DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22
  Печат  
Автор Тема: Кино и Театър  (Прочетена 121617 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #60: 08 Март 2006

Препоръчвам на всички "Crash" - спечелил Оскар за най-добър филм на 2005-та .Наистина няма нищо общо с глупавите и баналните американски филми,нещо различно е,дава ти нова представа за расовото разделение в САЩ,което наистина явно е голямо.

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #61: 08 Март 2006

Харесвам киното от 60-те години и ви препоръчвам филмите на Godard, Lucchino Visconti, Michelangelo Antonioni.

dearrose
Висш Любовник
*
Публикации: 1246

Профил WWW
Отговори #62: 08 Март 2006

Препоръчвам на всички "Crash" - спечелил Оскар за най-добър филм на 2005-та .

Мисля скоро да го гледам,както и "Мюнхен", "Гордост и предразсъдъци","Капоти" и филма за Джони Кеш.От наградените филми съм гледала само "Brokeback Mountain",който веднага ми напомни на друг подобен филм-"Boys Don't Cry",много трагични истории общо взето. Плачещ
Оскарите бяха много интересни,никога не ги пропускам. Ангелче

Make me think that at the end of the day
Some Great Reward will be coming my way...
Infra Red
Странен Любовник
Публикации: 470

Профил WWW
Отговори #63: 08 Март 2006

[quote author=dearrose link=topic=31.msg9616#msg9616

Мисля скоро да го гледам,както и "Мюнхен", "Гордост и предразсъдъци","Капоти" и филма за Джони Кеш.От наградените филми съм гледала само "Brokeback Mountain",който веднага ми напомни на друг подобен филм-"Boys Don't Cry",много трагични истории общо взето. Плачещ
Оскарите бяха много интересни,никога не ги пропускам. Ангелче
Цитат
"Гордост и предрасъдъци" е невероятен...превърна се в един от любимите ми филми,колкото и да е странно Усмивка За "Момчетата не плачат" мога да кажа,че ми харесва много повече от "Планината Броукбек" (песента на The Cure ми е много любима btw) ."Капоти" и "Мюнхен" ми казаха,че са хубави така,че и аз смятам да ги гледам в най-скоро време Усмивка

There's something that's invisible, there are some things you can't hide...
try detect me when I'm sleeping, in a wave you say Goodbye ...
Videlina
Странен Любовник
Публикации: 477

Профил
Отговори #64: 08 Март 2006

А ако някой реши да отиде и на театър....последно ходих в Армията и гледах"Ножица трепач". Много интересно беше, защото всяка постановка е с различен край и този край го определя публиката. Отлични попадения има в образите и наистина се забавлявах от сърце. Заслужава си Одобрение

Angels of the Universe
halojo
Опасен
Публикации: 227

Профил
Отговори #65: 20 Март 2006

BARAKA

Препоръчвам ви го :
  Without words, cameras show us the world, with an emphasis not on "where," but on "what's there." It begins with morning, natural landscapes and people at prayer: volcanoes, water falls, veldts, and forests; several hundred monks do a monkey chant. Indigenous peoples apply body paint; whole villages dance. The film moves to destruction of nature via logging, blasting, and strip mining. Images of poverty, rapid urban life, and factories give way to war, concentration camps, and mass graves. Ancient ruins come into view, and then a sacred river where pilgrims bathe and funeral pyres burn. Prayer and nature return. A monk rings a huge bell; stars wheel across the sky.

I need to drink, more than you seem to think
Nyna
Ултрас
Публикации: 696

Профил
Отговори #66: 24 Март 2006

BARAKA

Препоръчвам ви го :

Определено си заслужава да се види, но не можеш да си го пуснеш просто ей така, трябва да си се настроил за такова нещо.

...you take me there, you take me where...
personal_Dessy
Ултрас
Публикации: 674

Профил
Отговори #67: 08 Април 2006

Киноман съм, но едва напоследък обърнах по-голямо внимание на скандинавското кино. Бергман, разбира се, много ми харесва, но ще ви препоръчам два други филма (които са по-съвременни и не са режисирани от него):

http://www.imdb.com/title/tt0281924/ - даваха го по кината доскоро;

http://www.imdb.com/title/tt0366943/ - а този е един от любимите ми филми изобщо Усмивка

Приятно гледане, ако решите! Усмивка Одобрение Ангелче

loosemyself
Странен Любовник
Публикации: 461

Профил
Отговори #68: 08 Април 2006

много приятно се изненадах от Last days Шок  The heart is deceitful above all things Млъкнал и Планината Броукбек Очиврът

[:There's a devil lying by my side:]
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #69: 12 Април 2006

maniqta Ice Age 2 pochna Усмивка istinsko zabavlenie i smqh prez cqloto vreme prekarano v kinozalata Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
kiira
Странен Любовник
*
Публикации: 407

Профил
Отговори #70: 12 Април 2006

maniqta Ice Age 2 pochna Усмивка istinsko zabavlenie i smqh prez cqloto vreme prekarano v kinozalata Усмивка

Аз пък не бях кой знае колко впечатлена от Ice Age2. Определено първият филм беше с пъти по-смешен, докато в този основната тема беше "любовта между мамутите" Объркан. Е, признавам имаше и доста забавни моменти, но оригиналът е много по-добър за мен. Една от причините, че  не ми хареса е, че филмът е дублиран (е то е ясно, че филма е повече за малките деца, ама...) и до голяма спетен се губят част от забавните моменти. Абе, филма общо-взето става, но не впечатлява с нищо кой знае какво.
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #71: 13 Април 2006

това е филм за деца, създателите му обаче са били достатъчно разумни да вкарат повече смешки за възрастни. за мен смешните моменти бяха главно в паралелно развиващата се история с катерицата, която гонеше жълъда. иначе намирам двете серии за еднакво смешни.
Последна редакция: 13 Април 2006 от maomode

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
SoFaD
Ултрас
*
Публикации: 513

Профил
Отговори #72: 13 Април 2006

az namiram vtorata opredeleno za po-dinamichna i po-zabavna, i tova e mejdu drugoto mnenieto na bolshinstvoto (i kritikata) tuk - edna ot malkoto vtori chasti na filmi, koito sa smqtani za po-dobri ot orginiala, koeto pyk ne prechi da si imate sobstveno mnenie Намигване no sys sigurnost se gubi mnogo pri dublaja... Усмивка

ages of delirium
curse of my oblivion
victor.
Нарушител x 4
Публикации: 660

Профил
Отговори #73: 21 Април 2006

Наскоро гледах пак черна котка, бял котарак и за пореден път се убедих, че няма и не може да има друг такъв филм. Няма такъв.
   Ще спомена само култовата сцена с
           п р а с е т о ,  к о е т о  я д е  о т  т р а б а н т а .
  Ухилен                                                                                  Ухилен

for all the right reasons
for all the right reasons
maya_v
Крал
**
Публикации: 990

Профил
Отговори #74: 21 Април 2006

Като стана въпрос за сръбско кино, наскоро гледах "Зона Замфирова" - добра смесица от комедия и драма, като много добре са отразени някои типични черти от характера на балканските народи. Препоръчвам го на тези, които все още не са го гледали!  Одобрение Ех, Зоне, Зоне... Ухилен

Let me hear you
Make decisions
Without your television
Let me hear you speaking
Just for me

Let me see you
Stripped down to the bone...
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.