DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 117484 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #210: 15 Януари 2008

Малко преди концерта на Minerve през октомври, посетих едно много приятно място наречено Апартаментът и то след хиляди увещавания, че няма как да отида в София без да вляза в Апартаментът и да не опитам легендарния Хималайски чай. Разбрах, че често там се правят разни изложби, като днес научих, че ще има и постановка:

http://gateway.bg/RETURN/

Ако някой е ходил или ще отива, ще ми е интересно да разкаже как е било.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #211: 03 Март 2008

Гледали ли сте "Черна котка, бял котарак"?
Ако не сте, ви давам към пет минути да се посрамувате преди да се втурнете да си го намерите. След като го изгледате и след като сърцебиенето предизвикано от истеричния смях се нормализира, преминете към последния за сега бисер на Кустурица - Zavet. Няма да се опитвам да правя дълбоки анализи на филма, нито ще говоря за майсторството, с което режисьорът за пореден път дисектира балканската душа.....
Ще ви дам само една причина, поради която този филм е задължителен. Къде другаде ще видите трабант-лимузина?!

ПП Целта на този пост не е да ви провокира да измъкнете хиляди снимки на тунинговани трабанти, за да ме убедите, че гледката не е чак толкова рядка. Целта е да стане ясно, че както винаги Кустурица е пълен дивак, Господ здраве да му дава.
Последна редакция: 04 Март 2008 от Deni

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #212: 04 Март 2008

Оо аз последно време много се забавлявам със сръбските филми. Също като Дени ви препоръчвам да гледате "Кат порасна бичу Кенгуру", "Ми нисмо анджели"-в три серии... хубави и наистина са снимани доста професионално, и са много забавни Одобрение

Angels of the Universe
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #213: 12 Юни 2008

Zeitgeist - документален филм, който може би е оставил и Smashing Pumpkins със зяпнала уста Намигване въобще няма нужда да коментирам, освен това, че на мен определено ми беше интересен, особено първата му част, и независимо колко и каква критика е получил (imdb му дава висока оценка, което би трябвало да значи, че поне за гледане става, ако не за друго), все пак дава и друг поглед върху нещата... поне не са могли да захапят режисьора, че го прави за пари, тъй като филма е предоставен за свободно гледане в гугъл... чакам решенията на проблемите във втората част през октомври Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #214: 19 Юни 2008

Zeitgeist - документален филм, който може би е оставил и Smashing Pumpkins със зяпнала уста Намигване ...

http://www.zeitgeistmovie.com/main.htm

Реших само да добавя едно линкче, както и  Одобрение за тези, които решат да го изгледат Усмивка

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #215: 24 Юни 2008

Отдавна не бях гледал нещо, което да ме впечатли силно, а предната седмица ми се случи да нацеля 3 филма, които си заслужава да отбележа в темата. Два от тях са по-стари и предполагам мнозина вече са имали  възможността да ги изгледат, но ако има такива, които са пропуснали, имате гореща препоръка от мен, понеже си това си е наистина пропуск.Става дума за 'Тhe Fountain' на Darren Aronofsky(режисьор и на 'Requiem for a Dream'), и за 'The Prestige' на Christopher Nolan ('Memento', 'Insomnia'...).След тези два филма, мнението ми за Хю Джакман като актьор претърпя истинска революция, а специално The Fountain ще трябва да изгледам отново, защото не съм много сигурен какво и колко разбрах...
Третият е Mongol на Сергей Бодров, за когото признавам не знам почти нищо.След края на прожекцията се засилих към Wikipedia-та за да се уверя, че зад така представената покъртителна история на Темуджин и любовта му към Бйорте, и последващото му изкачване на власт с много по-исвестното име Чингиз Хан, се крие поне зрънце истина....Разбира се не открих всички от отговори, нито 100% потвърждение, но интерпретацията на Бодров, наистина заслужава адмирации. За силата на човешкият дух, за истинската любов, които могат да бъдат като самата Монголия - необятни, неподвластни, ненакърними...

o                
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #216: 24 Юли 2008

Една по-различна любовна история, една по-различна "детска игра", която събира, разделя, променя, убива. Точно когато си мислиш, че клишетата ще надделеят над оригиналността нещо се случва и отново си във въвлечен във вихъра на Жулиен и Софи. Френското кино ще умре последно.

SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #217: 25 Август 2008

вторият филм на Yann Samuell - My Sassy Girl (римейк на корейски филм от 2001) също трябваше да е една по-различна любовна история, и може би щеше да бъде, ако не я бяха оплескали толкова. не знам какво точно му липсва, но определено нещо липсва, и то осезаемо, на този филм... иначе режисьора не е променил стила си, явно си е фен на Jean-Pierre Jeunet, но дали избора на актьори, дали избора на език, или нещо друго, филма просто ми изглежда...дървен... и като споменах Jeunet, в ютюб попаднах на негови по-ранни творби, като това например, и се питам, защо този човек не стане малко по-продуктивен, по един филм на 3-4-5 години никак не ми стига...

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #218: 25 Август 2008

От известно време съм решил да попълня някои от големите ми пропуски по отношение на киното, поради което напоследък запълвам времето с гледане на филми, като не един ми направи страхотно впечатление, но в момента по особен начин в паметта ми се е запечатал Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo. Въпреки че от много време знам за този филм, историята му, саундтрака и участието на Дейвид Боуи, не бях напълно "подготвен". Trainspotting е като епизод от улица Сезам в сравнение с Christianе F. След финалните надписи тръгнах да ровя за реалната Кристин, която за разлика от другите деца на берлинската гара е все още жива и е на 46. Оказа се, че наскоро отново се е върнала към хероина и този месец са отнели родителските й права върху сина й.

Гери, препоръчай някой път малко Хичкок Намигване

RizaaR
Странен Любовник
*

Профил WWW
Отговори #219: 31 Октомври 2008

Gomorra

Гледах го преди няколко седмици, но все още не мога да се начудя до каква степен картината на Неаполитанските гета, представени буквално като владение на местната мафия, отговаря на действителността. За мен лично бе шокиращо да видя гледки от съвременна Италия, които асоциирам с  Бейрут и ивицата Газа. Всичко е толкова абсурдно и отчайващо, че човек наистина започва да си мисли, че може би в крайна сметка комунизма, който управляше обществата в Източният блок с желязна ръка, може би не е бил най-голямото зло. На мен ми е омръзнало да чета новини (в наши и чужди медии) за вездесъщата българска мафия, но филмът на Matteo Garrone, ме кара да мисля, че в България и идея си нямаме какво точно значи думата 'мафия'. Със сигурност е нещо много повече от организирана престъпност, защото обхваща не само криминални индивиди и тяхният антураж, но и цели части от обществото - териториално и социално обособени. Като раково образувние...Не знам, може би нямам достатъчно добри и акуратни впечатления, но все си мисля, че в България, тези процеси са рудиментарни и никога няма да достигнат до такава дълбочина, чудовищна комплексност и тотална безнадеждност...
Филмът е сниман по едноименната документална книга на Roberto Saviano, която веднага след публикуването си се превръща в бестселър. Поради последвали заплахи, авторът е принуден да напусне Италия.

http://www.imdb.com/title/tt0929425/

* Gomorra.jpg (121.4 KB, 510x279 - видяно 334 пъти.)

o                
vicky
Господар
Публикации: 192

Профил
Отговори #220: 08 Ноември 2008

За съжаление мафията в Италия си е нещо съвсем реално . Да не говорим ,че разликата между Северна и Южна Италия все повече се задълбочава вместо да се разсейва .
Не съм гледала още филма , но от това , което съм чувала , мога да кажа ,че особено на Юг "раковото образование " си е пуснало пипалата къде ли не (ако не се лъжа в политиката не по-малко ) . За един човек роден в крайните квартали на Неапол (примерно) има два вариянта - да продава дрога или да емигрира някъде .
това много дълга (и тъжна) тема така или иначе ...

Колкото за Jeux d'enfanta - бях му хвянала края  преди време . искаше ми се да го намеря , но не знаех името му .
странен наистина , но интересно странен .

мисля ,че единствения филм ,който ми направи впечатление през последните 6 месеца беше Dogville /малко късно се сетих да го гледам ама ..../

иначе не знам дали сте чували за Studio Ghibli - правят анимации . Имат някои много добри филмчета ако питате мен . Някак свежи и различни .  Усмивка
Може и да са за деца , но аз много си оправям настроението с тях
http://en.wikipedia.org/wiki/Studio_Ghibli
Последна редакция: 08 Ноември 2008 от vicky

reach out and touch faith !
TheRainfall
Кукла
Публикации: 39

Профил
Отговори #221: 15 Декември 2008

...за Jeux d'enfants. Ако не разрежем и точно тръгвайки от идеята да не режем реалността от сюжета, можем просто да разделим малкия свят на двама приятели от останалия и да изгоним усмивките породени от мисълта "Фикция!". По това ми напомня на Dreamers. Като тук остава идеята за жестокостта от слабостта, но пък очакването се разтегля в един цял живот.
"Ще прескоча 2 и мама ще се оправи" Ха, та това си беше обратен ход по кривата към миналото! Ако умовете ни не боксуваха толкова над игрите за пораснали, може би щяхме да си спомним за постоянството на още неизлъганите желания у децата и с каква вътрешна лекота приемат новото. При нас е останало само набързото утоляване на любопитството.
И колко по-креативно те решават правилата на играта. Усетът им за верния изход, за първенството на финала, без помен от опасение, че краят може да не е щастлив. Страхът го има и у възрастните и у децата, но като че те са разбрали малко повече за околните от нас и дават шанс без да мислят за това дали някой няма да почупи светът им.
Както пише Ремарк - "... има ли нещо по-безнадеждно от опитност,старост и плешива интелигентност?" :)

Филмът ме върна към детските години. И кой не се чувства по-жив. когато някоя реплика, жест или предмет случайно го обърнат към мислите на детето. И за момент разбира, че то е живо и радостта май не се предизвикваше от засади с маска в тъмното...и после забравя.

Идея нямам защо финалът на филма беше такъв, когато в действителност краят на очакването е почти винаги друг :)

touch me slow... like your fingertips might never let me go.
SoFaD
Ултрас
*

Профил
Отговори #222: 15 Януари 2009

www.zeitgeistmovie.com - втората част на Zeitgeist, която току-що изгледах, и просто не съм в състояние да коментирам, понеже все още си търся речника...

с което www.thezeitgeistmovement.com си заслужи моето внимание, а може би и на други освен мен...

ages of delirium
curse of my oblivion
The Fein
Екип

Профил WWW
Отговори #223: 16 Януари 2009

www.zeitgeistmovie.com - втората част на Zeitgeist, която току-що изгледах, и просто не съм в състояние да коментирам, понеже все още си търся речника...

Преди време ми казаха, че втората част е излязла, но бях напълно забравил за това! Ще я гледам при първа възможност.

Иначе аз продължавам подетата от лятото лична кампания да наваксам с поне част от кино пропуските ми. През последните два месеца два от филмите, които гледах, се вместиха за дълго време в списъка ми с любими ленти - става въпрос за "Mystic River" и "Requiem For a Dream". И двата бяха достатъчно внушителни, за да се заспива трудно след тях и да не се гледат втори път в близко бъдеще. В случея на втория - скоро смятам да си намеря и саундтрака на Клинт Мансел, който има съществен принос за непредсказуемата атмосфера на филма.

Наскоро гледах и последния на Уди Алън - миналогодишният "Vicky Christina Barcelona", който ми се стори доста различен от последните му неща, но не по-малко изпълнен с традиционния чар. И все пак, "Matchpoint" си остава за мен най-доброто от по-късните му филми. Колкото до тази година - Бенисио Дел Торо в ролята на Че Гевара ще е нещо, което ще си заслужава да се гледа.
Последна редакция: 16 Януари 2009 от The Fein

maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #224: 16 Януари 2009

Mystic River е един от най-силните филми, които съм гледала някога. Малко са продукциите, които са ми въздействали по този начин. Преди няколко месеца го гледах и наистина в продължение на няколко часа след това ми беше трудно да се успокоя, много тежък филм, който ни кара да се замислим върху доста неща от живота и отношенията между хората.

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.