DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3 ... 6
  Печат  
Автор Тема: Интересни линкове  (Прочетена 33433 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MaoriGirl
Посветен
Публикации: 365

Профил
17 Октомври 2006

Понеже си имаме тема ''линкове'',в която се публикуват полезни и представляващи интерес сайтове,свързани с ДМ,предлагам тема,в която всеки,който намира даден сайт за интересен,нестандартен или просто заслужава по-особено внимание,да го сподели тук- независимо дали става въпрос за музика,фотография или любимата ви марка чипс.

Ето един сайт,който предполагам,че ще заинтригува онези,чието пътуване не се изразява единствено в направлението работа-вкъщи.Знам,че има доста сред нас,които обожават да пътуват,а на някои може би дори е хоби.

www.new7wonders.com - след регистрация е възможно гласуване за избиране на новите ''седем чудеса на света''.
Последна редакция: 17 Октомври 2006 от The Fein
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #1: 18 Октомври 2006

MaoriGirl, много добра идея, сайта който си дала е много интересен. Още повече, че съм била на две от местата които са предложени за гласувене. Красота Намигване

Angels of the Universe
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #2: 18 Октомври 2006

и аз за съжаление съм бил само на две от тези места. имам предложение да отворим нова тема, в която да постваме най-оригиналните снимки, които сме правили, като естествено не качваме сто снимки амипримерно по една, може да се получи интересно. даже ако искате може и да обявяваме теми. стига само товада не е проблем от гледна тока на мястото, което заемат тези снимки.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #3: 18 Октомври 2006

Маори, поздравления за темата! Разгледах сайта, много ми хареса, допада абсолютно на скиталческата ми душа на вечен пътешественик (понякога и само в мечтите ми Усмивка ). Подкреопям и предложението на Мао за друга тема, въпреки че съществува опасност снимките да не са прекалено големи за възможностите на сайта.
Аз бих добавила този сайт за любители на модната фотография.
(Между другото, има много интересна изложба в момента в Софийската Градска галерия на една марка дрехи, популярна със скандалните си рекламни кампании.)

MaoriGirl
Посветен

Профил
Отговори #4: 18 Октомври 2006

Не знам защо,но предположих,че някой ще даде идеята,която  хрумна на МАО... Ангелче
Аз съм ЗА,ще бъде наистина интересно да качваме оригинални кадри,които сме успели да хванем...случайно или не.Дори можем (което съвсем не е задължително) да я озаглавим ''Photography in our eyes''.
Иначе и аз за съжаление съм успяла да посетя само две от посочените ''чудеса''...засега Намигване
Последна редакция: 24 Октомври 2006 от MaoriGirl
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #5: 18 Октомври 2006

само, че предлагам да направим така: всяка седмица да има тема. за да не заемаме прекалено много място всеки има право да поства по максимум 2 снимки, накрая на седмицата всичко се трие за да освободим място и постваме нова тема. така всеки ще може да си запази на своя компютър снимките, които са му интересни, пък и предполагам че ще стане интересно и забавно.
Последна редакция: 18 Октомври 2006 от MAO BOY

La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #6: 19 Октомври 2006

Като запален пътешественик и аз разгледах новите чудеса на света...оказа се, че и аз като повечето от изказалите се съм посетил само две места от посочените... (да няма някаква магия)  Усмивка бях стигнал много близо до трета дестинация - замъка Schwanstein в южна Германия. За  съжаление поради независещи от мен причини, се наложи да спра с експедицията. Подкрепям идеята, за авторски снимки от красиви места по света, като алтернатива на темата за красотата на България. Ще се радвам обаче освен да гледам красиви снимки, да чета и коментарите на авторите за местата, които са посетили. Например, аз останах супер разочарован от Стоунхендж...нашите побити камъни са по-впечатляващи, но не се стичат милиони туристи всяка година...въпрос на правилна реклама. Да не говорим, как бе потулен един скандал в Англия точно по време на пребиваването ми там. Студент по палеоистория, при защитата на докторската си титла, взема проби от основите на камъните участващи в кръга наречен Стоунхендж...та въпросния младеж, открива в пробата  - бетон. След безбройни дебати признаха официално от Кралският британски исторически музей, че в средата на миналия век, камъните били преподредени и поставени върху бетонна основа малко под нивото на земята. Също така увериха всички бъдещи туристи, че самите камъни са на над 3000 години и са построени по оригинални скици и разкази на това как са изглеждали едно време. Бияч
Някой обаче след това да е чул, за тази спестена "дребна" подробност...уви!

Мисля, че е време Мао, като автор на идеята да отвори нова тема, след което някой от модераторите да премести постовете по новата тема...а тази да си остане само за интересни линкове. Намигване
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #7: 19 Октомври 2006

ок, няма проблем, за отварянето, ще я отворя. остава само да изчистим няколко подробности. съгласни ли сте да постваме снимки по зададена тема или идеята ще бъде да постваме авторски снимки от пътешествия?

La tête dans les nuages
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #8: 19 Октомври 2006

Ами ако не са авторски снимките, каква е ползата. Всеки може да напише в Гугъл името на мястото или каквато там е темата и да разгледа куп интересни места. Повечето от форумци, са били поне веднъж в чужбина и сигурен съм са събрали снимков материал и впечатления. Информация, която може да е полезна за други, планиращи да се запътят в същата посока...нещо като мини-онлайн пътеводител. Може да въведем условие, разказа да се води в първо лице, за да може после ако отидем на мястото и инфото се окаже невярно, да знаем кого да държим отговорен! Бияч хаха
Например ако сложим снимка на някоя кръчма в Прага, трябва да обясним, защо точно тази кръчма и т.н...Струва ми се забавно, не знам какво ще кажат другите.
Independent
Кукла
**
Публикации: 30

Профил
Отговори #9: 19 Октомври 2006

Одобрение Супер идея!!!
 Мао може да поразгледаш : www.virtualtourist.com
 както и всички останали естествено
 Има доста интересна и полезна информациа за пътуващите, както и   много отзиви за различни места, заведения, забележителности, плюсове и минуси на конкретните градове и т.н.
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #10: 21 Октомври 2006

. Например, аз останах супер разочарован от Стоунхендж...След безбройни дебати признаха официално от Кралският британски исторически музей, че в средата на миналия век, камъните били преподредени и поставени върху бетонна основа малко под нивото на земята. Също така увериха всички бъдещи туристи, че самите камъни са на над 3000 години и са построени по оригинални скици и разкази на това как са изглеждали едно време. Бияч
Някой обаче след това да е чул, за тази спестена "дребна" подробност...уви!

MaoriGirl, благодаря за линк-а, а темата е много-добра Усмивка
Аз съм бил само на едно от кандидатите за нови чудеса места.Бил съм много близо до още няколко, но специално за Стоунхендж, беше мое решение да не ида-това е един от най-надценените културно-исторически паметници, още повече, че тази 'потулена' история, която разказа кириларт, съм я чувал и аз.
За любителите-пътешественици пускам ето този сайт:

http://haha.nu/funny/strange-statues-around-the-world

Някои от тези статуи съм виждал с очите си, но повечето са ми напълно непознати.Някои от тях са наистина много забавни Ухилен
Пожелавам си, пък и на всички вас, един да видя всички стари/нови чудеса на света и една голяма част от тези strange-statues Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
tan
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил
Отговори #11: 21 Октомври 2006

www.fishki.net
сайта е руски,включва интересни и забавни снимки от цял свят,а също така и клипчета.
MaoriGirl
Посветен

Профил
Отговори #12: 29 Октомври 2006

Можете да проверите колко е часът по необичаен начин  (с помощта на снимки) ето тук: www.humanclock.com
Доста интересно...

Последна редакция: 29 Октомври 2006 от MaoriGirl
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #13: 29 Октомври 2006

Аз пък ще добавя линк към един сайт, който посещавам с удоволствие от няколко години насам, а и ми е изключително полезен от практична гледна точка Ангелче:
http://www.turtletimes.com

Понеже много обичам костенурки, а и имам 3 прекрасни екземпляра за домашни любимци, които отглеждам вече 15 г., много ми е полезна всякаква информация за отглеждането им, защото все пак подобни нетрадиционни домашни любимци се отглеждат трудно и имат някои много специфични изисквания. Липсата на специалисти в България, които могат да дадат конкретни съвети допълнително затруднява любителите на тези симпатични животинки. Тъжен
В сайта, който съм посочила има изобилие от полезна информация за всички видове костенурки, а най-много обичам да разглеждам месечния Photo Contest, в който дори съм участвала няколко пъти. Намигване

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* turtle005.gif (28.52 KB, 153x56 - видяно 656 пъти.)
Последна редакция: 29 Октомври 2006 от dearrose

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
deiv4o
Гост
Отговори #14: 17 Ноември 2006

dm art
Страници: [1] 2 3 ... 6
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.