DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [27 ЮНИ 2006] DM.org и Ghostwheel обявяват Депеш Мод кавър проект  (Прочетена 25931 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
28 Юни 2006

DM.org застава зад Депеш Мод кавър проекта на Ghostwheel

DM.org и музикалният проект Ghostwheel биха искали да обявят започването на изграждането на първия по рода си Депеш Мод кавър проект за територията на България. Проектът представлява цялостен професионално записан албум с кавър версии на песни обхващащи кариерата на Депеш Мод. На този етап, не можем да разкрием специфичните детайли около проекта, но се надяваме често задаваните въпроси (и техните отговори) по-долу да ви послужат като начален източник на информация.

Защо се изгражда този проект?
Както вече може да сте прочели из страниците на форума, DM.org открито отправи оферта към прохождащите български музиканти да предоставят своите Депеш Мод интерпретации или авторски парчета, които са повлияни от групата. Ghostwheel, като проект пряко свързан с DM.org, желае допълнително да поведе тази инициатива като пръв осъществи един професионален Депеш Мод кавър продукт. По този начин, DM.org се надява да утвърди българското име в международните Депеш Мод среди, както и да мотивира родните музиканти за повече изяви в тази насока.

Кой е Ghostwheel и каква е неговата връзка с DM.org?
Ghostwheel е музикалният проект на един от членовете на DM.org. Ghostwheel съществува от близо 10 години и е преминал през скромен комерсиален успех (хитова песен през лятото на 1999 за територията на Бургас), но същината на неговата дискография е произлязла от изяви с некомерсиална цел.

Каква е връзката на този проект с BG трибюта?
Кавър проектът на Ghostwheel е самостоятелен, т.е. това няма да е трибют от смесени изпълнители. Както споменахме, надяваме се чрез проекта на Ghostwheel да мотивираме повече български музиканти да запишат свои Депеш Мод кавъри. В случай, че това се осъществи и се завършат достатъчно записи, DM.org активно ще преследва реализацията на паралелен BG Tribute проект.

Колко песни ще съдържа албума?
Минимум десет.

Колко песни са завършени до този момент?
Три.

Кога ще бъде завършен проектът?
На този етап като краен срок е поставен краят на 2006 година.

И тогава какво?
Няма да крием, че този проект съдържа комерсиален елемент, т.е. албумът ще бъде продаван на страниците на сайта и другаде. Част от приходите от продажбите ще покрият разходите по сайта/сървъра, които растат прогресивно с броя потребители и посещения. Друга част ще покрие инвестициите и труда на Ghostwheel.

Колко ще струва албумът?
По начални изчисления относно разходите свързани с осигуряването на авторски права и цената на единица CD албумът ще бъде предлаган на цена не по-висока от тази на едно стандартно оригинално българско CD.

Как стои въпросът с авторските права?
DM.org/Ghostwheel ще осигурят авторски права преди пускането на албума в продажба.

Кога ще можем да чуем готовите парчета?
Избрана селекция от песните, които ще бъдат включени в албума ще бъдат предоставени за безплатно сваляне в леко променен "уеб вариант". Тяхните версии в албума ще бъдат различни и най-вероятно по-дълги & развити. На този етап можете да прослушате един ранен кавър на It's No Good в архива.

Къде можем да получим повече информация?
В тази тема, както и в специална секция за проекта, която ще бъде отворена на страниците на сайта съвсем скоро.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* dmorg_logo.jpg (2.85 KB, 150x150 - видяно 5061 пъти.)
Последна редакция: 22 Юли 2007 от dobomode

ecmjazz
Кукла
Публикации: 37

Профил WWW
Отговори #1: 28 Юни 2006

Похвално начинание! Успех! Ще чакаме още включвания..
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #2: 28 Юни 2006

Добо,от това,което съм слушаш на Ghostwheel,а именно невероятния кавър на It's no good и ремиксите на I Feel Loved и Believe in me на Lenny Kravitz,мога само искрено да ти пожелая успех  Одобрение Можеш да разчиташ на мен,не толкова от финансова гледна точка,колкото от гледна точка на популаризацията на проекта.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
atomheart
Агент
Публикации: 116

Профил WWW
Отговори #3: 28 Юни 2006

Успех и от мен с начинанието! От това, което съм слушал досега от Ghostwheel само мога да очаквам с нетърпение новите неща. Интересен би бил и проект с авторска музика.

И в този ред на мисли - възражда ли се постепенно идеята за BG-tribute на ДМ или едното няма нищо общо с другото?  Усмивка

BlackCelebration
Възбуден
**
Публикации: 139

Профил
Отговори #4: 28 Юни 2006

Похвално начинание наистина.. мислех, че е невъзможно за нашите предели. Дано се получи стойностно и красиво ;> Няколко месеца и ще чуем до колкото разбрах.

Успехи в начинанието  Готин

We have lingered in the chambers of the sea
By sea-girls wreathed with seaweed red and brown
Till human voices wake us, and we drown.
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #5: 28 Юни 2006

И в този ред на мисли - възражда ли се постепенно идеята за BG-tribute на ДМ или едното няма нищо общо с другото?  Усмивка

В случаят мисля, че едното няма общо с другото, но това не пречи на идеята за БГ трибюта. Тоест, доколкото съм запознат кавър проекта на Ghostwheel и БГ трибюта за сега не са свързани. А що се отнася до БГ трибюта сигурен съм, че покрай проекта на Ghostwheel, ще станат ясни почти всичи подробности около евентуалното записване и издаване на подобна идея.
kovadian
Кукла
*
Публикации: 22

Профил
Отговори #6: 28 Юни 2006

Идеята е много добра.Даже отлична.Успех.

Kaiser Cose is coming !!!
jamais vu
Гратис Любовник
**
Публикации: 47

Профил
Отговори #7: 28 Юни 2006

Аз имам от доста време кавъра на It's no good, сууууууупер е, и имах съвсем други идеи на кой може да е, обаче тази е най-яката от всичките  Пощурял Очаквам с Нетърпение!!!

Music is your only friend. Until the end.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #8: 29 Юни 2006

Впечатлена съм от кавъра на It's No Good! Доста различен от оригинала,но на мен лично са ми интересни именно такива кавъри,в които можеш да откриеш по-оригинални интерпретации на дадена песен.Поздравления,Добо! Одобрение
Крайно време беше и за БГ Трибют към DM! Любопитно ми е кои ще са включилите се в него групи.It's just a question of time...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #9: 29 Юни 2006

Браво Добо! Хубаво е че си се решил на тази стъпка-популяризация НамигванеОще преди година,горе доло, когато се регистрирах тук, разгледах сайта ти и слушах някои от нещата ти Усмивка Хубави идеи! Продължавай, а после ще си взема диска и ще подлудявам колеги и клиенти!
Последна редакция: 29 Юни 2006 от Videlina

Angels of the Universe
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #10: 29 Юни 2006

Браво за начинанието, а що се отнася до It's No Good - нямам думи само слушане и слушане и слушане СУПЕР Е . Одобрение Одобрение Одобрение
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #11: 03 Юли 2006

Успех  Одобрение! Аз съвсем скоро чух It's No Good и бях много приятно изненадана. Страхотна е  Намигване Диска ще бъде хубав коледен /новогодишен/подарък Доволен

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
ember
Гратис Любовник
Публикации: 53

Профил
Отговори #12: 04 Юли 2006

Много яко - дано да стане по-бързо! убеден съм, че ще е манияшко преживяване за феновете.напоследък ми попаднаха едни ремикси на чешки групи - та затова мисля,че родния продукт ще по-добър от тях - със сигурност! More darker than ever !

NOTHING'S IMPOSSIBLE
loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #13: 04 Юли 2006

идеята е страхотна! готова съм да дам цялата си подкрепа! сигурна съм,че този проект ще успее да развълнува феновете,желая успех!!!  Усмивка

[:There's a devil lying by my side:]
Lin
Гост
Отговори #14: 04 Юли 2006

Хора, вие сте вманиечени луди психясали фенове на Депеш Мод!!! И това адски много ми харесва Пощурял толкова, колкото и кавъра на Ghostwheel...а идеята е невероятна...родителите ми вече тотално се побъркаха, а като разберат какъв подарък ще поискам за Коледа - направо не ми се мисли Зъл
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.