DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 109737 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
playing_angel
Смутител
Публикации: 273

Профил
Отговори #285: 18 Септември 2009

Филм за бедствията от промените в климата си поставя за цел да спаси планетата от разрушаване

На 22 септември е премиерата на нашумелия документален филм "Ерата на глупостта” (The Age of Stupid). Събитието ще бъде от 19.45 часа в Кино Арена Запад София, едновременно с премиерата в над 45 страни в целия свят.
Филмът, чието мото е „Защо не направихме нищо, когато имахме възможност да се спасим?” е документален блокбастър, показващ бедствията от измененията в климата. Един амбициозен хибрид от драма, документален филм и анимация, който разтърсва представите за това, как живеем днес.

Освен филма, същата вечер ще има сателитни предавания от «зелената» премиера на филма в Ню Йорк, с участието на известни личности, политици, актьори, ангажирани с опазването на околната среда. Програмата завършва с изявление на Джилиън Андерсън и Кофи Анан, както и ексклузивно изпълнение от вокалиста Том Йорк на алтърнатив рок групата Рейдиохед.
В България премиерата ще открие Магдалена Малеева - създател на gorichka.bg, посланик за България в кампанията на ЕК и MTV "Play to Stop".
Денят 22 септември съвпада със Срещата на върха в Ню Йорк по въпросите на опазването на околната среда. Премиерата на «Ерата на глупостта» е част от седмицата на ООН, посветена на климата. Филмът разказва шест вълнуващи човешки истории, сниман е в САЩ, Великобритания, Индия, Нигерия, Ирак, Йордания, Алпите.

Кинопремиерата на «Ерата на глупостта» е ексклузивна.
Билети на касата на Кино Арена Запад, София от 11 септември 2009.

'Heaven ain't far from where we are '
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #286: 29 Септември 2009

След "Control" Антон Корбейн вече е готов за втората си голяма стъпка в киното: "The American", който ще завие към трилър жанра, а в главната роля ще е Джордж Клуни. Повече информация тук.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #287: 13 Октомври 2009

Още един филм, който очаквам с нетърпение - Imaginarium !
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #288: 15 Октомври 2009

Според тази статия в Автора, един от най-любимите ми филми, незабравимият "Angel Heart" на Алън Паркър, ще бъде преработен и повече подробности за римейка се очакват скоро. По принцип никога не съм бил предубеден към подобни начинания, тъй като винаги е интересно да видиш какво друг болен ум е измислил и пречупил през своята призма, също като при кавърите, но се чудя дали ще може да се постигне тази атмосфера отново, дали може да има друг тандем като Рурк и Де Ниро? Рядко гледам един филм много пъти в малък отрязък от време, но откакто го гледах (за което благодарности на Violator), ми се е случвало да го пускам просто, за да видя пак отделни сцени с двамата, има неповторима, много чиста химия. Дано да има подобни усещания и в римейка, колкото и трудно да е това.

The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #289: 23 Октомври 2009

След "другата бг музика", би било уместно да има и тема "другото бг кино", тъй като с времето се появяват някои ленти, за които си струва да се пише и говори.

Снощи гледах "Източни пиеси", като причина за това беше най-вече уникалната ситуация героят и актьорът да са едно и също лице, с един и същи житейски път. И както има много филми, които могат да се определят като нюйорски, лондонски, парижки или берлински, заради специфичната си атмосфера, създаденото от Камен Калев е софийска история и то в един достоен смисъл на думата. На моменти с доза сарказъм и тънка символика, която (както винаги, когато е тънка) казва повече от очевидното.  И не на последно място - много подходящи включвания от страна на Насекомикс.

Един коментар из блоговете описва достатъчно точно всичко: "този път дарявате 5 лева не за да се нахрани инвалидизираното дете, а за да направи поредната си мъчителна, много болезнена, но свободна и самостоятелна крачка…"

маргото
Странен Любовник
*
Публикации: 408

Профил
Отговори #290: 10 Ноември 2009

Филмът е разтърсващ, бих казала, особено поради факта, че главния герой играе себе си и накрая оставаш с впечатлението, че има надежда, но в действителност, актьорът  Христо Христов умира от свръх доза дни след края на снимките....И музиката и всичко е различно от така нареченото "ново българско кино", на което сме свидетели през последните години. Този път наистина си заслужава да се види. Трябва да се види.

It’s definitely possible; we probably wouldn't do it, though. M.L.Gore
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #291: 26 Ноември 2009

Shrink
Все още не знам какво точно ме привлече в този филм с размазващи или по-скоро размазали се образи. Вероятно не само участието на моя любимец - г-н Кевин Спейси в ролята на напушен психиатър. Тежък филм, за който на моменти може да се помисли, че е безсмислен. Чудесен актьорски състав.

freelove for everyone
stoinov
Някой
Публикации: 18

Профил
Отговори #292: 10 Декември 2009

The Sorcerer’s Apprentice
надали ще е нещо запомнящо се, но поне в трейлъра след 1:30 започва една много позната мелодия Усмивка която не сира да се повтаря до края
kiril101
Екип
Публикации: 666

Профил WWW
Отговори #293: 10 Декември 2009

The Sorcerer’s Apprentice
надали ще е нещо запомнящо се, но поне в трейлъра след 1:30 започва една много позната мелодия Усмивка която не сира да се повтаря до края

Това ще е поредната комерс-боза претрупана с невъзможни ефекти и празна от съдържание. Много уважавам Джери Брукхаймер като продуцент заради CSI сериалите, но останалите му неща в комбинация с Никалъс Кейдж и режисьора на филма(National Treasure) не са нещо, запомнящо се.

Good Evening, Sofiaaa!
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #294: 29 Декември 2009

Шумотевица около Аватар леко ми лази по нервите .
Камеран  събира най-новите технологии и прави филм в най-модерния в момента формат . Хайде , сега може да  кажем , че той е много велик ...бизнесмен .

Героите може да са добре направени като анимация , но някак ми куцат като персонажи най –вече ,защото са клиширани , както и по-принцип цялата история - ако беше проговорила върбата ,можеше да стане римейк на Покахонтас . ( нямам го в предвид буквално , просто е злобен коментар )

Филмът е красив , това добре ( не мога да твърдя ,че всичките същества бяха точно върха на оригиналността , но това е друг въпрос ) .Но все пак аз някак не виждам да е използвал преимуществата на 3Д-то докрай . Въпреки ,че присъства всичко по план - летящите животни за зрелище , светеща гора , каменен свят във въздуха ...   

Голямото  преимуществото на този филм е ,че " трябва да се гледа на кино " - т.е. дори хората , който не ходят на кино , ами крадат филми от интернет си вдигат задника да идат да го гледат по 2-3 пъти . Бох-офис резултатите му растат . 

Не мога да кажа, че съжалявам ,че съм го гледала или че не ми харесва посланието му , но просто не е Велик филм . Не и според мен .
Може да хареса истински на човек , който не е гледал достатъчно филми вероятно .

Не знам дали нещо на мен ми има , та кажете , за който е гледал Аватар , примерно , Камерън ли е „ кралят на света” , както го определят ?

reach out and touch faith !
hooky
Джуниър
Публикации: 77

Профил
Отговори #295: 29 Декември 2009

Много тъп! Заболя ме главата, чудя се защо са го е разтеглили толкова - три часа!!! Идиот На фона на "Аватар" дори "Титаник" си е класа.

I never dreamt that I would get to be
*this* cool
Nude
Джуниър
**
Публикации: 68

Профил
Отговори #296: 03 Февруари 2010

Един от най-добрите филми, които съм гледала напоследък - Сделката на Доктор Парнасъс. Мистичен, пълен със символика, алогичен, на места направо хаотичен, държи те на границата между реалността и магическото, провокира. Препраща към вечни философски въпроси и към картините на велики сюреалисти. Прекланям се пред въображението и размаха с който е създаден. Интересното е, че докато го гледаш си твърде заангажиран с колорита и визията, пълнят ти се очите, идеите и търсенето започват след това. Сложен и многопластов филм, който много малко хора в залата оцениха - някой директно излязоха по средата, други квалифицираха като "тъп" и с думите "е...и филма". В никакъв случай не е конвенционален, алтернативно кино на големия екран, това е рядкост. В края му реакцията ми беше "УУУаааууу!!!!", това е най-доброто ми мерило за качествено кино.

По повод на коментарите по-горе, филми като Аватар се правят за да печелят пари - боза, облечена в ефекти. И формулата действа.

I'm the next act waiting in the wings
Danna
Опасен
Публикации: 224

Профил
Отговори #297: 14 Март 2010

^ споделям мнението ти за Сделката на Доктор Парнасъс, това което ме впечатли е и начинът, по който режисьорът е успял да довърши филма след смъртта на Хит Леджер без да наруши целостта на образа, а на против да го развие и покаже още черти от него ползвайки трима коренно различни актьори. Даде ли ти усещане за мacabre (не знам думата на Български - История на Изкуството ми е куцала винаги).

Интересно ми е някои гледа ли вече Алиса?  Защото мисля, че аз съм била на някакъв друг филм съдейки по мненията на околните...Дори Бъртън не успя да ме задоволи със Шапкаря, а най-доброто за мен беше играта на Стивън Фрай като Чешърския котарак! Само да отбележа, че въобще не подценявам Хелена Бонам Картър, която е невероятна актриса, според  мен.
kirilart
Екип
Публикации: 2405

Профил WWW
Отговори #298: 14 Март 2010

Цитат
Сложен и многопластов филм, който много малко хора в залата оцениха - някой директно излязоха по средата, други квалифицираха като "тъп" и с думите "е...и филма". В никакъв случай не е конвенционален, алтернативно кино на големия екран, това е рядкост.

По тази причина се отказах от ходенето на кино, понякога ми липсва големия екран, но поне не си хабя нервите с околните олигофрени, а си гледам на спокойствие в нас. Филма много ми допадна, наистина оригинален и като хрумване и като изпълнение. Алиса не съм гледал още, чакам да се появи свестен релийз в интернет и ще си направя домашна премиера.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #299: 14 Март 2010

аз ходих на алиса, но тъй като съм късоглед като къртица, а бях взел билет не много напред и субтитрите бяха с кошмарно малък размер, на моменти сериозно се изключвах от филма, който освен с ефектите си и образа на шапкаря не ме впечатли много, но да си призная в един момент заспах щото бях много изморен от бачкане, виж образа на шаопкаря си го бива, както и неговия танц Усмивка накрая на филма.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.