DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  
Автор Тема: Indochine  (Прочетена 14825 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #15: 02 Март 2006

мерси много за предложението.

И аз знаех това за вокала им. Пиян ли е бил когато се е случило? Или пиян в комбинация с другото?

Падане, трябва да изкопаем отнякъде и Мicky 3D, гледал съм му само един клип и ми хареса много. Освен това да не забравяме, че текста на J'ai demande a la lune е негов.

да, бил е пиян в комбинация с другото. сега го 4акат да излезе от затвора, за да запи6ат о6те един албум, който "дължат" по договор на Universal...

Искате ли Мики 3Д? Имам един албум - Tu vas pas mourir de rire, на мен ми харесва доста!
MO.
Гост
Отговори #16: 02 Март 2006

MIRWAYS според мен също е голямата работа от френските електро уейв звучащи! Много вдигна Мадона от "Music" и след това до днес. Изкефих се много на ремикса му миналата година за FISCHERSPOONER "Newer win". Френският звучи добре за нашата музика, тъжно и любовно....кефи ме и Milene Farmer като сме се заговорили за френските музиканти......а къде се загуби DESIRLESS?!? Voyage, voyage...... Пощурял Ухилен Одобрение
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #17: 02 Март 2006

Като заговорихме за френска музика ще спомена едно друго име Noir Desir, знам, че са голяма група и трябва да наваксвам.

Noir desir ги чух за първи път в един филм и от там ги знам.Филмът се казва Les Nuits Fauves / на бг се превежда Диви нощи, има също и книга , по която всъщност е направен филмът, но нейното заглавие е Зверски нощи/ на Cyril Collard, който е и автор на книгата и главен герой.Гледала съм филма сигурно 10 пъти, а книгата съм чела ...не знам колко пъти.Ако ви попадне което и да е от двете, не го изпускайте.

...you take me there, you take me where...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #18: 09 Март 2006

Ето и една интересна информация, която открих около албума на Индошин Danceteria:
Orchestre Symphonique sure Danceteria et She Night enregistre a Sofia en Mars 99 par Le Bulgarian Symphony Orchestra.

Ето и линк към официалния сайт на Индошин:
http://www.indo.fr/home.htm
3-ата картинка от ляво надясно е Images, след това кликнете върху Clips и препоръчвам силно да кликнете върху картинката на Electrastar(live a Bercy), заслужава си.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
crystalline
Господар
*
Публикации: 163

Профил
Отговори #19: 09 Март 2006

след 2 или 3 песни изслушани преди много време не съм от най-компетентните по темата, но ми интересно...
дали някой може да даде линк към някой друг албум... мерси предварително  Усмивка /
v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
Отговори #20: 10 Март 2006

пробвай в www.torrentreactor.com Усмивка Намигване
преди известно време ги имаше всичките им албуми,ако не се лъжа...

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #21: 07 Май 2006

Ето един сайт за всички,които не знаем френски Усмивка :

www.indochine.co.uk

Виновниците да се запозная с музиката на групата...те си знаят кои са Намигване
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #22: 07 Май 2006

Преди време съм гледала само няколко клипа на групата,а от скоро си слушам често албума Alice Et June (много ми допадат повечето песни,особено Pink Water с Brian Molko Намигване).Знам,че Indochine имат богата дискография,така че ще се радвам да ми препоръчате някои албуми,които според вас са най-добри,като за начало. Усмивка

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #23: 07 Май 2006

Indochine са група с дълга и интересна история.
това е една от трите ми най-любими групи.

за съжаление от Alice&June съм слушал дсамо 4-5 парчета и то не много пъти, като Lady Boy и Pink Water ми се откроиха.

всеки един концертен диск на Индошин е богатство, като силно препоръчвам концертният двоен 3.6.3, който е най-продаваният live албум във франция за всички времена

що се отнася до студийни албуми, като че ли Paradize се откроява най-много, но силно препоръчвам и Versions Longues, всеки бест до който се докопате, Un Jour Dans Notre Vie и Danceteria по старите също си ги бива.

имам силно желание да открехна, колкото се може повече хора на тяхната музика, понеже на мен ми е дала безкрайно много щастливи часове. някой ако има желание бих му записал нещо, ама да не е в близките 2 седмици само.

Rose, искай от падан да ти хвърли нещо, вие сте съседи.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #24: 07 Май 2006

Преди време съм гледала само няколко клипа на групата,а от скоро си слушам често албума Alice Et June (много ми допадат повечето песни,особено Pink Water с Brian Molko Намигване).Знам,че Indochine имат богата дискография,така че ще се радвам да ми препоръчате някои албуми,които според вас са най-добри,като за начало. Усмивка

По една точка Индошин бият ДМ - стават по-добри с възрастта Усмивка
Alice Et June е много добър, въпреки че типично като за двоен има някои песни, които са посредствени.
На мен най-любим ми е Paradize, който е доста концептуален, невероятен като текстове и балансиране на рок и електро. Там има една песен Le Grand Secret, с участието на Мелиса от Смашинг Пъмкинс и честно казано това парче едва ли не до сълзи ме е докарвало.  Усмивка И аз още нямам всички албуми, но благодарение на водачът на Индо пропагандата в България запълних някои от дупките Усмивка
Иначе хората, които харесват първите албуми на ДМ вероятно ще харесат и L'Aventurier, който си е класически new wave албум.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #25: 08 Май 2006

На мен най-любим ми е Paradize, който е доста концептуален, невероятен като текстове и балансиране на рок и електро. Там има една песен Le Grand Secret, с участието на Мелиса от Смашинг Пъмкинс и честно казано това парче едва ли не до сълзи ме е докарвало.  Усмивка

...Мелиса е и от Hole в Celebrity Skin. Гласът й пасва идеално за това пар4е! Прав си, доста сърцераздирателно е, комбинацията текст и мелодия е силна и ти остава в главата ос6те на първо слу6ане.
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #26: 09 Май 2006

Вече чух L'Aventurier,Le Birthday Album,Nuits Intimes,Paradize и Danceteria.Добре,че в Media Player песните ми вървят заедно с текста,иначе не бих разбрала за какво точно става дума в тях.Мерси за препоръчаните албуми,много са приятни! Не знам дали Le Grand Secret има клип,но със сигурност ми е позната от преди,не съм знаела,че е на Indochine,но пък Мелиса я познах веднага,защото по едно време слушах постоянно албума и Auf Der Maur. Усмивка

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #27: 10 Май 2006

Не знам дали Le Grand Secret има клип,но със сигурност ми е позната от преди,не съм знаела,че е на Indochine,но пък Мелиса я познах веднага,защото по едно време слушах постоянно албума и Auf Der Maur. Усмивка

Да, има клип. Не успях да го намеря в youtube, но има един доста приятен making of.
http://www.youtube.com/watch?v=ZaSrsjC0HsQ

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #28: 30 Септември 2006

Четвъртият сингъл на Индошин от актуалния им албум Alice et June ще бъде една от най-силните песни в него - Pink Waters, в която пее и Брайън Молко. Кратко филмче за записването на песента може да се види тук. Всъщност може и да се чуе английската версия на песента, която отстъпва на френската, тъй като Никола не е особено на ти с английския. Има и един момент, в който Брайън го учи да произнася "thought"  Усмивка
Надявам се да не се изложат с клипа, тъй като съм доста разочарован от клиповете на Индошин през последната една година.

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #29: 02 Октомври 2006

Всъщност може и да се чуе английската версия на песента, която отстъпва на френската, тъй като Никола не е особено на ти с английския. Има и един момент, в който Брайън го учи да произнася "thought"  Усмивка

Много добра новина,песента ми е сред най-любимите от албума,а и определено е подходяща за сингъл! Готин Е,все пак френската версия наистина е по-хубавата.Филмчето е много интересно,очаквам с нетърпение да изгледам готовия клип.
Ха-ха,лесно му е на Брайън,нали владее и френски и английски,но не всички имат същите завидни умения. Ангелче

Страници: 1 [2] 3 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.