DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [06 ЮНИ 2006] Голата Истина на Българският пазар  (Прочетена 22677 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
suffering_angel
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #60: 06 Юли 2006

Глътнах "Истината.." като топъл хляб и останах тотално разочарована. И от книгата като цяло, и от превода. Наистина има доста интересни факти, не отричам, но има и доста комерсилано изсмукване от пръстите. Не считам книгата за биографична, сори. Очаквах нещо друго, по-сериозно. Дейв е изкаран пълен въздухар. А текстовете като превод за мен са под всякаква критика. Съжалявам, разочарована съм. В оригинал сигурно има друго звучене, така че ще я прочета на английски след време.
Иначе, хиляди благодарности за положения труд по издаването и превода.

The pain that i'm NOT used to...
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #61: 06 Юли 2006

На мен лично книгата ми е доста интересна,но за съжаление сега съм задължен да чета по цял ден доста по-неприятни четива...и не мога да и отделя повече време.Но от малкото,което съм прочел останах доста доволен.Винаги съм имал някакво силно привличане и копнеж по 80-те.Тогава е било друго време,романтично време...имам чувството,че съм роден за тези времена.Искрено завиждам на родителите ми,че в ранните 80те са били на моята възраст...ех хубаво време е било.Та...мисълта ми беше,че книгата е написана доста подробно наистина,но това е колкото с комерсиална цел,толкова и с цел придаване на обстановка и обстоятелства.Само да ми свършат изпитите...този невиждан и нечуван ад...ще се отдам на книгата Усмивка

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #62: 06 Юли 2006

На сайта на Алън наистина има доста полезно инфо. Е, верно, както се и очакваше, няма чак неща като "тоя звук го направихме като завъртяхме еди колко си осцилатора и филтъра на еди кой си синт", ама все пак много полезно. Благодаря, dobomode!
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #63: 08 Юли 2006

На сайта на Алън наистина има доста полезно инфо. Е, верно, както се и очакваше, няма чак неща като "тоя звук го направихме като завъртяхме еди колко си осцилатора и филтъра на еди кой си синт", ама все пак много полезно. Благодаря, dobomode!

Няма проблеми. Усмивка
Има доста писано по темите, които търсиш, макар че както казваш, не чак в толкова детайли. Но иначе има интересни описания на различни техники, които са ползвали през годините.

Ето тук има доста интересна информация:

http://recoil.co.uk/report/edit/dm8698/aug98frame.htm

ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #64: 11 Юли 2006

Да, това го видях също;) А другите места на същия сайт по темата са в Q&A секцията, както ти вече каза:

http://www.recoil.co.uk/forum/qa/deparch.htm

От линковете, които са вътре по темата има в раздели:
Gear
Working methods
Live

а също и по албуми..
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #65: 17 Август 2006

Истината е, че като цяло българската публика е доста неактивна в отношение влагане на пари в продуктите на любимите си изпълнители.От албума "Playing The Angel" в България са продадени само 4 000 копия.Което е ужасно малко.Аз лично винаги съм си купувала оригиналите на Depeche Mode, защото смятам, че това е някъкъв support все пак.И трябва да сме адски благодарни, че въпреки това те дойдоха  при нас и затова, че някой ден ще дойдат пак...
 STAY DEPECHED!!!

'Heaven ain't far from where we are '
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #66: 17 Август 2006

Истината е, че като цяло българската публика е доста неактивна в отношение влагане на пари в продуктите на любимите си изпълнители.От албума "Playing The Angel" в България са продадени само 4 000 копия.Което е ужасно малко.Аз лично винаги съм си купувала оригиналите на Depeche Mode, защото смятам, че това е някъкъв support все пак.И трябва да сме адски благодарни, че въпреки това те дойдоха  при нас и затова, че някой ден ще дойдат пак...

Истината е далеч от това, което мислиш поне по отношение на ДМ феновете в БГ. Смея да твърдя предвид годините си, че познавам доста такива, и те са доста активни по отношение влагане на пари в продуктите на любимите си изпълнители. И понеже искат най-доброто
си доставят(въпреки високите цени) продуктите от чужбина. За никой не е тайна, че качеството на БГ изданията е далеч от това на западните, да не говорим и за това, че тук се издава само албума.
Това обаче е предмет на обсъждане в друга тема а не тук. Прозовавам те преди да пишеш да прочетеш, за какво става въпрос.
Темата в случая разисква излизането на Българсия пазар  на КНИГАТА: Голата Истина на Джонатън Милър,
а не продажбите на музикални носители. Хубаво е да споделяш мнение, но го прави, когато имаш, какво да кажеш, и то по темата. Безразборното писане, където и да е, не е прието добре тук. Приеми това като приятелски съвет. Намигване

Good Evening, Sofiaaa!
playing_angel
Смутител

Профил
Отговори #67: 18 Август 2006

Приемам съвета ти като приятелски, но имам и забележка:)))Много добре видях за какво е темата.И никога не пиша безразборни работи.Това, че някой може и да не приеме моето мнение би било глупаво, след като всичките ми поустове са положители относно Depeche Mode и тяхната музика.Относно книгата - хубава е и е поредната за групата, която имам.Само че е доста малко туй книжле;)))Трудно е да се опише всичко за тях в колкото и да е голяма книга.А относно предишния ми поуст, който ти разкритикува "приятелски" - оставам си на мнението за българския пазар.Както продажбите на албума, така и тези на книгата в България са нищожни.Това на колко си години не е важно.Не ме познаваш, за да говориш така.Аз само казвам статистиката на продажбите и тя си е такава каквато е.Независимо колко хората около теб или около мен си купуват оригиналите.
  Не приемай това като заяждане, просто е отговор. За да видиш, че съм добричка...поздрав със Strangelove Усмивка)

kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #68: 18 Август 2006

Приемам съвета ти като приятелски, но имам и забележка:)))Много добре видях за какво е темата.И никога не пиша безразборни работи.

Хубаво, рязясни ми моля те връзката между Stripped, и жалките продажби на музикални носители в БГ (с малки изключения) ?    Объркан

Good Evening, Sofiaaa!
playing_angel
Смутител

Профил
Отговори #69: 18 Август 2006

Това, което казах е, че дори такава хубава автобиография не е особено купувана тук в сравнение с другите страни.Много хора предпочитат да я вземат от някой познат, който я има или просто да намерят информацията, която ги интересува в интернет.Само най - върлите фенове са отишли в магазина и са си я купили....
Не ми се спори.Ако ти обичаш да се заяждаш - ок.Но мисля, че последните ни няколко поуста са абсолютно безполезни.Мразя да споря с някой, който не познавам.И винаги ми е било чудно защо хора, които не познават мен си позволяват така настоятелно да се опитат да ме разберат, наумили си каква съм.Аз бях супер добронамерена към теб, защото по принцип съм адски топъл човек.Но ти реши друго или ме разбра погрешно - незнам.Ще ми е приятно да ти чета мненията, ако са свързани с нещо положително, отнасящо се за Депеш.Но ако възнамеряваш да осукваш около това, което съм казала, нито ще те чета, нито ще ти отговарям.

Последното нещо от мен за теб - поздрав с Behind The Wheel.Оттук нататък - ти си решаваш как да се държиш...

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #70: 18 Август 2006

Това, което казах е, че дори такава хубава автобиография не е особено купувана тук в сравнение с другите страни.

В България няма изградена култура на уважание на творчеството, но ако говорим специално за Голата Истина - наистина няма смисъл да я купиш, ако имаш възможността да я имаш на английски, просто защото българския превод на много места е неточен, непрофесионален (прекалено много ненужни жаргонни и диалектни изрази) и с хиляди технически грешки, което не мисля, че представят групата по най-добрия начин.
Не мисля, че тези 23 лева си заслужаваха - с тези пари може да се купи един вносен диск, в който да не са сгрешени имената на членовете или името на групата. Не малко фенове действат по този начин - може 5000 да са си купили българското издание на Playing The Angel, но сигурно още 5000 са си поръчали западно издание или прекрасния deluxe edition.
А и честно казано самите български издатели не правят особено много, за да се продават продуктите им.

Последна редакция: 18 Август 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #71: 24 Август 2006

аз да си призная не съм си купил книгата. имам другата биографична книга на английски и тази бих предпочел да я прочета в английският и вариант. 23 лева, макар и за толкова дебела книга си е висока цена.
аи пазарът на книги у нас не върви на добре, на български автори се плават смешни пари а чужди автори, с изградено име излизат в смешно нисък тираж. положението с книгите е горе-долу същото както и с оригиналните дискове.

отдавна не съм поствал в тази тема, спомням си обаче, че авторката  беше написала, че е бързала за да свърши с превода за да излезе книгата преди концерта и беше споменала два месеца като срок за който са го свършили с другата преводачка. аз честно да си кажа ако бях преводача бих скрил този факт, защото ако има критики това дава възможност на преводача да се извини със крайните срокове, пък и мисълта, чеизлиза покрай концерта хич не ми харесва. от друга страна хубаво е да излизат повече такива книги на пазара.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #72: 24 Август 2006

STAY DEPECHED!!!

Това е малко извън темата, но ще ти предоставя една елементарна сметка. Box set-овете на DM се продават в САЩ за 45$ (единият) като в тази цена влиза и доставката до дома (това е нормална цена, но могат да се намерят и по за 38$). Ако си купиш всичките 6 има и намаление, но нека да не му обръщаме внимание.
6x38$ = 228$ x 1.7 = 388лв.   
Един box set в магазините Orange, Дюкян Меломан и т.н. се продава по 138лв.
6х138лв. = 828лв.

В Германия струва един box set около 30euro.
6x30 = 180 x 2 = 360лв.

Разликата в цените е смазваща, а сами знаете какви са разликите в заплатите...

С други думи, трябва да съм намерил доста пари на улицата, за да си ги купя от България... или дори и да намеря парите... трябва да са ми взели международният паспорт, за да не напусна границата. Понеже за същите пари... поне ще се разходя до някое по-добро място...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #73: 24 Август 2006

В подкрепа на Recoil, видях същата книга на английски език в италиански сайт на цена, която беше по-ниска от настощяата продажна цена в България...
Както се казва, без коментар...  Ядосан
Последна редакция: 25 Август 2006 от personal_Dessy

Tonita
Кукла
Публикации: 31

Профил
Отговори #74: 25 Август 2006

На мен лично книгата хем ми хареса, хем не... Моите лични плюсове са за страниците, посветени на създаването на групата, любопитните подробности как всъщност е постигнат даден звук в определена песен и цитатите от интервюта с DM.
От там насетне... На места текстът е доста утежнен с излишна (лично според мен) техническа информация, а информацията, свързана с личния живот на всеки един от тях на места е оцветена в ярко жълто. Освен това има моменти, в които авторът си позволява изпадане в "дълбокомислени" разсъждения за ролята на Анди в групата или пък за това пренебрегван ли е бил Алън от останалите и до колко... Според мен от всичко това книгата само губи.
В крайна сметка една подобна книга, колкото по-близо се придържа към фактите и обективността, толкова по-ценна е тя.
И в този смисъл заглавието на български "Голата истина" си е много на място, съвсем адекватно отговаря на съдържанието, а и ми се струва, че точно това е смисълът, който авторът е вложил в "stripped"...
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.