DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  
Автор Тема: Детство мое...  (Прочетена 19932 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #15: 07 Септември 2006

Седморката на Блейк... и всички големи от блока ходеха с едни пластмасови, облепени в черно тиксо "оръжия на нашествениците", дето ако ги включат на много висока степен "убиват".

А по време на третия филм на "Октопод" бях втори клас. Тогава, докато 90 % от момчетата искаха да са инспектор Корадо Катани, аз единствен си падах по М А Ф И Я Т А.   Зъл Аз бях Тано Кариди и си зализвах косата назад с вода всяко едно междучасие и после гледах с леденостуден поглед  и застинала физиономия.  Готин
 Никой не ми обръщаше внимание, до една серия, в която бодигарда на "кукловода" Сантуцо ги опустоши с един автомат и вследствие трима-четирима от общо 34 души в класа поискаха да са Сантуцо. Аз започнах да обещавам на всеки един, че ще е той.
   И така се стигна до отпора на мафията - 5 души срещу всички останали. правехме си хартиени пищови, като на нашите пишеше мафия. Накрая "полицията" ни  изполови. Аз, обаче бях подготвен. На двата ми пищова в колана на престилката(тогава носехме сини престилки с бели якички) пишеше Полиция и ме оставиха на мира...
... ала Емилия, едно от момичетата, на което се бях доверил и показал скритите си два пищова - Мафия, в чорапите ми, ме предаде.    Плачещ  Ухилен

for all the right reasons
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #16: 23 Октомври 2006

мисля, че в тая тема сме забравили най-любимия ми детски филм, който и сега очаквам с най-голямо нетърпение(дават го по една кабелна телевизия всеки уикенд):

синьо лято

не знам защо вече не правят такива филми. странно ми е и как днешните деца или дори подрастващите ще реагират на този филм.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #17: 23 Октомври 2006

мисля, че в тая тема сме забравили най-любимия ми детски филм, който и сега очаквам с най-голямо нетърпение(дават го по една кабелна телевизия всеки уикенд):

синьо лято

не знам защо вече не правят такива филми. странно ми е и как днешните деца или дори подрастващите ще реагират на този филм.

Пощурял МАО кажи коя тази кабеларка, че умирам да го гледам. Съгласен съм, че  са ми малко в повече годинките да гледам детски сериал, но с умиление си спомням за времето, когато го излъчиха за 1-ви път. Моментално се превърна в абсолютен хит сред детската аудитория.
Не по-малко интересни дори мисля и сега са българсите детски сериали от "онова " време. Искрено съжалявам, че съвременната БГ телевизия е неспособна да създаде увлекателни сериали за деца, такива, каквито бяха за нас : "Войната на таралежите", "Васко да Гама от село Рупча", "Рицарят на бялата дама" и "Неочаквана ваканция".

Good Evening, Sofiaaa!
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #18: 23 Октомври 2006

Цитат
МАО кажи коя тази кабеларка, че умирам да го гледам.

Аз го гледам по софийския евроком. Много се зарадвах, че го повтарят, защото досега се случваше само да дадат някоя отделна серия по 101 желания или както там беше. Тито и Пираня са все още моите любимци и все така продължават да ме развеселяват. Жалко е наистина, че ве4е няма такива филмчета. От тях винаги можеш да научиш нещо и да те забавляват. Сегашните по-скоро ме плашат. Зъл

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #19: 23 Октомври 2006

Евроком Кабел - емблемката и са две букви в син цвят ЕК. Всяка събота и неделя го дават в 3 часа след обяд. честно да ти кажа сега го гледам със същият интерес, както и тогава. аз с уммиление си спомням как като играехме навънка и дойдеше време за филма и всички се връщахме вкъщи и излизахме за още игри чак след като свърши. този филм е бил много популярен и в испания естествено и след излизсането му ако не се лъжа са го давали не знам си колко години поред всяко лято, толкова е бил популярен.

съгласен съм за българските детски филми, ще добавя и "Куче в чекмедже" също, харесвам много и "С деца на море". мисля си, че днешните деца губят много, че не са гледали такива класики.

La tête dans les nuages
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #20: 23 Октомври 2006

Тъй като възобновихте темата мога да допълна и аз за онези безгрижни летни дни....
...стрелбища от които си копуваш картинки и снимки
...медени питки, които бяха само половината топнати в шоколад
...дъвки Турбо с вкус на кока-кола
...семки във хартиени фунийки, купени от някоя ромка/по-новому/
...руски апарат на който се прожектират филмчета на лента
...ролкови кънки и скейтборд
......ееее колко хубаво беше Усмивка аз също си падах повече по момчешките игри, поради простата причина, че момчетата бяха повече. Много играехме на ръбчета, народна топка/сега чак се замислям, защо аджеба се казва така!? Объркан/, фунийки ...и още толкова много магарии ...ле лее Усмивка

Angels of the Universe
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #21: 27 Октомври 2006

кеви, върнах се назад в темата и видях, че си споменала за синьо лято, това го направих и като поствах за филма но явно от недоглеждане съм изпуснал твоя пост, за което се извинявам.

медени питки хе хе - това са си меденки, то и до днес ги има и се продават по магазините. нали имаше  наскоро даже меденка любимка, от това време са и едни курабийки, на които им викат ореховки и още се продават. също така кифлите осморки.

както вече бяха спомменати: банани, портокали и мандарини се продаваха само през зимата и то през дълги периоди и се чакаше на половин часова опашка често. за тях дори имаше по едно време ограничения за колко можеш да купуваш. имаше и такива връзкари, които се уреждаха с цял кашон банани...мръсни капиталисти хе хе.
спомням си и първият път когато видях в плод-зеленчука киви. един съученик специално ми се обади да ми каже, че бил ял този плод в чужбина и сега го имало и в магазина и да бързам да си купя, че щял да свърши.

в същата категория беше и кока-колата. швепса май беше по народно питие и се намираше по-лесно.

към игрите ще прибавя; стражари и апаши, жумичка, жоменка или знам ли как е най-правилно. имаше доста футболни игри, които играехме, като например: всеки лаком,  цък-цък, 21, прехвърлянка, виенска и играта със звучното име дупе/гъзе, която завършваше със падналия отбор нареден в редица и надупен, на аут линията, а победителите от дузпата ги целеха с топката по задните части, като награда, че са победили хи хи.

неизменна част от детството ми бяха и чехословашките настолни игри на chemопlast brno. имах доста пълна колекция, включваща, футбол, няколко вида хокей, мини-голф, че дори и баскетбол.

във връзка с игрите се сещам, че в парковете имаше пазачи, които ни гонеха ако играем на тревата и надуваха свирката и носеха един шиш на който набучваха разни боклуци.

едно от любимите занимания през лятото беше да влизаш в чужди дворове и да крадеш череши, това занимание често завършваше с бягство и задължителните обвинения, че си хулиган.

друга момчешка пакост/пак малко хулиганска беше да целиш рейсове и тролеи със снежни топки.

често съм се връщал вкъщи само за да си взема филия намазана с лютеница или нещо друго и 3/4 от нея бяха изяждани от приятелите, ама и тях ги чакаше същото де.

към филмите ще прибавя и още няколко: том, дик и хариет, сериала Шогун, на всеки километър, болница на края на града.

по това време много актуален беше въпроса: кой-кого ще набие Арнолд Шварценегер или Силвестър Сталоун?
Последна редакция: 27 Октомври 2006 от MAO BOY

La tête dans les nuages
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #22: 27 Октомври 2006

днес се сетих и за една друга игра, която вече споменахме, а именно ластик, даже май, съм скачал веднъж-дваж но като цяло повече съм гледал и то интересното ставаше на по-високите нива - т.е. когато ластика се вдигаше по нависоко  Доволен.

както и да е споменах тази играе, понеже си спомням, че момичетата пееха една песен:е ма, едма есаса и на ритъма и трябаше да се прескача ластика(дали пък не го пееха докато скачаха в едни квадрати с цифри вътре, ама не май). доста по късно открих, откъде идва тази песничка, а вие знаете ли?

La tête dans les nuages
yty
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #23: 27 Октомври 2006

...понеже си спомням, че момичетата пееха една песен:е ма, едма есаса и на ритъма и трябаше да се прескача ластика(дали пък не го пееха докато скачаха в едни квадрати с цифри вътре, ама не май). доста по късно открих, откъде идва тази песничка, а вие знаете ли?
а я чуй тази:) хващаш се с една дружка за ръце и почвате да ги мятате насам-натам пеейки:
"джуба, джуба, джуба, джуба, джуба,
джуба дони-дони а,
чарли буба (и тука пляскаш с ръце Ухилен)
чарли буба,
чарли буба, буба, буба, аааааа
а чарли бе, а дони бе, аааамри, зааааамри,
...и тука почва супер бързо размяткване на въпросните крайници
ени-бени,рики-таки,
тумбарлумра сантибраки,
тео-тео шахматео, айнц-цвай-драй Ухилен
луда работа, сега като чета какво написах чак свят ми се завива:) Побъркан

Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #24: 27 Октомври 2006

в същата категория беше и кока-колата. швепса май беше по народно питие и се намираше по-лесно.
Също си спомням и за алтай и сайдер Усмивка а ако се уредяхме с кока-кола, то ни я сипваха в чаша за чай, че да не се гледа какво пиеш....ееее луда работа ей  Идиот
доста по късно открих, откъде идва тази песничка, а вие знаете ли?
Кажи от къде идва Усмивка

Angels of the Universe
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #25: 28 Октомври 2006

Аз пък Алтай и Сайдер не ги пмня, въпреки, че съм наясно.
  Аз си спомням кехлибарената напитка Етър. Пак е от този род и я пиех предимно по сватби. Веднъж погрешка изпих на екс една чаша с коняк вместо друга с Етър, която си бях сипал. Напитките имаха еднакъв цвят, но не и вкус. Очиврът

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #26: 28 Октомври 2006

Като подкарахме напитките от едно време...имаше едно недоразумение сред безалкохолните, невероятната - Лозина! Етикета беше култов с една чепка грозде и ръкописен надпис. Вкуса беше странен. Култ!
yty, ако видя деца на улицата в днешно време, да махат с крайници и да пеят:
Цитат
джуба, джуба, джуба, джуба, джуба, джуба дони-дони а,
чарли буба, чарли буба, чарли буба, буба, буба, аааааа
а чарли бе, а дони бе, аааамри, зааааамри, ени-бени,рики-таки,
тумбарлумра сантибраки, тео-тео шахматео, айнц-цвай-драй

...ще си помисля, че са на някакъв нов вид наркотик. Плезене
yty
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #27: 28 Октомври 2006

yty, ако видя деца на улицата в днешно време, да махат с крайници и да пеят:
Цитат
джуба, джуба, джуба, джуба, джуба, джуба дони-дони а,
чарли буба, чарли буба, чарли буба, буба, буба, аааааа
а чарли бе, а дони бе, аааамри, зааааамри, ени-бени,рики-таки,
тумбарлумра сантибраки, тео-тео шахматео, айнц-цвай-драй

...ще си помисля, че са на някакъв нов вид наркотик. Плезене
Ухилен ами веселичко си беше, даже помня и ръкомаханията Побъркан
като заговорихме за напитки...къде остана БОМБА-та бе хора, е т'ва е култ Одобрение в стъклени чаши и ледено студена, чак мозъка ти замръзва, от бързане да я гаврътнеш и да забегнеш пак на площадката;-)
А иначе си спомням как цялата женска част от нашия род сядаше пред телевизора и гледаше Кашпировски докато броеше зомбирано Идиот
И робинята Изаура, чак татко беше записал на касетофона музиката с която почваше серила:) Мания. Ехххх Лиьонсиооооо, що беше толкоз лош Намигване
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #28: 28 Октомври 2006

Също си спомням и за алтай и сайдер Усмивка

Сайдерът и лимонадата си бяха класика и прекрасен заместител по времето, когато бяха спряли Кока-Кола-та и Пепси, защото ги бяха обявили за вредни Шок, сигурно си спомняте този период.
Сред любимите ми лакомства бяха едни гъбки, които се продаваха по няколко в кутия и бяха направени от вафли и шоколад, а отвътре имаха крем. Плезене Напоследък ги бях открила в един магазин, но с голямо съжаление установих, че вкусът им изобщо не е същият като на едновремешните, много жалко. Тъжен Шоколадите "Кума Лиса" също бяха сред класиките за подарък при добро поведение, а тортите със зайчета и къщички чакахме с нетърпение преди всеки рожден ден. Очиврът Тогава го нямаше днешното изобилие от торти с най-различно оформление (вкл. и фототорти).
Спомням си с носталгия и събирането на салфетки, ароматични албумчета (с другите деца се събирахме да разменяме, като имаше особено ценни и редки картинки, които се разменяха за 3 от обикновените Идиот ), картинки от дъвки (веднъж едно съседче нещо се беше обидило и си изхвърли цялата огромна колекция в контейнера за смет пред блока, с което провокира жестока битка и упорито ровене от всички деца ,които бяхме свидетели на случката  Побъркан Ухилен).
Имаше и едни уникални дъвки Shock, които имаха толкова кисел вкус, че моментално предизвикваха сълзи в очите и по едно време, ако не се лъжа, също ги спряха от производство, защото разрушавали емайла на зъбите и влияели зле на храносмилането. Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #29: 29 Октомври 2006

ето и откъде според мен идва песничката за ластика: ема ес са са, ес са са пи пи я, поне така аз я чувах.

M I S S I S S I P P I

La tête dans les nuages
Страници: 1 [2] 3 4  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.