DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 113104 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Yoana
Гратис Любовник
**
Публикации: 50

Профил WWW
Отговори #255: 19 Май 2009

Съгласна съм, всъщност Джони Деп е един от любимите ми актьори. Постът ми не беше точно критика към него (защото какво и как играе далеч не зависи единствено от него), а по-скоро наблюдение.

You can't say no to hope,
Can't say no to happiness!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #256: 19 Май 2009

Цитат
Какви в крайна сметка са ти възраженията, че не е реалистичен, че не е образователен или че не е достатъчно интересен? Реалистичен няма как да е, след като е доста очевидно, че филмът се заиграва с магическия реализъм - много любим жанр на англоезичните индийски писатели, какъвто е авторът на книгата, послужила за основа на филма. Да се очаква да е информативен също е малко нелогично, при положение, че става дума за игрален филм с измислена история. Очакваш ли филмите на Трюфо да те информират относно Франция или тези на Нийл Джордан да образоват зрителя относно Ирландия? А и филмът никъде и с нищо не прави заявка нито за реалистичност като цяло, нито за такава по отношение на реалната държава Индия.

почти нищо положително не видях в този фим освен играта на хлапетата.

забележките са ми всичките, които описа пл#с още една дозина.
така както аз разбрах идеята на филма е да покаже реалността на живота в мумбай и индия - като историите на отговорите, които момчето знаеше служеха точно за това да покажат беднотията, насилието, безкруполността, мизерията и т.н. - истинската индия както се казва. аз не намерих нито една от историите за интересни, по-скоро супер скалъпени и нереалистични(което явно е подход), на моменти с претенции за хумор в тях. диалозите отново скучни.

л#бовната история пък също ми беше супер скучна, изобщо на някой пукаше ли му за нея. актьорската игра също не ме впечатли, а главния актьор по никакъв начин  не беше адекватен продукт на всичко, което показваха в този филм.

насилието и убийствата също бяха сякаш филтрирани, което сигурно пак е някакъв похват на режисьора.

във филма като цяло нямаше нищо положително за индия - ама абсол#тно нищо. хем не беше показана грозната страна на държавата със силата, с която може да бъде показана, както например в филма Градът на Бога(който също не харесах - но там поне атмосферата на гетото беше много по-образна и осезателна и брутална), хем когато искаш да покажеш как пулса на един град/държава предполагам, че за целия филм трябваше да има поне нещо положително. аз съм имал доста контакти с индийци и едно от нещата, които съм усетил е тяхната гордост и национализъм. културата им е достатъчно различна, както и възприятията, а нищо от това не намерих във филма. предполагам индийците са силно засегнати от този филм.

Цитат
А за отиването в тоалетната, рекламите по индийските телевизии траят поне два пъти по-дълго от нашите, така че имало е време, дори ако много държим да е реалистично.

това не е сериозно - и водещият и той реши да посети и той заведението. злобата на водещият беше също нелогична, както и поведението му в ефир неоправдано гадно.

ще съм благодарен ако някой обясни какво точно му е харесало във филма, който събра 8 оскара.

гледах и четецът - изкл#чително провокативен филм и много добра актьорска игра Одобрение тази година най-добрият филм, който съм гледал.
Последна редакция: 19 Май 2009 от MAO BOY

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
Yoana
Гратис Любовник
**

Профил WWW
Отговори #257: 19 Май 2009

забележките са ми всичките, които описа пл#с още една дозина.
така както аз разбрах идеята на филма е да покаже реалността на живота в мумбай и индия

Откъде си разбрал това? Аз не видях такова уточнение никъде, нито пък самият филм заяви подобни претенции, затова предполагам, че това е по-скоро твое лично очакване от филм, развиващ се в Индия, отколкото обектива характеристика на конкретния филм.

Цитат
- като историите на отговорите, които момчето знаеше служеха точно за това да покажат беднотията, насилието, безкруполността, мизерията и т.н. - истинската индия както се казва.

Според мен историите целяха предимно да разкажат историята на главните герои във фрагменти, а не картина на Индия. Но дари да е иначе, "slum" неслучайно присъства в заглавието - картината е на the Mumbai slums, не на "инстинската Индия".

Цитат
аз не намерих нито една от историите за интересни, по-скоро супер скалъпени и нереалистични(което явно е подход), на моменти с претенции за хумор в тях. диалозите отново скучни.

л#бовната история пък също ми беше супер скучна, изобщо на някой пукаше ли му за нея. актьорската игра също не ме впечатли, а главния актьор по никакъв начин  не беше адекватен продукт на всичко, което показваха в този филм.

Няма какво да възразя тук, това е въпрос на вкус и предпочитания.

Любовната история има стилизирани отпратки към боливудското кино, но човек трябва да е запознат с него, за да ги намери/оцени.

Цитат
във филма като цяло нямаше нищо положително за индия - ама абсол#тно нищо.

А трябваше ли да има? По каква логика?

Цитат
хем не беше показана грозната страна на държавата със силата, с която може да бъде показана, както например в филма Градът на Бога(който също не харесах - но там поне атмосферата на гетото беше много по-образна и осезателна и брутална), хем когато искаш да покажеш как пулса на един град/държава предполагам, че за целия филм трябваше да има поне нещо положително.

Изглежда сме разбрали филма по различни начини. Според мен идеята му беше да разкаже история (за любов, сила, постоянство, израстване, вяра, запазена невеинност, оптимизъм), а Индия и гетата на Мумбай бяха the setting, а не участници. За мен филмът се развива в Индия, но не е ЗА Индия.

Цитат
аз съм имал доста контакти с индийци и едно от нещата, които съм усетил е тяхната гордост и национализъм. културата им е достатъчно различна, както и възприятията, а нищо от това не намерих във филма. предполагам индийците са силно засегнати от този филм.

Така е, повечето негодуват. Но според мен нямат особени основания, защото филмът никъде не зявявал претенции за автентичност или дори намерение да рисува картина - реалистична или не, дорба или лоша - на Индия. Просто книгата се развива там, филмът също, това е.

Цитат
това не е сериозно - и водещият и той реши да посети и той заведението. злобата на водещият беше също нелогична, както и поведението му в ефир неоправдано гадно.

Той отиде специално, за да заблуди участника, не за да се облекчи. Какво нелогично има в злобата му? Това е още един щрих в контраста между семплата откритост и оптимизъм на "обикновеното момче", окрилено от любовта си, и богаташката поквара, който е една от основните линии във филма.

Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #258: 19 Май 2009

Добре, някои от вас може вече да знаят, други може да подозират, трети само да са чули, но ето го на - първи трейлър за "Шерлок Холмс" на Гай Ричи.
Лично на мен Робърт Дауни и Джуд Лоу съвместно лекинко ми претоварват веригите и ми избиват бушоните - пуста женска реакция, та отивам да се рестартирам. А вий междувременно се възползвайте да изплакнете очи. Ох, мале!!!

<a href="http://www.youtube.com/swf/l.swf?swf=http%3A//s.ytimg.com/yt/swf/cps-vfl97124.swf&amp;video_id=vHR33g1RMMg&amp;rel=1&amp;eurl=http%3A//www.google.com/reader/view/&amp;iurl=http%3A//i3.ytimg.com/vi/vHR33g1RMMg/hqdefault.jpg&amp;sk=oyS22xKKDzNj05tfR9GIGjBxyC9kVFH_C&amp;fs=1&amp;hl=en&amp;cr=US&amp;avg_rating=5.0&amp;length_seconds=141&amp;allow_ratings=1&amp;allow_embed=1&amp;title=Sherlock%20Holmes%20(2009)%20-%20Official%20Trailer%20%231%20[H..." target="_blank">http://www.youtube.com/swf/l.swf?swf=http%3A//s.ytimg.com/yt/swf/cps-vfl97124.swf&amp;video_id=vHR33g1RMMg&amp;rel=1&amp;eurl=http%3A//www.google.com/reader/view/&amp;iurl=http%3A//i3.ytimg.com/vi/vHR33g1RMMg/hqdefault.jpg&amp;sk=oyS22xKKDzNj05tfR9GIGjBxyC9kVFH_C&amp;fs=1&amp;hl=en&amp;cr=US&amp;avg_rating=5.0&amp;length_seconds=141&amp;allow_ratings=1&amp;allow_embed=1&amp;title=Sherlock%20Holmes%20(2009)%20-%20Official%20Trailer%20%231%20[H...</a>

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #259: 19 Май 2009

йоана,
мисля, че причината за всичките тези оскари - до голяма степен се дължи и на направения избор за сцена на събитията...мое мнение. ne смятам, че ако действието се развиваше в бронкс примерно, с проблеми подобаващи на тамошната среда, филма щеше да е и на 1 стотна толкова успешен.

Цитат
Откъде си разбрал това? Аз не видях такова уточнение никъде, нито пък самият филм заяви подобни претенции, затова предполагам, че това е по-скоро твое лично очакване от филм, развиващ се в Индия, отколкото обектива характеристика на конкретния филм.

така го разбрах аз, нямам представа дали това е била идеята на режисьора, но в рев#тата, които четох нееднократно се споменаваше великолепния начин по който е разкрил режисжора истината за slums in Mumbai.

La tête dans les nuages
Yoana
Гратис Любовник
**

Профил WWW
Отговори #260: 19 Май 2009

йоана,
мисля, че причината за всичките тези оскари - до голяма степен се дължи и на направения избор за сцена на събитията...мое мнение. ne смятам, че ако действието се развиваше в бронкс примерно, с проблеми подобаващи на тамошната среда, филма щеше да е и на 1 стотна толкова успешен.

О да, не бих се учудила никак, ако е така. 60 години по-късно западняците гледат ан бившите колонии по същия начин - снизходително и с някаква смешна романтична настройка. Но аз лично ен смятам оскарите за кой знае какъв критерий за добро кино (справка: Титаник), така че не държа филм с 8 оскара да е невиждан и нечуван досега. Според мен е много добър, а оскарите нямат много общо с това.

MAO BOY
Висш Любовник

Профил
Отговори #261: 19 Май 2009

а мнение за четецът?

La tête dans les nuages
Yoana
Гратис Любовник
**

Профил WWW
Отговори #262: 19 Май 2009

На мен "Четецът" много ми хареса. Но ми напомни доста на "Животът на другите", който аз лично намирам за по-добър като цяло. Общата им тема - за "добрия човек" и изкуплението - е представена по различни начини, но еднакво въздействащо според мен, и много се радвам, че има тенденция за изследване на човешката страна на "чудовищата" от близкото минало (от нацисткия и социалистическия режим съответно). Затова финала на "Четецът" - преди сцената с гроба, в Ню Йорк - според мен беше много силен, защото постави наравно една до друга двете страни без да дава присъда.

Spellbound
Опасен
Публикации: 233

Профил WWW
Отговори #263: 19 Май 2009

И Четецът, и Беднякът на мен лично много ми харесаха  Усмивка Моят фаворит за Оскар, не че ме интересува особено самата награда, беше "В Брюж".
stoinov
Някой
Публикации: 18

Профил
Отговори #264: 19 Май 2009

една интересна новина - Anton Corbijn ще режисира пълнометражен филм за наемен убиец, а в главната роля ще е Джордж Клуни.

Още инфо тук и тук

P.S. приемат се залози за саундтрака Намигване
Последна редакция: 19 Май 2009 от stoinov
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #265: 19 Май 2009

Добре, някои от вас може вече да знаят, други може да подозират, трети само да са чули, но ето го на - първи трейлър за "Шерлок Холмс" на Гай Ричи.

Като човек, чието детство е минало в четене на разказите на Артър Конан Дойл, съм по-скоро разочарован от трейлъра или най-вече от по-екшън вида му...

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #266: 19 Май 2009

аз съм имал доста контакти с индийци и едно от нещата, които съм усетил е тяхната гордост и национализъм. културата им е достатъчно различна, както и възприятията, а нищо от това не намерих във филма. предполагам индийците са силно засегнати от този филм.

Подкрепям мнението ти. Мои познати, индийци, са силно възмутени от начина на представяне на страната.
Филм, изпълнен с клишета (без дори да говоря за актьорската игра).

Spellbound
Опасен

Профил WWW
Отговори #267: 19 Май 2009

Хора, вие адекватни ли сте, това е Гай Ричи, не е  Спилбърг, нито Скорсезе, естествено е, че ще направи нещо такова, друго не съм и очаквал и затова ще е интересно да се гледа  Усмивка
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #268: 19 Май 2009

Хора, вие адекватни ли сте, това е Гай Ричи, не е  Спилбърг, нито Скорсезе, естествено е, че ще направи нещо такова, друго не съм и очаквал и затова ще е интересно да се гледа  Усмивка

Кхъхъм, а кои са тия "хора"? Само двама, ако не броим твоето мнение, сме писали за филма и аз съм по-скоро във възторг от трейлъра. А ти Светльо го остави - той е човек фин и деликатен и с рафиниран вкус на естет. На Гай Ричи дебелашкия хумор и брадварските изпълнения са му под достойнството и изобщо под линията на съвършено оформения му чак до изтънчения си връх нос на познавач. Плезене

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
Spellbound
Опасен

Профил WWW
Отговори #269: 19 Май 2009

Да, сори, помислих, че мнението на мао се отнася за това. Иначе естетиката не ми е силата, така че може проблемът да е в мен  Усмивка
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.