DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [26 СЕПТЕМВРИ 2006] Съдържанието на новия сингъл Martyr  (Прочетена 19687 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #30: 08 Октомври 2006

Каква приятна изненада днес! Усмивка Благодаря за линка!

Клипът, според мен, е точно като за компилация[/b] и много ми харесва! Усмивка
Потвърждава се убеждението ми, че Depeche Mode никога няма да изневрят на качеството си да успяват да ни изненадат по техния уникален начин!
Вече и песента започна да ме радва повече от преди Усмивка
Последна редакция: 09 Октомври 2006 от personal_Dessy

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #31: 08 Октомври 2006

Потвърждава се убеждението ми, че Depeche Mode никога няма да изневрят на качеството си да успяват да ни изненадат по техния уникален начин!

А къде беше изненадата?  Усмивка

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #32: 08 Октомври 2006

Изненадата за мен беше, че не очаквах да прибягнат до вариант, който, както казваш ти, сме го виждали вече многократно в YouTube от техни фенове.
Група, постигнала, това, което са те в настоящия момент, може да си позволи и такъв избор на видео, което според мен, е най-добрият вариант за тази песен (още повече, че тя ще има място в компилация).

Изненадите ми, всъщност, се оказаха две: от една страна, очакванията ми за Martyr бяха много по-различни, вместо това, за мен ще си остане един "b-side".
Oт друга, напълно неочаквания избор (банален и познат само на пръв поглед) за видео-интерпретация на тази песен, дава за резултат, как от две напълно непретензиозни съставки, се получава много приятен резултат.
Това, разбира се, си е мое мнение, което си е споделяне на хубавите емоции, които ми дава песента, съчетана вече с точно това видео Усмивка

The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #33: 08 Октомври 2006

Група, постигнала, това, което са те в настоящия момент, може да си позволи и такъв избор на видео, което според мен, е най-добрият вариант за тази песен (още повече, че тя ще има място в компилация).

Е, те са си го позволили, защото не са имали друг избор, след като оригиналния клип е бил спрян. Та не бих го нарекал някаква експерименталност, по-скоро най-лесното нещо, което са можели да направят без да наемат нов режисьор, да обсъждат идеи и т.н.
Но колкото и малко време да са имали резултат по мое мнение си е доста болезнено клиширан, а ето някои песни от best of албуми, които не са попаднали в подобен капан - пример 1, пример 2.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Nick at Night
Гост
Отговори #34: 08 Октомври 2006

Определено клипа на Martyr ми харесва!Правя асоциации с много неща от творческия път на D.M.през всичките тези години,които винаги са давали добра жътва!
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #35: 08 Октомври 2006

Благодаря за линка Усмивка
Клипът съвсем точно подхожда на песен от Best компилация-една сравнително всеобхватна ретроспекция с оглед времетраенето му.Предполага се, че след ПТА турнето, за фенове, които са имали досег с групата за пръв път, този клип ще бъде чудесна интродукция към историята на групата.
Може да не е новаторска идея, но кадрите, които са ползвани не могат да се окачествят като клише-това е Депеш Мод през годините, а те никога не са били клише  Усмивка
На мен лично клипът ми допада, без да блести с нещо  Усмивка
Самото звучене и съдържание на Martyr все още няма да коментирам-ще ми се да изчакам още малко.

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #36: 08 Октомври 2006

Предполага се, че след ПТА турнето, за фенове, които са имали досег с групата за пръв път, този клип ще бъде чудесна интродукция към историята на групата.

... дано не!

Откровено казано ме е срам малко, че това е клип на Депеш... и не говоря за идеята, а по-скоро за крайния резултат...

...искрено се надявам, феновете, които сега откриват ДМ, да не се "интродуктират" точно с този клип... особено пък, като се има в предвид, колко прекрасни такива има групата във видеографията си... Млъкнал

See what I see!
personal_Dessy
Ултрас

Профил
Отговори #37: 08 Октомври 2006

Е, те са си го позволили, защото не са имали друг избор, след като оригиналния клип е бил спрян. Та не бих го нарекал някаква експерименталност, по-скоро най-лесното нещо, което са можели да направят без да наемат нов режисьор, да обсъждат идеи и т.н.
Но колкото и малко време да са имали резултат по мое мнение си е доста болезнено клиширан, а ето някои песни от best of албуми, които не са попаднали в подобен капан - пример 1, пример 2.

Не мога да твърдя, каквото и да било, все пак, не ги познавам толкова добре, че да приемам, дали са имали или не избор да направят нещо друго от това, което са приели за окончателен вариант.
Усмивка

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #38: 08 Октомври 2006

Не знам дали първоначалният вариант на клипа е бил по-добър от този,след като е бил отхвърлен. Объркан При всички положения предпочитам да гледам компилация от предишни клипове и кадри от актуалния концерт от Милано,отколкото някаква анимирана версия тип The Sims. Очиврът
Интересно е напасването на думите на песента с частите от стари клипове,все едно Дейв "пее" Martyr във всички тези клипове. Одобрение Очаквах и песента в крайна сметка да си остане без клип,а сега се наслаждавам на избрани любими моменти.
Може би и самите DM не са искали да се занимават със заснемането на нов клип с тяхно участие (и затова първоначално са избрали варианта с анимацията),може би и умората след края на турнето им е дошла в повече и сега са предпочели да се отдадат на заслужена почивка. Ангелче Времето си върви,не можем да очакваме да проявяват същата активност,както преди години,за съжаление. Тъжен

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Blagovesta
Странен Любовник
Публикации: 455

Профил
Отговори #39: 08 Октомври 2006

Цял ден чета за клипа и най накрая си инсталирах и аз Quick Time. От това което прочетох очаквах да видя нещо, което много ще ме разочарова НО не би клипа ми хареса. Гледах го няколко пъти и се забавлявах истински. Все любими моменти има вътре и то свързани много добре.

"come! no night too dark - no road too long
run! no rain too hard - no wind too strong
pray! no blood too red - no cut too deep
stay! no pain too bad - no track too steep
fate! - I’m bound to live my destiny
hail! - my longing for eternity"
MO.
Гост
?!?
Отговори #40: 09 Октомври 2006

Не вярвам на тази прекрасна песен да не и направят клип както подобава, заслужава си, макар и на по-късен етап! Ако наистина видя това кичозно монтажче по MTV и на официалното DVD наистина бих се опулил!  Шок Очиврът Объркан
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #41: 09 Октомври 2006

Замислих се,след като почти всички не сме доволни от настоящото видео на Martyr,какъв клип би бил най-подходящ за тази песен. Объркан  Martyr е изключително танцувална и аз я асоциирам най-вече с I Feel Loved.Клипът,макар и да не ми е от най-любимите,все пак ми се вижда много подходящ и в синхрон с настроението,което носи песента-сбор от танцуващи хора и самите DM,излъчващи енергия и жизненост. Одобрение Нещо подобно бих искала да видя и като видео вариант на Martyr... Очиврът

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
conceiving dreams
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #42: 09 Октомври 2006

Объркан Клип ли е това към Martyr или някаква презентация на Power Point? Ако наречем този "отбий номер" клип, то трябва да кажа, че клипа на Martyr е пълна брада! Особено, като се има предвид, че Martyr=someone who is willing to day for their religious or political beliefs "човек, готов да умре за своите религиозни или политически вярвания" (извадка от авторитетен английски речник)! Та толкова силна дума не предизвиква ли някакви асоциации? А що до песента, ами "свежарийка" е, но само текста ми звучи изискано!

Oh you sad one
Playing the Angel
Isn't so easy where you're from!
prokuroro
Новороден
*
Публикации: 2

Профил
Отговори #43: 09 Октомври 2006

Здрасти Kirilart! Радвам се че написаното от мен все пак има някакъв отзвук. Добре е 4е слушаш ДМ от 68 -ма - за тях беше добра година!Сигурно и за теб е била такава! Но след като прочетох написаното от теб, имам нужда от помощ - би ли ми казал къде могат да пишат по-младите фенове на ДМ с детински разсъждения!Явно този форум е за интелектуално възвисените фенове на ДМ с усещане за музикална критичност и компетентност!   Бих казал че само дете не би схванало образността за "двете ноти". И не ми е нужно да знам какво е музикална гама за да усещам музиката на ДМ. Интересно ми как би говорил за музиката на ДМ без да използваш клишета. Прозрението че всяка група с малко мозък би оставила песен като Маrtyr извън албума си, при малко повече гласност би ти гарантирало продуцентски договор с всяка една музикална къща или компания/и то от големите/. Чудя се как не можеш да си обясниш съдбата на песен  като Newborn.Е това е пропуск вече.
   Това че слушам ДМ от толкова време беше просто споделен факт,но явно тук споделянето на такива простички житейски неща винаги трябва да е пречупено през призмата на уникални прозрения за музиката на ДМ, задължително без клишета. 
     А за това как усещам музиката на ДМ - не би могъл да го направя без да използвам клишета или да се повторя с много от многото фенове на ДМ.
    Това  е.
    И нищо лично/всъщност това не е ли клише?!/
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #44: 10 Октомври 2006

добре дошъл прокуроро,

Цитат
Здравейте!Относно  MARTYR - лично на мен парчето страхотно ми харесва! Но това е нормално - аз съм луд по DM вече 18 години!Относно стойността на песента - кажете ми колко групи биха си позволили такова парче да остане извън албума им!?

не виждам връзка между времето, което слушаш дм и това, че ти харесва парчето. предполагам се намират песни в каталога им, които избягваш, все пак не може толкова много песни всичките да са ти любими...или може, знам ли? що се отнася за стойноста на песента - ами това вече е въпрос на мнение, но е малко глупаво да питаш колко групи биха оставили подобно парче извън албума, поне аз смятам така. има достатъчно групи с гениални б-сайдове. и все пак да не забравяме, че това парче не е оставено за б-сайд, а излиза директно като сингъл  към претенциозна колекция като бест оф, което предполага нещо по-специално.

Цитат
Но  аз съм луд по DM и дори и две ноти да напишат ще ги слушам с кеф, защото са неповторими и единствени!!!!

съжалявам ама това не ми ми звучи добре, особено това неповторими и единствени...иначе и на повечето от нас почти всичко ни харесва , все пак са ни любима група. някои неща по любими от други, а други след време стават по любими от първите,

що се отнася до твърдението,, че се обръщало повече внимание от необходимото на компилациите, нормално е да се обръща много внимание на всичко ново което излиза от дм, повечето хора тук ще си дадат паричките както винаги и е нормално да се обсъжда.

на мен също Newborn ми е любима песен, за момента martyr още не мога да я усетя много добре. радвам се, че Newborn е б-сайд защото определено това ме амбицира да си купя сингъла. това да бъде оставена извън албума си е продуцентско виждане. така решили, така направили. за мен също е нешонятно как Lilian остана извън плейлистата на турнето, както и още много други неща. нормално е да има различие в мненията за всеки един въпрос и това понякога прави дискусията толкова интересна.
Последна редакция: 10 Октомври 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.