DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: The Killers  (Прочетена 16915 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #30: 02 Ноември 2010

пак ще кажа, че това е едно от най-добрите двд-та, които съм гледал.
накъде ли ще ни отведе следващия албум на килърс?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #31: 29 Ноември 2010

пак ще кажа, че това е едно от най-добрите двд-та, които съм гледал.
накъде ли ще ни отведе следващия албум на килърс?

Лично аз се надявам да не е в посоката на Фламинго.   Оставам обаче изумена от скоростта, с която хората около мен се зарибяват - тази вечер по-скоро случайно пуснах двд-то на основния ми ДМ партнър ин крайм и съм повече от приятно изненадана от реакцията  Усмивка.  Преди време подшушнах на друг и реакцията беше също толкова възторжена  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #32: 29 Ноември 2010

фламинго е брандъново творение, което ми е още рано да коментирам.
двд-то ор роял а х е бижу, супер ме е яд, че така и не се вдигнах да ги гледам...едно е сигурно, следващото турне няма да се учудя ако Уембли присъства като дата.

La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #33: 03 Декември 2010

The Killers се присъединиха към кервана с коледните песни. Поне каузата на видеото е похвална - всички приходи от издадения сингъл Boots ще отидат за борбата със СПИН в Африка. Качеството на песента няма да коментирам, защото винаги съм бил предубеден към модерните коледни песни. Според мен светът вече няма необходимата ценностна система, подходяща за създаване на коледна песен, която да носи душевен мир и приятно усещане за домашен уют у слушателя. Като пример, ето как в текста на The Killers си представят перфектната бъдни вечер:

Цитат
"I can see my mother in the kitchen.
My father on the floor,
Watching television.
It's a wonderful life."

Идилия, а?  Ухилен

Ето и видеото:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid609428906001?bctid=691378821001

Последна редакция: 03 Декември 2010 от kirilart
did
Опасен
*
Публикации: 204

Профил
Отговори #34: 11 Декември 2010

Ех, Кире, закоравял традиционалист такъв, никак не е лошо парчето, особено ако не гледаш видеото, проверих Усмивка.  Коледата явно има много лица, дори и във fabulous Las Vegas. А аз се превръщам в закоравял addict към гласа на Цветков  Усмивка

still my broken wings you choose to mend
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #35: 18 Януари 2011

хич не е зле фламингото на брандън. доста приятен за мен албум, отне мималко време да го усетя, но см много доволен от него и още веднъж благодаря на дана, че ме снабди с него. за соло албум направо е великолепен. Скоро гледах и новия интерфейс на сайта на килърс, който е също толкова забележителен, колкото и самата група.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #36: 18 Ноември 2012

фламинго е брандъново творение, което ми е още рано да коментирам.
двд-то ор роял а х е бижу, супер ме е яд, че така и не се вдигнах да ги гледам...едно е сигурно, следващото турне няма да се учудя ако Уембли присъства като дата.

Ето, че това, което съм написал преди 2 години вече е факт. Килърс с дата на Уембли на 22 юни!

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #37: 04 Март 2013

след като през септември миналата година издадоха новият Battle Born, килърс обявиха че вече записват следващият си 5-ти албум. Интересна новина!. Учудиха ме още декември като пуснаха видеата към 2-ри и 3-ти сингъл от Battle Born в една седмица.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #38: 05 Септември 2013

Отдавна са рядкост дългите постове във форума и от известно време се каних да напиша наистина дълъг такъв, но така и не можех да реша за какво точно. През юни имахме възможност да гледаме концерта на Килърс на Уембли и сега реших да напиша нещо като статия, отчасти като малко предизвикателство, дали мога да скалъпя текст, който що годе дава представа за събитието. Всъщност това винаги ми се е струвало доста трудно, особено за хора, които нямат музикалнo образование. Разбира се, много по-приярно е да пишеш свободен и незадължаващ текст и в 90%резултатът ще е по-интересен, но този път все пак реших да вкарам този пост в някакви по-строги граници. Тъй като се получи дълъг пост ще го разделя на 4. Предполагам, че за хората, които не слушат Килърс, той ще е безумно скучен, но все пак се надявам тези, които ги харесват, да намерят нещо интересно в него.
Последна редакция: 05 Септември 2013 от MAO BOY

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #39: 05 Септември 2013

Част 1:
Запалих се по The Killers още през 2005 година, когато радиостанциите в Нова Зеландия скъсваха от въртене Somebody Told Me и в малко по-малка степен Mr.Brightside. Тези две парчета просто ти влизат под кожата и те оставят без дъх.

Неведнъж съм писал, че Hot Fuss е съвършенният дебютен албум, а през годините последвалите го Sam’s Town, компилацията Sawdust, Day & Age, фламингото на Brandon Flowers и последният им към момента албум  Battle Born само затвърдиха привързаността ми към групата. Нито един от тях не успя дори и малко да ме разочарова. С Battle Born нямахме любов от пръв поглед, но песните от него сякаш изведнъж узряха и се превърна в любим албум, прекарал повече време в стерео уредбата от всеки друг диск на The Killers.

През годините Killers все ми се изплъзваха и аз без никаква логика не бях на правилното място, когато те бяха наоколо.  Тази грешка отдавна трябваше да се поправи. Когато обявиха концерта на Wembley, просто нямаше как да се устои на такова изкушение - London Calling, 22.06.13.
Уембли несъмнено е един от най-митичните, ако не и най-митичният стадион в Европа, станал арена на велики моменти и състезания от най-висок ранг: финалът за Световно първенство през 1966, когато за първи и единствен път Англия става Световен шампион, Европейско първенство по футбол, няколко финала за Купата на Европейските Шампиони и финал за Шампионска лига, десетки финали на други съревнования и Олимпийски игри. Катедрала на футбола, която може да спори за първото място в елитната класация на стадионите единствено с Маракана в Рио Де Жанейро.

Освен стотици незабравими спортни събития, стадионът е приемал множество паметни концерти, сред които изпъкват тези на Куин през 86, Live Aid, INXS, Michael Jackson, David Bowie, U2, Madonna, ELO, Elton John,  The Who, Pink Floyd, Metallica, G’N’R, Tina Turner, Muse, Oasis, Coldplay, Green Day, Foo Fighters, Take That, AC DC, Rolling Stones и цяла плеяда от велики музиканти и групи. Само със стъпването си на Уембли всяка група или изпълнител узаконяват статута си на голямо име в историята на музиката.

Старият Wembley с легедарните кули близнаци вече го няма. Блести в историята, заедно с всички златни моменти и имена, оставили ярка следа в миналото му. На негово място вече се издига Новият Уембли, носещ модерният дух на новият век. Кулите близнаци са отстъпили място на гигантска арка, издигаща се над покрива на стадиона, която се откроява от километри. Тридесет и деветте стъпала (пътечката на славата), които водят до мястото отредено за връчване на трофеите са станали вече цели сто и седем. Пред стадиона е издигната статуя на Bobby Moore, капитанът на единственият национален отбор на Англия станал Световен шампион на същото място.

И макар за района около стадиона в северозападната част на Лондон,  англичаните често да използват думата “dodgy” (квартал с лоша репутация),  в непосредствена близост до него всичко е ново, модерно и измислено за хората, да им бъде приятно и комфортно и нищо да не липсва за да прекарат своя незабравим ден.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #40: 05 Септември 2013

Част 2:

Малко преди 12 часа по примера от други концерти вече бяхме на стадиона, заели мястото си на опашката, разделена на два пропусквателни пункта. С Валери си говорихме миналия ден, че атмосферата би трябвало да е по-спокойна от това на което сме свикнали за Depeche Mode и едва ли ще има опашки и истерии. Само че на първите редици се бяха настанили палатки още от миналата вечер и т.нар. Victims (жертви) отдавна бяха заели местата си в очакване на паметната вечер.

В часовете до отварянето на вратите, прословутото английско време показа почти всички свои превъплащения (единствено сняг не ни валя). Мрачното, хладно време стана още по-неприятно, когато задуха ураганен вятър за да утихне внезапно и най-после да се покаже слънце. Топлите лъчи отначало напекоха приятно, но в последствие стана жега. Тази жега продължи не повече от 20 минути, както дойде, така си и отиде, а на нейно място запръска дъжд. В началото дъжда беше от онзи, който вали, но не мокри, но после направо къпе. Банята свърши също без предупреждение и слънцето пак се настани за кратко, а после (о, каква изненада) пак заваля, сякаш за да ни покаже защо англичаните имат толкова много различни изрази за дъжд. Така заедно с капризите на времето отминаха часовете до отварянето на вратите. Стюардите дадоха знак, че предстои отварянето им, опашката се раздвижи и водени от охраната ходом се придвижихме до самите порти на стадиона. Пропусквателните въртележки (не знам дали имаме българска дума за turnstiles) започнаха да се въртят и вече бяхме вътре, после тичане, стълби и пак тичане право към сцената. В лудницата на спринта стигнахме до втория ред от лявата страна на сцената.

Никога не съм харесвал особено гигантските стадиони и от всички, на които съм бил най ме впечатли парижкият Stade de France. Новият Wembley в известен смисъл следва архитектурните тенденции на повечето новопостроени стадиони в Англия, за които англичаните често казват, че им липсва атмосфера и в известен смисъл са прави. Стадионът отвътре изглежда перфектно, дотолкова, че чак ти се иска да има някакъв малък недостатък, за който да се хванеш.

Преди да дойде време за черешката на тортата, цели две подгряващи групи бяха предвидени да запълнят времето до излизането на The Killers. James сложиха началото на концертната вечер и тях очаквахме с голямо нетърпение . Tim Booth е много харизматичен изпълнител и интересен образ. Сетът им за съжаление включи само 7 песни, но пък се раздадоха изцяло. По-младата част от публиката ми се стори,  че съвсем не са запознати с творчеството им, въпреки, че са наоколо повече от 30 години и оставили след себе си незабравими хитове. Разбира се, че изпълниха Getting away with it (All messed up), освен нея Sometimes, Sit Down, още няколко парчета и завършиха с Laid. Така ми се искаше да чуя Tomorrow, но уви – това не е концерт по поръчка.

Вторият съпорт бяха Gaslight Anthem, американска алтернативна група, която тълпата посрещна доста възторжено и определено си свършиха добре работата да вдигнат градуса на настроението преди Las Vegas да стъпи на сцената.  Да си призная не бях чувал тази група, преди да ги гледам на живо. Впоследствие слушах някои техни неща и препоръчвам The 59 sound и Here’s looking at you kid.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #41: 05 Септември 2013

Част 3:

Неусетно времето се изниза и дойде време за началото на концерта. Сцената беше подготвена, а на самия покрив като негово украшение стоеше герба на щата Невада, на който над звездата има надпис Battle Born. Не,  няма никаква случайност в избора на име на албума, а и те нееднократно са подчертавали, че Лас Вегас и пустинята силно въздействат на музиката им и тя им служи за вдъхновение.

Откриват концерта с Enterlude, която плавно преминава в гръмовната When You Were Young и тя дава ясна индикация, че този концерт ще е от редките такива, които протичат в непрекъснато скачане и пеене. 
Wembley Stadium, come ooon! От покрива на сцената потича водопад от искри (първите пироефекти за вечерта) и близо 70 000 гърла пригласят на Brandon Flowers, а неговите очи блестят докато пее.

Няколко подсказващи тона предвещават началото на Smile Like You Mean It. Това е и една от най-любимите ми песни, която толкова чаках да чуя на живо. Интрото към нея всеки път ме кара да настръхвам. На стойката на синтезатора на Flowers свети мълнията от Battle Born, украсяваща и сцената до страничните екрани. Brandon не е от изпълнителите, които се движат непрестанно и танцуват, но определено използва всяка възможност за контакт с публиката. Останалите членове на групата не се натрапват, а най-атрактивният от тях е барабаниста Ronnie Vanucci.

Следват Bling (Confession Of A King) и великолепният кавър на Joy Division, Shadowplay, който  за второ поредно турне влиза в основната сетлиста на групата и явно е много любима песен на групата и London я прегръща страстно.

Прожекциите на големите екрани залагат главно на ярки цветове и движещите се всевъзможни геометрични форми. Те служат повече за фон към музиката, отколкото да носят конкретно послание. Впечатляващо обаче е осветлението, като на някои песни то е допълнено от лазери.
Miss Atomic Bomb, вторият сингъл от албума също е съпроводена от пироефекти. След нея идват мелодичната Human и взривната Somebody Told Me. На нея градусът на кипене е близо и цялата правостояща зона се е превърнала в горящ котел, точно като на най-див пънк концерт.
Винаги съм харесвал комбинацията от синтезатори и китари, а съотношението между двете в музиката на Killers за мен е перфектното. Харесвам изцяло електронна музика и китарни групи също, но когато има и от двете, те сякаш се допълват естествено.

Идва време и за втория кавър в сетлистата – I Think We’re Alone Now. Oт представянето на песента става ясно, че доста пъти е била „присвоявана“ след далечната 1967, когато е била изпята за пръв път от Tommy James and the Shondells. Изредили са и се първо един от тийн идолите на 80-те - Tiffany, а после и Girls Aloud, за да направи дебюта си посредством The Killers на Wembley през 2013 година.

Целият Wembley светва посредством хиляди телефони на Here With Me. Клипът към песента е режисиран от Tim Burton и е с участието на Winona Ryder. Ако не сте го гледали, наваксайте пропуснатото. Това е и вторият клип на TheKillers, режисиран от Burton след този на Bones през 2006.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #42: 05 Септември 2013

Част 4:
Преди Dustland Fairytale, Brandon осветлява лондонската публика, че мотото на собственият им град е: „О, Lord, direct us“ („О, Господи, напътствай ни“), което пък тотално контрастира с мотото на Las Vegas: “What happens in Vegas, stays in Vegas” („Каквото се случва във Вегас, си остава там“). По този повод Брандън се шегува, че за тях това правило не важи, защото тази вечер са на Wembley!

Голямата изненадата за английските фенове и знак за благодарност към тях е парчето „Wembley Song”, написано специално за повода. То се явява и трибют към стадиона и изпълнителите, които са имали честта да се стъпят на него. На екраните се изреждат кадри от знаменити минали концерти и 8 години след кавгата с Green Day относно „American Idiot”  идва и официалното извинение на Flowers към американската група.
Всъщност Killers правят пробива си именно във Великобритания, където стават известни и дълго време са смятани за британци …примерно от Camden или Sheffield, както се шегува Flowers в текста на песента. Британската публика още от самото начало ги е приела за „свои“и тази специална връзка сигурно ще остане завинаги.

Класиката Read My Mind, пилотният сингъл на Battle Born и най-голям хит от него  Runaways и All These Things That I’ve Done слагат край на основният сет. По време на последната, от небето се изсипва водопад от сребристи Killers конфети във формата на мълнии и познатата буква К, които лепнат по потните, щастливи лица на феновете. Рефрените „I’ve got soul, but I’m not a soldier” и „You gotta help me out” ехтят от екзалтираната публика.

Групата се прибира, аплодисментите не затихват и преминават в Happy Birthday Brandon Flowers, който миналият ден е навъшил 32 години.

Бисът е от точно 4 песни, първата от които е моята любима от новият албум „Flesh & Bone”, гениално парче, с дори по-гениален ремикс на Jacques Lu Cont, включен в делукс изданието на Battle Born. Следва обратен завой към Hot Fuss с Jenny Was A Friend Of Mine и епичната, едноименна с албума Battle Born, парче на което не мога да се наситя. Докато Dave Keuning изпълнява солото си, Brandon слиза в публиката и в продължение на няколко минути първите редове имат възможност да го докоснат, да се сдрависат с него или да го прегърнат. Един от щастливците, които стисна ръката му бях аз, а той грее, въпреки че отвсякъде го дърпат и мачкат. Залпове заря огряват небето и Dave Keuning отново излиза на преден план, а началният риф на Mr. Brightside изстрелва Уембли в друга галактика. Арката над покрива на стадиона свети безумно красиво, а под нея море от хора скача неуморно. Паяжината от лазери и светлини разсича небето и след малко повече от 2 часа и 23 песни концертът свършва. В листата на Уембли се записва ново име, идващо от Лас Вегас, перлата на пустинята Мохаве и аз се радвам, че бях там.

В 8 часа същата вечер посредством Tweeter, The Killers обявиха и втори концерт в малкия клуб The Garage в Islington, същата нощ. Така от първият си самостоятелен стадионен концерт посетен от  70000 човека, малко по-късно групата се премества в квартален клуб за 800 човека и изпълнявава 40-минутен сет. Лондон за втори път за един ден е ударен от мълнията от Las Vegas. Дали някога тази мълния ще удари и България?

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #43: 12 Септември 2013

В страницата си във Facebook, Killers пуснаха съобщение на морзовата азбука, което разшифровано гласи: The Killers Shot In The Night.
"Shot In The Night" се очаква да е новият им сънгъл към Greatest Hits албум. Парчето е колаборация с Anthony Gonzalez от M83. Да видим какви ще са всички големи новини, които ще излязат на 16-ти септември.

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #44: 17 Септември 2013

Днес е и премиерата на новият сингъл Shot At The Night.
То е едно от двете нови парчета в greatest hits компилацията, наречена:
Direct Hits.
Новата компилация ще излезе в три издания:
стандартно, делукс и супер делукс

Ето и сетлистата на албума:
1. Mr. Brightside
2. Somebody Told Me
3. Smile Like You Mean It
4. All These Things That I’ve Done
5. When You Were Young
6. Read My Mind
7. For Reasons Unknown
8. Human
9. Spaceman
10. A Dustland Fairytale
11. Runaways
12. Miss Atomic Bomb
13. The Way It Was
14. Shot At the Night
15. Just Another Gir

La tête dans les nuages
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.