лайф клипа на Electrastar. Всъщност аз нямам особено много неща - Paradize, 3.6.3., Le Birthday Album и новия Alice Et June, който хич не е зле, особено при баладите, а в Black Page има супер жици Зъл За съжаление нямам нищо оригинално, а само на мп3 Млъкнал

Заедно с Луи Дьо Финес, Индо е най-доброто нещо, дошло от Франция Готин

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #2: 27 Февруари 2006

при мен се започна май с J'ai demande a la lune, абе побаднах на клипа и се заковах, те тогава го пускаха често по МСМ, още от първият път ме запали и седях с часове пред телевизора да чакам да я пуснат. Веднага след това тръгнах на лов из софийските магазини и по невероятна случайност се сдобих с Versions Longues. След като супер ме изкефи реших, че е време за концерт и си поручах 3.6.3 на си ди. направо откачих по него и още ме държи, в топ 3 на най-добрите концерти, които някога съм слушал. Дойде ред на Парадизе и на още няколко след него. Аз нямам пък нищо на МП3, никога не съм бил спец в тегленето.

за да продължа мисълта ти за луи дьо финес и индо, към тях ще добавя и френската любов Усмивка)...чакаме следващият да се включи.

La tête dans les nuages
ghostdance
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #3: 28 Февруари 2006

веднага се сещам за L'AVENTURIER Пощурял Пощурял

information is not knowledge knowledge is not wisdom wisdom is not truth truth is not beauty beauty is not lovelove is not music :music:is:the:best: frankzappa
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #4: 28 Февруари 2006

веднага се сещам за L'AVENTURIER Пощурял Пощурял

Днес си изтеглих целия албум, доколкото знам е и първия им, ако не се лъжа от 1982. Много качествен wave, с post punk залитания. Готин

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #5: 28 Февруари 2006

L'aventurier е една от най-известните им песни, която изпълняват на концерти и до днес. До колкото знам тази и още няколко техни песни са повлияни от някакъв филм подобен на Индиана Джоунс, чийто главен герой е Боб Морен.

La tête dans les nuages
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #6: 01 Март 2006

Заедно с Луи Дьо Финес, Индо е най-доброто нещо, дошло от Франция 8

Еееееееее, не така де, France ни е дала толкова хубави филми, Vincent Cassel, Ан Папийо, оригинала на "Никита", с който амер вариант не може да се сравнява, поезията и ... тънкото и леко усещане за нещата...

...you take me there, you take me where...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 01 Март 2006

...и сиренето, и виното Усмивка

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #8: 01 Март 2006

абе хубави неща ни е дала франция... сега се сещам за една комбинация...шунка с пъпеш, дето е доста популярна там и ако е тяхна, шапка им свалям.

La tête dans les nuages
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #9: 01 Март 2006

Думи на Nicola Sirkis (le chanteur): Абе, той Dave Gahan ни6то не прави, ама е певец на Depeche Mode...

Ина4е като оставим това настрана, Indochinе e голяма група, вдъхновява ве4е три поколения французи и не само.

Но мое ли4но мнение е, 4е дале4 по-ценни не6та е дала Франция музикално и идейно. Ако трябва да спомена само едно име, то това е Serge Gainsbourg...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #10: 01 Март 2006

дай линк за това ако може. Доколкото снам ДМ винаги са били голямо вдъхновение за Индо и Нико винаги ходи на концертите на ДМ, както и на Дейв е бил доколкото знам, същото важи и за The Cure. Вижда ми се странно Нико който винаги дава много добри интервюта да каже такова нещо, някак не се  връзва.

За Serge Gainsbourg, сигурно е много добър, ама на мен не ми допада много, въпрос на вкус. Като заговорихме за френска музика ще спомена едно друго име Noir Desir, знам, че са голяма група и трябва да наваксвам.

La tête dans les nuages
atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #11: 01 Март 2006

дай линк за това ако може. Доколкото снам ДМ винаги са били голямо вдъхновение за Индо и Нико винаги ходи на концертите на ДМ, както и на Дейв е бил доколкото знам, същото важи и за The Cure. Вижда ми се странно Нико който винаги дава много добри интервюта да каже такова нещо, някак не се  връзва.

За Serge Gainsbourg, сигурно е много добър, ама на мен не ми допада много, въпрос на вкус. Като заговорихме за френска музика ще спомена едно друго име Noir Desir, знам, че са голяма група и трябва да наваксвам.

Съжалявам, това го бях про4ел в едно списание преди години и нямам линк, но мен съ6то ме изненада. Може би под ни6то не прави има предвид не пи6е музика, което бе6е така до скоро.

От своя страна пък Дейв по адрес на Serge Gainsbourg е казвал, 4е той е лиубимия му френски изпълнител.

За Noir Desir спор няма, това е група, с която французите само могат да се гордеят (макар и със сигурност не съвсем с певеца и). За мен са над Indochine, като текстове и послание, тъй като стиловете са съвсем разли4ни. Ако иска6, мога да ти изпратя не6та на Noir Desir, прати само адрес...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 01 Март 2006

Noir Desir са добри, но предпочитам Indochine все пак. Между другото от www.indo.fr може да се изтегли минута от клипа на новия сингъл Ladyboy. След като го гледах си мисля, че клипа ще е ужасен, но поне албума си е добър, така че ще го преживея Усмивка
От Франция си има и не лоши електро поп групи между другото, наскоро попаднах на Vive La Fete и въпреки, че им имам само 2-3 песни, ги намирам за надеждни. Ако не се лъжа даже подгряваха един или два концерта на Дейв през 2003-та.

atomheart, не съм наясто с историята на Noir Desir, какво му има на вокала им?
Последна редакция: 01 Март 2006 от Padan Fein

atomheart
Агент

Профил WWW
Отговори #13: 01 Март 2006

От Франция си има и не лоши електро поп групи между другото,

atomheart, не съм наясто с историята на Noir Desir, какво му има на вокала им?

Electropop от France - тук не бива да забравяме Air, ако така може да се определи стилът им.

Вокалът на Noir Desir, Bertrand Cantat уби преди 3 години приятелката си, актрисата Marie Trintignant в момент на криза на ревност в един хотел във Вилниус и в момента е в затвора и излежава 8 годи6на присъда.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #14: 01 Март 2006

мерси много за предложението.

И аз знаех това за вокала им. Пиян ли е бил когато се е случило? Или пиян в комбинация с другото?

Падане, трябва да изкопаем отнякъде и Мicky 3D, гледал съм му само един клип и ми хареса много. Освен това да не забравяме, че текста на J'ai demande a la lune е негов.

Предполагам е много трудно да харесаш музика на език който не разбираш, или по точно казано към който ухото не се е нагодило. Знам, че музиката е универсално нещо, но все пак.

La tête dans les nuages
Страници: [1] 2 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.