DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Ролята на Дейв като текстопицес в PTA и в бъдещи албуми  (Прочетена 10606 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
24 Април 2006

Днес,слушайки си за пореден път новия албум се запитах дали РТА би звучал по-добре ако Дейв не беше решил да започне да се прави на композитор и текстописец.Какво би станало,ако Мартин отново беше автор на всичките парчета,щеше ли тогава Playing The Angel да се хареса повече на феновете и въобще след този албум мислите ли,че Дейв трябва да продължи да пише песни за групата?Какво е вашето мнение?
Последна редакция: 24 Април 2006 от Ginger
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 24 Април 2006

Много добра тема, Тольо.
I Want It All и Nothing's Impossible не са ми особено любими, а Suffer Well бих я пожертвал за Newborn, която е перфектна и като текст, и като музика, и като всичко. Така че за мен Playing The Angel нищо нямаше да загуби при евентуална липса на песните на Дейв, току-виж спечелил.

Цитат на: Ginger
Дейв трябва да продължи да пише песни за групата?
Не, но той ще си продължи така или иначе  Усмивка

Всъщност ако Suffer Well я нямаше, щяха да изгубят един сигурен хит, но мен отдавна не ме интересува дали ги дават по телевизията или не, дали се продават или не.
Последна редакция: 24 Април 2006 от Padan Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #2: 24 Април 2006

Не знам доколко албумът би се харесал повече,ако Дейв не беше взел участие в композирането и писането на текстове,важното е,че се е опитал,доколко успешно- друг въпрос.
Все пак за мен е по-добре евентуални бъдещи песни на Дейв да бъдат включени в солов албум,където най-добре биха намерили своето място.
S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #3: 24 Април 2006

Според мен и трите песни на Деив се вписват изцяло сред останалите композирани от Мартин, дори ако знаех, 4е не са негови, никога няма6е да заподозря "разликата" в класите.
Аз сьм много доволен, за6тото групата показва разли4ни лица, но с неизменен характер...И между другото, колкото и странно да зву4и, за някои,песните от Paper Monsters на Деив изоб6то не ми прили4ат на тези композирани за Depeche....
Nothing's Impossible е може би една от наи-силните в PTA, поне според моето скромно мнение....Тьи 4е препо4итам, 4е я 4увам в албума на групата, а не в бьде6тия такьв на Деив.

higher love
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #4: 24 Април 2006

И между другото, колкото и странно да зву4и, за някои,песните от Paper Monsters на Деив изоб6то не ми прили4ат на тези композирани за Depeche....

Предполагам, защото музиката се пише от различни хора. Реално Дейв пише единствено текстовете.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #5: 24 Април 2006

Като цяло PTA е доста добър албум, но според мен наистина би се получило по-добре с песни от Мартин. Честно казано така и не можах да харесам I Want It All, а колкото до другите две песни на Дейв - да стават, но определено не са от най-силните в албума. Все пак като за първи път от страна на Дейв да пише песни за Depeche  не е чак толкова зле, но винаги може да се желае и повече.
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #6: 24 Април 2006

За да има мир и разбирателство, трябва да се правят компромиси.
Предполагам и в групата са стигнали до този извод и за да няма недоволни са включили някои песни на Дейв. Лично на мен Nothing's Impossible и Suffer Well ми харесват, но те са претърпели доста промени, за да достигнат сегашния си вид и да бъдат в стила на групата.
Незнам защо, но съвсем неволно, докато четях мненията по темата направих аналог с Дейвид Гилмор от Пинк Флойд...Гледах някакво предаване, в което той казваше, че към края отношенията в групата били доста обтегнати и една от причините била, че някои от текстовете в последните албуми ги е писала жена му и той е настоявал те да бъдат включени. Някои от тях са хитови и са съвсем в стила на Флойд, но заслужавало ли си е заради това сега да не съществува групата?!?!?!
Сега слушам новия му албум и намирам само On An Island за добра и това е може би, защото прилича на песните на Пинк Флойд...
И да се върна на темата-предпочитам да има някоя песен на Дейв /но пригодена за групата/, отколкото да няма Депеш Мод и след време да казвам -" Я, Дейв е издал нов албум, а тази песен много напомня за ДМ..." и след това да пиша в темата "Кои изпълнители и групи ще ми липсват най-много", но в някой друг форум.
Последна редакция: 25 Април 2006 от Admirer

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #7: 24 Април 2006

Според мен Дейв трябва да пише всички песни на групата. На първо време в песните на Дейв успях да открия един искрен и  дълбок смисъл, все едно Дейв се изповядва пред публиката си, тоест пред нас. Трябва да призная, че опитите на Мартин да напише по-гениална песен от I Want It All... са просто жалки и смешни и на фона на тази велика композиция... останалите като Damaged People са просто пълнеж.
Жалко, че през всичките тези години Дейв е трябвало да търпи огромното его на Мартин и дружката му Анди и не е имал възможност да ни покаже магията на творчеството си.
Paper Monsters е страхотен албум... Не само Дейв, ами цялата група трябва да издава повече подобни албуми.
S.P.
Агент
*

Профил
Отговори #8: 25 Април 2006

Recoil
Може би е добре да бе подхвьрлил и идеята Деив да се ориентира и кьм писането на песните на Erasure и Recoil, току виж целия този Non sense, да имаме  днес албум на Depeche би се вписьл в някаква глобална логика...
Мисля,4е Admirer е разбрал доста добре какво имах в предвид...а между другото Paper monster's определено е страхотен албум в сравнение с Liquid, но е вероятно да се бьркам....не знам

higher love
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #9: 25 Април 2006

Да, това казвах и аз Paper monster's е по-добър от Liqui'd, а и не само от него, ами и от повечето албуми, които някога съм чувал. И като едното нищо заслужава да бъде албум на групата, щом Speak and Spell се води за Depeche Mode, не виждам защо този не трябва да бъде причисляван към творчеството на DM.
Последна редакция: 25 Април 2006 от Recoil
S.P.
Агент
*

Профил
Отговори #10: 25 Април 2006

В интерес на истината, запо4вам да се 4удя, от кьде това леко "приятелско" отно6ение на някои сьтрудници кьм твор4еството на Деив, разбирам да става вьпрос за това как например Роби Уилиамс се напьва да бвде основен текстописец на групата, а ние маи говорим за David Gahan, или може би тои трябва да си стои в кухнята, докато Мартин, ходи на лов и пие бира пред телевизора...

higher love
Lin
Гост
Отговори #11: 25 Април 2006

За мен PTA е един наистина много добър албум..може би не е велик като Violator или SOFAD , но след 4 годишна пауза признавам,че ДМ не са се променили толкова....а песните на Дейв са си точно на мястото,без тях сигурно албума би бил прекалено монотонен..какво има около Мартин сега - тъга и страдание(точно в неговия стил),а около Дейв проблясва и още нещо - надежда и любов..текстовете на Дейв са като слаба светлинка сред мрака създаден от Мартин..стана на въпрос и за соло албума на вокалиста - и за него искам да кажа нещо - точно в стил ДМ - текстовете са искрени,от дъното на душата и са като една изповед пред нас,феновете...
nikoto
Гост
Отговори #12: 25 Април 2006

За мен Дейв се е справил доста добре с песните,но найстина и личи,че не може да стигне Мартин.И 3-те му песни ми се струват доста еднотипни и единствено NI ме грабва отвътре Усмивка
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #13: 25 Април 2006

В интерес на истината, запо4вам да се 4удя, от кьде това леко "приятелско" отно6ение на някои сьтрудници кьм твор4еството на Деив,

Ами понеже сме "истински" фенове и всичко, което казваме е твърда дума.  Ухилен

Шегата настрана, но според мен албумът щеше да бъде доста по-добър, ако беше в габарити тип Violator, т.е. само с 9 песни, и ни бяха спестени някои от творбите на Мр. Гахан. Истината е, че ДМ няма да ги има, ако Дейв не е доволен. Така че, аз лично приемам 1/4 от албума да е негов, стига следващия път да не стане 1/2.
Последна редакция: 25 Април 2006 от dobomode

Lukoil
Новороден
*
Публикации: 1

Профил
Отговори #14: 26 Април 2006

Здравейте и от мен, гледам полеминиката, която сте захванали и бих искал да споделя моето скромно мнение,  че един от "опусите" на Мартин-"Маcro", ме дразни много повече от останалите парчета написани от Дейв
Последна редакция: 08 Май 2006 от lukoil

I feel you
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.