DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Prodigy-The Wonder  (Прочетена 11713 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #15: 01 Май 2006

Че ако не е издаден от групата, от кой е издаден ?
JohnTheRevelator
Джуниър
*
Публикации: 63

Профил
Отговори #16: 02 Май 2006

Aлбума Castbreeder е на малка групичка чието име забравих записваща за хл-рекърдс,където записват и Prodigy.Този албум няма нищо общо с Prodigy и е излязъл на пиратски копия в Източна Европа.Общо взето е много слаб.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #17: 02 Май 2006

мен никога не са ми харесвали Prodigy. спор няма, че са новаторска група, която съвсем естествено има своите верни последователи. да не забравяме, че те са една от малкото рупи, които дойдоха в бг в разцвета на славата си. като говорим за величие, може би ще е хубаво някой да разкаже впечатленията си от концерта в софия, като започне с продължителността му.

много е тъпо да се говори за най-велика група.всеки трърси различни неща в музиката и някои групи просто нямат база за сравнение.
Последна редакция: 02 Май 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #18: 02 Май 2006

Мао, тази има, но за съжаление базата и за сравнение са останалите MTV групи, а не групите, които имат подобни идеи.
Въпросният албум, които обявихте за "много слаб" е компилиран от песни на Junkie XL и Lunatic Calm и беше издаден в Русия, като албум на Prodigy. Феновете им, които са ужасно културни и много разбират от музика... го приеха все едно е на групата, а дори по някое българско радио му бяха направили и промоция.
След като споменах вече две групи в подобен стил... ще спомена и ранните Chemical Brothers, които имат доста заслуги за променянето на звука по това време, както и Moby, Fatboy Slim, The Crystal Method, а защо не и Goldie. Като изброените дори не са и "underground", ами са си сравнително популярни по света.

Prodigy са си прекрасна група, но са продукт на MTV.
През 70те години в България е нямало Glam Rock сцена и хората са нямали как да гледат мъже облечени и гримирани като жени.
В началото на 90те след промените, хората трудно успяват да се интегрират и точно около 96та и 97ма младежите, които не желаят да слушат нашумелите по това време бой и гърл банди... тръгват към Prodigy. С "Мамо ще си пробия езика!" или "Мамо, ще се подстрижа по този начин!" За съжаление тогава Интернет не беше разпространен и всичката информация идваше главно от MTV. DJ-те в клубовете имаха ограничено количесто дискове и плочи и горе долу вартяха само Prodigy в ротация с отвратителни групи и изпълнители.

В днешно време... ако ми се наложи да пускам музика на неопределена публика, тоест публика с много различни интереси. В момента, в който им пусна старите песни на Prodigy, подивяват. Същото се случва и когато пусна Enjoy The Silence... За съжаление тези, които си друсат задниците на Prodigy от 90те и Enjoy The Silence... В моемнта, в който пусна Walking In My Shoes, остават статични или идват да ме питат "К'ва е тая боза?"

В заключение мога да кажа, че хората са с промити мозъци и желанието им да не се интересуват от нещо по-различно им действа ограничаващо. А по-голямата част от тези, които през 98ма са слушали Prodigy до голяма степен в днешно време слушат съвсем различни неща, вероятно масите слушат и поп-фолк или бг рап.
Последна редакция: 07 Май 2006 от Recoil
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #19: 02 Май 2006

извинявай, че отежнявам топика.

исках само да кажа, че с нямат бази за сравнение имах предвид, че не можеш да сравняваш продиджи с металика или ю2.

горе-долу съм на същото мнение с това, което рикойл написа.

... за концерта в софия ми се ще да се включи някой.

La tête dans les nuages
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #20: 02 Май 2006

Аз не съм бил на този концерт,но близък мой приятел беше и ми разказа,че са звучали доста зле,някак си заглъхнало...освен това сет-а бил много къс,60 минути,след което те си тръгнали,а публиката започнала да ги цели с разни предмети и бурно да ги освирква.Ако искате още подробности ще го разпитам пак,но каза че като цяло концерта бил много слаб.
Последна редакция: 02 Май 2006 от Mr Writer

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
nikoto
Гост
Отговори #21: 02 Май 2006

Мао, тази има, но за съжаление базата и за сравнение са останалите MTV групи, а не групите, които имат подобни идеи.
Въпросният албум, които обявихте за "много слаб" е компилиран от песни на Junkie XL и Lunatic Calm и беше издаден в Русия, като албум на Prodigy. Феновете им, които са ужасно културни и много разбират от музика... го приеха все едно е на групата, а дори по някое българско радио му бяха направили и промоция.
След като споменах вече две групи в подобен стил... ще спомена и ранните Chemical Brothers, които имат доста заслуги за променянето на звука по това време, както и Moby, Fatboy Slim, The Crystal Method, а защо не и Goldie. Като изброените дори не са и "underground", ами са си сравнително популярни по света.

Prodigy са си прекрасна група, но са продукт на MTV.
През 70те години в България е нямало Glam Rock сцена и хората са нямали как да гледат мъже облечени и гримирани като жени.
В началото на 90те след промените, хората трудно успяват да се интегрират и точно около 96та и 97ма младежите, които не желаят да слушат нашумелите по това време бой и гърл банди... тръгват към Prodigy. С "Мамо ще си пробия езика!" или "Мамо, ще се подстрижа по този начин!" За съжаление тогава Интернет не беше разпространен и всичката информация идваше главно от MTV. DJ-те в клубовете имаха ограничено количесто дискове и плочи и горе долу вартяха само Prodigy в ротация с отвратителни групи и изпълнители.

В днешно време... ако ми се наложи да пускам музика на неопределена публика, тоест публика с много различни интереси. В момента, в който им пусна старите песни на Prodigy, подивяват. Същото се случва и когато пусна Enjoy The Silence... За съжаление тези, които си друсат задниците на Prodigy от 90те и Enjoy The Silence... В моемнта, в който пусна Walking In My Shoes, остават статични или идват да ме питат "К'ва е тая боза?"

В заключение мога да кажа, че хората са с промити мозъци и желанието им да не се интересуват от нещо по-различно им действа ограничаващо. А по-голямата част от тези, които пред 96та са слушали Prodigy до голяма степен в днешно време слушат съвсем различни неща, вероятно масите слушат и поп-фолк или бг рап.
Г-н Recoil,вие май налагате мнението,че едва ли не МТВ са накарали хората да слушат любимата ми група УсмивкаКазвате,че тогава просто е нямало какво да се слуша и просто Prodigy са били единствената алтернатива.Дълбоко не съм съгласен.Това е една от групите с най-верни фенове,които дори и в "сухия" им период не ги забравиха!Това е група,която със своите хитове No Good,One Love,Break&Enter и мн други накараха едно поколение да се промени изцяло!Да се нау4и да не се съгласява с всичко.Даже ще си позволя да цитирам част от обръщенията на групата в Music for the Jilted generation,книжката завършва с думите "how the government can stop young people to have a good time..."А за самия концерт,аз бях нa него.Вярно е,че не се представиха на топ ниво,но лично на мен ми се реваншираха в Атина преди 2 години....А и само да Ви кажа,че аз не слушам нито чалга,нито рап Идиот

Поздрави,Николай40
Последна редакция: 02 Май 2006 от nikoto
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #22: 02 Май 2006

според мен рикойл искаше да ти обясни, че част от причината Prodigy да се слушаха от толкова много хора е просто защото ги въртяха постоянно по мтв. в това число влизат хора, които слушат метал и чалга и всякаква друга музика, а аз поне в българия не съм забелязал да имат твърда фенска публика. просто бяха много модерни и имиджа им предполагам се е виждал скандален на много млади хора, като естествено и музиката им е намерила своите многобройни почитатели, но Prodigy никога нямаше да бъдат толкова известни без мтв, което важи за много групи.

естествено, че мтв може да накара хората да слушат дадена група, просто защото мтв влиза в почти всеки дом и когато нещо се върти нон-стоп по мтв то един вид се налага.

никой не казва, че тогава не е имало какво да се слуша или че е нямало алтернатива. 90-те имаха достатъчно успешни групи и едва ли Продиджи са някакво голямо изключение.

това, което и аз знам за концерта на продиджи в бг е идентично с постинга на инфра-ред. малко срамно ми се вижда да свириш по-малко от час, а на мен ми се върти 45 минути. освен това показва и голямо неуважение към хората закупили си билети. има групи, които изкарват по 3 часа, но това е друг въпрос.

искам ако можеш да ми обясниш по-какъв начин те са променили цяло едно поколение и в какво се изразяват промените?

що се отнася до бунтарството в музиката, къде отидоха пънкът и рокът? те като, че ли предшестват продиджи с десетки години.

може би става дума за друг вид бунт, ама не мога да те разбера какво имапш предвид, та затова искам тук обяснение.
Последна редакция: 02 Май 2006 от maomode

La tête dans les nuages
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #23: 02 Май 2006

Ще си позволя да отговоря на въпроса на Миро за "Castbreeder"-повечето от парчетата в този албум са на Junkie XL,като също така има и песни на други изпълнители,но не мога да се сетя точно за имената им.Иначе албума си е абсолютен fake и всеки порядъчен фен на Prodigy може сам да прецени,че това "творение" няма нищо общо с групата.В официалния сайт на Prodigy разбира се няма никаква информация за него,тaka че всякакви коментари са излишни.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #24: 04 Май 2006

Извинявайте, че се намесвам, темата явно е интересна, ама аз не знам кои са тази група Prodigy. Някой би ли ми обяснил.
Те явно са известни, ама аз съм по-малък, а и доскоро слушах основно българска музика, и то главно поп-фолк също. Сега вече  се кефя на рок-групите само че нищо не знам за тези Продиджи.
  Аз дори не знам точно какво е рок, а другите там видове музика не ги и знам кой кой е. Тъжен
   Тези пичове явно са идвали и в Софията, ама това ша да а бшло отдавна сигурно. Разкажете как е било.
  Аз повече чалгицата нема да я слушам.
enjoy the silence мноо ма кефи, да знаете. Намигване

for all the right reasons
for all the right reasons
nikoto
Гост
Отговори #25: 04 Май 2006

Извинявайте, че се намесвам, темата явно е интересна, ама аз не знам кои са тази група Prodigy. Някой би ли ми обяснил.
Те явно са известни, ама аз съм по-малък, а и доскоро слушах основно българска музика, и то главно поп-фолк също. Сега вече  се кефя на рок-групите само че нищо не знам за тези Продиджи.
  Аз дори не знам точно какво е рок, а другите там видове музика не ги и знам кой кой е. Тъжен
   Тези пичове явно са идвали и в Софията, ама това ша да а бшло отдавна сигурно. Разкажете как е било.
  Аз повече чалгицата нема да я слушам.
enjoy the silence мноо ма кефи, да знаете. Намигване
Влез в www.prodigy.dir.bg  или www.theprodigy.co.uk и ше разбереш.. Пощурял
PuFF
Агент
Публикации: 118

Профил WWW
Отговори #26: 06 Май 2006

Има постоянни спекулации,че този албум не  е издаван изобщо от групата...И до ден днешен не е даден точен отговор на този въпрос..А иначе ако ме питаш за качеството му...има и по-добри!

Ей, срам и позор!!!

Ще си позволя да отговоря на въпроса на Миро за "Castbreeder"-повечето от парчетата в този албум са на Junkie XL,като също така има и песни на други изпълнители,но не мога да се сетя точно за имената им.Иначе албума си е абсолютен fake и всеки порядъчен фен на Prodigy може сам да прецени,че това "творение" няма нищо общо с групата.В официалния сайт на Prodigy разбира се няма никаква информация за него,тaka че всякакви коментари са излишни.

Браво за това уточнение!
Последна редакция: 06 Май 2006 от PuFF

I hurt my most beloved...
kasaba
Кукла
**
Публикации: 27

Профил
Отговори #27: 29 Юли 2009

Малко позабравена тема,но все пак.Някой запознат ли е с новия албум и какво е мнението ви за него.Особено след представянето им на Рок ам Ринг и Даунлоад фест.Като цяло според мен албума е уникален,за жалост не мога да кажа същото за Sounds Of The Universe с малки изключения.Не ме разбирайте погрешно слушам ДМ отдавна и ми е една от най-любимите групи.
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #28: 29 Юли 2009

Трябва да се съглася с теб, доста добър, по-добър от Always Outnumbered, Never Outgunned. Сравнение с SOTU не може да има (все пак доста различни стилове са), макар и на мен също да не ми харесва.

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
Ginger
Смутител
*
Публикации: 249

Профил WWW
Отговори #29: 29 Юли 2009

Invaders Must Die" на The Prodigy ме изненада изключително приятно, понеже след AONO очаквах падането на групата надолу да продължи. Изключително много се радвам,че това не се случи,защото албума по мое мнение е великолепен и се нарежда под номер 1 в личната ми класация за годината,поне до момента (чакам новият на Рамщайн все пак). Това, което ми харесва е, че Invaders Must Die е албум, който трябва да изслушаш изцяло, за да се насладиш на най-доброто от уникалният талант на Лиъм Хаулет. А ако си дългогодишен фен на групата и любимият ти албум е "The Prodigy Experience", то Invaders Must Die няма как да не ти хареса. понеже вътре има изключително танцувални парчета като Omen,Take Me To The Hospital и Warrior's Dance.
Започвайки със заглавното парче, което приемам като интро към албума,представящо завръщането на The Prodigy, и отивайки към уникалната средна част на албума с мегахита Omen и любимата ми Take Me To The Hospital (която ще е следващият сингъл), този диск просто ме кара да се върна назад към първите три албума, които бяха връх в творчеството на момчетата от Есекс. Най-голямата изненада разбира се е последната песен "Stand Up", която прилича повече на парче на Fatboy Slim, но пък дава страхотен, бих казал епичен край на албума, което въсщност е била и целта на Лиъм.
Определено албум, който тези, които си падат по подобна музика, или искат да експериментират, трябва да чуят! Намигване
Страници: 1 [2] 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.