DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  
Автор Тема: НОВИНИ: [26 СЕПТЕМВРИ 2006] Съдържанието на новия сингъл Martyr  (Прочетена 17571 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #45: 10 Октомври 2006

Цитат
Явно този форум е за интелектуално възвисените фенове на ДМ с усещане за музикална критичност и компетентност!

Ето тук си схванал същината на проекта depeche-mode.org. Да създадем местенце точно за тези хора, където няма да им се налага да се съобразяват с:
Цитат
Но след като прочетох написаното от теб, имам нужда от помощ - би ли ми казал къде могат да пишат по-младите фенове на ДМ с детински разсъждения!
Колкото до съвета, който искаш...съжалявам че не мога да ти помогна, но едно е сигурно тук няма да е уместно...освен ако не си промениш стила на писане.
Между другото втория ти пост е по-добър от първия, сигурен съм че можеш и повече. Усмивка
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #46: 10 Октомври 2006

Цитат
Явно този форум е за интелектуално възвисените фенове на ДМ с усещане за музикална критичност и компетентност!

Ето тук си схванал същината на проекта depeche-mode.org.

Между другото втория ти пост е по-добър от първия, сигурен съм че можеш и повече. Усмивка
И ти не се справяш зле. Усмивка

В лекичко подгрята ситуация, Всевиждащ, ти не губиш концентрация
 Оставяш форума прилежен, изграден със труд, тъй нежен
отново в демокрация дори в неловка, крехка ситуация.
 Боравиш със ирония прилично, всеки следващ път все по-тактично.
Сарказма твой за тебе чак е неизбежен. Уместен, поднесен е етично.

Готин

for all the right reasons
UNITED
Някой
Публикации: 20

Профил
Отговори #47: 10 Октомври 2006

сега го чух!парчето е велико........ Пощурял
Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #48: 11 Октомври 2006

От няколко дни, като слушам Martyr, на определени места чувам един особен звук... дълго време се чудих от къде ми е познат, после разбрах, че това е същия звук, който чувам, когато получавам съобщение на програмата Trillian (друга разновидност на ICQ, която по стечение на обстоятелствата, ползвам у нас) ... след това си помислих, че този звук го чувам, защото слушам пиратски запис все пак и е възможно качеството да не е добро... но после, въпросния звук го чух и двата пъти, когато се "изнасилих" да изгледам клипа от официалния сайт... така установих, че звука си го има в парчето,  което не ме направи много щастлива, защото непрекъснато си мисля, че получавам съобщение... Намигване... и малко ме напряга...

Днес обаче, установих, че същия този звук го има и в парчето Perfect от соло албумът на Christian Eigner ... хах... какво ли ще значи това?!

1. Крисчън е работил сериозно върху Martyr  Объркан
2. Някой от екипа записвал и миксирал Martyr, е фен на Trillian и обича да получава съобщения.... Ухилен Ухилен

See what I see!
DmDm
Новороден
Публикации: 5

Профил
Отговори #49: 11 Октомври 2006

На мен пък парчето изобщо не ми харесва!Нито изненадва с нещо, нито пък ми се струва особено приятно за слушане.Разочаровах се да ви кажа,но не се предавам! Побъркан
Последна редакция: 11 Октомври 2006 от DmDm
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #50: 12 Октомври 2006

От няколко дни, като слушам Martyr, на определени места чувам един особен звук... дълго време се чудих от къде ми е познат, после разбрах, че това е същия звук, който чувам, когато получавам съобщение на програмата Trillian

Кога точно се появява въпросният звук?

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #51: 12 Октомври 2006

...Кога точно се появява въпросният звук?

... ами довечера ще мога да ти кажа точно, като време (на коя секунда се появява звука)... а и на слушалки ми е по-лесно да го чуя, а за съжаление тук, на работа, няма как да си сложа слушалки... Плачещ

... като се прибера, ще направя редакция на този пост и ще дам малко повече инфо... Намигване

[Обещаната редакция]:
Значи, когато слушам Martyr /original/ (с особения шум в началото), чувам звук, наподобяващ получаване на съобщение в Trillian в около 42'' и 1.52' (като втория път, определено го чувам по-ясно)...
... в Perfect на Christian Eigner, чувам звук, подобен на изпращане на съобщение в Trillian най-яно в 3.23' (иначе на още няколко места, но доста по-неотчетливо)...
Ето и самите звуци от Trillian, които си мисля, че чувам... Намигване

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* message-inbound.wav (220.04 KB - свалено 137 пъти.)
* message-outbound.wav (295.04 KB - свалено 122 пъти.)
Последна редакция: 12 Октомври 2006 от Kevy

See what I see!
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #52: 12 Октомври 2006

За мен това е поредното им парче с по-слаб оригинал от ремиксираните си версии. За последните още нямам точно мнение, но чак толкова неубедителни, колокото оригинала не са.
   Единственото хубаво на "Мъченика" е текста. Той, обаче тотално не съответства на плитката мелодия и звученето като цяло. Набиващо се в слуха несъответствие, което само подчертава липсата на качество според мен.

RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #53: 12 Октомври 2006

Вчера най-сетне чух Martyr в клубна среда  Усмивка
Според мен(пък и не само) песента има семпъл звук, танцувална и лека е, и се приема добре от хората на дансинга.
Началото и много ми напомни за I feel you(може би не само на мен-мисля някой беше споменал).Звучене и смислово послание малко се разминават, но пък вокала на Дave е много мощен, та донякъде компенсира Усмивка
Една нелоша песен, но на фона на по-хитови Депеш-трепачи, малко безлична.

...Хa, victor, ние с теб сякаш сме се наговорили за съвместна акция Ухилен
Последна редакция: 12 Октомври 2006 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #54: 12 Октомври 2006

От парво слушане не бях очарован ,но после леко по-леко го възприех,но едва ли би ми станало любимо парче.
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #55: 13 Октомври 2006

...Хa, victor, ние с теб сякаш сме се наговорили за съвместна акция Ухилен

Одобрение
Ще я направим на партито-промоция на албумите през ноември.
Обещавам масивна операция   Полицай  Полицай Полицай
"бързи крака, потни тела"  ефектно да превземе Грамофон.

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #56: 16 Октомври 2006

Значи, когато слушам Martyr /original/ (с особения шум в началото), чувам звук, наподобяващ получаване на съобщение в Trillian в около 42'' и 1.52' (като втория път, определено го чувам по-ясно)...
... в Perfect на Christian Eigner, чувам звук, подобен на изпращане на съобщение в Trillian най-яно в 3.23' (иначе на още няколко места, но доста по-неотчетливо)...
Ето и самите звуци от Trillian, които си мисля, че чувам... Намигване

Много интересна находка,Кеви! Прослушах няколко пъти песента и звуците и бих казала,че наистина има голяма прилика.Не бих се и учудила,след като прочетох списъка с използваните звуци в други песни (повечето,от които обработени до неузнаваемост).За съжаление,все още нямам албума на Christian Eigner и не мога да дам мнение за неговата песен,но в Martyr съм почти 100 % сигурна,че звукът е същия. Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Veso
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #57: 17 Октомври 2006

Единствен Дейв ще ни владее.
Единствен Дейв ще ни сбере
и в светлина ще ни обвие
 с песента, която и да е.

Новият сингъл е трепач.Отдавна не бяха правили парче за дивеене.Браво на Мартин!Кой е казал ,че трябва да пеят само стари парчета.Много хора ги оплюваха  и за Ултра, но албумът им е един от най-великите.
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #58: 25 Октомври 2006

Аз смятам да си купя трите английски версии, включително dvd.
Излиза бая евтино - 7 лири и включва добри неща- повечето ремикси, видеото и направата, както и версията на NLMDA. Очиврът

За клипа мога да кажа, че не ми допада особено.
Подборката на моментите и самата идея е добра, но начина и особено скоростта, с която се сменят са ми неприятни.

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #59: 28 Октомври 2006

А пък гърците самостоятелно издават два макси-сингъла с по 9 различни версии на Мартир и на новите ремикси на стари хитове.
 1.  Martyr Single Version 3:23
 2.  Martyr Single Version 3:25 (същото като горното)
 3.  Martyr Paul van Dyk Radio Mix 3:44
 4.  Martyr Paul van Dyk Remix Edit 3:46
 5.  Martyr Paul van Dyk Vonyc Lounge Mix 7:10
 6.  Martyr Paul van Dyk Dub 10:25
 7.  Martyr Paul van Dyk Remix 10:25
 8.  Martyr Booka Shade Dub 8:23
 9.  Martyr Booka Shade Full Vocal Mix Edit 6:26
 10.  Martyr Dreher & S.M.Art B.N. Reload Remix 5:25
 11.  Martyr Alex Smoke Gravel Mix 3:09 (този е всъщност"Alex Smoke Bones Edit)

Best of Depeche Mode - Remixed · CD-R
Promo CDR.
Tracklist:
 1.  Personal Jesus Boyz Noize Rework 6:59
 2.  Never Let Me Down Again Digitalism Remix 4:42
 3.  Everything Counts Oliver Huntemann & Stephan Bodzin Dub 6:59
 4.  People Are People Underground Resistance Remix 7:20
 5.  Everything Counts Troy Pierce Unofficial Business Mix 6:03
 6.  Personal Jesus Hearthrob Rework 2 5:21
 7.  The Sinner In Me Ricardo Villalobos Conclave Remix 13:04
 8.  Personal Jesus Timo Maas Remix 7:56
 9.  Just Can't Get Enough Dirty South Mix 7:50

И аз се питам в този момент: А къде сме ние? Нали уж Анимато бяха с правомощия като не знам си каква ексклузивна самостоятелна зона в издаването на Депеш. Ядосан

За желаещите повече инфо ето тeзи два линка към depmod
тук можете да видите всички версии на прачето
 а тук - всички издания като гръцките са почти най-долу

Последна редакция: 28 Октомври 2006 от victor.

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.