DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Мassive Attack  (Прочетена 17995 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
deiv4o
Гост
Отговори #30: 10 Септември 2009

After the Splitting The Atom EP (digital download Oct 5th), Massive Attack will release their fifth studio album in Feb 2010.
The album will cram in collaborations with Damon Albarn, Hope Sandoval, Martina Topley-Bird,
Guy Garvey and Tunde Adebimpe. Long time cohort Horace Andy is coming back to the fold
with the band’s founding members Robert Del Naja and Grant Marshall.

* Splitting The Atom
      The lead track, featuring Robert Del Naja, Grant Marshall and Horace Andy.
* Pray For Rain
      Features TV On The Radio frontman Tunde Adebimpe.
* Bulletproof Love (Van Rivers and The Subliminal Kid Remix)
      Fronted by Guy Garvey. The stripped back, minimalist Christoff Berg reworking of Bulletproof Love.
      Bergoff (alongside Van Rivers & The Subliminal Kid) produced the Fever Ray eponymous album.
* Psyche (Flash Treatment)
      Psyche features Martina Topley-Bird and was given the re-rub by Van Rivers & The Subliminal Kid,
      who recently remixed Bat For Lashes and The Big Pink.

SOURCE

Amazing Ухилен имам две дати след седмица Ухилен
deiv4o
Гост
Отговори #31: 19 Септември 2009

Гледах ги онази вечер , това което чух от новият албум е просто уникално, гост вокал на около 4,5 песни  е некаква мацка Мартина.
Като цяло  на концерта му давам 8 out of 10 , момчетата се бяха качили доста на черешата и  пяха само 12,13 песни, интересно стана като ги изненада на сцената Damon Albarn от Blur Усмивка беше доста пиинал както му викат, дори и Massive attack бяха доста изненадани Усмивка , после изпяха едно парче заедно което не беще репетирано въобще и на пияна глава Дамон се поизложи според мен Усмивка както и да е де Усмивка ще видим днес как ще са Усмивка

Това мисля че ще е новият сингъл

Massive Attack with Damon Albarn - Splitting The Atom - Brixton 17/09/09

и още нещо много яко

Massive Attack - 16 Seeter - Brixton 17/09/09
Последна редакция: 19 Септември 2009 от deiv4o
Цонка
Кукла
*
Публикации: 24

Профил
Отговори #32: 20 Септември 2009

Благородна завист ме разтресе Зъл
Жалко, че всички слухове за Бургас си бяха слухове, а като гледам тура, нас ше ни огрее друг път.
П.П. Неквата мацка Мартина е на Трики изгората (вероятно бивша), която изпя почти всичко в Maxinquaye и Ниърли год Усмивка
http://www.youtube.com/watch?v=agZLAxJmZyw

кандидат-принцеса
canttkeep
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #33: 11 Ноември 2009

Концертът в Загреб на 6-ти, мисля, беше по-слаб от този в Букурещ миналата година, но все пак Масив са си Масив и преживяването не беше за изпускане. Вокалите на Мартина стояха малко странно на парчетата, които Стефани пя миналата година на живо, но да видим какво са сътворили в албума...

Малко видео от концерта:

http://www.youtube.com/view_play_list?p=213FB583419C625D

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #34: 25 Ноември 2009

Новият албум в крайна сметка е насрочен да излезе на 8ми февруари 2010 и ще е озаглавен  "Heligoland". В списъка на парчетата са посочени кой е работил по всяка песен:

1.   "Pray For Rain" - featuring Tunde Adebimpe
2.   "Babel" - featuring Martina Topley-Bird
3.   "Splitting The Atom" - featuring Robert del Naja/Grant Marshall/Horace Andy
4.   "Girl I Love You" - featuring Horace Andy
5.   "Psyche" - featuring Martina Topley-Bird
6.   "Flat Of The Blade" - featuring Guy Garvey
7.   "Paradise Circus" - featuring Hope Sandoval
8.   "Rush Minute" - featuring Robert del Naja
9.   "Saturday Come Slow" - featuring Damon Albarn
10.   "Atlas Air" - featuring Robert del Naja

* massive.jpg (35.47 KB, 372x252 - видяно 583 пъти.)

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #35: 18 Декември 2009

Е, ако някога голяма част от клиповете са били правени да се въртят по телевизиите, то сега това е последната цел на някои. Клипът на "Paradise Circus" е онлайн на сайта на Massive Attack и надали ще бъде качен на много други места...със сигурност това, което се крие зад завесите на "райския цирк" не е за очите на всеки  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #36: 16 Януари 2010

Слушах вече няколко пъти целия албум и съм очарован за пореден път от Масив. Heligoland е чист 100%-ов Massive Attack, с много дълбочина, красиви вокали и някои наистина брутални парчета. Това е първият албум, който чувам за 2010 и ако до края на годината нивото на новите албуми се запази такова - това ще е страхотно начало на една нова декада.

Paradise Circus, Pray For Rain, Splitting The Atom и Atlas Air са ми любимите, като по никакъв начин не умаловажавам останалите песни от албума.  Усмивка
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #37: 21 Януари 2010

След двудневно трескаво прослушване на албума пак и пак, и пак, мога с чиста съвест да заявя - всичките ми надежди са оправдани! Heligoland е покъртително добър.

Лично мен в огън ме хвърлиха Paradise Circus, Saturday Come Slow и Flat Of The Blade, като това последното почти хипнотично ми действа. Но и като цяло албумът идеално се слуша от началото до края, а не са много албумите, в които не ми се иска да прескоча поне по 1-2 песни.  Одобрение

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #38: 30 Март 2010

Massive Attack ще гостуват за първи път в България на 15 юли в зала "Фестивална", обявиха организаторите от SME.
Билетите струват между 50 и 80 лева и ще бъдат пуснати в продажба на 6 април в билетния център на НДК и разпространителската мрежа на Ticketpro.

Тъпото е, че е в четвъртък и не вярвам да успеем да се придвижим от Варна след работно време за концерта.
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #39: 30 Март 2010

...

Тъпото е, че е в четвъртък и не вярвам да успеем да се придвижим от Варна след работно време за концерта.

Е, хайде де... ще се напънете малко  Ухилен

Супер новина - с радост ще уважа събитието  Усмивка

See what I see!
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #40: 30 Март 2010

Ясно е, че ще се напъваме, въпроса е какво ще излезе от цялата работа.  Ухилен
Иначе новината си е супер дори и да не успея да ги видя в София. Отдавна са ми в задължителния списък за посещения на концерти.
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #41: 30 Март 2010

Тази вест определено направи денят супер як!  Усмивка Много обичам Масив и много се надявах да ги видим на родна земя. Все си ги представях по-добре като хедлайнер на Спирита на плажа, но и така е добре.

Единствено не мога да рабера защо организаторите са ги забили в тази ужасна Фестивална. По средата на лятото.. Сигурно има причина.

Предполагам, че билетите (тъй като ще бъдат ограничени до 3000-3500) ще свършат много бързо, затова препоръчвам бързо да се действа.

Аааа, супер яката новина!  Пощурял
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #42: 30 Март 2010

Сега гледам и умувам, че 15-ти е само ден преди началото на Бестфест в Румъния (16.07 - 18.07). Хрумна ми, че може да свирят там Масив и нашите от СМЕ да са решили да ги привикат ден по-рано в София да ударят едно шоу. Ако е така ще уважа румънците, че още ме е яд за пропуска с миналогодишното издание на фестивала. Разбира се може и да греша - времето ще покаже. 
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #43: 16 Юли 2010

Всички казват, че концерта бил невероятен, а не виждам нищо тук по темата...

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #44: 16 Юли 2010

Мире, има моменти които трудно се описват с думи, може би това е една от причините все още тук да няма коментари и отзиви от вчерашния концерт. А форумско присъствие никак не липсваше, но след това, на което ни подложиха  Мартина Топли-Бърд, Хорас Анди, Робърт Дел Ная,  Грант Маршал и компания снощи, май останахме безмълвни. Аз не се наемам да описвам концерта с думи, но мисля да го направя с няколко клипчета, които направих:
United Snakes
Teardrop
Angel
Safe From Harm
Karmacoma

"I'm my own worst enemy"
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.