DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  
Автор Тема: John The Revelator  (Прочетена 19864 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #30: 26 Октомври 2005

Eдин възроден хипер-Дейв, от който струи енергия. Тя ме улавя и размята като звяр захапана плячка, а аз бедния конвулсирам в екстаз.

Една седмица ще съм впроза.
Последна редакция: 09 Ноември 2005 от viktor

for all the right reasons
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #31: 26 Октомври 2005

Eдин възроден хипер-Дейв, от който струи енергия. Тя ме улавя и размята като звяр, захапана плячка, а аз бедния конвулсирам в екстаз.

Една седмица ще съм впроза.

Обещаваш ли? Усмивка Намигване
MaoriGirl
Посветен

Профил
Отговори #32: 26 Октомври 2005

I AM faith
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #33: 26 Октомври 2005

На последната страница в bookleta на оригиналния диск има надпис с дребен шрифт: "John the Revelator" inspired by the traditional work of the same name.

в превод: "John the Revelator" вдъхновена от традиционна (в случая песен) със същото име

Оригинала на песента е изпълнен от ученика на Charlie Patton - Eddie James House познат още като Son House. В края на 20те години, блусът е в разцвета си, тогава популярен е Чарли Патън, при него да се учи идва Сон Хаус, който е бивш свещенник, излежал в затвора присъда за убийство. През  1930 година Сон Хаус записва първите си песни, сред тях са "My Black Mama," "Preachin' Blues" и "Walkin' the Blues." През 34та Чарли Патън почива и на върха остава Сон! След бурната му кариера през 30те, с течение на времето името му се позабравя и Сон Хаус заживява скромно. Бива преоткрит през 1965 година, когато с завладяващият си глас изпява песента John The Revelator.

Някъде четох, че Дейв посвещава тази песен на Eddie James House велик блусар от 30те години Одобрение В момента търся къде го четох това, някой ако има идея да каже?

Ето и текста на песента...има прилика, особенно с въпросите и повторенията Доволен

Son House

Tell me who's that writin', John the Revelator
Who's that writin', John the Revelator wrote the book of the seven seals
Now God walked down in the cool of the day, and called Adam by his name
But he refused to answer, 'cause he was naked and ashamed
So, tell me who's that writin', John the Revelator
Now Christ had 12 apostles, and three he laid away
He said "Watch for me one hour, while I go yonder and pray"
And tell me who's that writin', John the Revelator
Mary Margaret they were there, and they heard every word he said
Said "Go tell my disciples, I said meet me in Galilee"
And tell me who's that writin', John the Revelator
Who's that writin', John the Revelator

Това беше от мен, дано ви е било интересно. Сега си пускам песента
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #34: 26 Октомври 2005

в превод: "John the Revelator" вдъхновена от традиционна (в случая песен) със същото име
beck също има песен с това име...
но идеята беше... какво означава Усмивка и как се превежда.
и кой е john the revelator.
почти съм сигурен, че е с библейски сюжет и е йоан, а не джон.
и че е свързано с the book of revelations.
kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #35: 26 Октомври 2005

Цитат
почти съм сигурен, че е с библейски сюжет и е йоан, а не джон.

Предполагам си прав, но посланието трябва да се търси в оригинала, затова и постнах текста му. Изпълнителят е бил бивш свещенник и затворник... След като песента е инспирирана от оригинала, би трябвало идеята да е същата...макар че, кой може да знае какво се е въртяло в главата на Мартин.

Колкото до Beck, знам че имат такава песен, но не става въпрос за техният вариант...ако се сетя, къде четох на Дейв изказването...цяла вечер ровя и нищо Тъжен
Последна редакция: 26 Октомври 2005 от kirilart
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #36: 02 Ноември 2005

dokolkoto znam "revelation" oznachava 'otkrovenie', a s bibliqta izobshto ne se smqtam za zapoznata, no mislq che stava vypros za edin ot apostolite na Isus... kato che li sym chuvala neshto takova...

ages of delirium
curse of my oblivion
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #37: 07 Ноември 2005

това парче ме разби още на първо слушане! Пощурял струва ми се доста агресивно и много издържано като идея!
Последна редакция: 29 Ноември 2005 от loosemyself

[:There's a devil lying by my side:]
MaoriGirl
Посветен

Профил
Отговори #38: 08 Ноември 2005

товавпарче бе разби още на първо слушане! Пощурял струва ми се доста агресивно и много издържано като идея!

В какво то4но се изразява тази '' голяма агресия''?
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #39: 09 Ноември 2005

В типичното за настъпващ телец атомно нападение.

Последна редакция: 09 Ноември 2005 от viktor

cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #40: 09 Ноември 2005

тази песен единствена от цялия албум имам чуството, че може да се превърне в класика ... албума съм го слушал вече над 100 пъти и тя все още ме кара да пея с Dave и да си тропам с крак... ъъъ и да си танцувкам влизайки и излизайки от стаята Ухилен толкова изпипана песен (ако изключим ... хм ... абе има доста де) не може да съществува!!! Тази песен перфектно ще си пасне с модерната в момента музика от сорта на franz ferdinant, the killers ... леко по рок ... според мен ако не я изкарат като сингъл много ще сгрешат... ако го направят им прощавам на пълно за лошата обложка на последния им сингъл.

So High so Far to Fall
MaoriGirl
Посветен

Профил
Отговори #41: 09 Ноември 2005

В типичното за настъпващ телец атомно нападение.

Не  питам теб! Побъркан

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #42: 09 Ноември 2005

Намерих си оригинала на Son House от 1965 година, за който бях писал преди време.

Приликата е съвсем бегла, най-осезаема в припева...но в никакъв случай песента на Депеш не може да бъде класифицирана като кавър.

Песента е смесица от госпел(хор и пляскане) и блус...ако някой има интерес да я чуе, едно ЛС и ще пратя майлче:)
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #43: 10 Ноември 2005

Намерих си оригинала на Son House от 1965 година, за който бях писал преди време.

Приликата е съвсем бегла, най-осезаема в припева...но в никакъв случай песента на Депеш не може да бъде класифицирана като кавър.

Песента е смесица от госпел(хор и пляскане) и блус...ако някой има интерес да я чуе, едно ЛС и ще пратя майлче:)

Аз бях чел някъде, че Мартин бил базирал John The Revelator на един друг "оригинал" (ако изобщо може да се приказва за оригинал - песента е традиционна негро-спиритуална) от около 1930г. Даже се хвалеше, че все още пазил оригиналната плоча със записа. Не мога да си спомня на кой обаче.

kirilart
Екип

Профил WWW
Отговори #44: 10 Ноември 2005

Ами Добо, мисля че точно за този става въпрос, той е бил на върха на кариерата си през 30-те години, след това се пропива и залязва, отново възкръсва в блус средите с именно тази песен в началото на 60те, записва я едва през 65 година и е много негро-спиритуална...ако искаш ще ти я пратя Намигване
Последна редакция: 10 Ноември 2005 от kirilart
Страници: 1 2 [3] 4
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.