DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Печат  
Автор Тема: Кой какво каза по време на концерта?  (Прочетена 41415 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #60: 28 Юли 2006

оги,

естествено, че ние сме късметлии да имаме красива страна, море и планина. що се отнася за чужденците идващи в българия, обикновено ако те идват сами почти няма вариант да останат очаровани от държавата ни. ето и причините:

*гигантски дупки, в които колата ти може да изчезне и то говорим за столицата и големите градове, както и за основни пътни артерии

*лоша маркировка на пътищата.

*джунглата от панели, която представлява почти всеки един град. дори в столижата ни в центъра има места, където къщите са толкова стари, увехтяли и порутени.

*боклука и мръсотията, които се виждат навсякъде, дори и в националните ни паркове, да не говорим за градовете. хората така и не се научиха да използват кошчетата за боклук, виждал съм случаи хора да си изхвърлят боклука през балкона.

*едва ли са много европейските столици, в които можеш да видиш каручки с коне да препускат смело из центъра.

*ниско ниво на обслужване. а също така това, че почти всеки българин говори свободно английски е някакъв мит.

*двоен стандарт - нещо което е абсолютно нелегално - цени за българи и чужденци.

*почти на всеки чужденец му се случва нещо негативно, което запомня от българия.

*липса на туристическа информация. сега като се замислих, не знам дали софия има туристически информационен център.

ами мисля,е дотук изброените стигат и няма смисъл да се използват други примери.

ето и обратната страна на медала:

*безумно ниски цени. пиршество за бохемите. няма да е много далече деня, когато ще навлязат евтините полети и през уикендите ще се напълним с чужденци идваи да поркат на корем, просто защото им е по евтино да хванат самолета и да се натряскат зверски тук, отколкото в собствената им държава.

*красива природа и забележителности. море, планина, минерални извори, центровете на градовете си ги бива.

*много добри ресторанти, стига да знаеш кои са.

*климатът ни също си го бива

*история и традиции

ако чужденецът идва с организирана екскурзия или пък някой знае какво точно да му покаже, то несъмнено нашата страна ще остави един много хубав спомен у него, защото ние наистина има какво да се покаже. там е работата, че в други страни туристическите забележителности и относно информацията относно страната като цяло е много достъпна, докато при нас не е така, а трябвеа да бъде.

...а сега да се върна към темата, щото ще се карат модераторите.
някой изкопа ли NLMDA от София?

Последна редакция: 30 Юли 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #61: 30 Юли 2006

http://www.youtube.com/watch?v=ClFpyxZeOYM&mode=related&search=

Ето ти един NLMDA от миналото, Мао.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #62: 31 Юли 2006

пуснете си краят на Photographic. точно когато свършва шесента Дейв казва няколко неща, които ама изобщо не мога да разбера. това, което чувам е нещо като: Interesting, след, което следва смях и след това казва нещо, на което не разбирам началото, но после чувам: from Rob and Doug traveled all the way from Basildon...We love you guys и след това още нещо, от което нищо не разбирам.

Това We love you guys може и да се отнася за гореспоменатите Rob and Doug, a не за българската публика конкретно.

айде включвайте се вие по темата, че се ядосвам, че не мохга да разбера какво точно казва. даже ми се струва, че каза повече неща но са отрязани от записа.
Последна редакция: 02 Август 2006 от maomode

La tête dans les nuages
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #63: 01 Август 2006

ох, ще се окаже, че това we love you guys не е за нас  Тъжен

100 пъти го преслушах. Това в началото е Interesting последван смях и то от Мартин според мен. За улеснение го преслушах на Аtomix за да му задам Pitch и Loop, и пак го преслушах. Мисля казва: Аnonymous Rob and Doug traveled all the way from Basildon...We love you guys. Real for you - tourists

Въпреки това съм сигурен, че и нас залюбиха Намигване

Good Evening, Sofiaaa!
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #64: 01 Август 2006

100 пъти го преслушах. Това в началото е Interesting последван смях и то от Мартин според мен. За улеснение го преслушах на Аtomix за да му задам Pitch и Loop, и пак го преслушах. Мисля казва: Аnonymous Rob and Doug traveled all the way from Basildon...We love you guys. Real for you - tourists

Кире, съгласна съм с теб. И аз днес цял ден слушам БГ концерта и особено наблегнах на тази част, защото ми беше интересно какво точно казва Дейв. Според мен казва "With Us Are Rob and Doug, travelled all the way from Basildon", така че това "We love you guys" си се отнася за тях. А това, че и нас ни залюбиха си е неоспорим факт.  Доволен
Последна редакция: 03 Август 2006 от maya_v

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #65: 02 Август 2006

"We love you, guys" със сигурност се отнася за Роб и Дъг. И аз се пулих маса време пред колонките на комп'а, но не мога да чуя със сигурност какво казва...накрая чувам невероятното "will free tourists", което както има логика, така и няма...
По-важното мисля е, 4е ни зал9биха и нас... и накрая на концерта Дейв казва: "We'll see you next time. Thank you very much. Good night!!!!" и съм сигуна, 4е ще спазят обещанието си и ще ги видим next time!!!! Когато и да е това....

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #66: 02 Август 2006

Това We love you guys може и да се отнася за гореспоменатите Rob and Doug, a не за с българската публика конкретно.

Е, да наистина така излиза. Въпреки че аз не предполагах че цитира имена, докато не прочетох поста ти. Но сега, колкото повече го слушам, се убеждавам, че наистина става въпрос за имената Роб и Дъг...

Но "Real for you - tourists" не ми звучи. За съжаление, нямам друго предложение ...

jump out of time
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #67: 03 Август 2006

Днес слушахме пасажа с Роб и Дъг доста време и накрая Миряна чу:
Hello mister Rob and Dug, travelled all the way from Basildon. We love you guys, real for you (free) tourists.

Поразрових се доста из Google за да намеря кои са тези двама туристи от Базилдън, но засега удрям на камък, ако някой иска да се включи в търсенето, добре е дошъл. Има два варианта, тъй като едва ли са случайни туристи, които Дейв поздравява от сцената...тоест или са били на голяма част от концертите на групата и вече се познават или са приятели от миналото, когато са живели в Базилдън...и в двата случая ми е любопитно да разбера за какво става въпрос, а защо не, ако ги открием да си поговорим с тях, може да научим някои интересни неща за групата...след като свърши турнето май си създавам занимания, но пък може да излезе нещо интересно. Усмивка
Lu
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #68: 03 Август 2006

Въпреки лудостта, която ме беше обхванала на концерта в Истанбул, съм почти 100% сигурна, че след Photographic, Дейв отново каза подобно изречение. Но там го чух като "We've travelled long way from Basildon", което ми се видя доста смислено имайки предвид, че това това е една от първите им песни.

Но в София наистина се намесват някакви Роб и Дъг  Ядосан Как исках Love U guys да бъде за нас...

Някой има ли спомени в Турция какво е чул след тази песен?

I saw something in your eyes
I wanted it for myself
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #69: 03 Август 2006

А възможно ли е господата Роб и Дъг, да са някакви стари "бойни другари" от Базилдън, които имат някакво участие при записа на Photographic... все пак едва ли е случайно, че Дейв ги поздравява именно преди това парче... Тъжен Тъжен Млъкнал

... довечера ще разцъкам "Голата Истина"... може там да е споменато нещо по въпроса... даже имам някакви такива смътни спомени... ще чекна и ще докладвам ... Одобрение Намигване

See what I see!
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #70: 03 Август 2006

котке,
не преди, а след  Photographic, точно преди NLMDA. Това имах предвид като казах, че на NLMDA Дейв кава доста неща, които не разбрах на концерта. Би било хубаво някой нейтив спийкър да го преслуша,щото ние едва ли ще се справим.

Кириле, мисля, че не е това., което Миряна е чула.

след още 10 слушания ето и финалната ми версия:
Interesting...смях като, че ли на Мартин...нещо което не разбирам, но ясно се чува преди Rob and Doug думата from. и след това travelled all the way from Basildon
real for you (free) tourists.- и това според мен не е това, което казва, защото няма смисъл просто, но не мога да чуя ясно какво точно казва.

Роб и Дъг като нищо мже да са им познати от едно време и да са знаели, че те са там, а честно да си кажа според мен те през целият концерт са били в бекстейджа, защото имам спомен, че когато дейв казваше това се обърна назад и настрани към бекстейджа. спомням си ясно, че си помислих, че някой може да се присъедини само за NLMDA един вид специален огст, понеже го чух това travelled all the way from и си помислих, че ще има изненада.
Последна редакция: 03 Август 2006 от maomode

La tête dans les nuages
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #71: 03 Август 2006

... довечера ще разцъкам "Голата Истина"... може там да е споменато нещо по въпроса... даже имам някакви такива смътни спомени... ще чекна и ще докладвам ... Одобрение Намигване

Хм,в "Голата Истина" се споменава на доста места някакъв приятел от детските години на Анди и Мартин-Робърт Марлоу,та има някаква възможност той да е въпросния "Роб",а за "Дъг" не се сещам кой може да е Объркан Тъжен.Макар че много ме съмнява Робърт Марлоу да се е вдигнал да пътува заедно с групата,особено пък на Софийския концерт да е присъствал.Доколкото разбрах от книгата,откак DM са добили по-голяма популярност дружбата им с въпросния приятел е поохладняла,но пък знае ли човек... Объркан

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Mr.Noone
Господар
*
Публикации: 168

Профил
Отговори #72: 03 Август 2006

Тоя Роб Марлоу го открих и аз, но дотам. Нещо не се връзва, а и тоя Дъг никакъв го няма. Ще продължа да ровя де.
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #73: 03 Август 2006

съвсем нормално е  да не откривате нищо за тях, те може да са просто приятели, но пак казвам мисля, че двамата не са били в публиката, ами отстрани на сцената и са си гледали целият концерт зад кулисите.
Последна редакция: 03 Август 2006 от maomode

La tête dans les nuages
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #74: 03 Август 2006

....Макар че много ме съмнява Робърт Марлоу да се е вдигнал да пътува заедно с групата,особено пък на Софийския концерт да е присъствал.

... Роузи, аз по-скоро имах в предвид, че Дейв визира някакво духовно присъствие на въпросните господа... в смисъл, че ако наистина имат нещо общо със записването на Photographic, те по някакъв начин се превръщат в (free) tourists на това турне, с всяко изпълнение на песента ... Объркан... знам ли аз, просто разсъждавам!!! Намигване

Мао,
... да не издребняваме сега... преди ли, след ли... нека просто кажем някъде около Photographic  Намигване

See what I see!
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.