DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: Internet пазаруване  (Прочетена 7471 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Aleksandrovster
Новинар
Публикации: 355

Профил
08 Септември 2006

Пазарувате ли музика от интернет, и ако да- защо?
Аз лично съм си поръчал неща, но все още ги чакам(дано не още дълго).
За мен това е един лесен и в някой случай евтин вариянт, стига да знаеш от къде да поръчаш Одобрение (и в кой свят да живееш).
И все пак най- големия риск на подобни поръчки е възможността да не получите нищо. Объркан Ядосан Плачещ Какво правите в такива ситуации?

П.П.
Някой поръчвал ли е от CDUniverse.com?
DMUltra, MuteShop= 10 паунда(28.78лв)
DMUltra, CdUniverse= 10 долара(15.53лв)

Обърнати валутите в лева, разликата е голяма. Объркан
Herbstwerk
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #1: 08 Септември 2006

аз съм си купувал книги от amazon.com и  .de
няма вариант да не получиш нищо  Намигване
имах една объркана поръчка обаче и от немския амазон се забави пратката с 10на дена
за дискове мисля, че е същото - то само дискове и книги можеш да си кууваш от там, ако си в България  Намигване
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #2: 08 Септември 2006

Проблема с online пазаруването има две-три главни звена, които куцат адски много.

Кредитна система и избщо начините на разплащане у нас. Не знам кой има кредитка карта и/или кой може да си позволи да пише чекове, но това със сигурност не са хора с по 150-200лв доходи на месец. С други думи едни от най-големите консуматори на музика - студенти и ученици, нямат никаква възможност за подобни неща.
В България доколкото съм запознат се изисква дадена сума по сметката, а не просто запис от кредитната история.

Обикновено в такъв случай се молят приятели, които живеят в развити държави.

Множество магазини не пращат всеки ден неща до България и примерно поръчан диск за 15 евро, може да излезне 50 с доставката до България. Има магазини, които изобщо не изпращат продукти до България.

И накрая любимите ми Български пощи!
Те, по принцип бавят поръчките с още 10-15 дни. Не знам защо... сигурно за да си изпият кафето. Половината от пакетите пристигат отворени, ако не са препоръчани, а някой дори пристигат и на погрешен адрес, макар и да е написан печатно и четливо. С други думи или ще ви объркат номера на блока или улицата, но има вероятност да не си получите половината неща. Вторият вариант е да го изгубят в самата поща. Това е велико... в смисъл... чакаш 10 часа, за да ти намерят колета, а накрая ти казват, че всъщност го няма.
Отделно, пратки на 2кг се получават от друг отдел на пощата, който много често не ви е в района.

Изобщо има много недостатъци. Дано някой ден да се оправят... Предполагам, че това ще сложи край на спекулациите от страна на вносители и магазини.
Последна редакция: 08 Септември 2006 от Recoil
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #3: 08 Септември 2006

Нямам кредитна карта, но въпреки това съм си поръчвала няколко диска (някои от които е невъзможно да се намерят в България), американско издание, чрез интернет и ми ги носят на вратата по куриер с наложен платеж - така със сигурност знам, че не плащам напразно, а и е много по-удобно, отколкото да ходя до пощата или където и да е. Смятам, че като цяло този начин е най-добрият, но друг е въпросът, че рядко може да си поръчаш нещо така.
Herbstwerk
Кукла
*
Публикации: 25

Профил
Отговори #4: 08 Септември 2006

за кредитните карти - можеш да плащаш и с дебитна карта, стига в съответтния сайт да е посочено, че може, и 2ро и много важно - банката ти да поддържа онлайн разплащания с тая карта, повечето банки издават само кредитни карти за онлайн плащания, SG и ДСК примерно си издават и дебитни карти, които можеш да ползваш за това

за пощите - еми с изключение на тази амазон.де всички други пратки са ми идвали абсолютно на датата, ако в амазон са ти дали дата примерно 09.09 - 20.09 още на 08.09 имаш бележка от пощата. Имах една книга дето пристигна и по-рано и за сметка на това я бяха объркали Намигване но това беше някакъв гаф на издателството май - точната подвързия на грешна книга :П Не знам как така ще ти отварят колета, струва ми се абсурдно

за 2 кг - ами и тук не съм съгласен, пращал съм пратки и по 1-2 кг и по 15 кг и пристигат в чужбина в срок. Бавят 10-15 дни стандартните колетни пратки за навън, щото срока им е супер разтеглив - до 1 месец или нещо такова. С куриерска експресна пратка срока ти е 3-5 дни гарантиран.
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #5: 08 Септември 2006

Нямам кредитна карта, но въпреки това съм си поръчвала няколко диска (някои от които е невъзможно да се намерят в България), американско издание, чрез интернет и ми ги носят на вратата по куриер с наложен платеж - така със сигурност знам, че не плащам напразно, а и е много по-удобно, отколкото да ходя до пощата или където и да е. Смятам, че като цяло този начин е най-добрият, но друг е въпросът, че рядко може да си поръчаш нещо така.

А кой са тези места, където се плаща с наложен платеж?

Имам няколко въпроса към потребителите:
При положение, че имам сметка в евро, мога ли да купя стока в долари, или друга различна валута.
Къде пише Issue Номера на кредитната карта и задължителен ли е той.
От Amazon.com/de пратките с куриер ли пристигат или пак по гнусните пощи(днес ходих в такава, 9 дена след като съм си поръчал диск, а него го няма Препращаха ме на 10 места, накрая ме пратиха в колетното, там ме търсиха по имена, и както очаквах нищо не намериха,  но много важно беше да разберат какво чакам. Шок )
Всъщност пратката на адрес ли се доставя, или адреса е важен за да получиш известието, и така да отидеш да си я прибереш от пощата?

А в Amazon дават ли ти точна дата кога ще пристигне колет, защото Mute май не го правят?
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #6: 08 Септември 2006

Цитат

Поръчвам си от един сайт, мисля, че някои от вас го знаят www.kupicd.com , нещата пристигат за около 3-4 седмици, но си заслужава чакането. Освен всичко има огромен избор и може да си избирате от коя година да ви е изданието, примерно аз винаги си взимам най-старото издание, мисля си, че е по-автентично някакси Усмивка , но май малко хора мислят като мен, ами това е  Усмивка
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #7: 08 Септември 2006

Цитат

Поръчвам си от един сайт, мисля, че някои от вас го знаят www.kupicd.com , нещата пристигат за около 3-4 седмици, но си заслужава чакането. Освен всичко има огромен избор и може да си избирате от коя година да ви е изданието, примерно аз винаги си взимам най-старото издание, мисля си, че е по-автентично някакси Усмивка , но май малко хора мислят като мен, ами това е  Усмивка
Ами хубав сайт, има много голям асортимент, но цените са Идиот . Синглите са от 20 лева нагоре и май единствено изгодно излизат ремастерираните.
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #8: 08 Септември 2006

Да, ама при тях пак се получава същото нещо:
133лв за box set 6

Ремастера на Violator се продава по 66лв, като не е споменато дали е SACD + DVD или е само SACD... Да не говорим, че има грешка в описа. Mute не са издателите на DM  за САЩ.

Що се отнася до пощите: Колети над 2 кг се получават от митницата, поне така е в България.

В зависимост от това какво пише на пакета... някои не се отварят, но примерно, ако не е препоръчана пратката - много често се отваря.
Причината ? Търсят се пари, а и никой не може да докаже, че са пощенските служители, тъй като писмото, колета (и т.н.) е стоял "уж" цял ден пред вратата ви, понеже не се побира в пощенската кутия.

Що се отнася до картите, не знам дали някоя банка ще приеме credit report, като обезпечение на изтеглени от мен... да речем 2000 лв.
Последна редакция: 08 Септември 2006 от Recoil
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #9: 11 Септември 2006

Някой може ли да ми даде E-Mail, с който да се свържа с Mute?
Днес ме посъветваха да се уверя, че наистина са ми изпратили дисковете(което аз съмнявам да е обратното), след като вече доста време не идват.
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #10: 11 Септември 2006

По принцип един от начините е да изпратиш писмо на: info@mutehq.co.uk
Но според мен няма да ти отговорят.

Другият вариант е да питаш чрез тази форма и да споменеш, че става въпрос за поръчка на дискове.
Или ако са ти пратили мейл, да прочетеш какво пише и да се обадиш, за да питаш за номер на пратка или нещо подобно, след което да отидеш до пощите и да ги питаш какво става с въпросната пратка.

А също така е хубаво да се погледне сметката, към която е картата. Много често се случва да има проблеми и да не могат да изтеглят парите.
И макар и да са изпратили писмо, че е поръчката е взета, пак да не могат да я изпълнят. Наскоро забелязах подобен проблем с yahoo.
snqg
Джуниър
Публикации: 73

Профил WWW
Отговори #11: 11 Септември 2006

Пробвай да им пишеш на help@recordingtheangel.com. Ето част от писмото, което ми пратиха аз като поръчвах:

Please direct any queries regarding CD purchases to
help@recordingtheangel.com
Please direct any queries regarding downloads to support@7digital.com

If you have purchased a CD, it will be despatched within 28 days of the
performance. If you have not received this after an additional 14 days,
you can contact us at help@recordingtheangel.com

Дано се разреши проблемът. Късмет!
Aleksandrovster
Новинар

Профил
Отговори #12: 11 Септември 2006

Аз им бях писал на info@mutehq.co.uk, но понеже не ми отвърнаха си помислих, че не съм писал, където трябва.

Тази тема, която си дал Recoil е за Recording The Angel, a аз поръчах от Mute.com, дали ще ми окажат помощ... Тъжен Шок

Може ли проблем да се окаже, това, че сметката ми е в евро, а не в паунди?(картата ми е интернационална)

Ето какво пише и в order Manage на mute:

Ивинявайте, че ви занимавам с моя проблем, просто сам трудно ще се оправя. Тъжен

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* mut.JPG (33.37 KB, 747x210 - видяно 386 пъти.)
Последна редакция: 11 Септември 2006 от Killer of angel
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #13: 11 Септември 2006

Е, нали е поръчан на 31ви Август...
Днес сме 11ти Септември... Нормално е да се забави до края на месеца, че и след това.
sinner
Възбуден
Публикации: 151

Профил
Отговори #14: 11 Септември 2006

За пазаруване препоръчвам Visa electron от Fi Bank - дебитна карта. Иначе отделните банки имат различни планове и ако сметката ти е в USD, а трябва да платиш в евро, парите се обръщат по курса на банката и така става разплащането. Fi bank, Post bank и Raiffeisen са най-добрите банки в България според мен, проверете на сайтовете им Одобрение

http://www.fibank.bg/
 http://www.postbank.bg/
 http://www.raiffeisen.bg/

Страдание! Едно страдание безлично,
жалко, безразлично,
там негде по средата
на истината и лъжата...
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.