DM.org Лого
DM.org :: Фенове :: Форум
Angel Bright Icon
Форум
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Печат  
Автор Тема: Как се запалихте по Depeche Mode?  (Прочетена 44642 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Admirer
Екип
Публикации: 584

Профил
Отговори #60: 08 Юни 2007

Ще помоля да бъде прекъснат офф топика и да се върнем на темата.
Recoil има право, защото вече става досадно всеки, който пише за ДМ да казва, че усеща музиката им. А също така и колко болка и страдание има...
И така, как се запалихте по Depeche Mode?

You'll taste the pain
I know
You will harvest what you sow
DarkStar
Кукла
*
Публикации: 23

Профил
Отговори #61: 21 Юни 2007

Виждам, че съм писал по тази нема, но нека отново да се включа, понеже си спомних миналото. Беше някъде 68ма година. Бащата на един мой приятел се беше завърнал от топ секретна работа в Канада и беше домъкнал една разглобена касетка на Black Selebration. Успяхме да я съберем и направо се влюбих от първото слушане... Песента, с която започна беше Little 15, посълзих се...Още от първото слушане знаех, че това ще е групата, която ще слушам цял живот. И така вече 38 години съм предан на великите Depech! Днешните фенове са много комплексирани и нищо не могат да усетят от магията на музиката им или геният на Мартин Гор. Чувстват се велики, понеже знаят няколко факта, но реално нищо не разбират, понеже ги слушат от вчера... През 68ма беше толкова трудно да чуеш DM... че на днешните mp3 фенове им е направо подарено...

Нещо си се пообъркал .... смали малко годинките Шок  Намигване

Аз се запалих от леля ми, имах щастието като по-малка да прекарвам повечко време при нея и си записвах касетки от нейните дискове. Освен по Депеш тя ме запали и по Мike Oldfield и Vangelis. Усмивка Първата песен за която имам светъл спомен е SEE YOU, както и Сред моите приятелки имаше техен фен и често си ги слушахме. През тия времена слушах предимно Нирвана и до преди 10-на годинки не бях толкова запалена по Депеш и сега виждам колко много съм пропуснала. Въпреки че като малка имах депеш прическа и тетрадките ми бяха олепени с техни картинки. Сега съм ходила на техен концерт,  знам всичко за тях, имам им албумите, книгите, няколко двд концерта и изтръпвам при чуването на всяка песен. Чувствам се истински фен! Усмивка
Последна редакция: 21 Юни 2007 от DarkStar

I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them, and to dominate them.
unspotted
Някой
Публикации: 16

Профил
Отговори #62: 14 Октомври 2007

Истински се запалих февруари месец след като  гледах видеото на Freelove по ММ и се получи ефекта на снежната топка. В началото харесвах новите албуми, после дойдоха по-старите неща и накрая започнах да се интересувам от 80те като цяло. Всичко стана много бързо.

MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #63: 14 Октомври 2007

една нощ слушах SOFAD на касетка взета от един приятел...след това за 2 седмици си купих всички албуми на аудио, така да се каже със спестени пари от закуски.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
strange_affection
Странен Любовник
Публикации: 451

Профил
Отговори #64: 15 Октомври 2007

Еми....сигурно ще  изненадам всички като ви разкажа моята история...

И така...майка ми се кефи на DM...но всъщност виновникът е вуйчо ми.Той човечецът е доста по-голям от мен(което е ест),и аз винаги съм слушал  за историите от едно време(за най-различни групи).
И така още преди мн години,като малък глупчо,седящ по цяла нощ на компютъра на вуичо,се заглейдах по CDтата до PCто . Един ден забелязах,че има един диск който се откроява(просто ложката беше по-яка),и реших да го пусна - да го чуя . Става дума за Exciter...не бях очарован,но си го качих на едно CD,и директно към нас.
Наистина,освен Dream On , I Feel Loved & Freelove,нищо друго не ме впечатли и не го слушах особено много.
И така през декември 2005 чух,че Depeche Mode ще идват в Бг,и веднага званя на вуйчо...После се оказа,че аз имам толкова мн приятели които умират за ТЯХ, и аз бях погълнат. Определено след концерта започнах да се вманиячавам,и така ... сега мн хора мразят да говоря за ТЯХ, но няма вращане назад . Между другото едно от първите ми любими парчета бе Macro,което не е мн обичайно явление(е след Personal Jesus де).

Е,знам,че не съм фен от 1985(за сметка на това майка и вуйчо са Намигване),но не мисля,че това е най-важното! Намигване Усмивка
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #65: 18 Ноември 2007

чудесна тема! аз пък бях фенка на Бекстрийт Бойс (  Объркан) , но когато излезе Ultra си го взех (благодарение на една изглежда много добра статия която прочетох)..но не ми хареса от първо слушане..може би беше от "крехката" ми възраст...бях само на 11. но след 2 или 3 години започнах да осъзнавам, че нещо дълбоко ме вълнува около Депеш...е, като излезе Exciter колебания нямаше!
MAO BOY
Висш Любовник
Публикации: 1576

Профил
Отговори #66: 07 Декември 2007

няма ли някой да каже как от корицата на любимото 'паралели' е изскочила снимка на едни баткоовци, които впоследствие дошли на стадион в столичния квартал 'hope' и разстърсили всички фибри на неподозиращото. мляскащо току що изпечени на девствен грил кебапчета, в комбинация с прясно-изпечени тиквени семки тяло? Има нещо около тази група, не мога да го опиша много добре, но наистина съществото ми се вълнува, необяснимо защо...просто някаква тайнствена магия, която извисява тяхната музика на нивото на светила като Джъстин Тимбърлейк и пъф деди... даже понякога, ... only sometimes, сърцето ми пърха като на кошута и очите ми се насълзяват като на бамби.

Alice est partie en voyage
La tête dans les nuages
benev
Агент
*
Публикации: 82

Профил
Отговори #67: 10 Декември 2007

ами... случайно разбрах, че Walking in my shoes и Precious, които бях слушал по раиото, са на Депеш и така...  Усмивка

I'm a man of flesh and bone.
nipo
Гратис Любовник
Публикации: 54

Профил
Отговори #68: 15 Февруари 2008

Стана по обичайния начин.
Запознах се с една девойка(по-късно стана приятелка) на която Депеш и бяха любими.До тогава незнаех за съществуването им.В началото не ми допаднаха,беше доста различно от музиката,която харесвах до онзи момент.
Не беше "любов от пръв поглед" ,дори се съпротивлявах и дълго не си признах,че са започнали да ми харесват.
Първото,което си записах беше 101,а това беше и последното излязло.От там най-любимата ми песен беше Shake The Disease.Касетата беше SONY и я свих от баща ми.Пазя си я още,както и всички останали,като част от тях са "касети от приказки" Ухилен Записите са ужасни,но сърце не ми дава да ги изхвърля,въпреки че отдавна няма къде да ги слушам.
По-късно Депеш се превърнаха в моята най-голяма страст.Харчех всичките си пари за странички и плакати от BRAVO.Разни записи на концерти, сингли и т.н. от "Лазаров рекърдс".Имаше и едно мероприятие, наречено "уейв-шоу".Беше страхотно-само наша музика и наши си хора Пощурял.Мания!
Имах и период на отлив(естествено имаше причина за това),но те си останаха N 1 в моята класация.
И после 21.06.06.
Онова "Good evening,Sofia..." ,kоето съм чакала почти 17 години...
Кой е казал,че детските мечти не се сбъдват Намигване
Toni
Гост
Отговори #69: 01 Март 2008

от много малка
от преди 15 години съм им фен /може и да са малко повечко-сега съм на 31/
не помня точно от кой и как стана, но винаги когато ги чуех нещо в корема ми подскачаше
и така неусетно събрах всичките им албуми и почти всички знам наизуст
Ivelina_10
Странен Любовник
*
Публикации: 406

Профил
Отговори #70: 06 Март 2008

това с корема на Тони ми хареса...и при мен така. мислите ли че Депеш ни действат на подсъзнателно ниво?! Ухилен Идиот Доволен нещо те хвърля направо в друго измерение...само от слушане , а за концерта не искам и да си спомням! Плачещ Пощурял Пощурял Пощурял
hitrana
Гост
Отговори #71: 09 Март 2008

Аз се водя още "млад фен". Преди десетина години по музикалните телевизии често пускаха It`s no good. Тогава бях в период на преоткриване на себе си във всяко отношение, вкл. и музикално. Песента и клипа към нея ми направиха впечатление и си купих Ultra заради тази песен. Не ми хареса от първото прослушване, но с всяко следващо въртене все повече ме завладяваше. Стана ми любим албум, изключително пасна на края на тийнейдж-етапа от живота ми и депресивното ми състояние тогава. В последствие нещата така се завъртяха, че музиката изпадна от приоритетие ми и така до миналата пролет, когато посетих един от големите концерти в София. И от тогава ме обхвана някаква страст да търся себе си в музиката. Така открих Depech за втори път, но вече много по-зряло и пълноценно от преди. Задълбочих се в творчеството им, открих неподозирани хоризонти в музиката им. Имам искрена страст към поезията и за мен техните песни се превърнаха в красиви стихове облечени в ноти. Всеки от тях носи нюанс от моята чувствителност. Единственото за което съжалявам е, че ги откирх след концерта им в Бг. Надявам се, че това е от малкото грешки в живота ми, която мога да поправя  Усмивка
precious cat
Някой
**
Публикации: 12

Профил
Отговори #72: 17 Април 2008

Признавам си, че преди концерта в София имах само "THE SINGLES 86>98" и разбира се "Playing The Angel". Най- първата ми най- любима песен беше "It's no good", a"Personal Jesus" ми беше много шумна.Когато чух "Precious", нямах търпение да си купя албума и да слушам, да слушам.Те пък взеха, че дойдоха при нас да ни попеят. Нима бих могла да не отида? Бях от първите, които се наредиха на опашка за билет, защото исках да съм най- отпред. Бях и от първите десетина човека наредили се пред стадиона още преди 12.00 на обяд. Постарах се да съм на предна линия и видях всичко отблизо. Мога да кажа, че заряда на живото изпълнение ме направи истински, заклет, доживотен фен на Depeche mode. Дотогава те бяха едни от много любимите ми изпълнители. След 21.06.2006г. музиката се класифицира по следния начин: Depeche mode и всички останали, които харесвам или пък не чак толкова.
Запалих се по Depeche mode на стадион "Локомотив". То е неизбежно. След като си видял, чул и пял с тях на живо....................
 The fire still burns.
От тогава до настоящия момент имам имам вече девет техни албума, включително ремиксите, "The best..." и соловия "Hourglass". И при всяка възможност си купувам някой от предишните им албуми. Амбицията ми е да събера, ако не всички, то поне максимално много. Истина е, че винаги са различни и все пак актуални. Ранните им записи ми звучаха доста странно отначало, но и в тях откривам по нещо, което ми харесва. Последното, което открих и в което се влюбих, което си тананикам и на което научавам текста е "Rush". Oткрих я в клип в Интернет, от турнето Devotional, много ми хареса и сега не мирясвам докато не си я пусна поне веднъж на ден.Сега разбирам онези плакати с надпис "We rush for you". Поне така ми се струва.
 Надявам се пак да се погледнем очи в очи с Дейв и да пеем с пълно гърло, да пригласяме на Мартин и да тактуваме с Флеч. Незабравимо е. Непоносимо щастливо!
Последна редакция: 17 Април 2008 от precious cat

Dave make my heart smile
He knows where he's taking me
Taking me where I want to be
Where angels sing
And spread their wings
My loves on high
If you believe in love at first sight- Nothing's impossible
ani
Някой
*
Публикации: 10

Профил
Отговори #73: 16 Май 2008

Чудесна тема.Ето как се запалих.Винаги когато съм ги чувала огромно впечатление ми е правил ГЛАСА.Харесвах ги.Благодаря на дъщеря ми,че ми намери билет за bg.концерта.Бях.Пях.Ревах с все глас.Имам и други любими,но те са магнетични,велики.От тогава съм преровила нета за всякаква информация за тях,станах семейния справочник за DM.Ще ги слушам и гледам докато мога.
Пях-сДепеш!Честно!
Смутител
Публикации: 279

Профил
Отговори #74: 16 Май 2008

Ще ги слушам и гледам докато мога.
Дето се вика: "Пу,пу...ушна кал да не познава ушите ти и стружки и тресчици очите ти да не застигат"
 Плезене

freelove for everyone
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
  Печат  

Прегледай:  

DM.org | Powered by SMF 1.1.2.
© 2004, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.