DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 120
  Печат  
Автор Тема: Игра: Открий песента!  (Прочетена 448107 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #1725: 17 Март 2009

Хм, Аз предполагам People are people или Master and servents  Готин

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1726: 17 Март 2009

Ако беше предоставил/а някаква логика зад предположението си, бих се замислил дали не е абсолютно произволно Усмивка

През 1936 е имало летни олимпийски игри в Берлин. Това е култовата олимпияда, на която Хитлер не признава постиженията на Джеси Оуенс.

Също така това е и първата олимпияда, която е била излъчвана по телевизия. С кадри от нея пък е направен клипът към кавъра, който Rammstein имат на Stripped.
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #1727: 17 Март 2009

Recoil не остави шанс за конкуренцията Одобрение Иначе People are People има кадри от WW2, но не и от олимпиадата.

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #1728: 17 Март 2009

People Are People има кадри от Парад Победы в Москва който е след 36та, понеже все пак празнува победата над Германия. Не знам обаче дали кадрите са от първият парад или от някой от следващите. Иначе кадрите от корабите с морзовият код, не са от парада, така че... има и други документални кадри, които не са напълно разгадани.
dm
Възбуден
Публикации: 146

Профил
Отговори #1729: 18 Март 2009

Ако беше предоставил/а някаква логика зад предположението си, бих се замислил дали не е абсолютно произволно Усмивка

През 1936 е имало летни олимпийски игри в Берлин. Това е култовата олимпияда, на която Хитлер не признава постиженията на Джеси Оуенс.

Също така това е и първата олимпияда, която е била излъчвана по телевизия. С кадри от нея пък е направен клипът към кавъра, който Rammstein имат на Stripped.

Ами да теглих чоп от всички песни и се паднаха тези Намигване

Е предположих че всеки ще изнамери това за олимпиядата в Берлин на първо търсене в google Плезене
Е загадката на Тонко беше яка, но малко бързо предположих явно. Трябва да увелича  енциклопедочните си знания.

'Down on the ground I'm bound till the morning light'
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #1730: 20 Март 2009

Ами да теглих чоп от всички песни и се паднаха тези Намигване

Е предположих че всеки ще изнамери това за олимпиядата в Берлин на първо търсене в google Плезене

Да де, но пак не виждам много логика. "Всеки ще изнамери това за олимпиядата", затова дай да предположа нещо, което не е свързано с нея?

Следващата следа е "the vanishing" Усмивка

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #1731: 20 Март 2009

Следващата следа е "the vanishing" Усмивка

Хм, тоя филм го помня. Още ме побиват тръпки от него. Адски зловещ. Разбира се, първо ми хрумна да разгледам саундтрака - да, знам, че ти не си губиш времето с толкова простички загадки  Плезене - но това ми беше първата идея. И понеже в саундтрака няма директна връзка към някоя песен и понеже нещо не мога да се принудя да гледам пак филма, поне да попитам - все пак, за филма ли става дума или следата няма нищо общо с него?

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #1732: 21 Март 2009

Име на песен е... и не, не става въпрос за филма Усмивка
sisterofnight
Ултрас
*
Публикации: 540

Профил WWW
Отговори #1733: 21 Март 2009

Общо взето моя отговор ми се вижда твърде лесен, но дали не е Enjoy the Silence? Ако говорим за песента на LOWЕ от албума им Tenant , предполагам че Миро може да е имал предвид техния кавър на ETS.  Объркан
И за да не излезе, че и аз съм теглила чоп:  Намигване
The Vanishing
ETS cover
Последна редакция: 21 Март 2009 от sisterofnight

"I'm my own worst enemy"
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #1734: 21 Март 2009

Общо взето моя отговор ми се вижда твърде лесен, но дали не е Enjoy the Silence? Ако говорим за песента на LOWЕ от албума им Tenant , предполагам че Миро може да е имал предвид техния кавър на ETS.  Объркан
И за да не излезе, че и аз съм теглила чоп:  Намигване
The Vanishing
ETS cover

По-лесно е даже, китарният риф е почти вариация на Never Let Me Down Again, да не говорим че в една от няколкото версии на песента, направо си има и мотив от NLMDA.

В случая и Enjoy The Silence минава за отговор.
Иначе ако тръгнем да търсим кавъри, Lowe произлизат от Statemachine, които имат доста сполучлив кавър на Stripped.
Или още по-измислена връзка с кавъри - Lowe -> That Smiling Face Camouflage -> Areu Areu -> Tora Tora Tora Ухилен
Последна редакция: 21 Март 2009 от Recoil
sisterofnight
Ултрас
*

Профил WWW
Отговори #1735: 21 Март 2009

Можеше да изчакаш някой да го познае, въпросния мотив, вместо да бързаш да отговаряш. Иначе сега ще се наложи пак да задаваш загадка, след като моят отговор не беше търсения.

"I'm my own worst enemy"
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #1736: 21 Март 2009

Иначе сега ще се наложи пак да задаваш загадка, след като моят отговор не беше търсения.
Напротив, преотстъпвам възможността на теб Усмивка
sisterofnight
Ултрас
*

Профил WWW
Отговори #1737: 22 Март 2009

Ок, да не бавим играта тогава. Два жокера:

* ca2.jpg (24.68 KB, 407x298 - видяно 335 пъти.)

* m.jpg (21.53 KB, 300x306 - видяно 343 пъти.)

"I'm my own worst enemy"
Tonko
Възбуден
Публикации: 142

Профил
Отговори #1738: 27 Март 2009

Ъм първата картинка е някъде из Калифорния Очиврът, предполагам ЛА, а втората явно се отнася за снимане на видео, така че моето предположение е Wrong (тъй като клипа е сниман в ЛА).

She stood beside me once again
I knew her face
We met before in the street
Recalling all the children dancing at our feet
sisterofnight
Ултрас
*

Профил WWW
Отговори #1739: 27 Март 2009

Усмивка  Интересно, но стигна до отговора с малко по различна логика.
В действителност на снимката е California Institute Of Arts, чийто кадър е главния герой в Wrong Джулиън Грос. Мики Маус беше като следа за горната снимка, тъй като бащата на Мики - Уолт Дисни е и основателя на California Institute Of Arts. Та Tonko ти гониш  Намигване

"I'm my own worst enemy"
Страници: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 120
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.