DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1]
  Печат  
Автор Тема: Suffer Well и/или Вetter Days  (Прочетена 3182 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
13 Март 2006

Идеята за тази тема възникна, след като прочетох думите на David за предисторията на Suffer Well:
"An older gentleman sitting with me one day while I was telling him all my woes said: "You know, David, suffer well.'
And I was like: "What the f... are you talking about?"
But it came back to me a few years ago, what he was saying... that whenever you want this to end, you can end it. It's up to you. So suffer well and if you suffer well enough, you can move on."

Aко приемем, че в създаването на всяка песен (не само) на Depeche Mode има голям автобиографичен елемент, коя тяхна песен е толкова "лична", че когато я слушате усещате, че сякаш я пеят за вас самите? 
Коя е тяхната "ваша"  песен, която представя това, което сте, вашия живот или каквото и да било, свързано с вас? Усмивка

cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #1: 13 Март 2006

странно, но не се бях замислял никога по тази тема ... и сега като го направих открих, че толкова лична песен на depeche за мене няма. sinner in me шеговито се доближава до "личната" за мен песен но и тя не е такава.

So High so Far to Fall
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #2: 13 Март 2006

Накара ме и мен да се замисля... Може би няма песен, която да е биографи4на за мен, по-скоро има в песните идеи или пасажи които съвпадат едно към едно с мои мисли или състояния на духа. Не6то като "автобиография на 4увствата". дори да зву4и малко ки4озно.

Освен това всяка песен или албум за мен са се превърнали в автобиографи4ни, за6тото неизменно ги свързвам с периода от живота ми, в който съм ги слу6ал най-много. Ако сега си пусна Ultra веднага мога да усетя "вкуса" на времето, когато албумът излезе, спомниям си за цели ситуации и хора, с които ве4е нямам контакт.
Това важи и за останалите албуми и особоно за някои песни - например OWILM, In Your Room, Here is the House, To Have and to Hold, Somebody....
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #3: 13 Март 2006

"In your room" и "Walking in my shoes" чудесно определят моята същност.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #4: 13 Март 2006

Хм, и аз не мога да посоча една определена песен,в твърде много техни песни откривам по нещо от себе си (именно затова DM са любимата ми група Усмивка).
Но все пак: Judas,Condemnation,Enjoy The Silence,Waiting For The Night (silence & tranquility Млъкнал Ангелче)...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #5: 13 Март 2006

Значи аз разделям, много грубо казано, това което поемам, като усещане въобще от музиката така: текстове и музика, които описват това, което желая да получа от другите или отношение към света (най-ярък пример е wims) и това, което чувствам в даден момент или перманентното ми душевно самоусещане. Или по-общо : вън и вътре  Усмивка Иначе freestate е сякаш, песента която най-добре съчетава двете неща и без излишни заобиколки и лирични отклонения пасва на личността ми  Очиврът

I need to drink, more than you seem to think
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #6: 14 Март 2006

За мен Walking in my Shoes  и Only When I Lose Myself  са такива песни.
dojackal
Гратис Любовник
Публикации: 55

Профил
Отговори #7: 16 Март 2006

Сложничко е да се каже ама в общи линии мога да назова светилата, така наречените "мои" песни: Halo (goldfrapp), Surrender и Never let me down again. Макар че винаги го има това, че в даден момент колкото и да показват твоето отражение, понякога нещата се обръщат. Like a halo in reverse.
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #8: 16 Март 2006

Цитат
Публикувана от: cxt
sinner in me шеговито се доближава до "личната" за мен песен но и тя не е такава.

... може би и защото тази песен съдържа вътрешно противоречие в себе си...

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #9: 17 Март 2006

Цитат
Публикувано: 13 Март 2006Публикувана от: atomheart:
Освен това всяка песен или албум за мен са се превърнали в автобиографи4ни, за6тото неизменно ги свързвам с периода от живота ми, в който съм ги слу6ал най-много. Ако сега си пусна Ultra веднага мога да усетя "вкуса" на времето, когато албумът излезе, спомниям си за цели ситуации и хора, с които ве4е нямам контакт.

Забелязала съм, че всички, които слушат Depeche Mode казват това Усмивка Свързват точно определен период от живота си с определена песен/албум... Аз, например, получих за "подарък" от групата Newborn, която излезе само няколко дни преди рождения ми ден Усмивка

Nick at Night
Гост
Отговори #10: 10 Май 2006

Хм!Не скривам очудването си от тази тема:Невероятно попадение е направила personal_Dessy с нея според мен,тъй като толкова години не съм правил дори асоциация,а пък се пиша ФЕН!
"В момента ми е даден ШАХ"!
Страници: [1]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.