DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [26 СЕПТЕМВРИ 2006] Съдържанието на новия сингъл Martyr  (Прочетена 19686 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
26 Септември 2006

Новият сингъл на Депеш Мод 'Martyr' , част от предстоящата сборна компилация 'The Best Of, Volume 1', ще бъде издаден на 30-ти октомври. Неговото съдържание ще бъде:

CD
1. Martyr (Single Version)
2. Martyr (Booka Shade Full Vocal Mix)

LCD  
1. Martyr (Paul van Dyk Remix Edit)
2. Martyr (Alex Smoke Gravel Mix)
3. Never Let Me Down Again (Digitalism Remix)

DVD   
1. Martyr (Video Montage)
2. Martyr (Dreher & S.M.Art B.N. Reload Remix)
3. Martyr (Booka Shade Travel Mix)

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* martyr02ov3.jpg (5.44 KB, 150x150 - видяно 1641 пъти.)
Последна редакция: 26 Септември 2006 от dobomode

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Toshe
Кукла
*
Публикации: 22

Профил WWW
Отговори #1: 27 Септември 2006

Хммм вчера чух парчето и останах приятно изненадан, но и малко разочарован. Незнайно защо парчето ми звучи по-скоро като b-side към някой сингъл отколкото като самостоятелен сингъл... Новият сингъл много ми напомня на My Joy, само че в някакъв денс-електро-Playing the Angel стил.. :> С нетърпение чакам видеото към сингъла Пощурял
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #2: 27 Септември 2006

Toshe, не съм и предполагала, че някой може да има толкова идентично на моето мнение тук  Одобрение . Може някой от ремиксите да се окаже приятна изненада Усмивка

Toshe
Кукла
*

Профил WWW
Отговори #3: 27 Септември 2006

personal_Dessy: To вече си имало тема, тъкмо се зарадвах, че съм първия, който пише тук Плезене  Тъжен
Като чух, че ще излиза нов сингъл и ще бъде включен в best компилация си представях нещо повече като Only when I lose Myself. Не знам лично според мен мястото на парчето не е в тази компилация, не че не е добро, просто стилово не се вписва с останалите парчета .. :/ Сега прослушавам парчето отново и отново и пак има типичното за pta звучение... личи си, че Мартин се е зарибил, както казваше в едно интервю, по малко "денс-звучения" Усмивка
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #4: 27 Септември 2006

Както много хора коментираха, явно след развода Мартин е останал без пари, а пък децата на групата вече са на възраст за платено училище...

Depeche Mode станаха група, която издава повече компилации, отколкото студийни албуми. Реално като се замислим за последните 10 години се събират 3 студийни албума и 3 компилации. Пропускам да спомена, че също така се преиздават и всички албуми (в случай, че не сте си ги купили или просто искате да имате още едно копие)

Според ограниченията, които са в момента... не можело да се издаде Best Of без в него задължително да има една нова песен. Проблемът обаче идва от концепцията... Докато The Singles 86>98 претендират, че са сингли от 86 до 98ма, то Best Of претендира, че е най-доброто. Martyr определено няма място в подобна компилация.

Другото мнение, което се прокрадва е, че Martyr всъщност е песен, която сама по себе си съдържа фрагменти от някои от най-добрите им песни. По принцип такава песен би подхождала на групи като Forbidden Colours, които непрекъснато правят нови песни с малко по-познато и старо звучене използвано от DM...
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #5: 27 Септември 2006

...
Според ограниченията, които са в момента... не можело да се издаде Best Of без в него задължително да има една нова песен...

...какви са тези ограничения и кой ги е направил?! Объркан

... не че съм голям експерт, но едва ли което и да е ново парче може да се нареди достойно в Best компилация, при това на Депеш ... все пак новото парче няма как да е хит, преди да е издадено, въртяно, слушано и т.н.... и чак след време може да се определи дали е хит и дали мястото му е в такава компилация изобщо... та по тази причина, не ми е много ясно кой е поставил изискване да присъства ново парче в беста...

По мое мнение, Martyr е там заради старите фенове... за да си похарчат и те парите за ново издание на познатите до болка парчета на групата... хм, знам ли?!

... иначе, както казах преди, песничката е веселяшка и вече започна да ме радва... Ухилен

See what I see!
alkariel
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #6: 28 Септември 2006

Цитат
песничката е веселяшка и вече започна да ме радва...
И мен така, вчера примерно съвсем случайно я нацелих по радиото и се изкефих доста...Не очаквах, че вече я пускат и там.
Иначе тя си е напълно в стила на PTA според мен...честно казано очаквах нещо по-различно, но сега като се замисля, Martyr си е напълно логично продължение на  албума, може би по-точно би трябвало да е допълнение. В едно интервю Мартин разправяше, че сега след като и двамата с Дейв пишат песни, се е събрал доста материал за РТА.Освен това са записали повече песни, отколкото са им били нужни (а това се случвало за първи път), в резултат на което някои парчета са останали неиздадени - нито в албума, нито като b-сайд. Та си мисля, че Martyr може да е била една от онези песни, ненамерили място в албума.Просто тя наистина много се доближава до звученето на РТА.
Иначе мен лично Free повече ми харесва за сингъл примерно.Но щом така са си решили...
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 28 Септември 2006

Ето ги и клубните промо дискове...

12" 1
Martyr (Bookashade Dub)
Martyr (Dreher Reload Mix)
Martyr (Alex Smoke Gravel)

CD Promo
Martyr (Paul Van Dyk - Radio Mix)
Martyr (Paul Van Dyk - VONYC Lounge Mix)
Martyr (Paul Van Dyk – Dub)
Martyr (Paul Van Dyk - Dub Vox)
Martyr (Booka Shade – Dub)
Personal Jesus (Timo Maas Vocal)

12" Double Pack
Personal Jesus (Boys Noise Classic)
Never Let Me Down Again (Digitalism Remix)
Everything Counts - Huntemann Dub
People Are People - Ur Mix

12" 2
Just Can't Get Enough (Dirty South)
Personal Jesus (Timo Vocal)

Second CD Club Promo
Personal Jesus (Boys Noise Classic)
Never Let Me Down Again (Digitalism Remix)
Everything Counts (Huntemann Dub)
People Are People (Ur Mix)
Everything Counts (Troy Pierce Shadows Mix)
Personal Jesus (Hearthrob Mix)
Sinner In Me (Villalobos Club Mix)

crystalline
Господар
*
Публикации: 163

Профил
Отговори #8: 28 Септември 2006

Цитат
Иначе мен лично Free повече ми харесва за сингъл примерно.Но щом така са си решили...
Напълно...
Иначе песента не е чак толкова зле, бива.
Някаква информация за видео ?
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 28 Септември 2006

Някаква информация за видео ?

Единственото, което се знае и което бях написал малко по-отдавна е, че ще е анимирано и вероятно ДМ няма да участват в него. Режисьорът ще е швед, режисирал клипове на The Knife.

Toshe
Кукла
*

Профил WWW
Отговори #10: 29 Септември 2006

Ето ги и клубните промо дискове...

CD Promo
Martyr (Paul Van Dyk - Radio Mix)
Martyr (Paul Van Dyk - VONYC Lounge Mix)
Martyr (Paul Van Dyk – Dub)
Martyr (Paul Van Dyk - Dub Vox)
Martyr (Booka Shade – Dub)
Personal Jesus (Timo Maas Vocal)

Ето това промо трябва да ми падне в ръчичките Пощурял
Имам чувството, че Timo Maas напоследък е полудял Побъркан като гледам какви неща записва .... особено клипове...

И нещо пак не ми се струва наред... както някой  се изказа, след развода на Мартин му са му трябвали много пари  Намигване ... и Mute издават cd-та dvd-та за щяло и нещяло... като започнем от Remastered серията и стигнем до Best Of, засега първа част... Като съдържание нищо ново, може би това е продиктувало издаването на нов сингъл... на не много подходящо за целта парче.

А колкото до видеото - би ми се искало Корбин да "спретне" едно шедьовърче за Lilian примерно. Това с анимациите въобще не го разбирам, може би Precious е някакъв компромисен вариант, но не мога да си представя видео без самите Депеш на него... Май само един такъв клип има, на Enjoy the Silence, ремиксът на Mike Shinoda.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 03 Октомври 2006

Ето и малко новини от последните минути.

Клипът на Martyr, режисиран от Андреас Нилсен, преди работил с The Knife, е отхвърлен! Не се знае дали някаква друга версия с друг режисьор ще бъде заснета и дали въобще песента ще има клип...
Филмът на Brown Owl, които преди време даже поискаха помощта на феновете за събиране на информация, артуърк и истории за групата, на този етап е отложен (но все пак планиран за по-късно издаване).
Последна редакция: 03 Октомври 2006 от The Fein

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #12: 04 Октомври 2006

Ще кажа еретичната мисъл, но за първи път ремиксите да ми харесат повече от оригинала  Млъкнал

Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #13: 05 Октомври 2006

Клипът на Martyr, режисиран от Андреас Нилсен, преди работил с The Knife, е отхвърлен! Не се знае дали някаква друга версия с друг режисьор ще бъде заснета и дали въобще песента ще има клип...

На мен ми е интересно да видя клипа. За сега имам няколко предположения. Първото е, че не се е вързвал концептуално на сингъла и компилацията. С други думи е нямало човек, който да се разхожда в планината. И че вероятно е бил добър, но не свръх-комерсиален.
Другото предположение е, че клипа е бил толкова лош, че хората, които очевидно са одобрили концпецията и обложките...  са преценили, че не е сполучлив.
Съдейки по това, което са одобрили... не ми се иска да си представям какво не биха одобрили Усмивка

И така от много време насам... за пръв път ми се случва нещо на групата да ме дразни.
Все едно стават две различни групи и започват да не си приличат. Няма и следа от онези Depeche Mode, които се биеха по гърдите, че експериментират, че за тях е важно да не се повтарят и да не залагат на едно и също звучене.

Цялата концепция в последните 2 години ... Примерно след World Violation Tour не са искали да издадът видео запис от турнето, понеже било твърде скоро след издаването на 101. Сега групата все повече се опитва да върви по стъпките на U2. След всяко турне - концертно DVD... На 2 години по една компилация... Имам чувството, че след 10 години ще са преиздали всичките си стари албуми на нов формат и че ще имат повече компилации, отколкото студиини албуми.
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #14: 05 Октомври 2006

Цялата концепция в последните 2 години ... Примерно след World Violation Tour не са искали да издадът видео запис от турнето, понеже било твърде скоро след издаването на 101. Сега групата все повече се опитва да върви по стъпките на U2. След всяко турне - концертно DVD... На 2 години по една компилация... Имам чувството, че след 10 години ще са преиздали всичките си стари албуми на нов формат и че ще имат повече компилации, отколкото студиини албуми.

Нещата се променят, а ДМ не са повече към независима компания. Но не виждам нещо лошо в по-честото издаване на DVD-та. И ако между 101 и един концертен мат'рял би имало 1-2 години разлика, то 4 години разлика е напълно нормална. Такова е и разстоянието между 101 и Songs Of Faith And Devotion (live). След като рядко се издават нови албуми и турнета...не виждам проблем.

Колкото до компилациите - зависи какви са те. Не знам какво ще има в бъдеще, но поне засега сборните албуми със сингли на ДМ вървят доста нормално - 1985, 1998, 2006-та, докато при У Двие са 1998, 2002, 2006....

А като се има предвид, че нови студийни албуми вече се издават през 4 години е нормално в това време да има нещо, което да държи интереса. Та всичко е малко логично развитие на нещата. Нямам и нищо против да си преиздават албумите стига да има за какво да ги купя. Поне засега има.

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.