DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [29 ЮНИ 2006] "Touring The Angel: Live In Milan" излиза през септември  (Прочетена 29049 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #30: 27 Септември 2006

Хм, аз да си призная също не издържах и се допитах до алтернативните източници. Макар да гледах с голям интерес това, което чаках с нетърпение не останах и аз особено доволен от видяното. Нечовешкия монтаж направен със заснетия материал определено мога да кажа опорочава събитието вместо да подсили емоциите на зрителя. Хаотичната и на места исключително скоростна смяна на кадрите от многото камери комбинирано с голяма доза виброефект или треперене ме караше да се чувствам все едно гледам записа от концерта на високо-скоростно, екстремно влакче в лунапарк, държащ монитора си с две ръце пред мен. Безразборната смяна от цветно към чернобяло изображение и обратно ей таха хоп, за което говори и S.P. мислех че е от лошото качество на записа, който гледах. След поста на S.P. ми стана ясно, че е направено умишлено, което засили в мен усещането за недобре свършена работа. И не на последно място слагам като за капак на всички ефекти споменати до сега, вплитането сред тях на "размазано" изображение, което пък ме караше да се замисля как е възможно да отида на лунапарк в такава гъста мъгла. Финално бих казъл че разбрах как се чувстват жените в близкия изток наблюдаващи света през фереджета - крайно депресиращо, каквото е и чувството да наблюдаваш концерта с ефект на изображението тип мрежа(за щастие само на определени места).
И понеже излезе доста критичен коментара, ще кажа, че се надявам в това модернистично представяне на концерта в Милано да си намерите все пак любим момент. Аз на първо гледане открих своя.
По време на изпълняваната от Мартин Home, е заснет Дейв зад сцената как се кефи на песента, ей така докато си почива.  Одобрение

Good Evening, Sofiaaa!
insight
Някой
**
Публикации: 12

Профил
Отговори #31: 27 Септември 2006

Не съм проверявал в магазините, но предполагам, че наистина го няма още. БГ издание скоро не очаквам да се появи. Дано не съм прав Усмивка
От известно време, обаче го има листнато в kupicd.com. 2 релийза са - 40 и 59 лв (пише, че са USA издание, предполагам е така) и могат да се поръчват. По-скъпият включва CD/2-DVD, а за другия пише 2-Disc Set Шок . Не знам защо 2? Навсякъде, където съм го срещнал по чуждите сайтове е само 1 DVD. Даже и на сайта на Mute, но както и да е...
Това е, надявам се да съм бил полезен Намигване
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #32: 27 Септември 2006

Гледах го снощи. Хареса ми невероятно много  Одобрение Признaвам, очакваняита ми бяха много по-малки  Доволен

Благодаря им!

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #33: 28 Септември 2006

Пуснах концерта без особени очаквания, след многото негативни отзиви. Честно казано винаги съм си мечтал за концертно DVD на ДМ, което да има някакъв по-авторски подход от страна на режисьора, което да има допълнителни ефекти от него, да бъде нещо повече от „заснемане на концерта“, но без да се загубва лайв емоцията. До голяма степен Touring The Angel би трябвало да бъде точно това, но през последните дни си мислех, че навярно тази идея не е реализирана по най-добрия начин.

Всъщност, реализирана е почти по най-добрия начин. Подходът на Blue Leach много ми хареса, както и промяната на цветовете, енергичността на заснемането. В никакъв случай не мога да кажа, че се губи  усещането, че е концерт или че ДМ се крият зад ефекти. Публиката е също много дива, жалко че рядко става обект на внимание от камерите – но това е въпрос на вкус, някои харесват концерти, където често е показвана екзалтацията на феновете, а други – където всичко е съсредоточено основно върху изпълнението.

И все пак има не малко минуси – ефектите понякога идват не особено на място, като например при Suffer Well и Macro, които според мен са отразени по не особено приятен начин. Сценичното поведение на Дейв не е нито по-добро, нито по-лошо от очакваното – по-скоро става вече  клиширано. Само по себе си изпълнението му в Милано е чудесно, но дали вече не става малко като актьор играещ една и също роля отново и отново? Разбирам, че цялата група се стреми да бъде перфектна и професионална, но някакси няма много спонтанност. А мохиканското чудо на главата на Мартин ми напомня за една песен на Beck. Включването на Just Can't Get Enough не мога да го разбера, следващия път защо не направят кавър на YMCA на Village People?

Но като цяло съм доволен. Има не малко изключително силни моменти – Policy Of Truth, Precious, Walking In My Shoes, Home, The Sinner In Me, I Feel You, Shake The Disease, завръщането на Everything Counts, Never Let Me Down Again (разбира се), Goodnight Lovers (да, обожавам тази песен и не ме е срам да си го призная Плезене) и други.

По всяка вероятно всичко изглежда по-добре в DVD качество, като вероятно ще си купя концерта, не мога да кажа, че съм разочарован, поне след първо гледане.
Последна редакция: 28 Септември 2006 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

pjt
Кукла
Публикации: 37

Профил
Отговори #34: 28 Септември 2006

Реших и аз да изкажа своето мнение! Трябва да призная, че съм по-скоро разочарован от видяното! Режисурата на моменти ми напомни курсовата ми работа навремето по Мултимедия, където имахме задание за 3мин видео с използване на максимално много ефекти с цел демонстрация на завидни умения  Побъркан
Blue Leach определено се е взел много насериозно и се съмнявам да е бил запознат въобще с творчеството на групата в детайли. Също така имам съмнения, че си е направил труда да изгледа шедьоврите Devotional и One night in Paris поне да пооткрадне нещо  Ухилен
Със сигурност подхода му на снимане е много по-подходящ за концерт на Планета ТВ отколкото на Depeche. Сигурен съм, че ако Митьо Пайнера изгледа това dvd догодина режисьорчето ще е е нает и ще има възможност да направи чудеса със силикона на певачките Ухилен

И все пак разбира се има и приятни моменти. Колкото и да е безхаберен режисьора нормално е от 50 ефекта по случайност да оцели мястото на 2 или 3  Ухилен

За мен интересните неща бяха тези, които не съм виждал и откровено ме изненадаха приятно, като както каза Кирето101 Dave по време на Home, a и не очаквах да пее и на Macro. Също така ми допадна изпълнението и на толкова емблематичната песен I want it all.

В заключение бих искал да отбележа, че коментирам основно режисурата, а не съдържанието на dvd-то, от което съм много доволен. Иначе смятам, че който и да снима и да монтира нашите хора винаги ще са на ниво и ще са номер 1!  Одобрение

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #35: 29 Септември 2006

Такаааа... ето, че и аз изгледах концерта от Милано и ми дойде реда да се изкажа... Доволен

В разрез с повечето споделени до този момент мнения, ще кажа, че аз съм възхитена от този филм (мисля, че филм е точната дума)... изобщо не очаквах такова нещо, още повече, след като прочетох мненията изказани до сега в темата ...

Мисля, че филма е невероятно добре направен и е доста въздействащ ... ефектите са много, но според мен, точно това го отличава от предходните официално издадени концерти... само веднъж съм го гледала и мога да споделя няколко особени моменти, които ме впечетлиха на първо гледане... очарова ме публиката на изпълнението на Home.... ефектите на финала на The Sinner In Me просто ме зашеметиха - винаги съм си представяла така евентуалния клип на това парче... просто невероятно... жалко, че го нямаше в нашия сет... Macro - великолепно изпълнение...

... към края на  Enjoy The Silence  отново ме побиха тръпки, а в началото на  Never Let Me Down Again се разтреперих... към края пък, откровено си ревях.... и осъзнах, че се чувствам все едно съм на концерта... публиката се вижда точно толкова, колкото я виждах и по концертите... хаотичното движение на камерите беше точно като зомбирания ми поглед по концертите - опитвах се да видя всички по сцената ... да запечатам всичко, което се случва там ... и ако това е била целта на режисьора - да ме направи част от публиката в Милано.... ооо успя... аз бях в Милано....

... поради всички тези причини, мисля че DVD-то ще е уникално... и ДА, ще си го купя, защото ще си заслужава и последната стотинка... Одобрение

Разкошен филм... невероятно съм доволна... спирам да се повтарям и отивам да го гледам пак... Намигване

See what I see!
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
Отговори #36: 30 Септември 2006

Тъкмо го изгледах!
Ами... Нямам думи! Хареса ми, хареса ми самия концерт, публиката, Depeche естествено. Останах с мнение Blue Leach малко се  престарал(или недостарал). Опитал се е да направи нещо по- модерно, с по- добра динамика, което да се хареса привлече вниманието и на по- младите- е мисля, че е успял донякъде. Кадрите с мрежата, кадрите, които хващат Дейв и Мартин в профил едновременно и др. са там за да създадат впечатление, че това не е просто един Филм, а те пренасят вътре в залата и концерта изглежда така заснет, все едно някой от страни ги наблюдава. Не се е получило на 100%, но целта е ясна. Усмивка
Единствено това, че залата, малката сцена и близките бързо сменящи се кадри създават един ненужен "задух"...поне в началото.

Харесаха ми много Walking in My Shoes, Never Let Me Down Again, Everything Counts и Goodnight Lovers- особено накрая, когато Мартин  малко се превзе и след това Дейв очуден го целуна по бузата. Пощурял Плезене Беше много красиво! Намигване

Сега ще го изгледам отново. Усмивка
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #37: 30 Септември 2006

... гледам аз концерта два пъти и непрекъснато усещам, че нещо важно липсва... и чак сега на третия път разбрах.... 'ми те не са изпяли In Your Room в Милано  Шок.... ужас... горките хора... голяма загуба за Миланската публика... Объркан

... и отново в разрез на изказаните до момента мнения, ще кажа че режисьорското изпълнение на I Feel You особено ми хареса... наистина прилича повече на клип, от колкото на концерт, но пък е интересно... Одобрение

... и все пак режисьорските решения за  The Sinner In Me ми допадат най много от целия концерт... Доволен

See what I see!
Julian
Някой
Публикации: 18

Профил WWW
Отговори #38: 30 Септември 2006

Здравейте,
Случайно на някого да му е попаднало това DVD за сваляне от Internet някъде?

Благодаря Ви предварително.

Vote for my Depeche Mode - Peace Remix @ Beatportal if you like it
Click
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #39: 30 Септември 2006

Здравейте,

Тук е забранено публикуването на линкове към официални издадания. Но тъй като DVD-то е изтекло би трябвало да го има навсякъде където по принцип може да се получи нелегално теглене на музика.

Julian
Някой
Публикации: 18

Профил WWW
Отговори #40: 30 Септември 2006

Здравейте,

Тук е забранено публикуването на линкове към официални издадания. Но тъй като DVD-то е изтекло би трябвало да го има навсякъде където по принцип може да се получи нелегално теглене на музика.

Съжалявам за въпроса, не се бях запознал с правилата. Благодаря за отговора, и да се надяваме, че ще успея да го намеря. Усмивка

Vote for my Depeche Mode - Peace Remix @ Beatportal if you like it
Click
fallen star
Опасен
**
Публикации: 213

Профил WWW
Отговори #41: 30 Септември 2006

Винаги се опитвам да съм безпристрастна,когато гледам нещо ново на Депеш,но мисля,че не успявам,така че DVD-то на мен ми харесва.Наистина ефектите са малко в повече,но това го прави по-различно от всичко,което сме гледали досега.Много ми харесаха Macro и I Want It All,песни които досега не можеха да ме впечатлят особенно,но сега гледам на тях по различен начин.
Home и цялата светлина струяща около Мартин...Дейв зад сцената...публиката стремяща се да е колкото може по-близо...  усмивката на Мартин...  УсмивкаЕмоците предадени от сцената са реални и неподправени и създават усещането за нещо истински живо.
И най-накрая пет песни на Мартин,какво повече можем да искаме?!! Намигване Доволен

And all the other voices sing
Change your mind
You're always wrong...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #42: 30 Септември 2006

... гледам аз концерта два пъти и непрекъснато усещам, че нещо важно липсва... и чак сега на третия път разбрах.... 'ми те не са изпяли In Your Room в Милано  Шок.... ужас... горките хора... голяма загуба за Миланската публика... Объркан

Както казва Ник Роудс, който ще видим зад синтезаторите на Дюран Дюран на 20-ти октомври, никога на един концерт не трябва да се изпълняват всички любими песни, винаги трябва да има някакво напрежение и очакване.

Иначе след като гледах концертът няколко пъти, два от които пълни, наистина мога да заявя, че съм доволен от видяното като цяло. Донякъде може и да се каже, че и групата е напипала някаква вярна формула за доброто изпълнение на живо - Дейв е доста по-уверен като фронтмен от периода на 101, не се чудиш дали няма да припадне или да получи гърч гледайки Devotional и Touring The Angel е поне според мен по-енергичен от One Night In Paris, а и...просто имаш чувството, че тази група няма начин да се разпадне, спре да съществува, залезе или нещо такова  Усмивка

yty
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #43: 01 Октомври 2006

Тъй, гладах и аз най-накрая концерта.
Страхотно! Не мога да коментирам кой знае колко начина на заснимане, но мисля че не са прекалили с ефектите хич даже. харесва ми.
Любимите ми моменти определено са изпълнението на Macro, и как Дейв го играеше беквокал на Мартин, някакси много лично и мило изпълнение. На Home беше много яко как Дейв се кефеше зад сцената и дзинзирикаше с тая кърпа около врата. И после как се правеше на тореадор с хавлиената кърпа дето се бърше с нея...хахах.
Personal Jesus беше нищо в сравнение с изпълнението му в София. Въобще го нямаше този енергиен заряд, един кръст не видях мамка му:) Но там пък много ме накефи един момент, когато даваха екраните Дейв беше с гръб,  публиката беше пред него и по време на паузите - абсолютен мрак и само той, а когато пееше Ritch out and touch faith изведнъж публиката се осветяваше Дейв разперваше ръце, а те двигаха юмруци към небето...велико, велико. Не на последно място най-ме впечатли изпълнението на Enjoy the silence където най-накрая се разбра че има публика  на тоя концерт, та се събуди и тя, а Ицака как избухна въобще няма да коментирам. Абсолютен пич.
И Дейв се скъса да се фръцка... Пощурял Абе концерта е супер:) Кефи отвсякъде!
Yeah, that's right! Thank you!
Последна редакция: 01 Октомври 2006 от yty
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #44: 03 Октомври 2006

След всички ваши коментари и аз не успях да устоя на изкушението да изгледам концерта още преди да съм си купила DVD-то. Ангелче

След първото гледане,бих казала,че съм много доволна! Одобрение Може би малко се поразглезихме покрай това турне с всички тези концерти,които имахме възможност да изгледаме-live или на запис,та си мисля,че това е една от причините да не дооценяваме този концертен филм. Тъжен Все пак качеството не може да се сравни с това от любителските записи.На мен например много ми липсваха по-близките сцени на групата и изобщо по-професионалният начин на заснемане.Ето,че сега получих всичко това! Пощурял
Да,съгласна съм,че филмът има и доста минуси.За мен най-дразнеща беше черно-бялата визия на много места-в цялата Shake The Disease например не видях нито един цветен момент,което според мен само ощетява филма. Ядосан Ефектите обаче не са чак толкова много,нито пък ги намирам за дразнещи.Цветовата гама с преобладаващо жълто и зелено,избрана от режисьора ми допада.
Страшно ми хареса съвместното изпълнение на Дейв и Мартин на Macro,великолепен дует направиха! Очиврът Друг любим момент е,когато Дейв протяга ръката си към публиката по време на Behind The Wheel,традиционната симпатична усмивка на Мартин след представянето му от Дейв като-"The Man With The Wings" по време на Enjoy The Silence,Walking In My Shoes,дори и забавното изпълнение на Just Can't Get Enough Ухилен.На мен лично много ми липсваше изпълнението на Photographic,за съжаление отсъстваща в тази част от турнето,но пък достатъчно й се порадвахме в София и Истанбул.
Публиката в Милано наистина изглежда доста вяла,но и сигурно е било умишлено частичного й заглушаване,все пак това не е любителски запис. Ангелче Към края на някои песни обаче се чуват достатъчно силни възгласи. Намигване

Непременно ще си взема DVD-то,което при всички положения ще включва и още много интригуващи материали...

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.