DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Печат  
Автор Тема: Duran Duran  (Прочетена 58382 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #150: 24 Октомври 2006

След дълго оглеждане на "страховитата охрана" и след като видяхме как старателно претърсват и опипват, беше невъзможно да се вкара фотоапарат... След като минахме проверката и на билетите, видях колко фотоапарати са прибрали...Не знам защо само в България все още са толкова строги за това. Вече почти навсякъде дават да си внесеш любителски фотоапарат.

Ех,аз бях от "нарушителите" с конфискувани фотоапарати. Плачещ Изобщо бях изключила за апарата след партито в Плевен,а можех да го скрия по-добре в чантата си или да измисля някакъв трик подобно на Кирето,но... Е,все пак благодарение на вас разгледах достатъчно хубави снимки от концерта,а и се повеселих искрено без да си отклонявам вниманието със снимане. Усмивка Бях си намислила да пиша за някои впечатлили ме моменти,но виждам,че повечето сте ги изброили.И аз като Мая имах проблеми с "буйни" фенове около мен. Бияч Пред мен някаква жена викаше толкова силно още преди Дюран да излязат на сцената,че ми идеше да й направя забележка, но най-вероятно щеше да е излишно.Освен това двама души постоянно си изтърсваха пепелта от цигарите отгоре ми, а един от феновете явно беше доста пиян и всеки се отдръпваше, когато го видеше да приближава. Побъркан
Аз съм доволна от концерта,чух почти всички любими песни. Одобрение Е,аз си харесвам най-много освен Save A Prayer и Out Of My Mind, но си знаех,че няма да я чуя на концерта. Иначе се зарадвах на Sunrise,Notorious,Ordinary World,Come Undone и разбира се-на кулминацията с The Chauffeur.
Забавен момент беше как Саймън по едно време хвърли дайрето във въздуха и когато го улови си поряза ръката, при което каза "Ouch!" на Джон Тейлър. Ухилен Също така доста се зарадва на шумната агитка точно пред сцената и заслужено им каза "I Love You!", изпращайки им въздушна целувка. Целувка
Аз лично не бих сравнявала концерта на DM с този на Duran Duran. И двете групи се справиха перфектно според моите очаквания и в тон с настоящия си имидж и звучене.
Взех си сп. "Паралели" най-вече заради хубавия плакат и интервюто с Роджър Тейлър. И в тази статия нямаше как да не бъде намесено името на DM :
"За разлика от Depeche Mode,които с годините ставаха все по-мрачни и дълбаеха в недрата на подсъзнателното, Duran Duran си останаха верни на слънчевата страна на 80-те, когато стремежът към лъскавите забавления все още не беше грях, а радостта от живота бе неподправена."

И все пак си мисля,че "златните" времена за Duran Duran са си останали именно някъде в 80-те, едва ли биха впечатлили феновете си с иновативност и оригиналност в бъдеще... Тъжен

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #151: 26 Октомври 2006

И блозо седмица след концерта идва и моя ред да драсна ред-два по въпроса. Сигурно ще повторя поне част от коментарите, за което предварително се извинявам, но нямах възможност да прочета всички постове!
Може да не съм особено голяма фенка на ДД, но концертът беше от класа.  Личи си, когато професионална група излезне на сцената. Аз се появих значително по-късно от всички останали по независещи от мен причини, но това не ми попречи да усетя атмосферата. Това, че не беше претъпкано си имаше и позитивна страна - нямаше кой да ти скача по краката (Мая, къде ги намираш тия "хулигани"?) и да се бута, беше рехаво, но имаше достатъчно място за танци!

Цитат
Ще спра до тук, защото прекалено философски май стана този коментар, като за финал в рамките на шегата ще кажа, че Дюран за измислили решение на факта че може на някой да му доскучае по време на концерта, за съжаление решението ще повлияе само на мъжката част от присъстващите. Но пък за сметка на това им влияе по един доста убедителен начин
Ами не съм мн сигурна, че повлия само на мъжката част от публиката - аз лично бях доста впечатлена от прелестите на беквокалистката и трябва да призная, че с интерес следях "големите й очи", които можех да се закълна, че до края на концерта, все някак и по някое време ще станат по-"очевидни" за публиката, защото доста напираха и се бореха за собствената си свобода... Намигване
Това, което много приятно ми направи впечатление е колко земни бяха на сцената. Самият факт, че направиха усилие да ни поздравят на нашия си език беше повече от жест на уважение към публиката, а накрая знамето... ами нямам думи, беше много красив жест, който само мога да мечтая Дейв да направи някой ден. Истина е, че ДМ се държат мн по-недостижимо, може би даже надменно на сцената, но те могат да си го позволят. Въпреки всичко малко усилие, едно "Добър вечер, София!" не коства мн усилия, а взривява зали!!!!
Концертът ще остане един мн хубав спомен, макар и незавършен поради факта, че пропуснах афтър партито ... и то поради разправии с чичко полицай, тъй като вечеряйки след концерта пихме и по питие... Не знам дали Мая винаги застава на концерти до брутални и невъзпитани фенове, но при мен, когато една вечер е каръшка, тя е каръшка на 100% (малко изключение въпросната вечер, когато все пак концертът вкара поне един лъч светлина в мрачната нощ!!!) 

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #152: 26 Октомври 2006

Това, което много приятно ми направи впечатление е колко земни бяха на сцената. Самият факт, че направиха усилие да ни поздравят на нашия си език беше повече от жест на уважение към публиката, а накрая знамето... ами нямам думи, беше много красив жест, който само мога да мечтая Дейв да направи някой ден. Истина е, че ДМ се държат мн по-недостижимо, може би даже надменно на сцената, но те могат да си го позволят. Въпреки всичко малко усилие, едно "Добър вечер, София!" не коства мн усилия, а взривява зали!!!!

Между другото, в едно от интервютата към новото DVD Антон казва, че е измислил преминаващите надписи по кълбото като част от сценичния дизайн за Touring The Angel именно защото и той счита DM за група, която не комуникира особено с публиката или поне не с думи. Млъкнал  Очиврът По тази причина на кълбото можем да видим надписи като "Hello!" и други думи, които повечето фронтмени изричат едва ли не традиционно по време на всеки концерт. Ангелче
И на мен ми направи впечатление колко много говореше Саймън между песните и това ми се стори изключително приятно, да не говорим пък за думите на български, които се е постарал да научи. Готин
Сигурно повечето от вас са гледали предаването VH-1 Storytellers с участието на Duran Duran, където може също да се забележи колко увлекателно умее да разказва Саймън за различни случки от миналото или истории около песните на групата. Мисля си, че DM не биха се вписали в подобен род предавания поради липсата на словоохотливост от страна на Дейв. За сметка на това пък сценичното му поведение напълно компенсира липсата да коментари между песните. Одобрение

"When the body speaks all else is hollow..."

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #153: 26 Октомври 2006

Цитат
Не знам, само на мен ли ми се стори, но ако бяхме викали повече накрая мисля, че щяха да излязат на втори бис?

На това турне всички сетове са си били предварително програмирани. Тоест знае се, че биса е един съставен от две песни...друг е въпроса, че след като не са пяли Electric Barbarella, само в България от цяла източна Европа, може да е била оставена за евентуален втори бис...но ние наистина не положихме никакво усилие. Когато видя, че дадена група - било то Депеш или Дюран са с програмиран сет от самото начало на турнето, не хвърлям много усилия във викането между бисовете, защото така или иначе знам какво ще получа и какво не. Макар в случая да е възможно, да е било грешка от страна на българската публика. Както и да е, ощетени сме с една песен в сета. Зъл

Според мен не е така, първо, защото навсякъде има по 2 песни на бис и второ, защото ми направи впечатление, че след Rio техниците излязоха и почнаха да прибират апаратурата. Това беше 30 секунди след като Дюран се прибраха. Така беше и на Депеш. Няма за какво да съжаляваме  Ангелче Одобрение
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #154: 26 Октомври 2006

Цитат
Според мен не е така, първо, защото навсякъде има по 2 песни на бис
Кое не е така, аз казах абсолютно същото:

Цитат
На това турне всички сетове са си били предварително програмирани. Тоест знае се, че биса е един съставен от две песни...
Просто изразявам учудването си, защо след като през цялото турне са изпълнявали дадена песен, тук не я изпяха и търся някакво логично обяснение. Например в следващия сет в Атина отново е включена?!?
В подкрепа на това е и единствено тук разместения сет. Принципно би трябвало да започнат със Sunrise, както навсякъде, но тук не беше така.
Все пак това бе само в сферата на предположенията, защото, както съм обяснил по-нататък в поста си, който е цитиран:
Цитат
Когато видя, че дадена група - било то Депеш или Дюран са с програмиран сет от самото начало на турнето, не хвърлям много усилия във викането между бисовете, защото така или иначе знам какво ще получа и какво не.
Тоест един бис от две песни. Накрая завършвам с това, че в крайна сметка сме ощетени с една неизпълнена песен от трядиционно програмирания за това турне сет.
Симеон, е сега можеш ли да ми покажеш, кое не е така в тези два идентични поста?
Ogi101
Опасен
*
Публикации: 206

Профил
Отговори #155: 27 Октомври 2006

Цитат
И на мен ми направи впечатление колко много говореше Саймън между песните и това ми се стори изключително приятно, да не говорим пък за думите на български, които се е постарал да научи.
Бях забравила за прелюдите на Саймън между песните. Всъщност това ми се стори много оригинално и определено страхотна идея. Може и да е по-добър разказвач от Дейв по принцип, но това, че разказваше или поне се опитваше да въведе публиката с историята на последващата песен даваше един personal touch, който ме впечатли и даже ме накара да се заслушам още повече в самата песен. И това го казва човек, който не е голям фен на ДД и като такъв не винаги съм си давала сметка за силата на текстовете им, но ето този малък факт, няколко думи преди всяка песен, ме накара да се заслушам и да се опитам да чета между редовете на думите, а това от своя страна по някакъв необясним начин направи концерта мн по-смислен поне за мен!

Nothing's impossible...It's ONLY a question of time...
Spellbound
Опасен

Профил WWW
Отговори #156: 27 Октомври 2006

Цитат
Според мен не е така, първо, защото навсякъде има по 2 песни на бис
Кое не е така, аз казах абсолютно същото:

Цитат
На това турне всички сетове са си били предварително програмирани. Тоест знае се, че биса е един съставен от две песни...
Просто изразявам учудването си, защо след като през цялото турне са изпълнявали дадена песен, тук не я изпяха и търся някакво логично обяснение. Например в следващия сет в Атина отново е включена?!?
В подкрепа на това е и единствено тук разместения сет. Принципно би трябвало да започнат със Sunrise, както навсякъде, но тук не беше така.
Все пак това бе само в сферата на предположенията, защото, както съм обяснил по-нататък в поста си, който е цитиран:
Цитат
Когато видя, че дадена група - било то Депеш или Дюран са с програмиран сет от самото начало на турнето, не хвърлям много усилия във викането между бисовете, защото така или иначе знам какво ще получа и какво не.
Тоест един бис от две песни. Накрая завършвам с това, че в крайна сметка сме ощетени с една неизпълнена песен от трядиционно програмирания за това турне сет.
Симеон, е сега можеш ли да ми покажеш, кое не е така в тези два идентични поста?

Извинявам се, kirilart, просто разбрах, че имаш впредвид, че ако сме викали повече ще получим още една песен. Помислих си, че това искаше да кажеш, че е оставена за втори бис и затова съм очуден и не знам каква евентуална грешка на българската публика може да има при положение, че техниците излязоха. Извинявай още веднъж, моя грешка, не съм разбрал...
Последна редакция: 27 Октомври 2006 от Симеон
yty
Гратис Любовник
**
Публикации: 49

Профил
Отговори #157: 27 Октомври 2006

визуализацията според мен беше просто за да се отбие номера. можеха да минат и без нея, тя само разсейвашеи и големите светлинни диоди(тоя израз го чопнах от мирето), правеха картината доста кофти
а на мен много ми хареса как прожекторите осветяваха всеки един от тях и на "екрана" отзад, когато не светеше естествено се появяваха маки кръгчета с по един член на групата по средата:)
концерта ми хареса определено, сториха ми се доста ангажирани с изпълнението си, а и отношението си към публиката, особено при положение че са пълнили огромни стадиони (макар и преди години), а сега не успяха да напълнят една зала с капацитет доколкото разбрах 4500 души. Саймън пя чудесно и развенча поне за мен слуха че на живо не струва Шок
Ще запазя чудесен спомен за концерта, а и за това че стана повод да се запозная лично с много от вас, макар и мимолетно:)
bong13
Възбуден
Публикации: 160

Профил
Отговори #158: 27 Октомври 2006

Дали е по-добре да направиш пауза между всяко турне като синхронизираш тези прояви с издаването на новите си албуми(ако имаш такива), както правят Депеш и ни оставят в трескаво очакване, почти на прага да мислим дали въобще ще  ги видим отново на сцената. И макар да известна степен да са превърнали концертите си в стриктно водещи се по сценарий събития, цялото представяне ( група, изпълнение, сцена, визуализация) винаги "взривява" зали и стадиони. Или пък е по-добре да приемеш стратегията на Дюран - дори и без наличието на нов студиен албум нуждаещ се от представяне да поемеш на турне, макар и не мащабно. И то във всяко едно отношение, като продължителност, сценичен дизайн ефекти и др. Просто идва новата година и стягаш куфарите за турне.

Да, наистина?! Какво бихме избрали ние? Дали независимо направил ли си нещо ново, което можеш да показваш, да поемаш на турне? Ако се отнася до това дали искам да виждам Депеш всяка година, отговорът е естествено, че искам! Но явно тъкмо там се крие класата на група, която прави турне, за да представя новия си албум, а не просто, за да напомня за съществуването си. Може би точно около цялата тази неизвестност какво да очакваме се крие голяма част от магията им. Някъде бях прочела, че Депеш е групата с най-верните и търпеливи фенове и мисля, че е точно така.
Когато си тръгвах от концерта миналия петък, искам да си призная, че съжалих за едно единствено нещо - че групата, която аз обожавам не мога да почувствам толкова близка, колкото почувствах Дюран. Не знам дали е само заради сценичното им поведение, може би е и защото тях не ги обожествявам, тях ги имам за нормални хора, които просто правят добра музика. Може би и затова сега разсъждавам за техния концерт по-трезво. Хареса ми, да, забавлявах се, всичко беше прекрасно, имах време да огледам всичко по сцената и около сцената. Наистина Саймън пя много добре... и завидях на феновете на Дюран, че са видяли любимците си, а аз живея със спомени и очакване.  Плачещ

The more I look   The more I see   The more I feel
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #159: 27 Декември 2006

Ето и заглавията на някои от новите песни в предстоящия албум:

'Night Runner' (с участието на Джъстин Тимбършит и продуцирана от Тимбаленд)
'Zooming In' и 'Skin Divers' (другите две песни продуцирани от Тимбаленд)
'48 Hours Later'
'Transcendental Mental' (чудя се дали песен с подобно заглавие може да се окаже добра).

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Spellbound
Опасен

Профил WWW
Отговори #160: 27 Декември 2006

Имаш ли някаква информация кога точно излиза?  Очиврът
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #161: 27 Декември 2006

Имаш ли някаква информация кога точно излиза?  Очиврът

Според Wikipedia - 14 Май 2007.
Последна редакция: 29 Декември 2006 от The Fein

Kevy
Екип
Публикации: 1383

Профил WWW
Отговори #162: 27 Декември 2006

'Night Runner' (с участието на Джъстин Тимбършит и продуцирана от Тимбаленд)
'Zooming In' и 'Skin Divers' (другите две песни продуцирани от Тимбаленд)
...

Официално се отказвам от Дюран Дюран... пфууу, ние се ядосваме, че нашите момчета правят комерс, ама това на нищо не прилича... сега остава само клип, в който Саймън и Джъстин кълчат кълки един до друг... явно ДД са наистина отчаяни... пускам си Rage Against The Machine в знак на протест Ядосан

See what I see!
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #163: 27 Декември 2006

Официално се отказвам от Дюран Дюран... пфууу, ние се ядосваме, че нашите момчета правят комерс, ама това на нищо не прилича... сега остава само клип, в който Саймън и Джъстин кълчат кълки един до друг... явно ДД са наистина отчаяни... пускам си Rage Against The Machine в знак на протест Ядосан

Дюран винаги са били винаги доста комерс, дори и сега, когато са вече малко извън играта, а подобен ход е добър начин да се върнат в нея. А и сега сякаш нямат нещо повече от амбицията да правят добър поп, та нямам особено големи очаквания към новия албум - ако е боклук няма да се разчувствам особено  Усмивка Но добрия поп понякога е приятен, та нищо чудно все пак да излезе нещо не-чак-толкова-лошо.

А и в историята на музиката има случаи, когато от непредвидени колаборации са се получавали добри неща - Ник Кейв и Кайли Миноуг примерно.

Но наистина по-вероятния развой на събитията ще е Саймън и Джъстин да кълчат кълки един до друг, гледащи към разни млади дами, като Джъстин ще помоли Саймън да му покаже "как стават работите" и ето ти примерен сюжет на бъдещия клип  Усмивка

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #164: 15 Февруари 2007

Работното заглавие на албума е "The Music Between Us"

Ето и засега потвърдените песни от него:

Night Runner (заедно с Джъстин Тимбърлейк и съответно първи сингъл от албума)
48 Hours Later
Transcendental Mental
Skin Divers
Zooming In
Small Print
We Got Da Juice
Diss Me? So Sexy

Непотвърдени песни:

Under The Wire
Traumatised (вероятен би-сайд към Night Runner)
Последна редакция: 15 Февруари 2007 от The Fein

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.