DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 4 [Всички]
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [29 АПРИЛ 2006] Новини около издаването на John The Revelator  (Прочетена 38473 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
29 Април 2006

Новият сингъл John The Revelator (в някой формати излиза като двоен сингъл с Lilian) се очаква между 5-ти и 19-ти юни. Стана ясно съдържанието на сингъла, както и обложките:

CD Bong 38
John The Revelator - single version by Ben Hillier 3:14
Lilian - single version by Steve Fitzmaurice 3:34

LCD Bong 38
John The Revelator - ‘Dave is in the disco’ Tiefschwarz remix 7:49
John The Revelator - Murk mode remix 7:13
John The Revelator - UNKLE re-construction 4:59
John The Revelator - Boosta club remix 4:47
John The Revelator - Tiefschwarz dub 8:12

DVD Bong 38

John The Revelator - live video 3:45
Nothing’s Impossible - bare 4:01
Lilian - Chab vocal remix 9:03

12 Bong 38
John The Revelator - ‘Dave is in the disco’ Tiefschwarz remix 7:49
John The Revelator - Tiefschwarz dub 8:12
Lilian - Chab dub 7:08

L12 Bong 38
John The Revelator - Murk mode dub 8:32
John The Revelator - Boosta club remix 4:47
Lilian - Chab vocal remix 9:03

RCD Bong 38

John The Revelator - Tiefschwarz edit 3:53
John The Revelator - UNKLE edit 3:15
John The Revelator - Bill Hamel’s audio magnetics edit 4:42
John The Revelator - Boosta edit 3:54

PCD Bong 38 (John The Revelator)

John The Revelator - Murk miami mix 9:20

PCD Bong 38 (Lilian)

Lilian - Pantha du Prince neues holz remix 6:48
Lilian - Pantha du Prince raboisen ecke burstah remix 6:33
Lilian - Robag Wruhme krazy fuckking dub 6:04

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* johncover.jpg (10.42 KB, 150x150 - видяно 3680 пъти.)

* liliancover.jpg (8.09 KB, 150x150 - видяно 1150 пъти.)
Последна редакция: 29 Април 2006 от Padan Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #1: 29 Април 2006

Може да обърнете внимание на DVD-то и да видите, че е включен лайв клип, което почти сигурно означава, че клипа ще си е лайв.  Усмивка
Клип на Lilian май няма да има.

cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #2: 29 Април 2006

Уааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!
Tiefschwarz е луд няма втори като него... най- добрата новина за месеца... мерси за което  Одобрение

So High so Far to Fall
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #3: 30 Април 2006

Е да,листата е супер,но обложката е ужасна  Объркан

[:There's a devil lying by my side:]
MO.
Гост
Отговори #4: 03 Май 2006

Много ме зарадваха и с този сингъл нашите любими!  Ухилен Селекцията от ремикс продуценти и този път е наистина повече от обещаваща, "Suffer well" ме размазва като ремикси, но и тук ще е така! Артуърка е както се очакваше безкомпромисно наивен, харесвам го отново и отново....they never let me down!  Ухилен Пощурял Одобрение
cerwin
Възбуден
Публикации: 152

Профил
Отговори #5: 05 Май 2006

Уааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа!
Tiefschwarz е луд няма втори като него... най- добрата новина за месеца... мерси за което  Одобрение
tiefschwarz за трима.Али е повече DeeJay.А другите се занимават с продуцентстрво.

Ego sum flagellum dei
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 06 Май 2006

Обложката е кретенска, а липсата на би-сайд ме натъжава.Прехваления Tiefschwarz remix ме смущава с подзаглавието си ‘Dave is in the disco’, но кой знае...според мен еуфорията около новия албум е към своя край.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #7: 07 Май 2006

Щом сингълът излиза между 5-19.юни,вероятно ще можем да очакваме клипа още по-рано(дори и този месец,надявам се!).АнгелчеСигурно все още няма някаква достоверна информация относно видеото,но ако някой е подочул някакви други слухове нека сподели.Аз лично се надявам,че клипът няма да е live,защото на live изпълнения сме се радвали и ще се радваме достатъчно от бъдещото DVD.Предпочитам някаква щура идея на Антон,тип Suffer Well,с интересен сюжет и визия Очиврът.
Обложката не ме изненада особено,очаквах подобно продължение на традицията с детските рисунки от предишните сингли (нещо познато дори и от обложката на Home Идиот).

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
S.P.
Агент
*
Публикации: 84

Профил
Отговори #8: 08 Май 2006

Относно клипа, на John the revelator, в момента в който чух песента за пьрви пьт ми изникна една идея за това как би изглеждал клипа...
Знам че има тема вьв форума, за идеи за клипове, но не мога да я намеря
Кажете ми кьде я тьрся
Последна редакция: 08 Май 2006 от stanimir_paparizov

higher love
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #9: 08 Май 2006

Знам че има тема вьв форума, за идеи за клипове, но не мога да я намеря
Кажете ми кьде я тьрся

http://www.depeche-mode.org/dmforum/index.php/topic,418.0.html
deiv4o
Гост
Отговори #10: 08 Май 2006

http://dl47cg.rapidshare.de/files/19950000/1252656305/dM_John_The_Revelator.avi

nice one:)
 enjoy
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 08 Май 2006

Наистина е лайф клип, което е добра идея като се има предвид, че се задава ДВД.
Гледах го вече няколко пъти, но ми се струва посредствена работа Тъжен

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #12: 09 Май 2006

Ако линкът на Дейвчо спре да работи, тъй като е качен на rapidshare, пробвайте да видите клипа тук: http://www.depecheworld.com/videos.htm

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #13: 09 Май 2006

Гледах го вече няколко пъти, но ми се струва посредствена работа Тъжен

Има някои интересни ефекти,но като цяло и аз си мисля,че клипът можеше да бъде далеч по-добър,по-горе казах защо. Плачещ Понеже няма да има повече сингли от PTA ще чакам с нетърпение новата песен(която ще се появи в предстоящия Best) придружена,да се надяваме,с по-оригинален клип.
Въпреки всичко,ще гледам с удоволствие John The Revelator,припомняйки си вълнуващи концертни моменти Очиврът.

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #14: 13 Май 2006

Toку-що го чух  Ангелче
Чудесен е за party.
Изненадаха ме чудесно ремиксите на Lilian  Ангелче

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #15: 14 Май 2006

Обложката на DVD-то:

Въпросното "John v1-5" означава "Chapter John, verses 1-5"

1 In the beginning was the Word, and the Word was with God, and the Word was God.
2 He was with God in the beginning.
3 Through him all things were made; without him nothing was made that has been made.
4 In him was life, and that life was the light of men.
5 The light shines in the darkness, but the darkness has not understood it.
6 There came a man who was sent from God; his name was John.
7 He came as a witness to testify concerning that light, so that through him all men might believe.
8 He himself was not the light; he came only as a witness to the light.
9 The true light that gives light to every man was coming into the world.
Последна редакция: 14 Май 2006 от The Fein

Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #16: 15 Май 2006

6 There came a man who was sent from God; his name was John.
7 He came as a witness to testify concerning that light, so that through him all men might believe.
8 He himself was not the light; he came only as a witness to the light.
9 The true light that gives light to every man was coming into the world.[/i]
Ето кой бил Джон. Много ми хареса обяснението. Това всичко на обложката пише ли го или само John v1-5?

Angels of the Universe
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #17: 15 Май 2006

Това всичко на обложката пише ли го или само John v1-5?

Никъде не го пише, трябва човек сам да се рови Усмивка
Това John v1-5 го има и в началото на клипа.

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #18: 15 Май 2006

Аз първоначално го обърках с John The Baptist Усмивка

И съдейки по библейските преводи май е Йоан.
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #19: 15 Май 2006

http://www.biblegateway.com/passage/?book_id=50&chapter=1&version=21

Усмивка biblii na kakyvto ezik vi hrumne, v primera gore - na nashiq liubim i roden (ne che e v liubimite mi linkove, no nqkoi prepodavateli po angliiska literatura prosto obichat da sa vseobhvatni pri davaneto na informaciq)

ages of delirium
curse of my oblivion
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #20: 15 Май 2006

Да, но има и един св Йоан, който е написал The book of Revelation известна още и като The Apocalypse of John.

В нея 1:5 е :

и от Исуса Христа, който е верният свидетел, първороденият от мъртвите и началникът на земните царе. На Този, Който ни люби, и ни е развързал от греховете ни чрез кръвта Си

Но май става въпрос за различни хора.
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #21: 15 Май 2006

e, na nqkoi ako mu se zanimava da prochete cqloto "Otkrovenie" + nqkolko evangeliq po izbor (zadyljitelno ednoto da e na John) moje da ni osvetli po vyprosa Усмивка inache John the Revelator opredeleno e onzi John ot Book of Revelation, dali e Baptista si nqmam ideq. no ne mislq che e John-uchenika, koito e napisal ednoto evangelie... po diagonalniq metod zabelqzah che 7 angels mnogo sa obichali da naduvat trumpets (Revelation 8:6) pri koeto sa izsipali na zemqta razni nepriqtni neshtica... i izobshto mnogo e interesno, no drugiq pyt shte preglejdam po drugiq diagonal Намигване

ages of delirium
curse of my oblivion
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #22: 16 Май 2006

Да, но има и един св Йоан, който е написал The book of Revelation известна още и като The Apocalypse of John.

В нея 1:5 е :

и от Исуса Христа, който е верният свидетел, първороденият от мъртвите и началникът на земните царе. На Този, Който ни люби, и ни е развързал от греховете ни чрез кръвта Си

Но май става въпрос за различни хора.
И все пак се връзва много добре с песента.
dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #23: 16 Май 2006

Точно така.Въпросният цитат е взет от Първо послание на АПОСТОЛ ЙОАН (проверих в Библията).Отделно има и Откровение на Йоан,където се говори за настъпването на Апокалипсиса,а седемте ангела са негови предвестници.
Числото 7 (както и 3,6,12) е сред свещените числа,често споменавани в Библията.Седмицата ("7 angels,7 trumpets,7 lies multiplied by 7") символизира религиите,вярата като цяло,отшелничеството,мъченичеството,пророците с определена мисия на Земята... Ангелче
Както всички знаем,библейските мотиви не са новост в текстовете на Mартин,но тук като че ли са използвани в най-голяма степен.
Обложката на DVD-то може само да ме радва,за разлика от тази на сингъла. Одобрение
Последна редакция: 16 Май 2006 от dearrose

MO.
Гост
Отговори #24: 16 Май 2006

Много ме радва отношението към християнството в дълбочина в случая, доколко е искрено или комерсиален трик всеки си решава сам! Относно това за кой Йоан става дума, като чел доста подробно Новият Завет и странична литература (преди време!) смея да твърдя, че Йоан написал едното от четирите евангелия е същият Йоан писал откровението на Исус Христос, известно като "Откровението от/на Йоан". Това е същият любим на Христос ученик, заспивал на гърдите му, автор на евангелието в което любовта блика от страниците на Библията! Това е много красива и сериозна тема, дано не е само трик, а наистина по-чисто отношение....вече не знам кое предпочитат да си мислим!? Объркан Както и да е, това е лична тема за вярата и всеки си има усещане и право на мнение и избор дали да се дразни или да се кефи, че Депеш засягат темата така директно! Аз съм за! Одобрение........айде на асансьорите, потегляме! Доволен Ангелче Зъл
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #25: 16 Май 2006

Според мен песента се отнася за Джордж Буш младши.  Ухилен

MO.
Гост
Отговори #26: 17 Май 2006

Е Добооо, то и аз съм надарена блондинка и си отварям прясното млеко в супермаркета (поради надписа "отвори тук") но не ме възпяват...не и че се натискам! Та по темата както винаги боравят с термини и накрая Мартин се хили и разправя да си го разбираме както ни харесва....но специално в тази песен май няма двоен прочит....доста библейско....но на мен не ми пречи никак, даже ме радва....се пак темата им е сериозна! А Lilian била древна жрица дето наказвала мъжете със секс или нещо подобно, знае ли някой повече митологични данни по темата за Лилито?!  Ухилен Не че Мартин визира само митологичната личност, но може да има препратка към това! Една фенка Лили ми го сподели...ма не разбрах подробности за богинята жрица Лилянка! Целувка
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #27: 18 Май 2006

клипа много ми хареса...забелязах,че моментално се завъртя по ММ и е във Фреш цяла седмица  Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
Liony
Някой
*
Публикации: 9

Профил
Отговори #28: 23 Май 2006

По-скоро е интересно да се помисли какво предизвиква гневът и несъгласието с откровенията на Йоан Богослов в текста на песента? Понеже се хванах, че пях тази песен с пълно гърло на концертите, още повече тя е сред любимите ми парчета от албума, а дори не разбирам напълно смисъла й, което е глупаво. Зачетох последната книга от Новия Завет, тъй като не знаех нищо за споменатата история. Ала библейският език е сложен, използвани са много символика и препратки към различни имена и хора, а оттам идва и многозначността на тези послания. Описанията на Апокалипсиса, края на света, борбата между Бог и Сатаната и как в крайна сметка ще се възцари мир на земята са само част от определяните за пророчески видения, разкрити на Апостол Йоан от Бог в откровенията. А Мартин ги заклеймява като лъжи и носители на болка. Срещу какво точно се бунтува?

Дали от идеята, че ако не следваме стриктно и безусловно Божиите заповеди ще бъдем наказани или от идеята за предопределеност, страшен съд и унищожаването на всичкото зло от лицето на земята един ден?

Наистина съм объркана ... Объркан

Lin
Гост
Отговори #29: 26 Май 2006

А Lilian била древна жрица дето наказвала мъжете със секс или нещо подобно, знае ли някой повече митологични данни по темата за Лилито?!  Ухилен Не че Мартин визира само митологичната личност, но може да има препратка към това! Една фенка Лили ми го сподели...ма не разбрах подробности за богинята жрица Лилянка! Целувка

снощи по този въпрос получих леко прозрение, което ще опиша в дневника си малко по-късно, защото е мнооого дълго и на практика е нещо като моя малка теория относно песента....до колко изводите,до които стигнах са верни или са само плод на въображението ми - отговора го знае само г-н Гор ...
julianep
Ултрас
**
Публикации: 551

Профил WWW
Отговори #30: 01 Юни 2006

За мен, поне от 2-3 слушания, единствения оригинален ремикс в промото е този на U.N.K.L.E. Не че другите не къртят пломби, но само този разплита и потници Усмивка
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #31: 11 Юни 2006

"чичовците" не са ми непознати, но този път ме разочароваха май. сингъла ми харесва, колокото r A pain that i`m used to -тоест умерено.
   Hай-добро впечатление ми прави ремикса bill hommels audio magnetics.

for all the right reasons
for all the right reasons
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #32: 12 Юни 2006

John The Revelator дебютира под 18 в британския чарт.

MO.
Гост
Отговори #33: 14 Юли 2006

Вече се сдобих с пълната гама компакт диск макси сингъл едишъни, 7" и 12" винили от сингъла и съм много хепи! Клипа си е много добре и различен от напудрените концептуално разиграни такива.....различен и за самите Депеш, чудесен завършек на поредицата ангелски издания.....колекцията е на 777! Ухилен Пощурял Одобрение Ангелче Доволен Артуърка на Антон отново ме кефи поради поне 7 причини, струва си човек да похарчи малко за такива номизматично стойностни продукти!  Готин
nelly
Гратис Любовник
**
Публикации: 48

Профил
Отговори #34: 15 Юли 2006

Здравей.. Намигване
Случайно попаднах на твои публикации и съм впечатлена/сигурно редовно го чуваш това... Бияч...Искрено се радвам,когато срещна хора,които са истински фенове на групата,а още повече,човек като теб,който прави всичко възмойно тя да достигне до повече сърца и най-вече за феновете..!!! Усмивка 

Do i need to sell my soul for pleasure like this Did I have to lose control To treasure your kiss Did I need to place my heart In the palm of your hand Before I could even start To understand
MO.
Гост
Отговори #35: 18 Юли 2006

...Искрено се радвам,когато срещна хора,които са истински фенове...
Ами здравей, но не се доизказа какво ще ги правиш като ги срешнеш феновете! Ухилен Доволен Пощурял Намигване Ще им изпееш вероятно "Hi, hi seven again!" Ангелче
nelly
Гратис Любовник
**
Публикации: 48

Профил
Отговори #36: 18 Юли 2006

...Искрено се радвам,когато срещна хора,които са истински фенове...
Ами здравей, но не се доизказа какво ще ги правиш като ги срешнеш феновете! Ухилен Доволен Пощурял Намигване Ще им изпееш вероятно "Hi, hi seven again!" Ангелче
Здравей отново и благодаря за отговора .. Усмивка..На въпроса..ами,каквото и да напиша тук...сигурна съм,че се досещаш,че ще бъде относително..така,че е безпредметно.. Намигване...А иначе -да,бих запяла..ако ми се отдаваше..обаче.. Намигване Ухилен..

Do i need to sell my soul for pleasure like this Did I have to lose control To treasure your kiss Did I need to place my heart In the palm of your hand Before I could even start To understand
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #37: 13 Август 2006

Не е много в смисъла на темата но не ми се искаше да откривам нова за целта.

Гледали ли сте това клипче.
Аз лично не бях го гледал. Много се забавлявах на веселия Дейв. Хубаво е да се види, че зад това което слушаме в рамките на 1 час се крие месеци труд.
Някой наскоро ме пита, кой измисля "хореографията" на Дейв за концертите. Мисля в този клип присъства частичен отговор на този въпрос

Good Evening, Sofiaaa!
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #38: 22 Август 2006

Днес ми обърнаха внимание на тази интерпретация на JTR.
Не знам, дали друг път се е говорило тук за това... но ако всъщност това им е била идеята за създаването на песента?

(Извинявам се на Марго в темата "Смехории", по-късно видях нейния пост, във всеки случай, това видео задава въпроси)
Последна редакция: 22 Август 2006 от personal_Dessy

dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #39: 24 Август 2006

Е аз какво ви казах? Ухилен

http://www.youtube.com/watch?v=VaB1psXTjS4

Тва ме кефи супер яко, много повече от оригиналния клип!

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #40: 24 Август 2006

Да, може би точно това е била оригиналната идея, което и да обяснява, защо са предпочели видеото да е само live, а да не е с някакъв друг сюжет, различен от този, който всъщност са имали предвид и който сега да върви неофициално в Интернет.
Ето че се появиха две препратки за варианти на последните им два сингъла.

Tonita
Кукла
Публикации: 31

Профил
Отговори #41: 08 Септември 2006

И аз мисля така... просто защото по никакъв начин текстът не ми се връзва с който и да е Йоан от Библията...

By claiming God
As his holy right
He's stealing a God
From the Israelites
Stealing a God
From the Muslim too
There is only one God
Through and through

Това по-скоро е илюстрация на нещата, с които Буш-младши е зает в последните години и според мен песента не се казва George the Revelator само от благоприличие  Усмивка
Пък и идеята за Апокалипсиса се връзва чудесно с резултатите от политиката на сегашния US президент... Псевдо-християнските ценности също са една от опорните му точки...
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #42: 08 Септември 2006

Чудесна ирония, направи ми впечатление, че ефекта с натрупването на думичката LIE е направен доста професионално. Ако го искате за колекцията си, можете да изтеглите от Тук! Записано е в .mov формат, но лесно можете да си го конвертирате в .avi и да си го гледате на домашното DVD. Постването на този линк е съвсем легално, защото материалът не е издаден официално и авторът му е публикувал линк за безплатен даунлоуд.
Последна редакция: 08 Септември 2006 от kirilart
dobomode
Iconique
*

Профил WWW
Отговори #43: 09 Септември 2006

Пича който го е правил работи във VH1, доколкото знам, та затова е толкова професионално. Ако някой намери клипчето в кристално качество да не се срами да го пусне тук! Усмивка

BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #44: 09 Септември 2006

Наистина интересно, имайки впредвид това което се случва след стъпките на чичо Гошо Буш из света ;>

Цитат
И аз мисля така... просто защото по никакъв начин текстът не ми се връзва с който и да е Йоан от Библията...

Но Мартин е преплел и Библията - затова го бива, всички знаем Намигване. Накрая на клипчето са си пуснали пичовете цитата от Откровения.

Аз не се бях замислял за връзка с Буш честно казано, но сега като го погледанах някакъв факс пристигна в главата ми с такава. ]:>

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* revelation.JPG (16.85 KB, 262x302 - видяно 570 пъти.)

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #45: 05 Октомври 2006

Имам удоволствието/неудоволствието да ви съобщя, че темата която сме разисквали до сега е за нещо, което не съществува. Йоан въобще не е излизал като сингъл на групата. И в този момент идва резонния въпрос - какво съм си купил тогава? Бесен
Не ми ли вярвате?  Ангелче
Ето вижте - линкче
 Ухилен Ухилен Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #46: 05 Октомври 2006

Имам удоволствието/неудоволствието да ви съобщя, че темата която сме разисквали до сега е за нещо, което не съществува. Йоан въобще не е излизал като сингъл на групата. И в този момент идва резонния въпрос - какво съм си купил тогава? Бесен
Не ми ли вярвате?  Ангелче
Ето вижте - линкче
 Ухилен Ухилен Ухилен

Радвай се, притежаваш рядък, неиздаван материал Усмивка
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #47: 06 Октомври 2006

...Макар че все пак е странно, че на линка, който си постнал, John не фигурира между Suffer Well и Martyr както би било логично да е...

... ами той точно за това го е публикувал линка, защото странно е меко казано, по-скоро е несериозно...

kiril101, сега успокои ли се, че си си купил баш каквото трябва... едва ли някой може да е по-убедителен от Tonita, при това с "железни" аргументи... Ухилен

... понякога се чудя, на хората скучно ли им е или просто не разбират от майтап, а искат да са услужливи ... Объркан

P.S. А когато на някой просто му хрумне да си изтрие поста, се получават "прекрасни" висящи последващи постове... julianep беше прав, че опцията "изтрий" няма да ни донесе нищо добро...
Последна редакция: 06 Октомври 2006 от Kevy

See what I see!
Страници: 1 2 3 4 [Всички]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.