DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Печат  
Автор Тема: Българската музика и ние  (Прочетена 59353 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #60: 16 Октомври 2007

Малко е различно от главната идея на темата, но немога да се сдържа да ви попитам: "Колко са разликите?" Аз лично не откривам Млъкнал

http://www.youtube.com/watch?v=4Ykw7DxHvjU

http://www.youtube.com/watch?v=fwGHQ6WyQFU
Много е лошо когато крадеш, а после съобщаваш, "имам нов сингъл"!?!?!? Шок

Angels of the Universe
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #61: 16 Октомври 2007

Гледах промо на клипа по някоя от телевизиите, където Мирката обясни как всъщност е толкова голям фен на Колдплей, че е съвсем възможно да е взаимствал от тях, затова е нормално да намират хората някаква прилика.  Очиврът Е поне не каза като повечето му колеги - Графа, Виконта, Ние, Вие или Те нещо от сорта- "Колдплей, че кои са те, има ли такава група?" Далеч съм отдавна от мисълта, че някой от родните "звезди" ще измислят нещо гениално, обаче да ни пробутват очевидно крадени неща и да се правят на ударени - е това вече ме вбесява  Бесен
Особено подобни гаври:
http://www.youtube.com/watch?v=3zsFwO0cFDI
http://www.youtube.com/watch?v=zZB4B5Wdcis
 Объркан 

"I'm my own worst enemy"
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #62: 16 Октомври 2007

Ще се опитам да върна темата в правилната посока, като напомня, че това е тема за млади БГ групи, които правят качествена музика.
Клиповете на Устата и Миро можете да ги пуснете в Смехории например, то и без това човек се чуди да плаче ли да се смее ли, като ги гледа.  Полицай
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #63: 20 Октомври 2007

Вероятно мястото не е точно тук, но...

Ето какво се случва с можеби единствената(известна) нормална БГ група:
http://www.gravityco.com/news.php?id=30
Последна редакция: 20 Октомври 2007 от Aleksandrovster
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Ч
Отговори #64: 04 Декември 2007

В уинампа ми се въртят BLUR a в главата ми едно неясно, но пък доста трайно напоследък желание да си пусна нещо БГ.Преглеждам наличият материал и за пореден път се отказвам - не че няма добри неща, просто ми се иска да чуя нещо малко по-свежо...обаче нови неща просто липсват.Мисля си, дали не съм се откъснал и позабравил да проверявам случващото се на родната сцена, дали не съм пропуснал излизането на някой нов музикален проект, ала преглеждайки темата не откривам нищо, а най-малкото Фейн да речем би споменал такова събитие...Хммм, в листа на групите, който най-често слушам, сред първите 100-150 групи откривам само 4-5 БГ имена - Остава, Атлас, Клас, Сленг + Никола Паров, Гравити Ко някъде далеч назад...честно казано обхаваща ме една леко подтиснато настроение - даже си мисля дали да не си пусна БГ-радио по нета.От доста време не съм го слушал - чудя се дали са обновили репертоара си, или отново си въртят редовно 'обичайните заподозрени'...Ако някой има впечатления да сподели, аз междувременно си продължавам с БЛЪР...

ПС Наскоро някъде четох за Bluba Lu - преди доста време ми бяха споменали за тях, но аз така и не се позаинересувах и после съвсем забравих за тях.Някой има ли повече инфо за тях?

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #65: 04 Декември 2007

рицар, без да суъм ги слушал знам, че наскоро имаха концерт някакъв и отзивите, които чух не бяха ласкави.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #66: 05 Декември 2007

Напоследък следя част от музикалните събития, които имат широка публика и се лансират в България за последните 1-2 месеца:

Росица Кирилова в НДК - 4000 души
Дует Ритон в НДК - 4500 души
Лили Иванова в НДК - 5000 души
Георги Христов в НДК - 4000 души
Телевизия Планета в НДК - Няма точна статистика

И така нататък... Аз лично не съм виждал на живо зала 1 на НДК пълна. Вероятно трябва да ориентирам към някой от посочените концерти.

Също така дълго време се подвизаваше материал, който промотира тези концерти със заглавието "Българската музика няма да спи зимен сън."
Ако ме питате мен, заглавието трябва да е "Българската музика спи от 20 години насам" - Доказателство... хора си празнуват юбилей на сцена.
Представям си вече групи от рода на U2 да се съберат и да си празнуват колко години са на сцетата ей така е... ни в клин, ни в ръкав, без нещо издадено в последните 2-3 години и т.н.
В същатата статия, която незнайно защо не мога да открия в момента, се споменаваше, че Дует Ритон обещават да пеят на живо и да няма плейбек... Ех... Как човек да не каже нещо хубаво за тях сега ?
Последна редакция: 05 Декември 2007 от Recoil
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #67: 05 Декември 2007

БГ музиката няма да спи зимен сън

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #68: 05 Декември 2007

Mдаа, аз все се надявах някой да е забелязал и открил "...едни малки Depeche, De/Vision, Camouflage, New Order и т.н., макар и в гаражен формат." Явно чакането и зимният сън продължават - дано само не се проточи като в някой приказен сюжет цели 100 години, че едва ли ще дочакам.
Между другото майка ми с нетърпение чака излъчването на концерта на Лили Иванова по ТВ-то.Честно казано макар и да не съм й фен, все пак изпитвам  респект към певческият й талант - веднъж имах възможност да я видя и чуя на живо(пред Невски).Бях с един ирландец, който съвсем случайно срещнах из улиците на София - трябва да ви кажа, че човека най-силно се впечатли именно от Лилито, която пя в един кюп с Каризмовци, Таксита и пр., даже хукна към сцената да я снима.И не беше само той - публиката, макар и не многобройна също пя възторжено заедно с нея, нещо което мен лично тогава ме удиви.Мисля че макар и да съм друго поколение, дължа известно уважение към старата школа, която е радвала нашите родители.Така че харесвам или не, винаги съм се опитвал да не казвам лоша дума за естрадната сцена от преди ерата на демокрацията - може би е въпрос на възпитание или вътрешно усещане за синовна почит.В крайна сметка е много вероятно всеки един от нас след време да влезе в ролята на родителя, който слуша 'некви си там ретро динозаври'...Чувството за такт никога не е в повече Усмивка
Съжалявам за офф-а, който се получи, но наистина ми се искаше да посабудим тази така тъжно задрямала тема, която е и водеща в тази категория....

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #69: 14 Декември 2007

Малко е различно от главната идея на темата, но немога да се сдържа да ви попитам: "Колко са разликите?" Аз лично не откривам Млъкнал

http://www.youtube.com/watch?v=4Ykw7DxHvjU

http://www.youtube.com/watch?v=fwGHQ6WyQFU
Много е лошо когато крадеш, а после съобщаваш, "имам нов сингъл"!?!?!? Шок

ХАХАХА...супер! тоя Миро сигурно си мисли че никой в България не слуша Coldplay ли?Объркан малко е смотано от негова страна! (не ми трийте поста заради думата "СМОТАНО", МОЛЯ!МЕРСИ!)
izi
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #70: 14 Март 2008

Според мен си струва да споменем тук за групата ТЪМНО, не знам колко от вас си спомнят за тях от навремето. Един единствен албум 94г. и страхотен алтернатив със супер композиции и жестоки барабани - Даката в голяма форма.... Пощурял От време насам търся материали за тях по интернет, но май нищо....забравени са вече...
Та препоръчвам ги на който не е запознат и е любопитен...
Всичко това за да кажа, че отделни проблясъци в БГ музика има, и някои наистина си струват и са супер, лошото е, че не траят, защото нямат предпоставка за по-дълга кариера...и това може би е тъжно, защото минават и заминават, без да маркират трайно БГ музикална култура, а тя има доста нужда от това си мисля...но карай,да си остане underground си е ОК също  Одобрение
mari_an
Някой
**
Публикации: 12

Профил WWW
Отговори #71: 24 Март 2008

Моето мнение е че има много талантливи млади хора в България ,но проблема е че няма кои да ги финансира.От години според мен се подкрепят по комерсиални проекти, за това разбира се е виновен бг.потребителя.Произвежда се ,това което се търси .А за музикантите ,които искат да правят и издават музика която харесват не им остава нищо друго, освен да отидат в страна която ще ги оцени.В подкрепа на думите си искам да ви предложа няколко клипа на бг музиканти реализирали се извън пределите на БГ.Първо на Пламен и Георги/група Диалог/http://www.youtube.com/watch?v=oWMINzAI9xY  и на  Петър Танчев/вокалист на групата Fast Lane/  http://www.youtube.com/watch?v=qI5jNRVLbOg   http://www.youtube.com/watch?v=-5qG_XmT-t0

<a href="http://delta.superhosting.bg/~depechem/dv/dmorg.swf" target="_blank">http://delta.superhosting.bg/~depechem/dv/dmorg.swf</a>
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #72: 12 Юли 2008

И по всяка вероятност ти е роднина, за което също заслужава уважение Усмивка

Бихме приели извиненията, ако сме форум на въпросния Ампов (така и не разбрах от къде дойде това "Графа" и с какво си го заслужи).
Хубавото обаче е, че не сме такъв форум за това ще е добре респекта към тези, които се трудят ден и нощ на българския музикален фронт да бъде изказан в подходящите за целта форуми. Усмивка

Ще се опитам да продължа в темата, която мисля е най-подходяща  Усмивка

Нямам намерение да убеждавам никой в нищо, но:

Recoil, Не съм роднина на Графа

kiril101, Аз съм останал с впечатлението, че този форум освен, че е посветен като цяло на ДМ, една от целите му е и да се обсъжда музика СВОБОДНО. В конкретната тема sisterofnight беше написала своето мнение, а аз съответно отговорих както мисля. Вярно е, че голяма част от поста ми не беше съвсем по темата, за което се извиних най-любезно.

Не съм кой знае какъв фен на Влади Ампов, но определено мисля, че усилията на който и да било трябва да се уважават. И мисля, че когато не си съвсем запознат с нещо не е добре да го коментираш. В случая мисля, че съм запознат с работата на въпросния артист.

Разглеждайки темата назад видях, че един човек тук го е казал съвсем точно - Не е зле да си разширим малко мирогледа, сигурно ще ни помогне да ценим труда на хората, правещи хубава музика в България, малко повече.
Поздрави, Жоро. Усмивка
Последна редакция: 12 Юли 2008 от strange_affection
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #73: 12 Юли 2008

Не съм кой знае какъв фен на Влади Ампов, но определено мисля, че усилията на който и да било трябва да се уважават. И мисля, че когато не си съвсем запознат с нещо не е добре да го коментираш. В случая мисля, че съм запознат с работата на въпросния артист.

Жоро уважавам симпатиите ти към Графа, всеки е свободен да харесва или не харесва дадена музика или музикант. Не претендирам да съм запозната с творчеството му в детайли, ама не мога да свалям шапка на човек за подобни текстове , каквито и усилия да са му коствали:

Понеделник сутрин-пачанга,
вторник сутрин-пачанга,
сряда сутрин-пачанга,
четвъртък, петък, събота, неделя...
Понеделник вечер-пачанга,
вторник вечер-пачанга, сряда вечер-пачанга,
четвъртък, петък, събота, неделя...

Припев:
С една е зле, нужни са ти две,
ала със три лесно стават четири.
Пет е добре, ала шест е по-добре,
седмата върви пачанга бясна до зори.

Пачанга, пачанга, пачанга,
фиеста дива до зори. (х2)
-----------------------------------
Токов удар, токов удар,
хванат си на тясно в нереален дим.
Токов удар, токов удар,
падаш от небето с размазан грим.
Това, това, това е токов удар.

Убийствено прекрасен танц на лутащи се мебели,
мислиш, че излиташ ала бързо си зад себе си.
Устни побелели ненаситно искат още,
много, много, много, много още.

----------------------------------------
Вчера имах дълга коса,
днес имам къса коса,
утре ще бъда с гола глава,
други ден не знам.
Вчера имах дълга коса,
днес имам къса коса,
утре ще бъда с гола глава
Други ден ще имам ли...
глава /6х/,
не знам дали ще имам...
глава/6х/
Не знам дали ми трябва...
глава.

Идиот
Последна редакция: 12 Юли 2008 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #74: 12 Юли 2008

sisterofnight, разбирам те. Аз също не го уважавам заради "тези му шедьоври".

По-скоро го уважавам, защото направи и ше продължава да прави един интересен завой в своята кариера. Последният му албум, по мое мнение, е  добър и наистина си заслужава. За мен, песента "Изкуствен елемент" е много силна. Както и някои други. Той е вече много повече музикант, отколкото просто певец.

Просто изказах мнение, което веднага беше "осмяно" от част от екипа на форума. Нищо лично.  Усмивка
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.