DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Мassive Attack  (Прочетена 19893 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deiv4o
Гост
Отговори #15: 04 Септември 2006

пробваи сутрин рано рано да го свалиш:)
deiv4o
Гост
Отговори #16: 08 Февруари 2007

Massive Attack/ 07/02/07 Brixton Academy

от 10 год го 4аках този момент Усмивка
един доста добър концерт поне по мое мнение, ето и някое друго видео

Angel
future proof
unfinished simpathy
karmacoma

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* 1.JPG (143.18 KB, 640x480 - видяно 453 пъти.)

* 2.JPG (142.06 KB, 640x480 - видяно 439 пъти.)

* 3.JPG (143.92 KB, 640x480 - видяно 455 пъти.)

* 4.JPG (145.57 KB, 640x480 - видяно 460 пъти.)

* 5.JPG (136.67 KB, 640x480 - видяно 433 пъти.)

* 6.JPG (159.72 KB, 640x480 - видяно 458 пъти.)
Последна редакция: 09 Февруари 2007 от deiv4o
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #17: 19 Юли 2007

Тази тема май сме я подхванали от главата за краката, та в същия стил едно запознанство с творчеството на групата, позоваващо се на лични впечатления, Wikipedia и официалния им сайт.
Massive Attack ме впечатлиха с присъствието си в музикалния свят преди десетина години, но доста по-късно ги открих истински, прослушвайки цялото им творчество от игла до конец. Стандартно им е набито клишето трип-хоп група, което обаче съвсем не отговаря на плавните преходи, през които преминава групата в стилово отношение. Звученето им преплита в себе си елементи от много музикални течения и прави създаденото от тях уникално.

Ето и накратко историята на Massive Attack:

Началото е в средата на осемдесетте, като ядрото на групата е съставено от Robert Del Naja, Grant Marshall и Andrew Vowles. Често взема участие и Wild Bunch, както и съквартиранта на Del Naja's, Tricky! През 1988-ма година издават първия си сингъл Any Love, последван през 1991-ва от първия им албум – Blue Lines. Албума веднага си проправя път към челните места на класациите, а сингъла Unfinished Sympathy е обявен за една от най-добрите песни на всички времена - факт с който съм абсолютно съгласен...и не само това, песента е само първото стъпало към невероятните музикални постижения на групата в бъдещите албуми.
През 1994-та година се ражда втория албум – Protection. Усеща се лека промяна към по-дълбок и плътен звук, албума е белязан от напускането на Трики, който решава да се отдаде на соловата си кариера. В две от песните участва като гост вокал Tracey Thorn от групата Everything But The Girl. Като цяло този албум не е сред най-любимите ми, поради лекото разминаване в оста на цялостното им развитие. Въпреки всичко меланхолията и лежерното спокойствие, което носи ми допада в определени случаи и тогава е прекрасно да му се насладиш.
През 1996 групата получава учудващата за всички Брит награда за най-добра денс формация. Музиката им е всичко друго според мен, освен музика за танци...но както се казва, никой не може да разбере какво става в ума на награждаващите. Самите музиканти признават, че са изненадани и с чувство за хумор приемат наградата споменавайки, че никой от тях не умее да танцува. Все пак това е едно признание, което дава тласък на кариерата им в музикалния бизнес. 
Предстоят драматични времена, чието начало слага издаването на Mezzanine през 1998-ма година. Звученето в третия албум е доста променено. Слушайки го човек бързо се потапя в един по-мрачен, изпълнен с напрежение свят. Недоволен от промяната в звученето един от основателите на групата Andrew Vowles напуска и бива заменен веднага от работилия заедно с Robert Del Naja по материала за новия албум Neil Davidge. Още няколко промени в състава на Massive Attack се случват в този период, между тях и напускането на Richie Partridge. Заслужава си да отбележим и друга промяна – сценичното представяне по време на концерти. Сега на сцената освен триото има доста гост музиканти заради повечето китарни елементи в новия албум, както и няколко перкусионни секции. Визуалните ефекти са зашеметяващи дирижирани от едни от най-добрите по онова време - United Visual Artists.
Четвъртия засега последен студиен албум на Massive се появява едва през 2003-та, цели пет години след предходния. Причината за това забавяне е Lupine Howl, който наемат още през 2000-та година, за да помогне около създаването на албума. Записват безброй електронни семпли, които да включат в албума, но в даден момент в края на 2002-ра година, Robert Del Naja разпраща анонс, че с хода на работата групата не е доволна от постигнатите резултати и се отказва от всичко, по което е работено в периода 2000-2002 година. Започват начисто и само година по-късно се появява 100th Window. В него участие не взема другия основател на групата Grant Marshall. Въпреки това албума се изкачва до първо място в UK Albums Chart. Най-мрачния от всички албуми на групата, бива приет по-резервирано от критиката, но за феновете си остава невероятно попадение в музикалните им колекции.
Следва работата по два саундтрака за документални филми през 2004та - Danny The Dog и през 2005та – Bullet Boy.
През изминалата 2006та година, групата издаде първия си сборен албум Collective – двоен диск включващ и две нови песни – False Flags и абсолютно любимата ми Live With Me.

Новината около Massive Attack е, че работата по новия албум продължава, като се очаква да излезе в края на тази година. Все още има доста неясноти около проекта, като работното му заглавие Weather Underground е малко вероятно да остане актуално. Интересното в случая е, че от тримата основатели на групата, двама ще работят върху новия албум, което е чудесно. Надявам се да се сработят добре и да създадат следващото стъпало в своето развитие. Гост вокали към проекта се очаква да бъдат: Dot Allison, Horace Andy, Mike Patton и Mos Def.

П.П. Извинявам се ако съм прескочил правилото за 1500 символа, но е трудно да събера почти 20 години история в един пост. Поздравявам и тези, които четат тези редове след като са прочели всичко по-нагоре...наясно съм, че доста хора няма да имат нерви да изчетат от-до поста ми...но колкото толкова.
 Усмивка
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #18: 22 Юли 2007

благодарности за обобщението, нямах никакви проблеми с нервите Усмивка
видяхме какво прави Mike Patton в комбинация с Massive Attack (може би парчето, което най-много ми допада от Peeping Tom), сега чакам да видя какво ще се роди и от обратната пропорция Намигване все пак обикновено има значение коя съставна част ще се ползва за основа...

ages of delirium
curse of my oblivion
deiv4o
Гост
Отговори #19: 16 Юни 2008

Massive Attacks Meltdown 14/06/08  Royal Festival Hall

Просто невероятен концерт,ето едно клип4е пяха около 7/8 нови парчета които просто бяха страхотни дано скоро да го издадат този Усмивка албум

Massiva attacks meltdown
deiv4o
Гост
Отговори #20: 17 Юни 2008

ето част от още една песен също така много добра, за съжеление неможах да я запиша цялята Ядосан

massive attacks meltdown
deiv4o
Гост
Отговори #21: 22 Април 2009

Ако има фенове и  са в Лондон по това  време да званкат да ходим Усмивка ще е много яко

LONDON at O2 Academy Brixton on Thursday 17th September
LONDON at O2 Academy Brixton on Friday 18th September
SHEFFIELD at O2 Academy on Monday 21th September
BIRMINGHAM at O2 Academy on Tuesday 22th September
LEEDS at O2 Academy on Thursday 24th September
MANCHESTER at Apollo on Saturday 26th September
GLASGOW at O2 Academy on Monday 28th September
NEWCASTLE at O2 Academy on Wednesday 30th September
LEICESTER at De Montfort Hall on Friday 2th October
SWINDON at Oasis Leisure Centre on Saturday 3th October
Danduka
Някой
Публикации: 19

Профил
Отговори #22: 16 Май 2009

Massive atack са много много Хард.............Sorry ама нещо не ме кефят сори Усмивка)

Depeche Mode-86-98.......The Power in PAST!!!........
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #23: 16 Май 2009

Massive atack са много много Хард.............Sorry ама нещо не ме кефят сори Усмивка)

Хм, много са "хард" какво?  Объркан

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #24: 16 Май 2009

просто хард предполагам, човека си пада по по софт.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #25: 16 Май 2009

просто хард предполагам, човека си пада по по софт.

Още ли говорите за музика?  Ухилен

'Heaven ain't far from where we are '
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #26: 16 Май 2009

Доколкото подучвам, можем и да ги видим на спирита тази година  Готин Аз стискам палци, още хедлайнерите не са обявени, миналта година не са се получили нещата, но това лято може и да бъдем късметлии. От сега не мога да бъдя сигурен, но тоа ако не се случи, септември може и да посетя някой от концертите в Лондон, стига по-нататък във времето да има все още билети  Усмивка
Paloma
Гратис Любовник
*
Публикации: 45

Профил WWW
Отговори #27: 18 Май 2009

Хм, една от любимите групи! УсмивкаДано да имаме възможност да ги видим и чуем тук!

"Art is made by the alone for the alone." Luis Barragan
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #28: 18 Май 2009

Доколкото подучвам, можем и да ги видим на спирита тази година  Готин Аз стискам палци, още хедлайнерите не са обявени, миналта година не са се получили нещата, но това лято може и да бъдем късметлии. От сега не мога да бъдя сигурен, но тоа ако не се случи, септември може и да посетя някой от концертите в Лондон, стига по-нататък във времето да има все още билети  Усмивка

До колкото знам имаше такава възможност, при това не малка, но май отпадна като вариант. Силно се надявам инфото ми да е грешно и да ги видим на третата вечер в Бургас, но все си мисля, че организаторите ще предпочетат някоя метъл група, с която да привлекат и такава аудитория. Дано не съм прав.
deiv4o
Гост
Отговори #29: 23 Май 2009

New MASSIVE ATTACK Album Coming in October

About this time last year, word surfaced that trip-hop pioneers Massive Attack were fast at work on their long-anticipated follow-up to 2003’s '100th Window', but back then the band weren’t giving us a whole lot to go on. Well, today that’s changed, thanks to main Massive Attack guy Robert "3D" Del Naja. In a new Billboard interview, Del Naja confirmed the band’s new album will be out in October, with a massive world tour kicking off in September.

While Del Naja gave no firm title for the upcoming release, he hinted the album may be called 'Weather Underground'. He also confirmed Virgin/EMI would be releasing the record and that it would come sporting its fair share of guest stars. According to Billboard, the record will feature head Blur/Gorillaz man Damon Albarn, Guy Garvey of Elbow and Stephanie Dosen, but didn't say whether TV on the Radio’s Tunde Adebimpe, Mazzy Star vocalist Hope Sandoval and Cocteau Twins’ Liz Fraser would also appear on the album, as previously reported.

On the tour front, Del Naja said there would be about 150 shows in support of the new record.

October 6th Dublin,
Olympia 7th Dublin,
Olympia 14th Moscow,
Luzhniki Sports Palace 16th Helsinki,
Old Ice Hall 18th Stockholm,
Annexet 19th Copenhagen,
Falkoner Theatre 20th Oslo,
Sentrum Scene 22nd Frankfurt,
Jahrunderhalle 23rd Koln,
Palladium 24th Antwerp,
Lotto Arena 25th Brussels,
Forset National 27th Amsterdam,
Heineken Music Hall 30th Berlin,
Tempodrome November 1st Graz,
Helmut List Hall 2nd Vienna,
Gasometer 3rd Prague,
Lucema 4th Bratislava,
PKO 6th Zagreb,
Sportova 7th Milan,
Palasharp 10th Paris,
Zenith 11th Paris,
Zenith 13th Nantes,
Zenith 14th Lille,
Zenith 15th Metz,
Arenes 16th Lyon,
Halle Tony Garnier 18th Marsielle,
Le Dome 19th Toulouse,
Le Pahre 21st Lisbon,
Campo Pequeno 22nd Lisbon,
Campo Pequeno 24th Winterthur, Eishalle
Последна редакция: 23 Май 2009 от deiv4o
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.