DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2  Всички
  Печат  
Автор Тема: КОЛЕКЦИОНЕРство  (Прочетена 11672 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
10 Октомври 2006

Нека при евентуално желание тук да поства, който има интерес да сподели какви неща, свързани с Депеш притежава.
  Неща които пази като колекция, с изключение на музика и видео.
   Автографи.
   Билети от техни концерти.
   Книги за тях.
   ДМ плакати.
   Флаери.

Може да посочи от впечатляваща цифра за броя на списания с Депеш на корицата им до снимка например на конкретния брой на списанието depeche mode, който са имали под ръка като са си измислили името преди 27 години.

Някой може да е ходил на техен концерт от violation tour-a и да сподели.

Идея е и евентуална обмяна на неща.
Аз например живо се интересувам дали някой си пази флаери от афтърпартита след концерти в други страни. Например някой може да има от Истанбул и да го пази без да му е особено потребен.  Ангелче

Ако наистина се появи подобяващ интерес, то в бъдеще с помощта и
"под егидата" на екипа на depeche-mode.org би могло темата да се разшири, обедини с тази за музикалните колекции, да се архивират общо, образувайки общ субфорум например.
  Разбира се това са само идеи засега, които биха могли да се реализират само с всеобщи и постепенни усилия.

Засега просто споделете мнения по по конкретната зададена теме, ако разбира се колекционирането ви е интерес... или пък не ви е. Одобрение

Аз смятам да си преброя например плакатите. Чудя се чий ли е най-стария да речем. Къде го е окачил? Можем някой ден да си направим и ние ДМ кафе като това в Естония.

Добо, все съм се чудил, колко билета от концерти имаш като бройка?

for all the right reasons
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #1: 10 Октомври 2006

Бих искала да имам, каквото и да било от посочените неща тук.

victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #2: 12 Октомври 2006

Мен на този линк ми излиза някакъв немски сайт с Тейк Дет и Еминем  Шок  Може би трябва да търся. Объркан

Особено бих се зарадвал ако някой къта някой стар флаер от Депеш Мод парти от 90-тте.
Разбирам, че не са много колекционерите тъдява.
  Ако на някой му се мотае нещо излишно...
Е никой няма да си даде билет от концерт предполагам.
  Като казах билет бих искал да се похваля, че притежавам наистина рядко нещо. Имам си един цял-целеничък непокътнат, нескъсан и дори неползван билет от концерта в София.  Доволен

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #3: 13 Октомври 2006

Обичам да колекционирам статии от чужди списания като тези,които съм предоставила в Архива.За съжаление повечето така и не съм се наканила да ги принтирам и да ги изчета най-после,а искам да си направя една голяма папка само със сканирани статии. Очиврът Иначе притежавам много изрезки от вестници и списания,броеве от списание Ритъм (тези с DM на корицата са-бр. 16,48,96,а в бр. 50 има една много хубава статуя за турнето Devotional,озаглавена: "Нещо се случи,Депеш Мод-най-декадентското турне";в бр.19 има едно дълго писмо от фен,присъствал на концерт на DM през 98 г. Спомням си,че тогава много се развълнувах от описанието му и си пожелах да имам възможност да присъствам на поне един концерт от следващото турне на DM Ангелче),бр. 21 на сп. Егоист с кратка статия за The Singles 86-98...
Разбира се,пазя си и всички билети,флаери и рекламни материали,до които съм успяла да се докопам до сега.Най-старият ми плакат датира някъде от началото на 90-те и представлява малко позакъсняла реклама на 101. Ухилен Имам още един плакат от Ultra-периода,един от The Singles 86-98, два оригинални плаката-от SOFAD-ерата и от последното турне,PTA Tourbook,значки,аксесоари,тениски,една нашивка за яке (която обаче предпочитам да ползвам като плакат Намигване),дори и тетрадка с DM на корицата и книгите,издадени в БГ,разбира се.За това се сещам в момента.
Сигурна съм,че много от вас също притежават интересни и богати DM колекции,които се надявам да опишат тук. Одобрение

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #4: 13 Октомври 2006

Най-култова по въпроса родна статия за мен е "Възкресение Давидово"
от Егоист, която си пазя вече към 9 години.

Преброих към 15 мои плакати, които все още пазя.
   Кът са ми флаерите от дм партита отпреди повече от две години. Тъжен

deiv4o
Гост
Отговори #5: 13 Октомври 2006

аз успях да сабера вси4ки BONG MAGAZINES издания което за мен е голяма радост:)Усмивка , сащо тка имам около 10 tour bus tapes  s rare intervews
ultrapmp
Странен Любовник
**
Публикации: 450

Профил
Отговори #6: 13 Октомври 2006

Всеки разбира -колекционерството по своему,аз наблягам на всичко издадено на СD,DVD,VHS и т.н .Колекцията ми наближава 200GB.Не съм ангелче ,но правя всичко в името на идеята.
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #7: 14 Октомври 2006

Може да посочи от впечатляваща цифра за броя на списания с Депеш на корицата им до снимка например на конкретния брой на списанието depeche mode, който са имали под ръка като са си измислили името преди 27 години.

Ъъъ, нищо не разбрах от този параграф.  Шок

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #8: 14 Октомври 2006

аз успях да сабера вси4ки BONG MAGAZINES издания което за мен е голяма радост:)Усмивка , сащо тка имам около 10 tour bus tapes  s rare intervews

Deiv4o,поздравления за страхотната колекция! Шок Колко са всичките списания BONG,които притежаваш като бройка? Тези "10 tour bus tapes",които си споменал ме заинтригуваха.Ще се радвам ако решиш да споделиш с твоите soul sisters and soul brothers още някое линкче с rare material в темата "Размяна на неиздавани записи". Ангелче Намигване

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #9: 15 Октомври 2006

отначало събирах билети, плакати и в общи линии всичко, до което можех да се докопам. с течение на времето се концентрирах само върху сиди-та и дивиди-та май. купувам си и дискове с интервюта.

и на мен ми е интересно какво представляват тези "10 tour bus tapes"?
Последна редакция: 24 Октомври 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #10: 15 Октомври 2006

и на мен ми е интересно какво представляват тези "10 tour bus tapes"?

Ами предполагам нещо от сорта на кратко дикументално филмче.
Като това например.
Но тъй като само гадая, ми е интересно и на мен, какео представляват

Good Evening, Sofiaaa!
deiv4o
Гост
Отговори #11: 15 Октомври 2006

това са audio tapes с интервюта,пак ако става въпрос за сд-та и двд-та и аз  незнам честно колко и какво имам   Идиот знам 4е сабрах всички концерти от LHN:)Усмивка и имам около 80двд-та или не6то такова,сега почва да ми се варти из главата една мисъл за плочи но ще е МНОГО голям damage   ама времето ше покаже Намигване
Последна редакция: 15 Октомври 2006 от deiv4o
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #12: 16 Октомври 2006

the damage is done, deiv4o  Одобрение

Ъъъ, нищо не разбрах от този параграф.  Шок

Прав си май, Добо. Ще се поясня малко.
 Имах впредвид -от лесни за намиране и не толкова ценни неща като списания Нов Ритъм с ДМ на корицата например 
-до наистинна изключително редки, стари и ценни неща като
брой на френското списание depeche mode от 1979 година, когато групата си избира името, докато такъв един брой им стои на масата, където са стояли и са се чудели какво име да си измислят.
В случая си мислех, че може би се знае дори кой именно брой на списанието Дейв е съзрял. Той нали е бил запален по модата тогава. Може дори да помни броя и/или да си го пази дори.
Та, бройка от тиража на онзи конкретен брой на списанието ми се въртеше в май болното въображение.  Ухилен

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #13: 16 Октомври 2006

името би трябвало да е избрано 1980, тъй като същата година, тримата без дейв все още са се подвизавали като Composition Of Sound.
Последна редакция: 21 Октомври 2006 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
victor.
Нарушител x 4

Профил
Отговори #14: 21 Октомври 2006

Правилно. Ангелче

Страници: [1] 2  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.