DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25
  Печат  
Автор Тема: Placebo  (Прочетена 126075 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #225: 23 Юни 2007

Не съм от най-запалените фенове на Placebo, но съм присъствал и на двата им конерта у нас. За този имах сравнително високи очаквания, затова и се пласирах на място с по-добра видимост.

Прожекторите изгаснаха и на сцената се появиха Остава. Група, която съм гледал преди около 4 години. По това време изпълняваха кавъри на Placebo, Radiohead и т.н. Сега доколкото разбрах... вече не били фенове на групата, но се съгласили да ги подгряват, защото едва ли не ги помолили. Дрехите, които май трябваше да им придадът vintage вид в точно тази вечер по-скоро им придадоха вид като рекламни лица на магазин за употребявани дрехи. Една от малкото групи, които съм виждал да свири с ръчни часовници.... Явно им трябват и на сцената.

Жоро скъса струна още на първата песен, после имаше пауза от 2-3 минути докато намери някаква китара, която не знам дали беше и негова. След което смени колана на китарата си. Втората песен почти започна без него. А през това време единият от техниците на Placebo взе другата китара и смени струната и. Малко по-късно пак трябваше да изчакаме Жоро, за да си премести колана на китарата. Явно човека държеше да свири с един и същ колан или просто е нямал втори.

Купища безлични песни за Шоколад и Секс сутринта, на които видях хората, които ги плюят, да се размазват от радост, нещо което така и не разбрах на какво се дължи. Явно може да си много отворен и критичен в даден форум, а тайничко да си пускаш нещата, които плюеш, и да пееш и да мяташ глава в ритъм. За мен комбинацията от толкова глупави текстове е като Чипс, Бира и Неделен мач. Нищо смислено за което да се напише песен, но явно хората може да пеят и за безсмислени неща и да деформират публиката си до пълно изпростяване.

Така и все още търся пълният сет. Който и фен на Остава да питам, всички споменават предполседната песен като "Нещо Английско", като не знам дали това е авторска песен или кавър ? Каквото и да е, звучи като кавъра на Shadowplay, който свирят The Killers по турнето си. Ако трябва да съм честен след концерта на DM, определено Нова Генерация успяха да пропаднат в очите ми. Сега подобно нещо се случи и с Остава.

Както и да е, лапмите загаснаха отново. Всики досадни фотографи имаха няколко минути за да направят няколко добри снимки. Като погледнах част от снимките... Видях и колко са ни некадърни част от фотографите. Задължително изискване към фотографите, които са в полето между загражденията и сцената е да не използват светкавица. При което видях как един буквално се завря в лицето на Браян и го флашна с голям кеф от близо 15см. В следвствие на което Браян побесня и започна да сочи фотографа и да му показва изхода. Успях да разчета по усните му "You" и "Out". Което ми напомни за предишният концерт, няколко минути преди който организаторите смъкваха рекламните пана от сцената, понеже Браян пак се ядосал и ги накарал да ги махнат, понеже не пеели под ничий флагове.

Сетлиста беше нормален, както вече знаете, като на моменти липсваше контакт с публиката. Тоест имаше го контакта, но не беше достатъчно силен. Поне на 80% от публиката, Placebo не им беше най-любимата група. Интересното беше, че на всяка песен се сменяха китари, като това на моменти ми се видя ужасно безсмислено. Особено по време на Running Up That Hill, когато Стефан смени няколко пъти Gretsch Anniversary с Gretsch White Falcon. С Gretsch по принцип свирят не много рок и доста блус изпълнители. Най-популярните, които свирят с Gretsch са Робърт Смит, Боно и т.н. Но точно с тези двете, особено Анито... е една от китарите, който Мартин Гор е превърнал в символ на DM. Добавяйки и Gibson-ите в арсенала им, определено звученето им беше по-добро, но озвучаването беше ужасно. Продъжавам да твърдя, че не е заради акустиката на залата, а заради некадърно свършена работа от страна на хората зад soundboard-a, който беше на кота 0 в средата на залата. Вокалите бяха прекалено слаби и им липсваше плътност, все едно някой беше изрязал ниските честоти от вокалите, за сметка на част от кубетата, които издухаха първите 2-3 реда. Щом на предните редове е било сравнително зле, представям си назад  и нагоре какъв е бил звука. Добавяйки и натоварване на слуха след концерта, ушите ми пищяха в продължение на 2 дни.

Очаквах малко повече, но в никакъв случай не мога да кажа, че съм разочарован. Получи се добър и интересен концерт, който ще разберем след 3-4 години дали е бил незабравим.
Последна редакция: 23 Юни 2007 от Recoil
inner_smile
Агент
Публикации: 103

Профил
Отговори #226: 23 Юни 2007

още снимки- http://www.stroeja.com/gallery/thumbnails.php?album=32

footprints gone,you never love someone
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #227: 05 Юли 2007

(с малко закъснение , но просто нямам никакво време напоследък )
Бях на концерт  на Placebo преди няколко дни и мога да кажа ,че лично за себе си остнах много доволна Усмивка . Като изключим един инцидент сутринта и това ,че не бяха добре организирали кой от къде и кога ще пускат да влезе , 30ти си остава най-хубавия ми ден от доста време насам.
Е, 3-4 песни от сетлиста ги пропуснаха , но иначе всичко си беше на ниво и дори не ме смазаха така жестоко както на концерта на Muse . Явно никой не беше святкал с фотоапарат в очите на Браян и той беше щастлив и доволен . Намигване Намери време дори да си пийне биричка и да изпуши някоя и друга цигарка на сцената .
Ще ви кача малко снимки , не че е нещо , което не сте виждали , но все пак . Колкото до Howling Bells , според мен се представиха доста добре . Макар че май никой около мен не ги беше чувал преди , имаше  двама -трима дето май  ги спечелиха за фенове , защото им пляскаха и им се радваха доста . Имам малко записчета , кратки и с ужасен звук , но ако мога да ги кача някъде , ще ви сложа линк .
(въпросния линк - http://www.youtube.com/watch?v=0uKBG5-ZpuM от тук може да се намерят и останалите 3-4 . само че като ги качих и се скапа и качеството и въобще ...Тъжен )
не можах да се добера ни до палка ни до сет лист ,ни до бутилка минерална вода , защото ги хвърляха във всички посоки освен в моята . но пък след концерта висяхме около сцената доста време ( до 2 часа май ) че нямаше къде да се ходи . Та накрая , докато пазачите мирно и кротко си пиеха съмнителни течности в загражденията , ни оставиха да се разходим по сцената . Усмивка
ппс - евала на тукашната организация ! Одобрение  в 1 часа пристигнаха от местния отдел "чистота" и до 2.30  бяха изсмукали с камиончетата за чистене почти всички бутилки и хартийки - на сутринта никой не може да каже ,че е имало концерт .
ппс - някои хора са родени с твърде много късмет ... примерно тия , които изгледаха концерта от балконите си с шише бира в ръка ( беше на площад , който е почти изцяло заграден от сгради )

* 1.jpg (111.33 KB, 504x378 - видяно 338 пъти.)

* 2.jpg (84.83 KB, 410x243 - видяно 773 пъти.)

* 6.jpg (103.84 KB, 480x296 - видяно 364 пъти.)

* 7.jpg (104.55 KB, 410x307 - видяно 759 пъти.)

* 9.jpg (96.41 KB, 560x420 - видяно 361 пъти.)

* 10.jpg (87.68 KB, 480x360 - видяно 334 пъти.)

* 11.jpg (92.56 KB, 480x360 - видяно 342 пъти.)
Последна редакция: 05 Юли 2007 от vicky

reach out and touch faith !
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #228: 10 Юли 2007

Слуховете за соло албум на Брайън се разрастват, като вече има дори предполагаема дата за издаване - март 2008. Според разни сайтове в албумът ще бъдат включени песни, които не са били използвани по време на записването на Meds, както и нови, които са били написани по време на турнето им.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #229: 24 Август 2007

Интервюто на Зи Рок с Щефан, взето малко преди концерта, може да изтеглите тук. Също така има вероятност нов албум да бъде издаден през 2008-ма.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #230: 29 Август 2007

Изглежда Пласибо не са направили кавър само на I Feel You...
http://youtube.com/watch?v=ju5BPecOoGc

construction man
Гост
Отговори #231: 31 Август 2007

Не съм от най-големите фенове на Placebo , но има доста тяхни песни , които ми харесват!На концерта им не бях , за което малко съжалявам.Относно кавърите им на I Feel You и Personal Jesus бих казал , че не ми харесвт толкова много!Вярно , че клипът им към Personal Jesus е доста въздействащ , но песента ми се струва някак мудна!Доста провлачено звучи и на моменти леко ме изнервя.Не ми харесва липсата на характерния барабанен ритъм от оригинала , който е доста добър и много силно подчертава звученето на песента.Просто тези два кавъра не са точно това , което очаквам от кавърите на песни на Депеш.Но това просто си е мое мнение!Относно един бъдещ концерт на  Placebo бих казал , че ще го посетя.Ще го посетя от любопитство и да чуя две-три песни , че и повече може би , които ми харесват
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #232: 01 Септември 2007

Не съм от най-големите фенове на Placebo , но има доста тяхни песни , които ми харесват!На концерта им не бях , за което малко съжалявам.Относно кавърите им на I Feel You и Personal Jesus бих казал , че не ми харесвт толкова много!Вярно , че клипът им към Personal Jesus е доста въздействащ , но песента ми се струва някак мудна!Доста провлачено звучи и на моменти леко ме изнервя.Не ми харесва липсата на характерния барабанен ритъм от оригинала , който е доста добър и много силно подчертава звученето на песента.Просто тези два кавъра не са точно това , което очаквам от кавърите на песни на Депеш.Но това просто си е мое мнение!Относно един бъдещ концерт на  Placebo бих казал , че ще го посетя.Ще го посетя от любопитство и да чуя две-три песни , че и повече може би , които ми харесват

Този кавър на Personal Jesus е доста смешен с променените думи в текста като "..someone to do you hair..." или  "flesh and blood on the telephone", а "клипа" изглежда като сглобен от някой фен, така че аз не бих го взела насериозно...
Иначе ти пожелавам да отидеш на концерт!...Е, не е като на Депеш, има какво още да учат, и за щастие имат огромен потенциал.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
Alt
Джуниър
Публикации: 80

Профил
Отговори #233: 02 Октомври 2007

Съжелявам, че аз трябва да съм вестоносеца на такава тъжна новина, но факта си е факт:

Placebo have parted company with drummer of 11 years, Steve Hewitt, due to personal and musical differences.

Brian Molko commented “Being in a band is very much like being in a marriage, and in couples - in this case a triple - people can grow apart over the years. To say that you don’t love your partner anymore is inaccurate, considering all that you’ve been through and achieved together. There simply comes a point when you realize that you want different things from your relationship and that you can no longer live under the same roof, so to speak.”

The split is amicable and a sad time for both parties. Steve Hewitt replaced Robert Schultzberg behind the drum kit in 1996 whilst the band were promoting Placebo’s eponymous debut album and went on to record the following 4 studio albums ‘Without You I’m Nothing’, ‘Black Market Music’, ‘Sleeping With Ghosts’ and most recently ‘Meds’.

Placebo have just returned from the USA where they were part of the high profile ‘Projekt Revolution Tour’ alongside Linkin Park and My Chemical Romance. The band are now taking a well earned break.

Brian Molko and Stefan Olsdal will begin work on Placebo’s 6th studio album next Spring and are in no rush to find an immediate replacement for Steve.

source: placeboworld.co.uk

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #234: 02 Октомври 2007

Много тъжна и неочаквана новина. Стив е невероятен барабанист, който винаги съм смятал за недооценен, а е възможно след като не бързат да намират нов, следващия албум да е изцяло написан само от Брайън и Щефан, което все пак прави един човек по-малко в авторския екип. Радвам се, че успях да ги видя тримата заедно тази година и дано промените в състава да са за добро. Ще ми е интересно да чуя и каква е позицията на Стив по отношение на разделянето, ако въобще направи някакво изявление.

Цитат на: margoto
Този кавър на Personal Jesus е доста смешен с променените думи в текста като "..someone to do you hair..." или  "flesh and blood on the telephone", а "клипа" изглежда като сглобен от някой фен

Той си е  Усмивка Кавърът не е излизал официално по никакъв начин и за съществуването му се разбра покрай появяването му в Youtube. Иначе това "someone to do your hair" е хитро.

Мария Гурлевска
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #235: 10 Декември 2007

Честит Рожден Ден на Браян!
(Дани, срамота аз да го поствам!)

My heart is aching; My body is burning
My hands are shaking; My head is turning
Do you understand Its so easy to choose
Weve got time to kill
Weve got nothing to lose
I want you now
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #236: 10 Декември 2007

"Здравейте аз съм Браян, днес имам рожден ден и сега ще ви изрецитирам едно стихотворение"  Плезене  (както винаги съм казвала от мен фотограф не става)

Мислех, че знаеш, че съм му обидена, че "изритаха" Стив, който пък си е  подстригал косата по последни данни Млъкнал

А ето и едни още по последни данни от Bionic-club
"Bionic-club have had a nice chat with Stefan Olsdal last weekend and he has confirmed us the latest news published on the official site. After the long tour they have been doing for Meds, Placebo are still enjoying their holidays. Stefan is working in Hotel Persona's project enthusiastically, the album is already finished and they are now on negotations with different labels to release it. Even so Hotel Persona will give their first live shows in the next months. We will have more news and confirmations of dates within the following days. At the moment a new dj set for Hotel Persona will take place next December 29 at Moloko-Pop Ramon y Cajal. Fuensalida (Toledo).
Hotel Persona will be touring till Spring 2008, when Placebo will be back to the studio for the recording of their new album.The boys already have some new songs to work with. In that moment the band will have too to choose a new drumer to work with in studio and live. There won't be any solo album by Brian Molko, the songs he is preparing will be for Placebo's new album."

Асега да ми намериш билет  Толедо-Лондон за 30-ти, знаех си че ще стане така и ти го казах Шок

Danna
Опасен

Профил
Отговори #237: 07 Август 2008

най-после новини ...

" PLACEBO - THE RETURN!
Placebo are back in the studio working on a new album! The band finished their last touring campaign in September of last year in the USA (on the Projekt Revolution tour with Linkin Park and My Chemical Romance). Since then the band have taken some much needed time out and over the past couple of months have been hard at work writing and demoing new material in London. The boys are now recording with producer David Bottrill (the man behind Tool’s ‘Aenima’, ‘Salival’ and ‘Lateralus’ albums, Silverchair’s ‘Diorama’ and dEUS ‘The Ideal Crash’). Engineering the album is James Brown who worked with the band on ‘Meds’.

...And on the drums with Placebo...Объркан??!!!!! Introducing... Mr Steve Forrest! Hailing from Modesto, California, he was previously the drummer with American rock band, ‘Evaline’. Some of you may have spotted Steve playing with  supporting Placebo on their US tour in October '06. "

като пропуснем , че Evaline бяха с Placebo на турне през 2007 може би на останалото може да се вярва...официалния сайт на групата е пълна скръб според мен  Ядосан

а що се отнася до новото попълнение...името отново е Steve ?? знам , че едва ли има значение, но  Шок wankers...а ето го и него:
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #238: 07 Август 2008

От песните на Evaline, качени на myspace профила им си давам равносметка, че имам лек непреодолим проблем с вокалите на фронтмена им, но пък мистър Форест си разбира от работата...въпреки че е твърде възможно тези песни да са записани с новия им барабанист, хм? Иначе имах усещането, че може да се спрат върху музикант, който вече познават, тъй като отначало се спекулираше относно Мат Лън от The Officers, които също са подгрявали Placebo. Дано Форест да направи нужното, за да се продължи традицията да стават по-добри с всеки следващ албум.
Последна редакция: 07 Август 2008 от The Fein

Danna
Опасен

Профил
Отговори #239: 07 Ноември 2008

Ето така изглежда Молко в края на октомври 2008

А от тук може да си изтеглите и изпълнението, което ми харесва много повече от кавъра на Placebo на същата песен. Гласът му звучи много отпочинал  Доволен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 25
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.