DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5 6
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [06 ЮНИ 2006] Голата Истина на Българският пазар  (Прочетена 22705 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lache
Някой
Публикации: 18

Профил
Отговори #45: 12 Юни 2006

Ако някой иска да финансира подобно издание с некомерсиална цел то това трябва да сме ние, ДМ общността.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #46: 13 Юни 2006

Има някои неща в превода, които можеха да са и по-добре, като например изобилието от технически грешки, както и на места доста неуместен превод, но нека да се съсредоточим върху позитивното все пак...

Цитат на: kiril101
Ако някой иска да финансира подобно издание с некомерсиална цел то това трябва да сме ние ДМ общноста.

Хех, защо не и ДМ да се махнат от Mute и феновете да ги издават...
Последна редакция: 14 Юни 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #47: 14 Юни 2006

Ако някой иска да финансира подобно издание с некомерсиална цел то това трябва да сме ние ДМ общноста.

Това е нещо съвсем различно. Ставаше въпрос за това, че издаването на книгата е подтикнато от комерсиални цели, които аз оправдах. Издаването на подобна такава със символична цена и между два албума да речем може да бъде направено с идеална цел - популялизиране на групата и нейната музика, което съответно би го направила органиция заинтересована по някакъв начин от този акт.
Като нашата например. Но пак повтарям това е малко трудно осъществимо в БГ действителността по ред причини.     

Good Evening, Sofiaaa!
lache
Някой
Публикации: 18

Профил
Отговори #48: 14 Юни 2006

Това е нещо съвсем различно. Ставаше въпрос за това, че издаването на книгата е подтикнато от комерсиални цели, които аз оправдах. Издаването на подобна такава със символична цена и между два албума да речем може да бъде направено с идеална цел - популялизиране на групата и нейната музика, което съответно би го направила органиция заинтересована по някакъв начин от този акт.
Като нашата например. Но пак повтарям това е малко трудно осъществимо в БГ действителността по ред причини.     

Да добавя, момчета - освен всичко друго, издаването на биографията за идеални цели тук би било трудно осъществимо и заради необходимостта да се заплатят авторските права за изданието - останалите разходи биха могли да са символични - напр. при варианта онлайн издание, жертвоготовни преводачи и т.н. Комерсиален интерес имат не само бг издателите - всеки търси прехрана. Често и много повече от това. Въпросът е да не се прекалява - което е относително...

А що се отнася до загърбването на Мют от страна на ДМ и "издаването" им от феновете - самата банда би могла спокойно да последва примера на някои, с които са си кръстосвали пътеките (визирам Айнщюрценде) и напр. да продават нещата си директно на фенове онлайн. Въпрос на концепция...

loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #49: 04 Юли 2006

Побъркан най-после се сетих да пиша където трябва Побъркан

мисля,че книгата е добре написана(като изключим правописните грешки),доста забавна и т.н...а що се отнася до комарсиализма-това,че е издадена с такава цел според мен не променя ценноста и..в България винаги става така....адски много хора прослушаха Depeche когато беше уточнена датата на концерта или когато започнаха да пускат Precious по клубовете...както и да е  Усмивка зачетох се сериозно и най-интересно ми беше в началото,подробностите около заформянето на групата,техните влияния...и общо взето не можах да я оставя докато не я прочетох Усмивка доста по-доволна съм отколкото от другите книжлета

[:There's a devil lying by my side:]
h_t
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #50: 04 Юли 2006

Книгата е доста добра . Снимките също са доста добри .Повечето неща съм чела многократно в Итернет . Чета я за втори път цялата , защото обикновенно препрочитам любимите си глави .
Все пак смятам да я прочета и на английски , дори ще си поръчам и останалите издадени биографии .
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #51: 05 Юли 2006

Здравейте! Имайки пред вид колко отдадени фенове виждам тук, сигурно въпроса ми ще е малко неуместен, но все пак ще питам: не съм си купил книгата поради факта примерно, че в момента имам прекалено много други разходи и донякъде поради факта, че не ме интересува толкова много биографията и разни пикантни подробности, а и няма да имам сигурно скоро време да я чета цялата... Интересува ме обаче - срещал ли е някой в книгата място с повече технически подробности... Аз я попрегледах и видях, че тук-там има името на накой и друг синт, но това определено не ми е достатъчно.. Има ли по-подробна информация? Ако има, определено вече веднага ще дам парите, иначе - по-натам..
Благодаря предварително!
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #52: 05 Юли 2006

Книгата е доста добра . Снимките също са доста добри .

Въпреки че съм изчела книгата само до средата,бих казала,че е изключително интересна,всичко е описано много детайлно и изчерпателно,някои неща научавам едва сега.Снимките са подбрани много добре,да,но пък не съм доволна от качеството им. Плачещ Не мисля,че книгата щеше да е много по-скъпа ако бяха примерно цветни.В тази връзка искам да попитам притежателите на оригиналната книга "Stripped"дали снимките в нея са със същото качество?
Оценявам и усилията да се преведат части от текстовете на песните и то-в рима,по смисъл и т.н.,но по принцип не одобрявам особено преводите на песни на български.И при най-голямо старание няма как да се запази оригиналното звучене на текста,да не говорим,че,както казва Анди-"в тях има много базилдънски лафове",специфични изрази,които не знам дали изобщо бихме могли да схванем. Тъжен

Относно въпроса на ecmjazz-да,според мен в книгата има много технически подробности,доста повече от "пикантните истории" дори. Намигване

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
ghostdance
Кукла
Публикации: 36

Профил
Отговори #53: 05 Юли 2006

Здравейте! Имайки пред вид колко отдадени фенове виждам тук, сигурно въпроса ми ще е малко неуместен, но все пак ще питам: не съм си купил книгата поради факта примерно, че в момента имам прекалено много други разходи и донякъде поради факта, че не ме интересува толкова много биографията и разни пикантни подробности, а и няма да имам сигурно скоро време да я чета цялата... Интересува ме обаче - срещал ли е някой в книгата място с повече технически подробности... Аз я попрегледах и видях, че тук-там има името на накой и друг синт, но това определено не ми е достатъчно.. Има ли по-подробна информация? Ако има, определено вече веднага ще дам парите, иначе - по-натам..
Благодаря предварително!

поразгледай тук има доста инфо Намигване http://www.tuug.utu.fi/~jaakko/dm/keyboards.html

information is not knowledge knowledge is not wisdom wisdom is not truth truth is not beauty beauty is not lovelove is not music :music:is:the:best: frankzappa
ecmjazz
Кукла

Профил WWW
Отговори #54: 05 Юли 2006

Благодаря Ви! Книгата явно ще се купува в най-скоро време. А това на втория линк от ghostdance вече съм го виждал.. Из нета имаше още на едно-две места подобни списъци, но най-подоробния вече липсва (аз обаче предвидливо си го свалих още когато го видях, така че ако някой се интересува.. - там имаше не само за турнетата а и в албумите и по разни тв-шоу-та какво са ползвали). В интерес на истината ако опират нещата само до това какво са ползвали, тия линкове са достатъчни, но ми е интересно да има и повече инфо - примерно как е постигнат точно определен звук от определено парче и т.н. Знам, че едва ли ще си издадат чак такива подробности "от кухнята" ама надеждата умира последна;)
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #55: 05 Юли 2006

...ами има и такива неща, къде са ходили да записват разни звуци и после какво са ги правили и т.н. На мен лично ми харесва, малко ми е като упражнение за малоумни Усмивказащото препрочитам някои неща по ... пъти.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #56: 05 Юли 2006

В интерес на истината ако опират нещата само до това какво са ползвали, тия линкове са достатъчни, но ми е интересно да има и повече инфо - примерно как е постигнат точно определен звук от определено парче и т.н. Знам, че едва ли ще си издадат чак такива подробности "от кухнята" ама надеждата умира последна;)

Вчера специално прочетох за записите на People Are People и Master & Servant("с вокалното участие на Даниъл Милър,който съска и фучи,за да симулира звука от плющящ камшик" Шок)-всичко е описано в големи подробности-използваната техника,откъде са взели всеки един звук за песните,начините на обработка и т. н.

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #57: 05 Юли 2006

Знам, че едва ли ще си издадат чак такива подробности "от кухнята" ама надеждата умира последна;)

Най-достоврния източник, който може да ти предостави що годе официална информация в тазо насока е FAQ секцията в сайта на Recoil.

ecmjazz
Кукла

Профил WWW
Отговори #58: 05 Юли 2006

Благодаря много на всички!  Пощурял Тичам за книгата и към FAQ-секцията на Recoil. То верно, че Алън трябва да е един от най-достоверните източници..
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #59: 05 Юли 2006

Като оставим настрана темата с оформлението на книгата и някои критики относно превода и редактирането й, радвам се, че имаме възможност да я имаме и на нашия пазар Усмивка
Колкото повече я чета, толкова повече нови неща научавам, настина е богата на информация Усмивка

Страници: 1 2 3 [4] 5 6
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.