DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 113106 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
boby
Гост
Отговори #195: 20 Юни 2007

И аз гледах 'Забранения град 'на двд.вярно,че е много различен  и поразява с пищните си цветове.Напоследък задължително като вземам филми единият е европейско или друго кино,Например от Близкия Изток....Има един  израелски за ежедневието в Ерусалим и Назарет  все едно гледаш БГ в определени моменти,препоръчвам ви го,ще потърся заглавието...сега бързам за работа...
boby
Гост
Отговори #196: 28 Юли 2007

Съжалявам,но не мога да намеря израелския филм.През това време гледах на двд други два много интересни -Парфюм и  Испански апартамент.Първият е потресаващата история на един убиец,а вторият е  щура комедия!
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #197: 28 Юли 2007

През последната две-три седмици се отдадох на гледането на доста филми, като тези, които ми направиха най-голямо впечатление са "Париж, Тексас" на Вим Вендерс, "Swimming Pool' и "Les Amants Criminels" на Франсоа Озон, "Разговорът" на Франсис Форд Копола и най-вече особено значимия за 60-те "Blow-up" на Микеланджело Антониони (искаше ми се да си намеря аватар със снимка на Дейвид Хемингс от филма, но ударих на камък).
Последна редакция: 28 Юли 2007 от The Fein

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

zuu
Смутител
Публикации: 282

Профил
Отговори #198: 30 Юли 2007

Наистина, през последните няколко години, Франсоа Озон се превърна в един от най-популярните френски режисьори (по мои наблюдения).
Освен вече споменатите от The Fein филми, мога да препоръчам още "8 жени" и "Angel", който тази година беше номиниран за наградата Златна мечка на кинофестивала в Берлин.

jump out of time
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #199: 31 Юли 2007

Вчера са починали Ингмар Бергман и Микеланджело Антониони. Признавам, че не съм особено запознат с филмите на Бергман, така че новината за смъртта на Антониони повече ме шокира, като се има предвид, че тъкмо навлизах във филмографията му. Ако някой е запознат с работата на Ингмар, с радост бих приел препоръки кои негови филми да намеря.

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #200: 04 Август 2007

"Лято с Моника" и "Седмият печат" на Бергман като филми на два полюса. Иначе, всеки негов си заслужава.
Мир на праха на двамата! Бяха и са ми любими.

SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #201: 15 Август 2007

невероятно, но факт: снощи канал 1 пусна свестен филм: "Детски игри", Jeux d'enfants в оригинал, или със сладникавото английско заглавие Love Me If You Dare. този филм съм сигурна, че ще се хареса на хората, които обичат Амели Пулен Усмивка като се има предвид, че е дебютен и почти единствен филм на режисьора (има 1, който май още не е тръгнал по кината), може да се каже, че съм доста впечатлена Усмивка всъщност го гледах още преди година-две, и съм изненадана от себе си, че не съм го споменавала...
един цитат от филма: Being an adult means to have a speedometer that marks 210 and not driving over 60.
в този филм двамата герои определено могат да карат с максимума, е, само като са заедно, но романтиката в случая не пречи, дори е необходима Усмивка и животът им е една Игра, и в буквален, и в преносен смисъл...

ages of delirium
curse of my oblivion
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #202: 24 Август 2007

Наскоро гледах един по-старичък, позабравен и според мен недооценен филм с Де Ниро и Р. Уилямс, който....абе просто ме разби.Не знам как не са дали Оскар на Де Ниро за тази му роля и не знам как не съм го гледал до сега...Много тежък сюжет са избрали, базиран на действителен случай, което допълнително те кара да се замислиш за това каква ужасна мъка е възможно да съществува паралелно на твоя живот, така изоблистващ от непрестанни проблеми и дребни главоболия....ала на фона на представената алернатива, няма как да не се чувстваш просто късметлия, дето всеки ден трябва да пали свещ и казва една молитва в благодарност, че Съдбата или Бог са решили да ти дадат всичките тези години, в които си имал свободата да Живееш пълноценно.Изборът и отговорността да живееш обаче си остават само твои, разбира се...
Заглавието на филма е Awakenings ето и линк за повече инфо:

http://imdb.com/title/tt0099077/

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #203: 24 Август 2007

Наскоро гледах един по-старичък, позабравен и според мен недооценен филм с Де Ниро и Р. Уилямс, който....абе просто ме разби.Не знам как не са дали Оскар на Де Ниро за тази му роля и не знам как не съм го гледал до сега...Много тежък сюжет са избрали, базиран на действителен случай, което допълнително те кара да се замислиш за това каква ужасна мъка е възможно да съществува паралелно на твоя живот, така изоблистващ от непрестанни проблеми и дребни главоболия....ала на фона на представената алернатива, няма как да не се чувстваш просто късметлия, дето всеки ден трябва да пали свещ и казва една молитва в благодарност, че Съдбата или Бог са решили да ти дадат всичките тези години, в които си имал свободата да Живееш пълноценно.Изборът и отговорността да живееш обаче си остават само твои, разбира се...
Заглавието на филма е Awakenings ето и линк за повече инфо:

http://imdb.com/title/tt0099077/

Преди година-две го бяха давали по bTV, Де Ниро е наистина невероятен в тази роля!

Crims
Някой
*
Публикации: 10

Профил WWW
Отговори #204: 25 Септември 2007

Рататуи!!! Изключително свежа и забавна анимацийка. Отидох да я гледам с противни очаквания, но определено съм доволна от филмчето.

И "Кристалната Маска". Много красиво направен филм от режисьорите и продуцентите на "Лабиринт".. ех... Както и да е, лирическо отклонение.

Препоръчвам!

"Music makes one feel so romantic - at least it always got on one's nerves - which is the same thing" - O.W.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #205: 15 Октомври 2007

Crims, мисля, че по скоро си изкала да използваш думата 'противоречиви'?

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #206: 30 Октомври 2007

искам да ви препоръчам два филма  - единият гледах наскоро и не знам защо и как , но успя да ме разплаче .Става дума за "Реквием за една мечта" .(Requiem for a dream )
Втория филм се казва Барака (Baraka). Самият филм представлява кадри и музика - няма ясен сюжет или главни герои ,но си има своята "история" . Има някои уникални кадри и като цяло те оставя със смесени чуства .  От същия тип филми има още три ,чийто имена не се наемам да произнеса
1 - Koyaanisqatsi
2- Powaqqatsi
3 - Naqoyqatsi

reach out and touch faith !
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #207: 31 Октомври 2007

Втория филм се казва Барака (Baraka). Самият филм представлява кадри и музика - няма ясен сюжет или главни герои ,но си има своята "история" . Има някои уникални кадри и като цяло те оставя със смесени чуства .  От същия тип филми има още три ,чийто имена не се наемам да произнеса
Аз едва преди около месец гледах този филм, въпреки че стоеше в компютъра ми повече от година. Да, филмът има "история" и неподправен заряд. Изпълнен с уникални картини! Пълна липса на диалог. Наскоро случайно се натъкнах и на саундтрак към филма. С две парчета в него се представят Dead Can Danceл

freelove for everyone
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #208: 12 Ноември 2007

Снощи си спретнах един мини кино-маратон и гледах два филма, които отдавна чаках да се появят на широкия екран.За Контрол вече написах няколко реда в специално посветената (има защо!) тема, но и тук ще подчертая: да се гледа обезателно Усмивка.
Другият е Into The Wild на Шон Пен - впечатляващ филм за действителната история на Christopher McCandless, един туко що дипломирал се авантюрист, и неговото бягство от цивилизацията в опит да намери мечтаната свобода, и хармония на духа, за да открие, че щастието е истинско, само когато е споделено, и съвременният homo sapience има твърде малък шанс да оцелее дълго 'навън', в пустоща, в дивото, там където за него вече няма място, и част от което той вече не е.Надявам се и това заглавие да е включено в Киноманията в София - честно казано бих се очудил, ако не е.

http://imdb.com/title/tt0758758/

http://www.intothewild.com/

http://outside.away.com/outside/features/1993/1993_into_the_wild_2.html

Последният линк е към откъси от едноименната книга на Jon Krakauer, описваща приключенията Chr. McCandless, и която е ползвана при заснемането на филма.

* 2005-05-31-chris.jpg (18.21 KB, 250x214 - видяно 357 пъти.)
Последна редакция: 12 Ноември 2007 от RizaaR

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #209: 06 Декември 2007

Aз съм на тема класика напоследък, къде по желание, къде не... попрегледах темата и ми изглежда, че Хичкок не е много споменаван, всъщност предполагам че дори може да се приеме за излишно да се говори, препоръчва, обсъжда, след като не познавам човек, който да не е гледал поне един филм от него... Причината да се присетя е North by Northwest (1959): не знаех, че АХ е правил и крими-комедии, и все чаках да изскочи някое психо отнякъде, уви, не стана, но пък имаше доста ирония в диалозите, а Кари Грант си пуска чара пред една блондинка. Блондинката пък (Eva Marie Saint), се сетих, че я гледах в друга една абсолютна класика – On the Waterfront (1954) – пристанищен филм с Марлон Брандо, където този невероятен мъжки екземпляр (съжалявам, но аз изобщо не мога да му намеря сексапила, и всъщност изобщо, ама въобще никак не ми харесва) не спира да мляска с дъвка през целия филм, живее на покрив с гълъби, и му стана много гадно като ги избиха. Джим Джармуш явно се е повлиял за филма си Ghost Dog от този филм, защото главния герой също живее на покрив с гълъбите си, също му ги избиват, и определено също му става гадно Намигване покрай Ghost Dog се впуснах в изучаване на самураите, като за целта прочетох Hagakure: the way of the samurai на Yamamoto Tsunetomo, но това е по-скоро за тема Книги. Все пак изгледах и Le Samourai (1967) с Ален Делон, за който се смята, че е вдъхновил Джармуш, което особено ясно си личи в края му, който е комбинация от френския филм + уестърна на Zinnemann High Noon (1952). Уестърна още не съм го гледала, но скоро и това ще стане. Свързани с Ghost Dog са и японските филми Rashomon от 1950 на Akira Kurosawa и Koroshi no rakuin (Branded to kill) от 67ма на Seijun Suzuki, за които също се носи славата на класики, особено този на Сузуки, който е толкова, хмм, сюреалистичен, авангарден, и направо абсурден на моменти, че май му е донесъл не малко проблеми по онова време. В днешно време, запада е луднал по него, но трябва да кажа, че аз лично имах сериозни трудности да възприема главния герой, поради простата причина, че ми прилича на хамстер, или морско свинче (надявам се някой да ме опровергае). Рашомон е доста театрално направен, историята е по краткия разказ от едноименната книга. Дотук добре. Актьорите обаче ужасно преиграват, а може и това да е просто японския начин Намигване, но така и не спрях да се стряскам от изкуствения им истеричен смях и плач до самия край на филма. Който дойде след 3 дни, тъй като просто не издържах бавния му ход, и го гледах на порцийки, още повече, че става въпрос за една и съща случка, разказана няколко пъти – различни хора, различни гледни точки. От Сузуки Джармуш е копирал поне 2 сцени, а от Рашомон (по-точно от In a Grove) – различните гледни точки. И за да дооплета конците, Ghost Dog има връзка и с Dead Man, както и с още 2-3 филма, които са дребна работа, но за архива: Star Wars, American Graffiti и евентуално Bird. Продължавам да се ровя надълбоко, а понеже започнах с Хичкок, да завърша с него: очаквам римейка на Птиците с Наоми Уотс, и много много се надявам поне веднъж да не се оплескат...

ages of delirium
curse of my oblivion
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.