DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Биография на Депеш Мод на българския пазар  (Прочетена 14047 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #30: 23 Май 2006

Днес си купих въпросното книжле и го прочетох за има - няма половин час, ако не и по-малко. Като цяло написаното вътре е около 50 стр., даже и по-малко може да са, а останалото са снимки. Има снимки от 23 януари пред НДК ,не знам в каква връзка с "биографията на групата", снимка на момичето, спечелило среща с Depeche. На края (около 5-6 стр.) има някакви реклами на биографични книги на Еминем (показващ среден пръст, ако не бяха и два) и на др. Инфото в книгата е доста кратко и общо. Не съм кой знае колко доволна, но като хора, които слушаме Depeche е ясно, че щом става въпрос за групата, ще се сдобием с всичко, свързано с тях Намигване. Е, това е моето мнение относно книгата, ще ми е интересно и вашето Усмивка
Nick at Night
Гост
Отговори #31: 23 Май 2006

Благодаря за инфото на kiira,но едва ли бих си закупил книга с фаворитите в живота ми,на която присъстват неща от сорта на средни пръстчета от човечета,като Еминем!И какво въобще прави той в такава неприсъща за него литература?
П.П.Нямам нищо против рап музиката,нито изпълнителите на такава!
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #32: 25 Май 2006

За тези от вас, които се интересуват от качествени биографии, наскоро Stripped излезна с твърди корици.
Може да разгледате съдържанието на книгата тук.
Също във форума отворихме дума и за биографията написана от Steve Malins, интервю, от който може да прочетете в секцията "ексклузивни".
Amazon предлагат възможността да погледнете и в нейното съдържание тук.

Аз лично не съм чел и двете, но съм чел ревюта написани от хора, които притежават повече от една биография и са били в състояние да ги сравнят. Това е една от причините да обръщам повече внимание на Stripped. В нея фигурират почти пълни подробности свързани с личният живот, както и с начина на записване, свирене и доста добро описание на използваната техника. Отделно е обърнато внимание и на всички соло проекти, включително и тези на Винс.

За съжаление на този етап не мога да си позволя да отделя 10 лева за българската биография, но с удоволствие бих я прочел и коментирал, ако ми попадне. Сигурен съм, че в нея има достатъчно грешки (предимно в най-ценната информация: фактите), които ще коментираме в последствие.
Последна редакция: 25 Май 2006 от Recoil
kiko
Кукла
**
Публикации: 26

Профил
Отговори #33: 30 Май 2006

Това май трябеа да ни е настолната книга Усмивка
http://www.books.bg/book.php?ISBN=9546499129&PHPSESSID=8c5b274f5c242990913bd4a45306dd9c

п. с. Линка не сам го пуснал с рекламна цел а просто да добиете по добра представа за книгата.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #34: 30 Май 2006

Инфото в книгата е доста кратко и общо. Не съм кой знае колко доволна, но като хора, които слушаме Depeche е ясно, че щом става въпрос за групата, ще се сдобием с всичко, свързано с тях Намигване.

Съгласна съм с kiira.Снимките,освен че не са подбрани удачно(все едно,че в книгата се говори само за Playing The Angel и турнето Объркан),се намират на много неподходящо място в книгата-между Глава 5 и 6(за Мартин и за Алан).Има два почти буквални превода на Personal Jesus и Only When I Lose Myself. Голяма част от книгата заема дискографията на групата,както и приложението с "Най-продаваните артисти за всички времена",които според мен можеха да бъдат заменени с по-интересна и полезна информация.Общо взето,повече информация може да се получи дори и от няколко произволни по-подробни статии или интервюта с групата.
Книжката не претендира за изчерпателност и в края са препоръчани DM-биографиите на Джонатан Милър и Стив Малинс.Частта от книгата на Стив Малинс,която прочетох тук,разбира се не може дори и да се сравни с тази на Изабел Виейра.Попаднах на доста "бисери",но все пак имаше и някои много добре написани абзаци.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #35: 30 Май 2006

За мен това книжле е пълно разочарование.Имах големи надежди и очаквания ,но се оказа 85 страници със снимков материал , аз не смятам , че историята на DM е само толкова.Който иска моето мнение бих го посъветвал да даде 7 лв. защото на корицата пише "История на легендата Depeche Mode"но като цяло да се зарови във depeche-mode.org като всички нас и да чете историята на Depeche mode . Одобрение  
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #36: 30 Май 2006

Днес успях да прочета половината от книгата и да разгледам останалта половина. На пръв поглед е 70 страници, 20 от които са текстове на песни и реклами на (Eminem, както вече споменахме). От останалите 50, 10 са въвеждащи и реално съдържанието на книгата е около 40 страници.

Обръща се прекалено много внимание на началната история и историята в последните 15 години е разказана в няколко страници, което е повече от жалко. Като прочета другата половина, която би трябвало да е с Playing The Angel и Touring The Angel, ще имам по-пълна представа.

Утре може да обиколя още няколко книжарници, за да прочета и останалата част, но от видяното на пръв поглед, съм на мнение, че авторката е преразказала това, което е пуснато от вече издадените Stripped и Black Celebration в Amazon.com. Тоест, линковете, които публикувах по-горе. А останалото са нейни разсъждения, понеже аз примерно не си представям Алан да каже, че той вършил всичката работа в групата през последните му години (в нея). Или че не му отдавали нужното внимание. По-скоро искам да знам къде го е казал, понеже явно авторката има достъп до някаква много странна информация.

Имам чувството, че във форума има повече информация, отколкото в тази книга, хехе Усмивка
Последна редакция: 30 Май 2006 от Recoil
Nick at Night
Гост
Отговори #37: 30 Май 2006

Благодаря Ricoil за разузнаването,което си провел,а това накрая с чувството относно информацията във форума е самата истина!
dockapi
Гост
Отговори #38: 30 Май 2006

В четвъртък трябва да мои донесат моята книжка и ще споделя впечатления с Вас.
Btw:променила съм си аватара ,за да съответства на новия ми ранг(възбуден) Доволен Доволен Доволен
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #39: 30 Май 2006

Не смятам изобщо да я чета  Готин Ангелче
Струва ми се, че няма  да ми се отрази негативно  Готин

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #40: 02 Юни 2006

Заинтригува ме следния факт, дали въобще авторка с такова име съществува? Защото при проверка на всякакви варианти на името на писателката в Гугъл на латиница и кирилица, единственото инфо, на което попадам е "Историята на легендите" Ухилен
Чувал съм, че издателствата имат по няколко измислени поръчкови автори, така че сигурно и в този случай става дума за нещо подобно.
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #41: 02 Юни 2006

Абе и на мен ми се стори книжле с комерсиална цел и много се  Бесен от факта ,че преди година /примерно/ никой не говореше за DM ,нямаше "книжлета",томболи и разни други гъдели.Обаче 20 дни преди концерта вече си имаме всичко.ЗАЩО-друга тема май.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #42: 03 Юни 2006

100% съм сигурен, че авторът на тази книга е българин/ка. просто за да изглежда по-авторитетно са сложили чужд псевдоним и хоп ето ти го книжлето на пазара. едва ли много хора биха дали пари за нещо написано от българин по простата причина, че всеки ще си кажа, че български автор е препрочел наличното и е сглобил от наличното негов вариант... докато виж виейра е друга работа  Полицай браво кириле! освен, че ми харесват картините ти, мислиш и логично... и пиеш много ром   хи-хи-хи!!!
Последна редакция: 03 Юни 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #43: 03 Юни 2006

Абе и на мен ми се стори книжле с комерсиална цел и много се  Бесен от факта ,че преди година /примерно/ никой не говореше за DM ,нямаше "книжлета",томболи и разни други гъдели.Обаче 20 дни преди концерта вече си имаме всичко.ЗАЩО-друга тема май.

Хехе, нас ни имаше.

Между другото в момента, в който разбрахме, че ще има подобно издание, изпратих лично писмо до издателството, за да се включим като консултанти, за да не напишат някоя глупост. Но дори не си напраиха труда и да отговорят.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #44: 03 Юни 2006

А така бих ги изконсултирал... Бияч

съвета ми е да се хвърлят отнякъде ил, не, по-добре да легнат от вътрешната страна на вратите за зоната пред сцената точно като ги отварят. Зъл

for all the right reasons
for all the right reasons
Страници: 1 2 [3] 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.