DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  
Автор Тема: Какво според вас изразяват любимите песни на музикантите от Депеш Мод?  (Прочетена 7938 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
21 Октомври 2006

Животът на Dave Gahan определено е изпълнен с много драматични и меко казано нелеки моменти.На 3 годишна възраст се изправя лице в лице със смъртта на баща си.Това бележи живота му с много тъга.Една голяма част от него Дейв прекарва в лутане.Объркан от хората и собственото си страдание ,той непрекъснато търси уюта на семейството,което почти е загубил.Това търсене преминава през много перипетии-бягства от училище,кражби,различни хулиганства и какво ли още не.Лута се дори и в по-късните години на Депеш.Всички знаем за множеството грешки,които е правил,вземайки наркотици.Целият този драматизъм едва ли би могъл да бъде изтрит от съзнанието на талантливия музикант.Грешките,болката и ужасът от миналото сякаш придават черен образ на Дейв.Също така тъгата и меланхолията,с която пее,определено подчертава това,че той предпочита музикалните звуци на депресивната музика.Въпреки това една от любимите песни на Дейв е "What's going on" на известния американски jazz,r&b,solo-изпълнител Marvin Gaye.
Какво намира Дейв в нея?Спасение от тревогата,несъгласие със страданието и болката, или призив за бунт срещу страха и отчаянието?В песента Дейв усеща неприязън срещу объркващата и насилствена действителност,в която хората се погубват взаимно и съсипват уюта на доброто и красивото.Самият Дейв много добре познава този ужас,който дълго го е преследвал.Ето защо чрез песента "What's going on" Дейв намира изход от миналото,изправяйки се срещу него и категорично слага точка на страданието.Според вокалиста песента е призив срещу всичко,което погубва човешката личност.Призив срещу капана,който залага понякога животът,и в който човек лесно може да се хване,ако не опита с цената на всичко да защити своята индивидуалност и духовност.

Прикаченият файл е изтрит при прочистване.

* marvin gaye.doc (22.5 KB - свалено 148 пъти.)

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #1: 21 Октомври 2006

Не знам как да коментирам подобни теми след като от самото си начало те са обречени.
Като за начало да се върнем към фактите... Баща му не е умрял когато Дейв е бил на 3 години. На 3 годишна възраст родителите му се развеждат. След това майка му се омъжва повторно и той смятал доста време, че вторият му баща е всъщност биологичният. Който пък е умрял, когато Дейв е на 7 години, а когато е на 10 се появява истинският му баща и тогава майка му обяснява каква е ситуацията. Малко като сапунен сериал, но какво да се прави.
Драматичните моменти Дейв сам си ги е направил. Никой не го е бил по главата да напусне жена си (която е била и най-добрият му приятел) и малкият им син, за да гони жена като Тереза Конрой.
Що се отнася до наркотиците... не мога да се сетя за музиканти, които да не са опитвали.
А любимите им песни се променят с всеки изминал ден. По-скоро песните са отражение на състоянието им, а не обратното.
Последна редакция: 21 Октомври 2006 от Recoil
Rush_for_DM
Агент

Профил
Отговори #2: 21 Октомври 2006

извинявам се за грешката. Шок смятам,че важното в тази тема не са данните,а емоциите на Дейв.

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #3: 21 Октомври 2006

Както няколко пъти споменавам днес... Данни, факти, събития и т.н. мога да коментирам без никакъв проблем. Емоции няма как да коментирам, понеже ще се получат "свободни съчинения". Дейв, както и всички останали публични личности, имат по две лица. Едното е това, което ние познаваме - публичното, а другото е това, което не познаваме. Няма как да коментирам нещо, което не познавам. Тоест има, но няма смисъл.

Това което мога да добавя към темата е, че групата не изглежда добре когато всичко е добре. Може да ви се струва малко глупаво като твърдение, но е така. Дейв ми допада повече в периода, в който е употребявал наркотици, защото поведението му на сцената е непредвидимо и защото се раздавал до максимум на всеки един концерт. А и донякъде е било така, понеже всеки концерт е можел да бъде последен в живота му. На един дори го изнасят на носилка... Днешният Дейв е робот, който прави едно и също. Концертите им се превърнаха в представление, на което вече е интересен за наблюдаване Мартин, който пък е пиян. Но за сметка на това... той е човекът, който може да направи един концерт... специален.
Последна редакция: 21 Октомври 2006 от Recoil
Bubeto
Кукла
Публикации: 32

Профил
Отговори #4: 21 Октомври 2006

Всички сме наясно със зависимостите, на които са били подвластни  членовете на ДМ.Или най - вече на тези на Мартин и Дейв.Не съм съгласна с изказването,че "днешният Дейв е робот,които прави едно и също".Да, аз също  харесвам представянията му  в периода, в който е вземал наркотици,защото там е по - освободен,а и доста по - млад. Но не мисля ,че се е раздавал повече.Самият той признава в няколко интервюта,че тогава не се е интересъвал почти от нищо и му е било все едно.Не мисля,че в такива моменти човек е способен да се раздава.
Също така не мисля,че Мартин продълвада е алкохолик и интересното му поведение е в следствие на алкохол.
Някои хора твърдят,че Дейв продължава да взима наркотици, тъй като дори на 45 той все още "не си нямира място" на сцената. Дали тези мнения обаче са основателни?!Можем само да гадаем. Моето мнение е ,че концертите на ДМ все още са достойни за възхищение и да им се радваме докато можем.Както знаем преди няколко години беще факт тяхната раздяла и това,че се събраха е едно малко чудо за всички ,които ги обичат!

Seen the tears in my eyes,Heard my truth turn to lies, Seen the tears in my eyes,  I'm not proud of what I do, When I come up, When I rush, I rush for you....
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #5: 21 Октомври 2006

Както знаем преди няколко години беще факт тяхната раздяла и това,че се събраха е едно малко чудо за всички ,които ги обичат!

Кога пък са се разделяли и кога са се събирали ?
Bubeto
Кукла

Профил
Отговори #6: 22 Октомври 2006

Ами раздялата им не беше официална,  но тази "крачка в страни" ,както я наричат повечето хора(става дума за соловите им проекти, които до голяма степен  станаха факт поради различните виждания на членовете на групата в даден момент), за мен и за много хора си беше чиста раздяла. И имаше доста голяма вероятност ДМ да не се съберат.
 Всички сме свидетели на подобни "крачки в страни", довели до арзпадането на много групи. Ето защо издаването на Remixes 81-04, a година по - късно и работата им по новия амбум и бъдещото световно турне, за мен (а и не само според мен) беше събиране на групара, т.е те отново гледаха в една посока,а именно да продължат легендата ДМ.

Seen the tears in my eyes,Heard my truth turn to lies, Seen the tears in my eyes,  I'm not proud of what I do, When I come up, When I rush, I rush for you....
Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #7: 22 Октомври 2006

Ами раздялата им не беше официална,  но тази "крачка в страни" ,както я наричат повечето хора(става дума за соловите им проекти, които до голяма степен  станаха факт поради различните виждания на членовете на групата в даден момент), за мен и за много хора си беше чиста раздяла. И имаше доста голяма вероятност ДМ да не се съберат.
 Всички сме свидетели на подобни "крачки в страни", довели до арзпадането на много групи. Ето защо издаването на Remixes 81-04, a година по - късно и работата им по новия амбум и бъдещото световно турне, за мен (а и не само според мен) беше събиране на групара, т.е те отново гледаха в една посока,а именно да продължат легендата ДМ.

Отклоняваме се прекалено много от темата, но Depeche Mode могат да издават компилации като Remixes 81-04, Best Of Vol. 1 и т.н. без да съществуват като група. Практиката показва, че лейбълите преиздават популярните си песни над които имат права и вмъкват някоя нова или някакво старо демо. Примери много, но последните, за които се сещам са Nirvana и The Beatles, които все още издават подобни сборни албуми.

Ако приемем, това че групата не е на едно физическо място, то тя се разпада след всеки нов албум в последните 16-18 години. Соловите проекти ги има от 86та година. Едва ли са такъв проблем, а и ако наистина е било крачка встрани, защо Мартин не си издаде албум с авторски песни ?
Последна редакция: 22 Октомври 2006 от Recoil
Bubeto
Кукла

Профил
Отговори #8: 22 Октомври 2006

Да, определено много се отклонихне.Но, ако не е крачка в страни, защо Дейв издава авторски амбум?!

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #9: 22 Октомври 2006

Виж, това е въпрос, който трябва да зададеш на Дейв, ако той търсеше соло кариера, щеше да си издаде албума и по концертите си да изпълнява любими песни, а не най-популярните песни на DM. Това е все едно Алан да направи турне идната година и да изпълнява Policy Of Truth, Enjoy The Silence, Walking In My Shoes и т.н.

От това което съм чел по въпроса, Дейв издава соло албум, понеже е имал песни, които е чакал 20 години, за да запише. Или поне това споменаваше преди да издаде албума. Също така беше споменал, че би му било приятно да работи с женски вокали като PJ Harvey или Bjork. Това си звучеше доста обещаващо и реално си мислех, че Дейв наистина може да направи нещо, което малко хора очакват от него.
Вместо това той написа няколко текста, които, ако трябва да бъда честен имат повече смисъл за него самият, отколкото за публиката му или за мен. Истории за Тенекиеният човек, за които едва ли не хората трябва да са чели цялата предистория. (За да знаят, че това е била играчката, с която той е говорил докато е лежал в болница и т.н.)  И се довери на Нокс, за да му напише музиката. Ако Depeche Mode бяха издали албум със същото съдържание като Paper Monsters и същото продуциране, кой знае какво щеше да стане. Макар че има хора, на които им харесват Depeche Mode каквото и да става и колкото и некадърни песни да направят.

В случаят е важно поведението на Мартин, което говори за разбирателство в групата. Мартин решава да издаде албум с елекро-кънтри стил, в който отдава почит на някои от любимите си изпълнители и прави жеста, да не пише авторски песни, понеже смята, че те трябва да бъдат издадени с Depeche Mode.

Ако беше крачка встрани, то DM нямаше да включат 3 песни на Дейв. Една от които е и любимата на всички в този форум I Want It All...
Rush_for_DM
Агент

Профил
Отговори #10: 22 Октомври 2006

Eми да,отклонихте се ,но както и да е.To и Rainbow никога не са се разпадали,но Dio,който напусна има авторски права върху техни песни,и дори ги изпълнява в собствени албуми.Много са изпълнителите,които го правят.

Recoil
Екип

Профил WWW
Отговори #11: 22 Октомври 2006

Eми да,отклонихте се ,но както и да е.To и Rainbow никога не са се разпадали,но Dio,който напусна има авторски права върху техни песни,и дори ги изпълнява в собствени албуми.Много са изпълнителите,които го правят.

Това не мисля, че има общо с темата, понеже Дейв няма права над песните на DM или поне не над тези, които изпълняваше на турнето си.
Bubeto
Кукла

Профил
Отговори #12: 22 Октомври 2006

Първо за песните на Дейв.За тях доколкото ми е известно не е чакал 20 г,за да ги запише. Или поне такава информация добих аз ,прочитайки едно интервю:" Всичко  в албума е за живота и за моите преживявания досега. И не смятам,4е бих написал тези песни преди 10 г. Няма начин. Трябваше ми да ьивея толкова, колкото съм живял , по начина, по който съм го направил, за да се полъчат тези песни."
 Oтносно самия албум съм на същото мение. А що се отнася за хората,които хатесват всичко на ДМ - въпрос на лична гледна точка.Не е възможно всички да имаме едно и също мение, което е добре. Така пред човек се откриват по - големи възможности да научи нещо ново или да затвърди старото.
 А за това ,че ДМ вкючват песни на Дейв е в резълтат на постигнатия консенсус м/у тях. A и съм чела, че след като е чул тези песни ,кито са включени Мартин ги е одобрил.
Педполагам заеш, че една от причините Дейв да издаде собствен албум е тази,че според Мартин ДМ не са готови да издават песни на Дейв, т.е той не ги смята за достатъчно добри и Дейв се е чувствал подценен.   " Турнетата са това, с което съм допринесъл за групата, Знам, че мартин ме уважава за това. Ще е супер, ако в бъдеще успеем да си комбинираме силите. Мартин има невероятен талант, но започвам да виждам, че и аз имам някакъв талант по отношение на писането и идеите."
А що се отнася за песента I Want It All - много хубаво ,4е е любима на форума.Аз също я харесвам.
A има нещо още ,което искам да добавя. Искам да се извиня ,ако по някакъв начин съм те засегнала,защото не успорвам познанията ти за ДМ. Беше ми приятно да чуя твоето мение, а сусхто така да защитя своето. Честно казано ме засегна изказването,за песента I Want It All и това, че е любима на всички във форума. Аз не съм от най- старите посетители ,но ми е прияно да си пиша с хора, които оценяват тврчеството на ДМ .

Rush_for_DM
Агент

Профил
Отговори #13: 22 Октомври 2006

Все пак Dave,както и другите членове на групата имат само частични права върху песните на Депеш Мод,тъй като официално групата създава песните,а не само този,който пише текстовете.Наистина като автор на повечето песни се споменава Мартин,но всъщност в някои случаи  той е автор само на текста,а вече за измислянето на мелодията и разработване на цялостното звучене работят и другите от групата/понякога може да бъде само един/,но въпреки това крайният продукт е собственост на цялата група.

kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #14: 22 Октомври 2006

Тъй като нямам право да изтрия всичко след откриващия пост по темата на Rush_for_DM, ще се включа в чудесния офтопик, който се е заформил тук.
Цитат
А що се отнася за хората,които хатесват всичко на ДМ - въпрос на лична гледна точка.Така пред човек се откриват по - големи възможности да научи нещо ново или да затвърди старото.
Не ми става никак ясно, как може това, че ти харесва всичко създадено от дадена група, да ти помогне да научиш нещо ново? Да не говорим, че е глупаво, човек да няма никакво критично мнение към група, която за 25 годишното си развитие е претърпяла безброй промени.

Цитат
А за това ,че ДМ вкючват песни на Дейв е в резълтат на постигнатия консенсус м/у тях. A и съм чела, че след като е чул тези песни ,кито са включени Мартин ги е одобрил.
Консенсус е малко пресилено, по-скоро е компромис от страна на Мартин в името на общото благо. Доколкото ми е известно Дейв е предлагал завършено демо на своя песен за влизане в албум, още през 97ма година, когато Мартин уж я харесва...или поне така си мислел Дейв, но после я отхвърлят от крайния продукт - Ултра, защото според всички не се вписвала добре в общото внушение на албума. Това ме води до убеждението, че Мартин е бил поставен в неловката ситуация, да откаже, като същевремено не нанесе обида на Дейв. Така че амбициите на Дейв за изява не са от вчера, но както е казал народа - Всяка жаба да си знае гьола! Дейв може да е чудесен фронтмен, но като творец, няма нужния потенциал и талант да създаде нещо повече от приятна за ухото песен...дотам, докъдето би стигнал всеки средно музикален човек с много труд.

Цитат
според Мартин ДМ не са готови да издават песни на Дейв, т.е той не ги смята за достатъчно добри

Тук съм напълно съгласен с Мартин. Песента, която ми направи най-силно впечатление от все пак вмъкнатите три песни в албума Nothing's Impossible е преработена коренно при създаването на албума. Сигурен съм, че суровия вариант на Дейв е бил доста слаб.

Цитат
Не е възможно всички да имаме едно и също мение, което е добре.
+
Цитат
Честно казано ме засегна изказването,за песента I Want It All и това, че е любима на всички във форума.
= явно противоречие
Не виждам защо някой, трябва да се засяга от нечие различно мнение. Странно...

Цитат
Аз не съм от най- старите посетители ,но ми е прияно да си пиша с хора, които оценяват тврчеството на ДМ .
Да бъдеш критичен към някого, също е оценка...в болшинството от случаите реална. Много по-добре е за самия автор дори, да има градивна критика, отколкото да му се замазват очите с фалшиви ласкателства.

Страници: [1] 2 3  Всички
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.