DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Печат  
Автор Тема: Как се запалихте по Depeche Mode?  (Прочетена 48772 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mody
Възбуден
Публикации: 155

Профил
Отговори #45: 15 Декември 2006

Бях в училище и преди началото на часа по английски слушахме радио.Тогава пуснаха Enjoy the silence и аз останах очарована от песента.До тогава, честно казано не бях чувала за тях,била съм на 12 и си го отчитам като пропуск.После се позаинтересувах,чух още някоя друга песен и без да се усетя вихрушката Депеш Мод ме повлече.И се надявам винаги да остана част от нея. Усмивка

If you save my life
We will rise and shine so bright
That the stars go blind
And leave
Leave the sky
suffer_well
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #46: 04 Февруари 2007

Стана малко след концерта им в България.Да,знам че не съм от най-заклетите им фенове,но ще стана  Усмивка
Та и преди бях слушал техни песни,но малко от тях.Само "Precious" и "Freelove"  ми направиха впечатление,тогава.След концерта обаче чух живото изпълнение на Enjoy the silence,гледах клипа и се запалих по песента и започнах да се паля...
deiv4o
Гост
Отговори #47: 04 Февруари 2007

чух 89год. people are people и се размазах и все още сам размазан Усмивка
Roza Genova
Новороден
**
Публикации: 4

Профил
Отговори #48: 11 Февруари 2007

Бях малка,когато моя много добра приятелка мечтаеше да избяга на Запад,далеч от нашето мило комунистическо общество!Тогава тя ,милата ми Ева,слушаше Депеш Мод и аз се влюбих в тяхната музика!А когато видях клипа към песента Наслаждавай се на тишината,тогава разбрах,че това влюбване ще бъде завинаги!И може ли да бъде другояче,когато тяхната музика докосва най-нежните струни в душата ми!
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #49: 24 Май 2007

за поддръжката на домашния ми компютър се грижи мой приятел. за една от "процедурите" се беше наложило да донесе у нас неговия си собствен хард. и докато си ровичка там и си прави обичайните магии, се обръща към мен и така небрежно ме пита: "Да искаш случайно да ти прехвърля цялата дискография на Депеш?" поисках. той я прехвърли и така се почна то. същият човек ме открехна за Рикойл. пак той ми даде записа на софийския концерт. ако щете вярвайте, оттогава има по-малко от година. на мен самата ми е трудно да повярвам. имам чувството, че тия хора и музиката им са били част от живота ми винаги. и забележете само каква съм късметлийка - съобщението за нов албум на Рикойл се появи само няколко месеца след като открих музиката му, та не се е налагало да го чакам 6 години това чудо Усмивка Am I a lucky girl or what? Одобрение

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
The Fein
Екип
Публикации: 2988

Профил WWW
Отговори #50: 25 Май 2007

Странно, забелязвам, че в тази тема не съм се разписал, може би е единствената в целия форум, която да не съм се постарал да обсебя с присъствието си  Усмивка

Иначе моята история не е особено интересна - бях на 12, гледах MTV, хванах 'Dream On', след това 'I Feel Loved', събрах пари да си купя касетката на 'Exciter', която е всъщност първата музика, която съм си купил сам в живота. В следващите две години се почна масово изкупуване на касетките на DM, които имаше в 'На Тъмно' и така малко по малко събрах повечето албуми. Бяха хубави времена, имаше нещо много магическо в начина, по който опаковките блестяха и всеки албум беше едно приключение сам по себе си.

Each tear that flows down your face
Trickles then picks up the pace
And turns to a river inside
A river that will not subside

I can hear that dreadful overflowing sound
And watching from afar I see a child is drowned
The child inside your heart

dead_of_night
Кукла
Публикации: 34

Профил
Отговори #51: 25 Май 2007

Аз също като The Fein бях на 12г. когато чух за първи път ДМ .Годината беше 90 и първото нещо, което слушах беше Music For the Masses.Братовчед ми по онова време беше бесен teen ,та по-край него започнах да си записвам всичките албуми,което не беше никак лесно.А Broken Frame и Constuction Time Again доста трудно си ги намерих .Това ,което ме завладя беше 101 и така до днес ,преоткривайки ги постоянно ме завладяват отново и отново !!!

life is better there on the other side, the grass is greener there on the other side
soul
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #52: 25 Май 2007

Истинското ми запознаване с Depeche не беше много отдавна.
Преди година и половина на една хижа бях на границата между отвращението и възхищението. Цяла нощ звучеше чалга и си мислех, че вече не мога да издържам сред тези хора. Тогава едно познато момиче си донесе дискмена, в който бе диск с повечето им албуми и цяла нощ слушах. След тази нощ, тя ми даде диска, свалих си песните и последва постоянно слушане, концерт, а след него още по-голяма страст към песните им!
Преди тази нощ бях слушала Enjoy the silence, It's no good и Dream on, които определено ми харесваха, но не бях се запалила да търся други техни произведения!
dobomode
Iconique
*
Публикации: 939

Профил WWW
Отговори #53: 25 Май 2007

Брат ми беше (и все още е) върл фен на Депеш навремето... Естествено като по-малък аз трябваше да му се противопоставя, та си бях наумил, че Депеш Мод не ми харесват и че са не по-различни от банда като Take That например . Става въпрос за 93-а, 94-а година, тогава да съм бил и аз на 12-на години. Та понеже притежавах една евтина "йоника", брат ми ме караше да свиря песни на Депеш и аз нещо се зарибих по мелодиите им (понеже бяха достатъчно лесни и репететивни за научаване). Та лека по-лека станах и аз фен. Не мога да се сетя кое кога съм чул първо, но си спомням, че любимата ми песен беше Black Celebration от 101 и си умирах от кеф да я свиря на йониката. Та след това стана тотално вманиачаване и аз станах маниака (и особняка) в класа ми. Та така и до днес... Усмивка

Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #54: 27 Май 2007

Съзнателно не си спомням кога съм се запалила по Депеш,но според думите на баща ми съм ги чула за първи път,когато съм била на година и половина.
В пети клас вече слушах естествено “Enjoy the silence” и “It’s no good”.По онова време повече ме вълнуваха групички,далеч от нивото на Депеш. Тогава беше излязъл “Ultra”и по музикалните канали даваха клипа “It’s no good”. Mного му се чудих  и си мислех,че по нищо не може да се сравнява с клиповете на Spice Girls.Разбира се години по-късно започнах да разбирам  творчеството на Anton Corbijn.
Tогава си купих първия албум,който за съжаление не беше на Депеш,а на Spice Girls,и който днес седи в архива “Срамота!” Побъркан,заедно с няколко други.
Официалното ми запалване беше през 2001 след като гледах концерт от Exciter tour.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
fei4ka
Новороден
Публикации: 8

Профил
Отговори #55: 05 Юни 2007

Очиврът
аз съм съвсем младо фенче. в смисъл младо, че е от скоро. някъде от 2 години бих могла да се нарека нещо като фен... сега като го сметнах май не е чак толкова малко Усмивка
иначе за първи път слушах Депеш в ...10 или 11 клас. не помня вече. остарявам:) един приятел си беше купил Exciter и аз си презаписах някои от песните. да, тогава още боравехме с аудиокасети Усмивка и  мисля, че това постави началото на моето музикално осъзнаване:)
не бих казала, че съм от феновете, които знаят всичко за Депеш, информация, дати, песни, албуми... дори не съм слушала цялата дискография. но какво пък. мисля си, че много по-важно е как усещаш самата музика.
както един приятел каза за Enigma - предпочитам те да останат енигма за мен

"The poems are the better part of who we are."
Recoil
Екип
Публикации: 1768

Профил WWW
Отговори #56: 06 Юни 2007

Може ли един чисто теоретичен въпрос, понеже аз съм известен с това, че не усещам музиката на DM.

Как може човек да усеща неща, които не е чувал? Или по-скоро такива ли са на усещане, както аз усещам новият албум на DM, който се предполага, че може да излезне около 2009та/2010та?

И ако приемем, че е важно как се усеща дадена музика, то какво стана с музиката за краката и защо не пишем вече за нея?

Също така, ако усещам музиката на DM, както музиката на Celine Dion, това прави ли ме по-малко фен от останалите фенове?
Последна редакция: 06 Юни 2007 от Recoil
Deni
Новинар
Публикации: 711

Профил WWW
Отговори #57: 06 Юни 2007

Може ли един чисто теоретичен въпрос, понеже аз съм известен с това, че не усещам музиката на DM.

Как може човек да усеща неща, които не е чувал? Или по-скоро такива ли са на усещане, както аз усещам новият албум на DM, който се предполага, че може да излезне около 2009та/2010та?

И ако приемем, че е важно как се усеща дадена музика, то какво стана с музиката за краката и защо не пишем вече за нея?

Също така, ако усещам музиката на DM, както музиката на Celine Dion, това прави ли ме по-малко фен от останалите фенове?

off: (обещавам няма повече, само този път Ангелче )
Хм, моето дълбоко убеждение е, че сред най-забележителните образци на “музика за краката” си остава хорото в неравнодел. Не, ако не сте изкарали 40минутен микс от Дунавско/Еленино/Дайчово на сватбата на братовчед си, изобщо не се класирате в групата на хората, които могат да ми спорят  Плезене
А за усещането… как да кажа, Г-н Теоритик – женските хора са експерти в усещането на неща дето не са там –  множественият оргазъм е само един пример, който ми идва наум. Тъй че я най-добре не се захващай с женската чувствителност. Не е сигурно къде може да те отнесе. Все пак, както съм имала възможност да отбележа и друг път – човекът, който разгадае женското съзнание и душевност ще получи 3-4 нобелки наведнъж!

I want to reach my hand into the dark
and feel what reaches back
RizaaR
Странен Любовник
*
Публикации: 417

Профил WWW
Отговори #58: 06 Юни 2007

Добре де като сме тръгнали да теоритизираме, та макар и да е малко встрани от основният топик на темата, и аз да задам един въпрос.
Как точно човек харесва музика, която примерно чува за първи път?
Не говорим за случая, където си чувал нещо 'n' пъти и един ден се събуждаш, пускаш си радиото и изведнъж биваш благословен с прозрението, че това е музиката, която цял живот си търсил....
Говоря за случаят, когато чуваш нещо ново и то на прима виста ти 'влиза под кожата'.Дали,някак си ,на суб-съзнателно ниво ти вече си прозрял цялата гениалност, иновативност и уникалност на тази композиция от звуци, която чисто технически всеки един уважаващ себе си познавач на музиката би оценил като нещо наистина 'велико' и 'непостигано' досега.Или чисто и просто мелодията ти навява някакви асоциации, събужда някакво неясно чувство или припомня забравена емоция, понякога дори без това да е  в унисон с текстовото послание на дадена песен, или един вид си 'усетил' музиката, разбира се целият този процес пречупен в измеренията на твоята собствена и уникална инидивидуалност...?
А относно женската чувствителност дори и не мисля да навлизам в такива дълбоки води, в които е много вероятно да потънеш но същевременно да не се удавиш(поне не веднага) с не много ясната перспектива какво ще последва от това  Усмивка Споменвайки за нея се сещам за Джей Ди, който наскоро показа нагледно как може й се въздейства в положителна за себе си насока  Зъл

o                
 Y  +Devil inside, seeking for light+
Rush_for_DM
Агент
Публикации: 118

Профил
Отговори #59: 08 Юни 2007

Recoil,ако примерните ти усещания се окажат истински,предлагам да те издигнем в Депеш Мод гуру.Дано да имаш примерни усещания и за следващото им турне.
Разбира се това е в кръга на шегата,но с малко повече усещания би могъл да станеш нечие personal guru.Ако не на Депеш,то поне на Селин Дион. Намигване

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.