DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 4 5 [6]
  Печат  
Автор Тема: За зодиите  (Прочетена 30586 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #75: 30 Август 2006

Попаднах на един BG сайт за зодиите -мисля ,че тези които ги вълнува ще им бъде интересно в него.
http://www.astroto.com/
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
Отговори #76: 03 Октомври 2006

Най-после мога и аз да се включа по темата...
Dearrose е дала подробни обяснения на основните понятия в астрологията,за това няма да се впускам в подробности.
Ако някой се интересува,може да ми изпрати като ЛС рождените си дата и година,на базата на които може да се определи в кой знак се е намирала Луната в момента на вашето раждане.Всички знаем нейното влияние не само върху хората и живота на Земята въобще,така че мисля,че поне на някои  от вас ще им бъде интересно да разберат по какъв начин тя участва в предопределянето на характера,наклонностите и изявите ни.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #77: 05 Октомври 2006

А върху мен луната направо се вихри като се вземе впредвид, че съм рак с десцендент рак, при това "нощна птица"
- демек по пълнолуние напримеробичам да се разхождам сам из парковете.

потребителите тук, като гледам са родени предимно наесен.
  Що деви, скорпиони и стрелци... 
...все пак по-добре като че ли да ме "ужилят" или "оцелят", отколкото да ме избухат едно хубаво с рогата  Зъл
   Малко сме нежните рачешки души. "Игриви ангелчета"-рожби на луната, страстни колекционери и домошари.

for all the right reasons
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #78: 05 Октомври 2006

- демек по пълнолуние напримеробичам да се разхождам сам из парковете.Малко сме нежните рачешки души. "Игриви ангелчета"-рожби на луната, страстни колекционери и домошари.
Като цяло не вярвам много в хороскопи.Или поне не на тези, които са във вестниците и списанията.Но смятам, че има неща, в които астрологията може да бъде изумяващо точна.
Та, като едно "игриво ангелче" ще трябва и аз да се постарая, та да отсрамим нашето малцинство тука.Че верно що деви, рибоци и скорпиони са се навъдили наоколо и душат ли душат.Направо ти дишат във врата.   Бияч
Но мисля, че наистина тези черти и странности на характера са адски типични за хората от зодия рак: домошари, емоционални, спонтанни, любвеобилни, идеалисти.А колкото до нощните разходки - и на мен са ми една от страстите.Така, че може да се комбинираме в Плевен една рачешка група и да направим сборна нощна разходчица.  Ухилен
А си мислех също и се чудех.Колко е важен асцендентът?Например моят е близнак.Чувала съм, че се проявява след 30-тата годишнина...Объркан

'Heaven ain't far from where we are '
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #79: 05 Октомври 2006

Абе "романтици" е като че ли най-точното ни определение.

playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #80: 05 Октомври 2006

По принцип това не го чувам за първи път.Но аз съм голямо изключение в случая значи.Защото мен при романтичните, нежни души хич не ме търсете.  Ухилен Но мисля, че някой компетентен като dearrose може да каже нещо повече по темата!

'Heaven ain't far from where we are '
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #81: 05 Октомври 2006

По принцип това не го чувам за първи път.Но аз съм голямо изключение в случая значи.Защото мен при романтичните, нежни души хич не ме търсете.  Ухилен Но мисля, че някой компетентен като dearrose може да каже нещо повече по темата!

Ха-ха! Ухилен Моята компетентност се изчерпва до прочетеното в няколкото астрологични книги,които имам,така че не съм астролог от световна величина. Ангелче Пък и вярвам,че MaoriGirl може също да напише доста по темата,освен това първа спомена темата за луната и нейното влияние. Намигване
Аз пък после обещавам да ви напиша няколко думи за кармичните хороскопи и свързаните с тях Северен (Глава на дракона) и Южен възел (Опашка на дракона)! Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
yty
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #82: 05 Октомври 2006

Колко е важен асцендентът?....
хахаха, никак е важен споко Готин
Аз почти нищо не разбирам от зодии, една вярна характеристика не съм чела за мен. За хороскопите по списания и вестници въобще няма да коментирам, защото знам как ги пишат от първа ръка информейшън...разбирай гледат в тавана и..." ами какво да пиша днес за рибите (примерно), бе я Пенка от втория етаж, тя рибок беше май, пък вчера ми взе една чаша захар и не ми я върна, дай нещо кофти за тая седмица..."
вервам единствено в Сатурновите дупки...моята примерно трае между 8 и 9 месеца в зависимост от това дали годината е високосна или не Шок
 Ухилен Ухилен Ухилен
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #83: 05 Октомври 2006

Аз пък после обещавам да ви напиша няколко думи за кармичните хороскопи и свързаните с тях Северен (Глава на дракона) и Южен възел (Опашка на дракона)! Одобрение

Роузи, моля те има си специална тема за кармата. Така че щом става въпрос за нещо свързано с кармата, та било то и хороскоп, мисля там ще приляга най-добре.  Ухилен Ухилен Ухилен

Good Evening, Sofiaaa!
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #84: 06 Октомври 2006

Колко е важен асцендентът?....
   Аз доскоро не обръщах внимание на асцендента, ама то си е фактор.
Аз например съм с асцендент козирог- това било маската, която съм си слагал. А като съм си я свалял съм в десцендента си. Това последното е разположеното точно обратно на асцендента в зодиакалния кръг. Например на асцендент стрелец съответства десцендент близнаци.
   Тоест независимо каква зодия си ако по часа на раждане ти се пада асцендент Стрелец - жив, инициативен, обичащ предизвикателствата и често ироничен, то в останалото време, например насаме или не знам кога се оприличаваш на Близнаци - вечно изчакващ, нерешителен, но тактичен.
    Моят асцендент се оказва Козирог. Именно това е и причината да не действам на пръв поглед като Рак. А именно като цяло съм инициативен, свръхактивен, вечно излагащ мнението си, със суперсамомнение и други черти на Ботевата и последна в годината зодия. Това сиреч ми и нещо като маска.
    Обаче насреща на козирога, зодия, с която добре се разбирам и копирам, стои именно рака. Така че като отстъпвам в десцендент съм си пак добрия стар рак. Все ходя настрана, па надругата, пък се въртя, после изведнъж отстъпвам и накрая може и да се хвърля напред изневиделица. Ходи че ме разбери - на мен не ми е лесно.

С две думи, има истина в тази работа с асцендентите. Не съм съгласен само с термина"маска". Звучи ми някак повърхностно.
  Наистина не е основното, равно на зодиакалния знак, но пък не е и нещо толкова "презряно" като някаква си лъжовна маска. Може пък при мен само да е така - сливане с маската.

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #85: 06 Октомври 2006

Роузи, моля те има си специална тема за кармата. Така че щом става въпрос за нещо свързано с кармата, та било то и хороскоп, мисля там ще приляга най-добре.  Ухилен Ухилен Ухилен

Кире,ще взема да постна по-обща информация за Лунните възли Намигване,а пък форумската карма сме я бистрили толкова много в темата,че не знам какво още може да се добави. Ухилен
Та след подробните разяснения по темата Асцендент/Десцендент(мисля,че вече всички са наясно за значението им Ангелче),ето и малка част от въведението в т. нар. Кармична астрология:

Възлите на Луната не са планети, а са пресечните точки на орбитата на Луната около Земята със земната орбита около Слънцето. Северният е възходящият възел (най- близката до Северния полюс точка), а Южният възел е низходящият възел (най- близката до Южния полюс точка). Те винаги се намират на разстояние 180 градуса помежду си. Позицията на Южния възел обрисува онези черти от нашия характер, които са били прекалено развити по време на миналите ни прераждания и обикновено вземат надмощие в нашия характер и в този живот и пречат на равновесието ни (това са качествета, от които трябва да се откажем). Когато предприемаме различни действия, без да осъзнаваме това, ние обикновено действаме според предопределената позиция от южния възел, защото сме свекнали да постъпваме по този начин, който е в наша полза. Но в този живот нашият опит ни показва, че подходът към различните ситуации от подобна позиция не дава резултати.
Северният е противоположен на Южния.Той е бъдещето. Но не това бъдеще, което ни е "предначартано" а по-скоро това, което сами трябва да изградим, със собствени съзнателни усилия. Когато това се случи, човек изличава своята карма, плаща си задълженията, осъществява целта си.
В астрологията Луната управлява нашите чувства, настроения, зависимост, несигурност, чувство за принадлежност- тя управлява нашия емоционален живот и определя представата ни за самите нас, това е начинът, по който инстинктивно се възприемаме, независимо от онова, което показваме.Като следваме напътствията на Луната и по този начин възвърнем равновесието в нашия емоционален живот, ние изминаваме дълъг път в посока към успокояване на вътрешния стрес и възвръщане на самоувереността в личния си живот.
Местоположението на Северния и Южен лунен възел се определя чрез специални таблици.

За интересуващите се-ето тук има по-подробни разяснения и конкретни тълкувания. Одобрение

dearrose
Висш Любовник
*

Профил WWW
Отговори #86: 13 Октомври 2006

След като разгледахме някои основни аспекти от хороскопа на Мартин,сега е ред и на Дейв! УхиленТук са поместили един учудващо подробен негов хороскоп.Не знам как са научили часа му на раждане,но са определили,че асцендентът му е в Овен Зъл (нещо,за което винаги съм се чудила,дано информацията да е вярна).

И за финал-една схема,разкриваща кои части от тялото управлява всяка една зодия Намигване:

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* 461px-Anatomical_Man.jpg (112.52 KB, 461x599 - видяно 384 пъти.)

Страници: 1 ... 4 5 [6]
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.