DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  
Автор Тема: Слаби личности ли са наркоманите и самоубийците?  (Прочетена 21725 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
v1l10l80r
Господар
Публикации: 190

Профил
31 Август 2005

Нужно или Не...
предната тема с всичките и там знаменитости и опиати се оказа повод за един куп НЕНУЖНИ провокации. На мен ми направи впечтление,коментарът - 'наркоманите/самоубийците - слаби хора' !?  Объркан
 Струва ми се,обаче че повечето от нас ще заемат позиция и без да я свързват с 'дебатът' от по-горе  Усмивка Намигване

I wrap my white arms around the
black box where you live now and
listen to you talk to me all night.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #1: 01 Септември 2005

Според мен това можеше да се продължи и във другата тема, но както и да е.
Да, те може да са слаби,може да си били афектирани и правокирани...но примерно не се ли изисква усилие и смелост,за да преодолееш всичко това? Всеки може да започне, но тези които са успели да се откажат мога да ги нарека силни личности...
Последна редакция: 01 Септември 2005 от Padan Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #2: 03 Септември 2005

ne,te sa prosto zabludeni i moje bi naivni

[:There's a devil lying by my side:]
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #3: 29 Октомври 2005

Погледнете го Дейв-слаба личност ли ви се струва.
Разбира се не това е целта на живота, но малкия процент преборили се със себе си именно по този най-труден и горчиво-сладък начин, определено стоят някъде нависоко.

for all the right reasons
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 30 Октомври 2005

ти с цялата си житейска мъдрост... наричаш иян къртис - заблуден и наивен?
или хънтър ес. томсън, примерно...
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #5: 31 Октомври 2005

Не знам, май не ми се ще да продължавам да обсъждам тази тема, особено, заради изказвания като
Цитат

Това говори за едно абсолютно непознаване на въпроса като цяло.

...you take me there, you take me where...
ki6o`
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #6: 12 Ноември 2005

слаби!?самоубиицете-определено.
и както казваше един познат "Бивш неркоман,бивш негър и бивша курва-такива понятия не съществуват."
 Усмивка Усмивка Усмивка

I choose not to choose life
I choose something else
Nyna
Ултрас

Профил
Отговори #7: 14 Ноември 2005

и както казваше един познат "Бивш неркоман,бивш негър и бивша курва-такива понятия не съществуват."
 Усмивка Усмивка Усмивка

хайде малко да мислим, преди да пишем  Плачещ

MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #8: 14 Ноември 2005

То си е до голяма смелост да си посегнеш...Просто не могат да преживеят нещо.
Колкото до наркоманите-ако всичко се свежда до любопитство как и дали ще ми подейства даден наркотик,това за мен е пълна глупост и най-вече мода.Друго си е,ако подбудите са отчаяние,депресия и т.н.
Последна редакция: 30 Май 2006 от MaoriGirl
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #9: 14 Ноември 2005

Да,може би част от тях наистина са слаби личности.Но освен това някои са импулсивни,свръхчувствителни,лесно поддаващи се на внушение(примерно сектантите,извършващи масови самоубийства),попадналите в лоша среда или такива,които не могат или не искат да потърсят нужната им помощ.Според мен трябва да има съвкупност от няколко от тези фактори,за да се стигне до самоубийство или наркотична зависимост.Също така съм съгласна с Maori,че някои посягат към наркотиците от чисто любопитство или за да следват "последната мода".
Тези хора имат нужда от много помощ и съчувствие,но дори и да имат близки,които искат да им помогнат,те не винаги намират правилния начин да го направят,поради което се стига до трагични резултати. Тъжен

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
ki6o`
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #10: 15 Ноември 2005

victor,извинявам се ако съм те засегнала теб или някои друг.много respect за това,че си направил толкова огромно нещо за себе си!!!!явно си наистина силен човек,но е факт също така,че повечето не са.
просто тва е моето мнение,изградено на базата на личен опит и наблюдения.ясно ми е,че има хора и хора...
 Усмивка Усмивка Усмивка

хайде малко да мислим, преди да пишем Плачещ
виж за това си абсолютно права Nyna.наистина съм попрекалила,за което се извинявам на всички Тъжен Тъжен
Последна редакция: 15 Ноември 2005 от ki6o`

I choose not to choose life
I choose something else
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #11: 15 Ноември 2005

Няма нищо. Усмивка Не си ме обидила и без това.
Имаш правилни наблюдения като цяло. Одобрение

Последна редакция: 20 Ноември 2005 от viktor

Nyna
Ултрас

Профил
Отговори #12: 15 Ноември 2005

Готин Е как , тогава, ще си обясниш факта, че
аз съм бивш наркоман(неколкократното опитване на това и онова се брои,  а пък "слаби" наркотици НЯМА)........    

Ми съжалявам, но май не се брои.  Усмивка
 Наркоман си, ако си бил закачен.

А затова, че си се справил, с каквото там си правил - похвално все пак  Усмивка
Последна редакция: 15 Ноември 2005 от Nyna

halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #13: 15 Ноември 2005

Всичко зависи от ситуацията, в която е попаднал даден човек. Всъщност и от много други условия, за да можем да отсъдим "този е слаб, няма воля, нищо няма да стане от него". Наистина силни са НЕ тези, които не са прибегнали до самоубийство или не са се отдали на наркотиците... Истинско доказателство за воля, за достойнство и за сила е да станеш жертва на тези неща, на самия себе си, обаче да изплуваш от тинята, независимо дали сам си потънал в нея или някой се е опитал да те удави. Още повече, наистина не можеш да съдиш хората без да си наясно какво чувстват... Без да си изпитал тяхното страдание или наркоза...

I need to drink, more than you seem to think
cxt
Посветен
*
Публикации: 320

Профил
Отговори #14: 15 Ноември 2005

имам познати(бивши) които уж са силни личности...уж се опитват да ги откажат с по леки наркотици ...  уж се опитвам да дам най- доброто от себе си за да се почустват по- добре и да видят че хубавите моменти не са само докато си се дозркал ... уж успявам, но явно каквото и да стане, за тях то не е достатъчно ... и в крайна сметка ми заявяват "това ми дава нещо което не мога да имам бла-бла" ... има и силни личности ... но факта, че не си издържал на нарко изкушението те прави слаб. Има неща които не бих пробвал и са в списъка ми "не ме кефят нещо" определено ако се харесваш какъвто си от наркотици няма смисъл ... една ми разправя ... че не може да ми опише какво е чуството ... друга пък ... абе кофти спомени имам ... и така развалям приятелства с интересни хора ... един пък (в същност двама) в комуни ги пратиха ... единия ми беше съученик почна като дилър на трева и завърши като продавач на мебели от апартамента си ... това силна личност ли е ... а другия си мислеше че лови мухи на балкона  налъхал се с лепило ... и на една позната и шчупи крака с чук ... това силна личност ли е ... е сигурно се изисква сила да счупиш крака на някой де Намигване както и да е гледайте филма it's all gone pete tong ... много ме изкефи Ухилен
PS: наркотици съм пробвал, обаче това не ме прави наркоман ... - наркоман е зарибен по наркотиците човек ... това, че примерно понякога взимам екстазита на яки партита изобщо не ме прави такъв.
Поздравче с nothing's imposible.

So High so Far to Fall
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.